care este cel mai organizat trib de pe lumea 5

DeletedUser15928

:D...buna comparatie...o sa vedem daca este adevarat...incepe razboiul dintre cele doua de mai sus...si asa vom vedea cata organizare este in crazy si cata organizare este in wanted:)
 

DeletedUser

@ch3llo0 : merci de apreciere, dar am dubii ca ne-am incadra la "cel mai organizat" trib... si asta pentru ca tocmai lucrul asta-l evitam: sa devina un fel de structura militara graduala. ori e distractie, katerinka si toti fac ce vor cu zambetul pe buze, ori e un trib structurat unde toti se supun... iar mie-mi place sa ma distrez, nu sa dau ordine...

chipurile, am intemeietor acum :D de parca m-ar incalzi cu ceva... stii la ce se rezuma asta ? la delegarea unor atributiuni si atat... adicatelea, sa nu fac io mare lucru, ci sa-i las pe oamenii in care am incredere sa faca.

concluzia: in COA n-au prea fost circulare, n-au prea fost sanctiuni, nu ne certam si nu ne amestecam in treburile celorlalti. cu alte cuvinte, e haos, nu organizare :D
 

DeletedUser

daca asta numesti tu haos eu asta numesc organizare ideala :) cu o singura mentiune, oamenii sa fie cu adevarat ok.
 

DeletedUser

in general, cine nu e ok pleaca. de cele mai multe ori, de unul singur, ca nu se integreaza :)
 

DeletedUser

somut in postura de james dean :)
modestia este una dintre calitatile importante ale oamenilor intelepti. adica a celor care reusesc sa vada mai departe de realitatea imediata..... - am vrut sa fiu un pic subtil aici, mi-a iesit?:))
 

DeletedUser

oarecum :) depinde la cine te asteptai sa inteleaga subtilitatea ;)

signed:
james dean (pe naiba) :)
 

DeletedUser

cei carora le era adresata, evident :). i-am cunoscut in ipostaza de oameni maturi dar care inca nu au confirmat :). din pacate experienta comuna a fost suficient de scurta sa nu ne dam seama de eventuale compatibilitati.

deocamdata c'est la guerre :) - asta pt ca mereu mi-au placut desenele animate:)
 
Sus