care sunt conditiile ca un admin sa desfiinteze un trib

  • Autor subiect DeletedUser38569
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser28194

nu m-am legat de faptul ca bric sau cei care au avut la profil acel mesaj au fost banati...dar ce vina au jucatorii tribului desfiintat, jucatori ce au jucat corect, jucatori ce nu au pus la profil acel mesaj si nu s-au certat cu nimeni, nu au gresit cu nimic, jucatori care sunt pe granita si din cauza asta pot fi innobilati imediat(dezorganizare), ce vina au ei?....de ce ei sa fie pedepsiti pentru greseala altora?


Dr.H4os, citeste mesajul meu din celalalt thread, ai sa gasesti singur raspunsul :

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=938003&postcount=705

Ai dreptate in ceea ce priveste "pedeapsa" aplicata tuturor, imi pare rau ca s-a ajuns pana aici, eu as fi optat pentru banarea permanenta a celui ce a scris acel mesaj la profilul tribului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dr.H4os, citeste mesajul meu din celalalt thread, ai sa gasesti singur raspunsul :

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=938003&postcount=705

Ai dreptate in ceea ce priveste "pedeapsa" aplicata tuturor, imi pare rau ca s-a ajuns pana aici, eu as fi optat pentru banarea permanenta a celui ce a scris acel mesaj la profilul tribului.

exact asta vreau sa spun si eu...nu e corect sa desfiinteze tribul pentru greseala unei persoane, sau 2,3 persoane?...el sa fie banat permanent, dar ceilalti sa nu fie pedepsiti
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
nu m-am legat de faptul ca bric sau cei care au avut la profil acel mesaj au fost banati...dar ce vina au jucatorii tribului desfiintat, jucatori ce au jucat corect, jucatori ce nu au pus la profil acel mesaj si nu s-au certat cu nimeni, nu au gresit cu nimic, jucatori care sunt pe granita si din cauza asta pot fi innobilati imediat(dezorganizare), ce vina au ei?....de ce ei sa fie pedepsiti pentru greseala altora?

Să presupunem următoarea situație.
Conducerea tribului declară război unui trib iar jucătorii nu au fost întrebați.Ce vină au jucătorii că unii din ei și-ar putea pierde satele în urma războiului? Se presupune că cei din conducere au încrederea jucătorilor și îi reprezintă în relațiile cu alte triburi.
Ia spune-mi tu mie câți dintre jucători au sesizat conducerii că se încalcă regulamentul?
 

DeletedUser38569

Să presupunem următoarea situație.
Conducerea tribului declară război unui trib iar jucătorii nu au fost întrebați.Ce vină au jucătorii că unii din ei și-ar putea pierde satele în urma războiului? Se presupune că cei din conducere au încrederea jucătorilor și îi reprezintă în relațiile cu alte triburi.
Ia spune-mi tu mie câți dintre jucători au sesizat conducerii că se încalcă regulamentul?

eu personal le-am atras atentia inainte sa puna acea chestiune la profil..dar atata timp cat adminii pot lua la bani marunti ( a se citi pedepsi ) acea persoana...mie unul ( si cu argumente dupa regulament cat doriti...) imi pare un abuz cras din partea celui care a desfiintat tribul.

Nu spune nimeni ca nu a incalcat regulamentul ( si cu asta incheiem discutia pe tema incalcarii regulamentului...) dar...NU TRIBUL A incalcat acel paragraf...nu poate pune x din trib care nu are nicio functie in trib la profil ce doreste...astfel ca masurile tb luate DOAR impotriva celui care a gresit

tot spuneti ca bric a trecut la profil chestiunea aia de n ori...oare nu exista in regulament si BAN PERMANENT???? pe cont? mda...va invartiti in jurul cozii...
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu, conducerea reprezintă tribul adică toți jucătorii după cum ți-am exemplificat și mai sus.
Și eu am jucat ca fost MASON până la această întâmplare și mă declar profund dezamăgit de comportamentul acestora
 

DeletedUser

Doresc si eu acelas raspuns si rog citat din regulament.

Nu poti sa incalci o "lege" care spune ca se poate desfiinta un trib din motivele x,y,z din moment ce nu o stii sau nu este facuta publica.
Macar asa informativ sa vedem si noi regulamentul ala dupa care a fost desfiintat un trib ,vorba aia sa nu ne trezim cu toata harta fara trib.
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Doresc si eu acelas raspuns si rog citat din regulament.

Nu poti sa incalci o "lege" care spune ca se poate desfiinta un trib din motivele x,y,z din moment ce nu o stii sau nu este facuta publica.
Macar asa informativ sa vedem si noi regulamentul ala dupa care a fost desfiintat un trib ,vorba aia sa nu ne trezim cu toata harta fara trib.

Vânzarea şi cumpărarea de conturi şi obiecte ingam

Nu este de dorit folosirea conturilor doar în scopuri comerciale. De aceea, este interzisă cumpărarea sau vânzarea conturilor, a satelor sau materiilor prime. Totodată este interzis schimbul de resurse între lumi diferite. Este interzisă crearea unui cont având ca singur scop susţinerea altui jucător (resurse şi armată). Dacă decideţi să părăsiţi jocul, este interzis să continuaţi să jucaţi doar pentru susţinerea altui cont. De asemenea, utilizarea unui locţiitor permanent sau temporar pentru acest scop este interzisă. În cazul în care primiţi resurse de la un cont de împingere, sunteţi obligaţi să raportaţi administratorilor acest fapt. Nu este considerat cont de împingere jucătorul activ care participă la diverse forme de suport organizat conform strategiilor tribului
Exemple:
Este interzisă vânzarea de materii prime prin ebay.
Este de asemena interzisă vânzarea dreptului de joc sau a licenţei contului propriu.
Este interzisă oferirea contra bani de materii prime sau puncte premium în profil.
Este interzisă oferirea sau acceptarea unor afaceri personale în schimbul punctelor premium.
Este interzisă oferta de materii prime din lumea 6 in schimbul resurselor din lumea 7.

Acesta e regulamentul care a fost încălcat.Ceea ce ceri tu este o listă cu pedepse care nu este publică!
 

DeletedUser

Eu propun sa se desfiinteze toate triburile care fuzioneaza.
Ce spuneti, e corect ?
Sau, sa fie banati toti jucatorii care fac invitatii la jucatori din alte triburi.
Ce s-a intamplat e vorba cuiva de mai sus, intamplare de Romania!
 

DeletedUser

Pedepsele ar trebui sa fie la fel pentru toti jucatori deci nu ar avea ce ascunde...
Totusi de ce nu sa dat ban permanent jucatorilor care au facut nereguli ? Si tot n-am vazut unde se scrie ca se poate desfiinta un trib din anumite motive ca sa se poata preveni acest lucru.
Poate un conducator -intemeietor ii da drepturi la unul sa se distreze pe acolo el de unde sa stie ca i se poate desfiinta tribul de catre admini daca ala trece ceva la profil ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Tribul a fost desfiintat ca urmare a ingnorarii tuturor avertismentelor primite ( atat de la mine personal cat si de la ceilalti colegi ai mei ), initial se sanctioneaza intemeietorii tribului respectiv, ei fiind direct responsabili de cele aflate la profilele triburilor pe care le conduc. Avertismentele cat si sanctiunile primite de cei care au postat/trimis mesajele respective au fost ignorate cu buna stiinta, mai mult, dupa fiecare avertisment primit, conducerea recidiveaza cu acel profil modificand textul respectiv, mergandu-se pana la acuzatii grave aduse echipei si chiar cuvinte greu de reprodus.

Ca sa fie clar, au fost avertizati in nenumarate randuri sa nu mai insiste in acest sens, chiar specificandu-se ca risca disband la trib.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus