Care va fi tribul cel mai tare din lumea asta ?

  • Autor subiect October Red
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu stiu daca TRACIA va reusi vreodata sa urce pe primul loc, dar merita incercat.
 

DeletedUser

Nu va exista cel mai tare trib, declar lumea 6 o lume de noobi. Ex-newbies FTW.

Este dreptul tau sa ai o parere. Chiar o poti declara si o poti face sa sune ca o axioma, asta nu va insemna niciodata ca ai dreptate. Poate ca lumea 6 a fost o lume predominata de inceptori, nu si de prosti. Pentru ca doar un prost nu poate invata jocul si nu poate evolua.

Si sa raman la subiect. Cel mai tare trib de pe aceasta lume nu s-a nascut inca! Probabil mai sunt necesare o luna doua pana sa apara.
 

DeletedUser

cel mai bun trib,se poate observa usor, dupa numarul de puncte,sau diferitele criterii statistice.insa exista si alte moduri de a "masura" performantele,prin coeficienti mai putin conventionali,cum ar fi...spiritul de caramaderie,prietenia din cadrul echipei,si acel trib care va deveni un colectiv de prieteni,acela cred eu ca este cel mai si cel mai bun.in special aceia care vor sti prin fair game play sa respecte pe celalalt,mai ales pe adversar.cam toate triburile se "afiseaza" cu sloganuri "electorale",de genul:"CREDINTA,CINSTE,ONOARE" insa in practica,se pune impartial,ca sa nu zic minoritar aceste lozinci.cel mai bun trib,dupa parerea mea,este acela care poate mentine frumusetea si placerea jocului astfel incat playerii sa vina cu bucurie si sa isi petreaca timpul online,si mai ales cel mai bun trib va fi acela de unde jucatorul sa plece mai invatat,mai antrenat in a invinge orice fel de obstacole,de orisice natura,si aceste aspecte nu au nici o legatura cu "ceea ce se vede",insa ESTE CEEA CE SIMTIM.deci,cel mai bun trib,este acea in care fiecare din noi se va simti in largul lui,se va simti respectat,si ca intre prieteni,cel mai bun trib va fi totdeauna acela care a oferit respect,nu neaparat numai prin forta,ci mai ales prin ingaduinta.ca si in istorie,atrocitatile,barbariile,nu au avut "eroi",ci faptele de ONOARE au dat gloria si nemurirea cavalierilor si luptatorilor.sa stii sa ierti un inamic,cand e cazut,si sa il ingadui sa se ridice,ca sa continuati partida cand e si el pregatit,sa stii sa tolerezi un camarad nu tocmai comod,sau un sef prea prea...
deci,cel mai bun trib,este de fapt echipa,alcatuita din useri,ce interactioneaza virtual,si valorile fiecaruia din noi dau valoarea de ansamblu a tribului din care facem fiecare parte.

un dicton,spunea ca: ESTE DESTUL DE USOR SA AJUNGI IN TOP,DAR APROAPE IMPOSIBIL SA TE MENTII ACOLO.deci,rand pe rand,vor fi succesiuni,in functie de modul si maniera de a interactiona in acest joc de strategie.totusi,cel mai bun,cu mana la inima,as declara pe aceia care ofera jocului un spirit de fair game play.

va multumesc pentru atentia acordata.
 

DeletedUser7708

Este dreptul tau sa ai o parere. Chiar o poti declara si o poti face sa sune ca o axioma, asta nu va insemna niciodata ca ai dreptate. Poate ca lumea 6 a fost o lume predominata de inceptori, nu si de prosti. Pentru ca doar un prost nu poate invata jocul si nu poate evolua.

Si sa raman la subiect. Cel mai tare trib de pe aceasta lume nu s-a nascut inca! Probabil mai sunt necesare o luna doua pana sa apara.

Sper să nu se nască, pentru că am un feeling că va fi o glumă de trib, comparând cu celelalte lumi.
 

DeletedUser

Sper să nu se nască, pentru că am un feeling că va fi o glumă de trib, comparând cu celelalte lumi.


e un joc de strategie asa ca mai bine bazeaza-te pe ratiune decat pe "feeling" :)

am mai spus-o si o mai spun; parerea mea e urmatoarea : nu e o lume de noobi, nici chiar de incepatori, e o lue cu o viteza mai mica si sunt multi jucatori buni care nu isi permit sa isi dedice foarte mult timp acestui joc asa ca l6 este cea mai buna alegere pentru ei; incercati sa nu mai faceti afirmatii bazate pe "feeling", incercati sa ganditi si sa argumentati :)
 

DeletedUser8266

dfa1 ce iti place sa mananci k..... nu te poti abtine ,pai daca e asa de noobi lumea asta de ce nu ai rezistat tu si cu masoni ? ca is slabani oameni .
ma lesi tu nu ai facut nimic pe nici o lume , nimik notabil ma refer tu doar ai ciocu mare pe forum si te crezi super-player dar esti varza
 

DeletedUser6558

si il avem pe dl -CRONOS-, care tre' sa isi ia revansa pt ca pe lumea 5 nu prea i-au iesit pasientele. Ma rog, dintr-un punct de vedere.
 

DeletedUser8266

poti sa il ai si pe tata triburilor cu un om nu ajunge un trib in top , iti trebuie un trib care sa functioneze bine jocu de echipa , echipa per ansamblu tot tribul si echipele de vecini care trebuie sa comunice mult sa se ajute si sa se imprieteneasca is multe lucruri care trebuie facute ca un trib sa fie cel mai bun si sa se vada...probabil si alinierea stelelor:)) orikum cand va veni un razboi mai global atunci se va diferentzia triburile bune de cele slabe atunci o sa putem sa ne dam cu pararea mai bine despre cel mai bun trib
 

DeletedUser7708

dfa1 ce iti place sa mananci k..... nu te poti abtine ,pai daca e asa de noobi lumea asta de ce nu ai rezistat tu si cu masoni ? ca is slabani oameni .
ma lesi tu nu ai facut nimic pe nici o lume , nimik notabil ma refer tu doar ai ciocu mare pe forum si te crezi super-player dar esti varza

Dar tu de ce mănânci ce dai afară? Eu nici nu am jucat vreodată cu DFA1 şi cu Masonii pe L6.
 

DeletedUser8266

**** erau 3 triburi mason la un momedat pe l6 si din cate tin minte eu tu erai artizanu lor , si pe l7 parca la fel ai facut mason si la primu razboi ai fugit in mod la caldurica iar cand mod a inceput sa cada...a lovit gripa ca sa vezi ...mare jucator mare om...de vorbit poate sa faca oricine fapte vrem...zimi ce ai facut tu asa insemnat pe triburile.ro incat sa zici tu ce lume e de noobi si care nu (tzinand cont ca nici mason veritabil nu esti ca nu ai prefixu eti un fel de corcitura)
 

DeletedUser7708

**** erau 3 triburi mason la un momedat pe l6 si din cate tin minte eu tu erai artizanu lor , si pe l7 parca la fel ai facut mason si la primu razboi ai fugit in mod la caldurica iar cand mod a inceput sa cada...a lovit gripa ca sa vezi ...mare jucator mare om...de vorbit poate sa faca oricine fapte vrem...zimi ce ai facut tu asa insemnat pe triburile.ro incat sa zici tu ce lume e de noobi si care nu (tzinand cont ca nici mason veritabil nu esti ca nu ai prefixu eti un fel de corcitura)

Pricepe, MaSoN a fost doar o etapă pe .ro pentru mine, nu îi reprezint, iar pe L6 nu am jucat niciodată cu DFA1. Nu am fost niciun artizan pe L6, verifică toate postările mele pe L6, să vezi că abia acum o lună am postat cred că pentru prima dată.

Iar pe L7 nu am fost eu cel care a creat MaSoN, a fost o idee de-a lui Y0 BEAU IAR să facem împreună tribul alCOOL, (pe parcurs a venit şi Ovidius Maximus, liderul de atunci al MaSoN-ului de pe L4), ceea ce s-a şi întâmplat, iar faptul că anunţul de pe L4 a prins şi au venit foarte mulţi MaSoNi ne-a determinat să schimbăm numele. Cu timpul, au apărut războaiele pe L4(Master, BW etc.) iar respectivii s-au lăsat parţial sau total de L7, Y0 BEAU IAR a fost plecat în vacanţă şi m-a lăsat singur la conducere. Am anunţat că vreau oameni în conducere, singur nu aveam efectiv timp. Cum nimeni nu a vrut, le-am zis că plec, doar doar să îi impulsionez. N-a vrut nimeni, aşa cum nimeni nu a crezut că voi pleca aşa că am plecat. Pentru cultura ta generală, pe L7 am scos de unul singur un trib dintre membrii MaSoN, fiindcă îi atacau aşa că le-am cucerit satele de atac, restul măcelului a fost o nimica toată.
Ce-am realizat pe .ro? Poate nimic, dar faptul că am ajuns la conducerea MaSoN, MoD şi =nBz= fără ca măcar să îmi doresc cu adevărat ci doar prin idei şi activitate spune despre cât de n00b mă consideri tu că sunt.
Acum revenind pe L6, îţi pot spune că faţă de L4 şi L7 şi chiar L8, L6 nu are un trib emblemă care să fii dominat clar şi dacă nu a făcut-o până acum cineva, e greu de crezut că un trib nou, la margine, va avea putere să recupereze în aproximativ 3-6 luni de acum încolo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

da avea un membru tribu ala ?:)) orikum cum ai spus si tu nu ai avut nici o realizare notabila pe triburile deci atunci nu itntzeleg de unde iti rezervi tu dreptul sa spui care lume e de noobi si care e de jucatori ...adevaratzi ca tine asa

P.S. in conducere ajunge oricine stie sa lege 2 cuvinte si eu am fost in conducere la multe triburi da nu ma bat cu pumnu in piept nu mi se pare mare realizare
 

DeletedUser7708

da avea un membru tribu ala ?:)) orikum cum ai spus si tu nu ai avut nici o realizare notabila pe triburile deci atunci nu itntzeleg de unde iti rezervi tu dreptul sa spui care lume e de noobi si care e de jucatori ...adevaratzi ca tine asa

P.S. in conducere ajunge oricine stie sa lege 2 cuvinte si eu am fost in conducere la multe triburi da nu ma bat cu pumnu in piept nu mi se pare mare realizare

Tribul ...xyz. Îl ştii da? S-a desprins de mai bine de o lună din triburile din care făceau parte. Am fost acolo. Ştii care a fost obiectivul tribului? Nu să fie refăcut, ci doar să supravieţuim o lună. Dacă ne ieşea, declaram L6 lume de noobi. Trage singur concluziile din moment ce ...xyz încă există.
 

DeletedUser8266

:))))))))))))))) da bine mai convins ,esti etalonu prostiei :)) pai sti tribu' regii pe l4 , vezi cat au rezistat singuri aia , si intre ce tribuir erau asta inseamna ca l4 e o lume de nobii? era o vorba daca esti prost macar nu mai semnaliza

p.s. daca nu stiai au rezistat cam de la inceputu lumi pana acu vro luna 2 (chiar si acu exista tribu si au un sat pe k56) si intre ce triburi era : mason , noa , gtc ,har etc

p.s-p.s. - apropo inseamna ca fosti tai colegi din mod erau nobii , drexd (parca asa ii zice ala cu satele cu nume ferma) care a condus parca l7 a fost scos de aici inobilat ,si uitate la membri gt ca sa nu spun alti membri si vezi ce jucatori is si apoi mai gandestete odata cine e noob tu sau aia , daca nu ii sti ca joci doar de cand a inceput l4 te sfatuiesc sa ii cauti pe l2
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus