Care va fi tribul cel mai tare din lumea asta ?

  • Autor subiect October Red
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8266

:)))) nu cred . On-topic cred ca peste vro 2 luni se va contura lumea bine si se vor diferentzia mai bine triburile si atunci vom putea spune mai concret care e cel mai bun trib...sau sa ne dam cu parerea mai exact decat pana acu
 

DeletedUser

bunka0.jpg


Respect GT pentru capacitatea de a domnia topul (dar nu si lumea) de la inceput pana in prezent.
Respect TRACIA pentru calitatea umana pe care o au majoritatea jucatorilor acestui trib.
Respect M~S pentru ca este tribul pe care l-am construit si la care muncesc de 2 luni alaturi de niste oameni minunati.
Respect MnK.s pentru ca sunt adevarati "noobi" profesionisti, care nu "se joaca de-a triburile".

Acum revenit la subiectul topicului e greu sa spui care e cel mai "tare" trib de pe lumea 6.
Cert e ca in ciuda unor recrutari total aiurea din punctul meu de vedere (ma refer la masonerie si la ~DE~), tracii merg bine spre foarte bine...
La fel si GT, in ciuda unei pozitionari mai "ciudate" pe harta ei isi vad de treaba ... si inca sunt pe locul 1... (ajutati si de o serie de recrutari mult mai favorabile decat in cazul TRACIEI).
Singurul mod prin care m-as putea pronunta in a denumi cel mai "tare" trib de pe lumea 6 ar fi o fuziune intre aceste 2 triburi, care este in totalitate imposibila... cel putin momentan.

Cert e ca nici M~S, nici MnK.s nu vor fi din pacate cel mai "tare" trib datorita numarului scazut de membrii si politicii exclusiviste si elitiste.

Rog sa fiti atenti la numarul de puncte ale celor doua triburi :) (GT si TRACIA) dar si la media de puncte pe jucator si numarul de jucatori.
Sarbatori Fericite tuturor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dar nu cati membrii e important...de exemplu tu cu tribul tau ai putea sa fii cel mai tare trib si cu 40 de membrii ;) dar sa se descurce toti
 

DeletedUser

Dar nu cati membrii e important...de exemplu tu cu tribul tau ai putea sa fii cel mai tare trib si cu 40 de membrii ;) dar sa se descurce toti

Cat mi-as dori sa cred ca acest lucru ar fi posibil si totusi ... nu are cum sa fie.
Oricat de organizati/activi/muncitori am fi mai mult de 2 continente nu putem stapani... in momentul in care am fi atacati pe 2 fronturi (de 2 sau mai multe triburi "mamut" sau ne-"mamut") nu avem cum sa castigam razboiul.
Orice diplomatie favorabila am duce si cat ne-am proteja, la un moment dat intervine plictiseala si multi se lasa de joc. Si din 40 de insi e greu sa ai un grup unit mereu, in schimb dintr-un trib de 150-200 insi mereu raman/vin oameni activi si competenti...
 

DeletedUser

Oricum eu voi fi contra parerii tale,eu am o lista cu niste triburi care le respect pentru anumite atributii,printre care si tribul tau face parte :)
 

DeletedUser

Da,sunt triburi care au format o unitate,nu se mai poate pune la indoiala acest lucru!
 

DeletedUser

Cel mai tare din lumea asta? Simplu ar fi sa ne uitam la clasamente: numar de puncte, inamici invinssi.

Dar poate ca si un trib amarat de pe pozitia 100 la marginea hartii poate fi un trib tare prin faptele si jocul pe care il face. Singura lor problema in a fi un trib tare si in top ar fi conditiile nefavorabile: au intrat tarziu pe lume, au nierit in coasta unor triburi mari etc etc. Dar cu toate acestea ceea ce poate sa faca un astfel de trib poate fi considerat maret.
 

DeletedUser

Nu mai perimati numele de <tribuirile>, laudandu-va propriile echipe.
Inca nu exista "cel mai tare trib" in Lumea 6; exista doar oameni buni.

Curiosilor le recomand sa citeasca acest forum peste vreo 6 luni si atunci vor vedea ce trib "tare" se profileaza la orizont. E o chestiune de durata, nu de nume sau orgolii.

Dintre triburile actuale am o simpatie/slabiciune pentru Maniaci. BRAVO LOR ! (nu vreau sa jignesc pe nimeni; majoritatea triburilor de top au jucatori valorosi; recunosc asta)
 

DeletedUser

Asta am zis si eu, ca e greu sa se formeze "cel mai bun trib" cand inca mai este mult de jucat/dezvoltat.
Aceeasi slabiciune o am si eu pentru MnK.s inca de cand am inceput sa ii observ.
Oamenii de acolo stiu cat ii respectam si ei ne respecta la fel de mult.
Desi am spus ca nu am fuziona nici cu GT (sa ma ierte, dar fiind locul 1 mereu au fost etalon) ma gandesc totusi ce frumoasa ar fi o fuziune cu MnK.s -> MnK.s + M~S = MnK~S (Maniack Shinigami)

Nu ma luati in seama... e doar un vis frumos :)
 

DeletedUser

Da ... ar fi frumos :)

m`am uitat si pe twstats..chiar ar iesi fain xD
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poro ma bucur ca ai o parere buna despre noi. Ma bucur ca am reusit sa iti facem o impresie buna. Ideea ta nu este una de vis. Aceasta se poate pune in aplicare doar daca membrii ambelor triburi ar fi de acord, la noi una din reguli este: ca orice se face, se hotaraste la comun-acord :)

SI sunt in totalitate de acord cu poro in legaturra cu cele zise de el:

Oricat de organizati/activi/muncitori am fi mai mult de 2 continente nu putem stapani... in momentul in care am fi atacati pe 2 fronturi (de 2 sau mai multe triburi "mamut" sau ne-"mamut") nu avem cum sa castigam razboiul.
Orice diplomatie favorabila am duce si cat ne-am proteja, la un moment dat intervine plictiseala si multi se lasa de joc. Si din 40 de insi e greu sa ai un grup unit mereu, in schimb dintr-un trib de 150-200 insi mereu raman/vin oameni activi si competenti...


Ce`l mai bun trib e greu de zis. Noi suntem inca mici...mai avem de muncit...deocamdata avem la mana doar un singur continent si oricine poate sa cada si poate nu datorita lipsei de experienta, poate datorita timpului sau datorita problemelor din viata reala.
Si M~S e un trib bun de aceea se afla printre putinele triburi preferate alte mele si ale tribului MnK.s si nu spun asta doar sa ma aflu in treaba.
Ieri chiar ma uitam cat de mult ne pot ajuta M~S in zona in care se afla si poate chiar si noi pe ei. :)

Din nefericire am avut o perioada lunga de timp in care nu am mai intrat aici pe forum si chiar ma bucur sa vad ca am facut impresie. Si restu triburilor cu care noi avem conflicte nu pot zice ca nu au jucatori buni...ii au...dar nu au coordonare de aceea noi mai luam "pe drum cate un autostopist". Cum zicea si conducatoru LIGHT...ca noi ii luam oamenii. Sa ia si el de la noi daca reuseste :)

Si Alexia.. te rog sa nu mai faci reclama. Din cele citite in paginile anterioare nu am vazut nici unu din GT laudandu`se cat te lauzi tu. :)
 

DeletedUser

"Si Alexia.. te rog sa nu mai faci reclama. Din cele citite in paginile anterioare nu am vazut nici unu din GT laudandu`se cat te lauzi tu. :)"

glumea :D m`am inteles cu el pe mess.:D:D
 

DeletedUser

Dupa noua fuziune dintre gt (loc 1) si -r360- (loc 3), cei din urma trecand la cei dintai, evident ca au luat conducerea pe lumea 6.

Sunt curios daca r360 au destula influenta sa-i faca sa-si schimbe numele in altceva.


Acuma ramane de vazut cum se vor coordona impreuna pentru ca pana acuma nu am ramas foarte impresionat.


Aceasta fuziune totusi le poate aduce mai multe razboaie pentru ca atrag atentia prea mult si sunt sigur ca o sa fie triburi care vor lupta impotriva formarii unui monopol cu jucatorii cei mai buni.

La urma urmei oricat ai fi de bun esti conditionat de viata personala, asa ca lucrul in echipa, in mod eficient, depinde si de timpul disponibil al jucatorilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16873

Nu exista dupa parerea mea inca un trib tare pe aceasta lume , sa ajungem si noi la 3 milioane puncte si apoi mai vedem atunci va fi mult mai interesant !!Triburile cu cele mai mari sanse de supravietuire si care pot arata ceva pe aceasta lume (daca nu au aratat deja) sunt :


TRACIA :) Kryza stie ce face si va fi pe locul 1 mai devreme sau mai tarziu :D
Mnk.s - trib bun , putini , perfecti ce mai au sanse mari :)
~M~ - daca trec de traci e bine pana acum sa zicem ca rezista , e un trib bun
HAOS - fac o figura frumoasa
si nu in ultimul rand A.K.W (sa imi fac reclama :D) au distrus BURN , marele elite-warrior si compania fuzioneaza cu ~TOR~ in speranta ca vor rezista dar nu au sanse :D:D:D
 

DeletedUser

uiti de cei care conduc clasamentul inca de la deschiderea lumii,adica de 6-7 luni de zile:GT
 

DeletedUser16873

da si ei au sanse , scuze dar deja se stie asta , poate se ridica cineva impotriva lor si vedem un razboi frumos ar fi interesant :rolleyes: ceva TRACIA VS GT pacat ca nu se intalnesc :D
 

DeletedUser

:)) acum a veni si b3sT in GT(DnD)...o sa fie mult mai greu sa ii intreceti
Cat despre tracia...cate putin se musca din ea...dar tot nu se lasa
 

DeletedUser16873

TRACIA va cadea greu crede-ma o stiu pe Kryza si stiu ce ii poate capul ;) nu va lasati pacaliti
 

DeletedUser

unii ati crescut luand sate de la colegii inactivi sau inamici neatenti.

ma uit la voi cum va periati unii pe altii.evident,nu sunt 2 jucatori care sa aibe aceleasi conditii,si pentru fiecare trib,este alta conjunctura.

in top eu as pune si tribul M-goth si ~LEX~,ele se lupta de la inceputul lumii,si au ucis atatia dusmani mai multi decat primele 3 din topul luat dupa numarul de punctaj.ma intreb ce evolutie ar fi avut daca nu s-ar fi batut intre ele.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus