cateva intrebari random

DeletedUser

hai mane sa o dam pe aia dreapta ca negociasem cu CIRC si SH atatea nopti incat imi cumparase prietena gonflabila si indicator de exit spre usa:)
e o lume a lui Machiavelli p l1 si sa fim drepti rip a isi merita locul dar eu sper la inca o mare revenire(go albertus,go barbaru!)

Nu te contrazic, dar cu privire la faptul ca merita locul 1...eu zic ca il meritau daca invingeau TLD, cum n-au reusit asta ba mai mult au fost invinsi eu zic ca nu prea il merita, prea multe fuziuni incat tind sa cred ca RIP si-a pierdut macar intr-o oarecare masura identitatea
 

DeletedUser

rest, serios frazele astea nu au nici un sens, sa spui ca un trib nu a fost in stare sa infranga alt trib. Nu fac referire la absolut nimeni, dar uite dau un exemplu , ca asa poate inteleg multi : GD , a fost pt o zi pe locul 1, puteam sa dam toti atunci stergere, sa spunem ca renuntam, si cand se spunea ceva, replicam ca am fost primii si nimeni nu a fost in stare sa ne bata. Asa e si cu tld, de unde sti tu 100% ca tld nu era niciodata batut sau orice alt trib de care se mai tot discuta. Tribul neinfrant este tribul care castiga lumea, sau este printre primele la sfarsit, pana atunci diversi useri si triburi renunta pe diferite motive, ca nu exista lasare fara motive: cucerire, probleme pers, sictir, reguli etc etc
 

DeletedUser

TLD-ul s-a desfiintat fiindca au ajuns intr-un punct in care inactivitatea era foarte mare si nu cred ca mai erau instare sa invinga nici un trib din top10 la vremea respectiva.
Au preferat solutia cea mai simpla....desfiintare ptr a nu pati o mare rusine, aceea de a fi invinsi.
 

DeletedUser2147

ooooo
si cum ne vedem? tot injunghiind pe la spate?
am sa te caut pe mess pentru ati da un raspuns mai detaliat!

voi ne-ati luat in ras intr-un fel, ati considerat poate ca puteti face ce vreti pe k66 fara sa facem nimic. Ati luat jucatori in trib dintr-un trib cu care eram in razboi, ati refuzat sa ii dati afara din cauza "nepotismelor" <1 jucator pe care l-ati luat era varul nu mai stiu carui general>
 

DeletedUser787

voi ne-ati luat in ras intr-un fel, ati considerat poate ca puteti face ce vreti pe k66 fara sa facem nimic. Ati luat jucatori in trib dintr-un trib cu care eram in razboi, ati refuzat sa ii dati afara din cauza "nepotismelor" <1 jucator pe care l-ati luat era varul nu mai stiu carui general>

Ma baiatule tu acuma stai si plangi dupa KING ? Imi pare rau pentru tine dar sunteti istorie ;) Si sunteti istorie datorie noua ... ca ai fost tu inactiv, ca dheo shya dat seama cat ii de urat sau eu mai stiu ce scuze tot gasesti ... prea tarziu ... Sunteti istorie ... si nu stiu cum potzi sa vi tu sa ne ataci ca noi am provocat razboiul cand declaratia voastra oficial a fost ca nu mai aveti unde sa va extindeti ;). Ramai in coltu tau si plangi linistit ... KING nu mai apare ;)

Poate e un moment dificil atat pentru DIABLO cat si pentru [KING], dar din cauza faptului ca avem nevoie de spatiu pentru exansiune in vest si sud-vest, [KING] va rupe pna-ul cu DIABLO si academia sa incepand de duminica de la ora 17:00, iar culoarea hartii se va modifica in rosu aprins...Fie ca razboiul sa dovedeasca care e mai bun si sa putem ramane prieteni in continuare!
 

DeletedUser

TLD-ul s-a desfiintat fiindca au ajuns intr-un punct in care inactivitatea era foarte mare si nu cred ca mai erau instare sa invinga nici un trib din top10 la vremea respectiva.
Au preferat solutia cea mai simpla....desfiintare ptr a nu pati o mare rusine, aceea de a fi invinsi.

nu sunt de acord cu tine
poate ca inactivitatea era mare dar nu a existat trib care sa reuseasca sa ii zdruncine asa cum nici pe noi cei din SOF nu au reusit.

poate ca nu am avut razboaie sa vedem cum si ce facem dar inceputurile pot sa demonstrze contrarul.
eram 20 de oameni si am desfiintat aproape tot ce insemna alt trib pe 2 continente in prima luna. DE ce oare am reusit sa facem asta. ?
nu ne baga nimeni in seama pentru ca vecinii nostri au stiut ca mai bine aliati decat dusmani.

nu este o rusine sa faci ce am facut noi sau sa te invinga o coalitie atata timp cat reusesc sa faca lucrul asta.

dar cand toate statisticile sunt de partea noastra si a fostului tld nu mai conteaza ce zici tu dupa luni de zile.

vor exista momente de discutie si de intriga - desfiintarea tld de pe primul loc, deletul de la SOF tot de pe primul loc etc.
 

DeletedUser

Nu stiu cine sa ocupat de diplomatia tribului SOF, insa cred ca acesta e cel mai mare merit al lor, au stiut foarte bine sa jongleze cu diplomatia si si-au creat mereu avantaj prin asta. Nu sunt deacord ca a fost cel mai bun trib de pe l1, insa nu pot sa nu fiu deacord ca au avut cea mai buna diplomatie.
 

DeletedUser

Nu stiu cine sa ocupat de diplomatia tribului SOF, insa cred ca acesta e cel mai mare merit al lor, au stiut foarte bine sa jongleze cu diplomatia si si-au creat mereu avantaj prin asta. Nu sunt deacord ca a fost cel mai bun trib de pe l1, insa nu pot sa nu fiu deacord ca au avut cea mai buna diplomatie.


iti spun eu cum a stat cu diplomatia - macabria+eugenman+manuextrem+ fiecare membru care putea sa faca ceva
toata diplomatia aprobata deschis prin vot

fara aliante nesfarsite si care nu aduceau nimic bun si cu triburi sau familii care erau la 3 k de noi

fara pna=uri inutile

in rest foc de voie

plus mult respect si demnitate in joc.
a
si sa nu uit - toti pentru unu si unu pentru toti - demodat, desuet dar actual

iar intrigile au lipsit cu desavarsire.
 

DeletedUser

cel mai iubit: eu.
Cel mai iubit trib de mine: ykz.
cel mai urat trib de mine: CIRC si mai nou SOF

cya
 

DeletedUser

cel mai iubit: eu.
Cel mai iubit trib de mine: ykz.
cel mai urat trib de mine: CIRC si mai nou SOF

cya

Ai uitat ca atata timp cat ai activat in CIRC erai mascariciul tribului....bine...asta pana ai fost expediat in suturi:)).
Iti inteleg frustrarile:D
 

DeletedUser

Ai uitat ca atata timp cat ai activat in CIRC erai mascariciul tribului....bine...asta pana ai fost expediat in suturi:)).
Iti inteleg frustrarile:D

Fanul meu dintotdeauna :D
Mascarici?
Ma agitam prea mult pt niste distrusi ca voi si vroiam sa fac din k46 (in functia de capitan) un K pt circ calumea, da pe voi va interesau mai mult berile la doza decat jocu in sine, in rest stii mesaju meu pt tine..ti`o dau adanc in gat :rolleyes:
 

DeletedUser

Ma agitam prea mult pt niste distrusi ca voi si vroiam sa fac din k46 (in functia de capitan) un K pt circ calumea, da pe voi va interesau

Ca sa vrei sa faci, trebuie sa fii si capabil, ai avut sansa sa faci absolut ce vrei in k46 cu propriultrib si celelalta triburi in care ai mai activat.
Ce AI FACUT?... Nimik nu ai facut, Nimik ai fost si inca mai esti.
 

DeletedUser

sansa sa fac cu circ in 46? cand mb imi sarea in cap toata ziua si ma punea sa ma ocup de granita cu K45 sa ii fac divizii? lasama frate in pace cu stouri denastea, ce am facut? am facut cu tribul K46 bine pana am fuzionat in t.e.`u lu entech, si am facut si cu t.e.`u bine..eram dominanti pe k46? a avut tupeul circ`ul sa se gandeasca la razboi cu noi doar dupa ce oamenii de baza sau lasat sau sau plictisit sau nu mai aveau timp? de asta sa dus t.e.`u nu mai avea cine juca..daca nu stii veziti de treaba ta cu injectiile astea de doi lei
 

DeletedUser

sansa sa fac cu circ in 46? cand mb imi sarea in cap toata ziua si ma punea sa ma ocup de granita cu K45 sa ii fac divizii? lasama frate in pace cu stouri denastea, ce am facut? am facut cu tribul K46 bine pana am fuzionat in t.e.`u lu entech, si am facut si cu t.e.`u bine..eram dominanti pe k46? a avut tupeul circ`ul sa se gandeasca la razboi cu noi doar dupa ce oamenii de baza sau lasat sau sau plictisit sau nu mai aveau timp? de asta sa dus t.e.`u nu mai avea cine juca..daca nu stii veziti de treaba ta cu injectiile astea de doi lei

Orice ai atins, sa ofilit, a disparut.
 

DeletedUser13067

aquilla draga .. se pare ca tu esti o persoana care nua ccepta deloc realitatea ..nu-i bai .. stai acolo si viseaza in continuare ce conducator bun ai fost tu .. dar multi de pe l1 .. multi jucatorii adevarati de pe l1 .. stiu adevarul .. sa ii enumar ? crezi tu ca are rost ? eu zic ca nu .. dar in fine acest aspect nu mai conteaza ca tu oricum esti o fantoma pe L1 :) care umple forumul extern pe la topicuri de gen : "Ce sarbatorim azi " :)) sau cum se numeste .. ca nu prea frecventez .. asa ca nu am retinut :))


Nihilius .. nu are rost .. sincer .. te obosesti degeaba .. ptr ca unei persoane ca el ii explici degeaba ca tot in universul lui ramane :)

mai bine in universul lui decat in lumea ta ;)
 

DeletedUser2602

voi ne-ati luat in ras intr-un fel, ati considerat poate ca puteti face ce vreti pe k66 fara sa facem nimic. Ati luat jucatori in trib dintr-un trib cu care eram in razboi, ati refuzat sa ii dati afara din cauza "nepotismelor" <1 jucator pe care l-ati luat era varul nu mai stiu carui general>


mai omule, ai fost in Afganistan si ai prins vreo boala pe acolo?
cu cine erati voi in razboi? cred ca visezi!
 

DeletedUser787

@bbmik : stai ca baiatu plange in hohote dupa KING ... ii simte lipsa ... trebuie sa-l intzelegem si noi pe el, nuh ?
 
Sus