Cateva intrebari serioase pt admini L40

  • Autor subiect DeletedUser12180
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12180

Buna seara ,

Am intrat cu un grup de prieteni de pe L4 pe L40 dupa ce L4 sa inchis .Am inceput sa jucam ,am creat un trib micut RE pe zona NV ,am invitat alti prieteni ,ne-am organizat sa cumparam premium si astazi am descoperit urmatoarele:

1.Limita in trib 60 jucatori
2.Nu poti sa sprijini alti jucatori decat jucatorii tribului tau.

Excelent as zice, corectitudine mare dar frumusetea jocului dispare.Fazele frumoase in acest joc sunt echipa ,surprizele ,organizarea atacurilor si rezultatele frumoase dupa astfel de actiuni.Mare parte dispar din cauza regulilor de mai sus:

a.Tribul mama nu isi poate sprijini academiile si academiile nu pot sprijini tribul datorita reguli 2
b.Un atac cu nobili pe un sat dusman in apropiere nu poate fi finalizat pentru ca efectiv nu pot sprijini satul dupa ultimul nobil
c.Un atac la distanta pe un dusman inactiv sau neatent este inutil pentru ca satul respectiv nu poate fi blindat si deci nu se poate pastra.
d.Nu exista spioni ,nu exista rasturnari de situatie.
e.Cu o limita de doar 60 jucatori suntem obligati sa administram 4 academii pe langa un trib mare,un job imens
f.Limita de 60 jucatori obliga la concedieri continue si ne vom concentra doar la sate si puncte ignorand factorul uman care ne aduce aici pe acest joc ,socializare ,relaxare si informare. Devenim sclavii punctelor, satelor si punctelor premium dar va trebui sa inobilam f multe sate barbare pt ca f multi jucatori parasesc aceasta lume.

Intrebarea mea si a colegilor mei este ,daca se va schimba ceva din ce am observat mai sus,cand se va schimba si cum se va schimba,pentru ca in conditiile date pentru noi este greu sa stam pe aceasta lume.

Multumesc de raspuns si sper ca am fost destul de clar in legatura cu problemele intampinate.
 

DeletedUser6843

cred ca poti sa iti raspunzi si singur la intrebare din moment ce nu dormi nici la ora aceasta (ON) ca sa stai IAR si IAR pe ganduri, tu doresti ca adminii sa te ajute cu strategia de expansiune a tribului heh.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44398

Din pacate setarile raman aceleasi probabil, puteti astepta L41, sansele sa fie aceleasi restrictii is destul de mici..
 

DeletedUser39777

Ceea ce vrei tu nu cred ca se poate modifica, fiecare lume are setarile ei, daca s-ar modifica aceste setari in functie de preferintele fiecaruia.. nu este singura lume cu aceste setari, au mai fost si sunt sigur ca vor exista, complexitatea este necesara pe toate lumile. Unele lumi au limita de farm, nu este agreata de toti jucatorii, dar sunt si jucatori carora nu le displace.
Stiu ca pe lumea 25 se dorea scoaterea setarii pentru numarul de locuri in trib care era nelimitat, dar nu imi amintesc daca s-a scos..
 

DeletedUser

Buna seara ,

Am intrat cu un grup de prieteni de pe L4 pe L40 dupa ce L4 sa inchis .Am inceput sa jucam ,am creat un trib micut RE pe zona NV ,am invitat alti prieteni ,ne-am organizat sa cumparam premium si astazi am descoperit urmatoarele:

1.Limita in trib 60 jucatori
2.Nu poti sa sprijini alti jucatori decat jucatorii tribului tau.

Excelent as zice, corectitudine mare dar frumusetea jocului dispare.Fazele frumoase in acest joc sunt echipa ,surprizele ,organizarea atacurilor si rezultatele frumoase dupa astfel de actiuni.Mare parte dispar din cauza regulilor de mai sus:

a.Tribul mama nu isi poate sprijini academiile si academiile nu pot sprijini tribul datorita reguli 2
b.Un atac cu nobili pe un sat dusman in apropiere nu poate fi finalizat pentru ca efectiv nu pot sprijini satul dupa ultimul nobil
c.Un atac la distanta pe un dusman inactiv sau neatent este inutil pentru ca satul respectiv nu poate fi blindat si deci nu se poate pastra.
d.Nu exista spioni ,nu exista rasturnari de situatie.
e.Cu o limita de doar 60 jucatori suntem obligati sa administram 4 academii pe langa un trib mare,un job imens
f.Limita de 60 jucatori obliga la concedieri continue si ne vom concentra doar la sate si puncte ignorand factorul uman care ne aduce aici pe acest joc ,socializare ,relaxare si informare. Devenim sclavii punctelor, satelor si punctelor premium dar va trebui sa inobilam f multe sate barbare pt ca f multi jucatori parasesc aceasta lume.

Intrebarea mea si a colegilor mei este ,daca se va schimba ceva din ce am observat mai sus,cand se va schimba si cum se va schimba,pentru ca in conditiile date pentru noi este greu sa stam pe aceasta lume.

Multumesc de raspuns si sper ca am fost destul de clar in legatura cu problemele intampinate.


Salut, as putea totusi daca imi permiti, sa nu fiu in totalitate de acord cu tine , mai jos si raspunsurile aferente fiecarei litere.

A -> pentru ce ai nevoie de academii? Asa cum ziceai veniti de pe L4 ( probabil Master ) deci cred ca stiti a "butona".
B -> Ba da, daca ataci cu ultimul nobil de pe un sat de aparare ( configurarea satelor de aparare pe granita se face in functie de viteza unitatilor )
C -> Nu ai de ce , tocmai aici sta si frumusetea jocului ( daca organizatele d-voastra sunt bine puse la punct se pot lua sate , binenteles one by one ;) )
D -> :confused:
E -> 4 Academii , wtf?! ( Vezi aliniatul "A" )
F -> Factorul uman pe triburile (socializare ,relaxare si informare ) ...hmmm... , credeam ca a disparut si a fost inlocuit cu mojicia. ( tot nu cred ca te-ai referit la triburile.ro )

Cu toate cele oranduite tind sa cred ca ati ales gresit lumea pe care sa evoluati.

Sa ai o zi faina.
 

DeletedUser

incredibil , inca mai exista jucatori de pe primele lumi care nu citesc setarile lumii pe care joaca ?
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Si totusi..daca poti trimite atacuri in trib care se transforma in "vizite" ar trebui sa poti trimite si sprijin care sa se transforme in vizita si sa se intoarca inapoi daca satul nu apartine tribului:confused:.


Nu ma refer la 40 ,in general pe lume cu aceasta setare.

Mai mult afecteaza atacurile setarea asta decat sprijinul,pentru ca la parasirea tribului pastrez trupele primite,asa ca iau din tribul mama ,apoi ma plimb prin tot carnatul de academii pentru ca nu se retrage decat sprijinul trimis de mine la iesirea din trib:)
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Intr-adevar, dupa cum au spus si cei de mai sus, setarile unei lumi nu se schimba, cel putin nu in faza asta. Poate mai tarziu, in functie de evolutia lumii, pot aparea modificari in setari, dar nu neaparat si cele dorite mai sus.
 

DeletedUser43494

eu sunt de acord cu Vangx..frumusetea jocului dispare..apar tot mai multe academii cu limita de membrii asa mica si latura umana se duce naibii..toti se uita dupa jucatori cu puncte multe si in loc sa-i invete pe incepatori ii dau afara si-i innobileaza..din cauza asta dispar tot mai multi jucatori..e normal ca omul respectiv sa nu mai vrea sa auda de "triburile"..din cauza asta raman tot mai putini pe jocul acesta..ar trebui sa dea de gandit si cautate solutii pt a atrage jucatori noi..iar jucatorii vechi sa incerce sa-i ajute pe cei noi nu sa rada de ei si sa-i bage la interne dupa o luna de joc..
 

DeletedUser

Sunt jucatori care te ajuta si sunt jucatori care nici nu le pasa ca nu stii tu sa joci,nu este nimeni obligat sa invete pe cineva,ca mai sunt si specimene,care ii ajuti,ii inveti si dupa te tradeaza sau mai stiu eu ce...daca intri pe acest joc,sunt atatea turoriale din care poti invata :)
Revenind la subiect,sper ca l41 sa nu aibe setari din astea :)
 

DeletedUser43494

nu generalizez dar stii la fel de bine ca mine ca in 90% din cazuri asa se intampla...dar,din pacate,nu face nimic altceva decat sa reflecte viata de zi cu zi..
 

DeletedUser12180

Da, poate raman un nostalgic ,dar fara sa exagerez eu am intalnit aici pe joc cativa prieteni pe joc care desi sunt din toate colturile tarii am avut placuta surpriza sa ii intalnesc fata in fata si vreau sa spun ca acceasi incredere care o ai in joc, ca te sustin ,sprijina si ataca ,o ai si in viata reala ca fac ceea ce au promis. Suntem acum dupa 7 ani cred pe lumea 4 ,am abandonat jocul ,am revenit si am stat acolo ca sa termin alaturi de ei. Am intrat pe L40 fiind cea mai noua lume si prima disponibila dupa inchiderea serverului L4 ca sa me revedem sa discutam ,de aceea am facut si tribul. Nu pot fi acuzat ca nu am citit setarile lumii pentru ca efectiv nu exista in help:
http://help.triburile.ro/wiki/Lumi

Cred totusi ca trebuie revizuit punctul 2 referitor la sprijin.Vreau sa sprijin pe cine doresc eu ,vreau sa creeaz aliante locale ,vreau sa recrutez din mijlocul altui trib si sa il pot blinda ,vreau sa cuceresc sate in mijlocul celorlati si sa sparg linia defensiva ,vreau doar sa joc trib cu oameni de calitate selectati datorita calitatii lor umane in detrimentul punctelor .
Oricum, rakanishu eu si alti jucatori apreciem foarte mult, daca incerci sa te pui in postura noastra jucand trib cu sprijin numai pentru cei 59 membrii ai tribului tau,si un joc bazat numai pe puncte.Daca tu spui ca e ok si jocul este plin de fun asa cum trebuie sa fie ca sa ramanem aici ,atunci posibil ca si pentru noi jucatorii este ok. Doresc doar sa fie o opinie sincera ca jucator si nu ca admin.Multumesc
 

DeletedUser

DeletedUser40282

Măi Vangx , ori eşti pe altă undă de comunicaţie, ori nu înţelegi româneşte ? Ţi s-a spus că nu se schimbă nici-o setare , ce e aşa greu pentru tine ? Cine te opreşte să-ţi faci trib , să recrutezi pe cine vrei tu , să faci alianţe şi tot ce mai foşneai p'acolo prin mesaj ?
Să-ţi spun eu .. nimeni nu te opreşte ! Fii mai puţin receptiv de undă şi termină cu toate întrebările astea fără nici un sens dacă tot eşti aşa vechi jucător.
 

DeletedUser12180

Buna dimineata ,


Trebuie sa iti raspund Cazacu scurt si la obiect:

1.Intrebarile mele au fost strict pentru admini si este vorba de o relatie client-vanzator si am primit raspuns la ele.
2.Opiniile fiecaruia despre subiectele discutate sunt strict subiective si nu le comentez ci doar imi sustin ideile mele.
3.Parerile personale despre un jucator sau altul vechime, intelegere ,dorinte intra in alta ordine de idei si nu sunt pe acest forum sa imi exprimim pararea personala despre calitatea ta sau a altuia ca jucator ( cazul tau), de aceea te rog sa faci si tu la fel.
4.Nu am sosit aici sa cucerim lumea ,ci doar sa ne distram si am cerut aceleasi conditii cu care am fost obisnuiti si pe care tot triburile.ro le-au oferit anterior.


Eu va urez tuturor sa aveti o zi faina .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9858

:eek: Deci :eek:cum poti sa intri sa incepi pe o lume :D fara sa stii setariile ei:D:D:D,tot ce zici tu e cam aiurea din start pai daca ti si amicilor nu va convin setarile lumii:rolleyes:, de anume jucati pe lumea 40?!!?!
Ca sigur cu a venit vre un admin sau vre un jucator sa te ameninte cu ,cutitu la gat sa joci nu?:rolleyes: si unde ai vazut tu pe oriunde in lumea triburilor ca se schimba setarile, ca sa trezeste jucatorul X din aia 10000 mii intro zii cu soare ca nu ii mai plac setarile lumii:D:D


Si eu propun sa se mai schimbe ceva :D:D cai mei sa mearga cu viteza superluminica :D si sa care si resursele care nu exista:D:D,si chiar daca eu nu sunt activ pe cont:D:D
 

DeletedUser39777

Hmm... doar ai tai? Vreau si eu super-cai d'aia.. Si daca se poate sa fiu rang 1 fara sa intru pe cont (sa imi cresca numarul satelor cu 10/zi).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Haideti sa nu deviem aiurea.... intr-adevar l40 nu apare in wiki iar asta mi-o asum, se va rezolva azi.
Legat de celelalte intrebari/sugestii sper ca am fost suficient de clar.

Topic inchis.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus