Cateva lamuriri legate de setarile SP16 !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am observat ca exista deja jucatori care fie nu au citit setarile fie nu le-au inteles, drept urmare o sa lamurim in acest topic cateva dintre ele :

1. Prada pe acest server NU exista, orice atac pe jucatori sau pe sate barbare/bonus nu va lua prada ( jefuriea nu exista )
2. Astistentul de farmare NU este activat - motivul este evident ( vezi mai sus ).
3. In afara de Contul Premium clasic, ce ofera meniul rapid, posibilitatea de a construi mai mult de 2 cladiri, harta marita, informatii suplimentare pe harta, etc, NU exista alta facilitate premium gen injumatatiri, depozit premium, finalizare instant, etc.
4. Managerul de Cont este activ si poate fi folosit numai dupa ce un jucator detine 5 sate ( contul premium activ este o conditie necesara ).
5. Pe aceasta lume nu va exista nici un eveniment ( cum este acum, de exemplu, cel cu mercenarii ).


In rest mai sunt setarile clasice ce le veti descoperi pe parcurs. Intentionat nu am anuntat chiar tot, pentru a face lumea mai interesanta :))
 

Ariki

member
Scor reacție
0
As avea si eu o intrebare. Cand se vor putea sprijini jucatorii din alte triburi?
 

marakesh

member
Scor reacție
0
Buna ziua!
Cand se vor putea concedia jucatori, parasi tribul, dizolva tribul? Dupa 21 de zile? 21 de zile de la ce?
 

Mr. Spawn

member
Scor reacție
0
Buna. Tocmai ce am descoperit ca nu poti ataca un barbar cu nobil.
Intreb si eu, daca nu se poate farma, nu se poate inobila, care e rostul lor? aaa si mai sunt si barbare bonus....
 

DeletedUser1969

Cand are adeziunea 20 , ce se gandeste baiatul ...sa dea inceput nou si uite asa ma uit la sat :)) bv rakanishu , iar ti-a dat cu virgula ....
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Cred ca tie iti da cu vigula daca patesti asta, ca deh...tocmai i-ai invățat ce sa facă.
Bravo :D
 

DeletedUser1969

wow ce explicatie profi....nu i-am invatat, deja am patit .... dupa 21 de zile se pot ataca si satele alea ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Intr-adevar profi, asemenea intrebarii/afirmatiei antevorbitorului meu.
Acum ca x acela a gandit-o sau a nimerit-o, e alta poveste, poate nu era cazul sa le dai si altora idei, oricum, in urmatoarele zile nu se schimba nimic la setari.


Lumea asa va avea parte de ceva surprize.
In rest mai sunt setarile clasice ce le veti descoperi pe parcurs. Intentionat nu am anuntat chiar tot, pentru a face lumea mai interesanta :))
 
Ultima editare:

DeletedUser1969

colegul de mai sus a pus o intrebare la care nu ai rsp ... barbare/bonus nu vor fi niciodata disponibile pt cucerit ?
 

DeletedUser41053

rakanishu a spus:
In rest mai sunt setarile clasice ce le veti descoperi pe parcurs. Intentionat nu am anuntat chiar tot, pentru a face lumea mai interesanta :))

raspunsul tipic cand habar nu aveti despre ce e vorba :D
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Barbarele sunt de decor . Sa ne uitam ca prostii la ele. Sau barbarii sunt protejati de U.E. !?? Am vrut acum sa dau intrun barbar dupa ce toata noaptea am tras de nobil. Ma si gandeam : Uite bah la astia ca le e rusine sa ia un barbar de 1800. Ce s-au schimbat romanii ! Toti tin la eticheta, nu mai innobileza barbari! . De unde dracu , ca toti vecinii mei se uita la barbarul ala dintre noi cu jind . Ne uitam la barbari ca la o femeie cand se dezbraca ... hahaha
 
Sus