Cateva precizari pentru Gangster Ray

  • Autor subiect DeletedUser3900
  • Data de început

DeletedUser3900

Acest mesaj este un raspuns atat la nelamuririle lui Gangster Ray (intemeietorul tribului M~K, acum inexistent), cat si la afirmatiile aceluiasi, adesea calomnioase, referitoare la fostii sai colegi de trib, inclusiv eu.
Precizez ca ceea ce voi scrie aici nu este adevarul, ci doar un punct de vedere, care poate fi comentat, completat, contrazis samd cu conditia ca dezbaterea sa ramana una civilizata si la subiect.
De asemenea, voi incerca sa nu nominalizez niciun nume de jucator, decat daca este absolut necesar.
1. Una dintre nelamuriri este urmatoarea : "Dar ce nu inteleg... de ce pleaca toti fostii [M~K] in acvila?"
Un raspuns firesc ar fi : pentru ca asta isi doresc, pentru ca au ajuns la concluzia ca acolo le va fi mai bine...dar mai exista si alte variante:
- pentru ca au fost ' vanduti' cu acordul aceluiasi Gangster Ray, in schimbul implicarii tribului Acv!la in campaniile GT (cu precizarea ca cei din Acv!la au avut pretentia exagerata, din punctul meu de vedere, de a solicita ca 3 jucatori sa se mute din GT in Acv!la si satele altor 3 sa fie cedate spre innobilare; in final, in urma acestei solicitari, doar 2 fosti jucatori ai M~K au trecut in Acv!la, restul solicitarii fiind abandonata; prietenii stiu de ce, Gangster Ray nu).
- alti jucatori au plecat deoarece au fost dezamagiti de atitudinea lui Ray fata de fostii sai colegi (o logica simpla ar spune multe despre liderii unor 'rebuturi'- si eu am fost unul dintre acei lideri!).
2. Imaginea de Erou - Victima a tradarilor fostilor colegi de trib pe care Ray o promoveaza este falsa.
Niciodata nu a fost singur in conducerea tribului si nu a dat dovada ca ar fi un factotum, desi ii place sa para ca a fost asa.
Sa nu uite ca au existat Alint, Mixaj si multi altii care i-au fost alaturi. Ca desi unii dintre ei au parasit jocul din diverse motive, am ramas alaturi de el pana cand a desfiintat tribul din proprie initiativa si din motive nu tocmai clare. Si am facut asta desi aveam toate motivele sa parasesc jocul la un moment dat, nu am facut-o pentru ca a amenintat ca va desfiintat tribul daca ramane singur in conducere.
Au existat tradatori in M~K, dar nu sunt cei pe care el ii acuza.
Si poate ca ar trebui sa invete sa nu mai isi atribuie toate meritele...mai ales ca stie ca avea obiceiul sa ii lase pe altii sa faca curat dupa el sau sa rezolve problemele carora nu le gasea solutie sau cu care nu avea chef sa se confrunte.
Nu voi oferi decat un singur exemplu, faptul ca a pastrat tribul Hell la aliati in timp ce eram parte din familia Wwiz si in razboi cu coalitia Circ-Acv!la-Hell, fapt ce era sa ne coste foarte scump, in momentul in care cei din Wwiz au aflat.
3. Faptul ca am luat o anumita decizie care favorizeaza tribul Acv!la a fost un mesaj chiar pentru Gangster Ray pe care nu l-a inteles, dar la care a reactionat. Da, fostii dusmani mi-au castigat respectul si merita din plin darul meu. Iar faptul ca fostii mei colegi din M~K au ajuns in conducerea largita a Acv!la este o victorie simbolica...pacat ca unii nu inteleg asta.

Va multumesc pentru atentie,
Maya
 

DeletedUser

surprize mai tineti minte ce ziceam eu de Acv!la?

acu sa imi explice si mie membri din Acv!la de ce ma faceau nebun daca eu ziceam un adevar?
 

DeletedUser3900

te rog sa nu denaturezi sensul acestui topic...problemele tale cu tribul Acv!la ar fi indicat sa le rezolvi in alta parte.
multumesc pentru intelegere.
 

DeletedUser

surprize mai tineti minte ce ziceam eu de Acv!la?

acu sa imi explice si mie membri din Acv!la de ce ma faceau nebun daca eu ziceam un adevar?
Tu ori nu ai citit ce a scris Maya, ori nu esti in stare sa intelegi. Atata timp cat nu ai nici o legatura cu MW sau Acv!la, dute si bagate in seama prin alte parti, sunt destule topicuri in care poti sa spammezi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si care e treaba ta ba asta?

eu ma refeream la faza ca, Acv!la a fost de partea tribului GT din prima sec!

da nu inteleg ce e cu replica asta? (nu aveai frigideru plin?)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4049

Punctual:
- Gangster Ray ne-a solicitat razboi si noi i l-am oferit : ``Declaratia de buna purtare `` pe care a trmis-o prin mesaj si au primit-o toti membrii celor 2 acvile de la momentul respectiv.
* tehnica de intimidare bineinteles care nu ia reusit decat un singur lucru pozitiv: sa ne motiveze noua membrii,il felicit si ii raman dator.

- Cunostea oamenii care erau tintele nostre(bineinteles ca si motivele)si a ascuns asta tribului M~K (si nu MW)...nu am sa il inteleg niciodata de ce...dar il priveste

- A ascuns o buna bucata de timp razboiul declarat de el celor 2 acvile propriului trib si membrii din simplu motiv probabil ca nu obijnuieste sa fie sincer.

- A inceput sa il depasesca situtia si a(delegat-o) intervenit Shine Of Maya in corespondentele care trebuiau sa aiba caracter mediator cu Acvilele si care s-au finalizat in TOP.

- TOP s-a desfintat in nici 3 zile decand a fost infintat si asta datorita neintelegerilor dintre Gangster Ray si TeddyBoy;reincepand razboiul M~K devenind M~W

- Acvilele au continuat eliminarea jucatorilor tinta in acest interval de timp.

- Gangster Ray ataca lidera ACV!LA : danasav88 ,cea din urma solicita ca Gangster Ray sa devina tinta si se pregateste campania impotriva,ziua solicitarii coincide cu pierderea a 3 sate de danasav88 la Gangster Ray.La 2 zile dupa se infinteaza GT ,Gangster Ray a simtit pericolul si a realizat ca ii bine sa mearga in GT.A fost inteles si i-au fost iertate pacatele:):).

- Gangster Ray se bucura si traieste linistit in GT pana la adanci batraneti :):) restul sunt prea multe detalii irelevante.

- fostii membri ai M~K care se afla in Acv!la vor trai si ei fericiti pana la adanci batraneti :):)pt. ca s-au integrat de minune in trib si se bucura de suportul tribului deoarece sunt oameni de calitate.

BRAVE NEW WORLD!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1647

Punctual:
- Gangster Ray ne-a solicitat razboi si noi i l-am oferit : ``Declaratia de buna purtare `` pe care a trmis-o prin mesaj si au primit-o toti membrii celor 2 acvile de la momentul respectiv.
* tehnica de intimidare bineinteles care nu ia reusit decat un singur lucru pozitiv: sa ne motiveze noua membrii,il felicit si ii raman dator.

- Cunostea oamenii care erau tintele nostre(bineinteles ca si motivele)si a ascuns asta tribului M~K (si nu MW)...nu am sa il inteleg niciodata de ce...dar il priveste

- A ascuns o buna bucata de timp razboiul declarat de el celor 2 acvile propriului trib si membrii din simplu motiv probabil ca nu obijnuieste sa fie sincer.

- A inceput sa il depasesca situtia si a(delegat-o) intervenit Shine Of Maya in corespondentele care trebuiau sa aiba caracter mediator cu Acvilele si care s-au finalizat in TOP.

- TOP s-a desfintat in nici 3 zile decand a fost infintat si asta datorita neintelegerilor dintre Gangster Ray si TeddyBoy;reincepand razboiul M~K devenind M~W

- Acvilele au continuat eliminarea jucatorilor tinta in acest interval de timp.

- Gangster Ray ataca lidera ACV!LA : danasav88 ,cea din urma solicita ca Gangster Ray sa devina tinta si se pregateste campania impotriva,ziua solicitarii coincide cu pierderea a 3 sate de danasav88 la Gangster Ray.La 2 zile dupa se infinteaza GT ,Gangster Ray a simtit pericolul si a realizat ca ii bine sa mearga in GT.A fost inteles si i-au fost iertate pacatele:):).

- Gangster Ray se bucura si traieste linistit in GT pana la adanci batraneti :):) restul sunt prea multe detalii irelevante.

- fostii membri ai M~K care se afla in Acv!la vor trai si ei fericiti pana la adanci batraneti :):)pt. ca s-au integrat de minune in trib si se bucura de suportul tribului deoarece sunt oameni de calitate.

BRAVE NEW WORLD!


Confirm tot ce a spus lordofcarpatianforest, este adevarat, mai bine nici nu se putea zice... Whatever. Cat despre Maya, nu am ce sa ii raspund, imi sustin parerea in continuare si nu am de gand sa fac gura pe forum, pentru ca daca ii raspund cum vreau eu, ea face la fel si se ajunge la altceva. Consider ca daca avea ceva de zis avea id-ul meu, nu stiu care dintre noi incearca sa se afirme.

O zi buna!
 

DeletedUser

Daca e pe forum inseamna ca se poate discuta, deci am sa postez si eu. Gangster Ray ca sef de "familie" dar si ca jucator, a fost prostit de multa lume in diverse moduri: A fost teddyboy sa dea sate de la alint si mixaj, a fost putin si HELL, daca tin minte bine, apoi l-au prostit si cei din GT, si nici cu Acv!la nu pare sa fi facut o afacere prea buna :) So.. Cine urmeaza ? :eek:
 

DeletedUser1647

Daca e pe forum inseamna ca se poate discuta, deci am sa postez si eu. Gangster Ray ca sef de "familie" dar si ca jucator, a fost prostit de multa lume in diverse moduri: A fost teddyboy sa dea sate de la alint si mixaj, a fost putin si HELL, daca tin minte bine, apoi l-au prostit si cei din GT, si nici cu Acv!la nu pare sa fi facut o afacere prea buna :) So.. Cine urmeaza ? :eek:

Teddy, da m-a prostit. Hell, chiar deloc.. il cunosc pe catalin (hell) de cand am inceput sa joc acest joc si am incredere in el cred ca e reciproca treaba. In GT imi e bine.. cu ce am fost prostit??? Cu acv!la nu am fost singurul care am luat decizia, am fost vreo 4.
 

DeletedUser3900

desigur ca am id-ul tau de mess, Raul, dar ar trebui sa te intrebi de ce am ales sa nu iti spun acolo ceea ce am de spus si am scris aici.
intreaba-te care dintre noi a inceput sa arunce cu acuze la adresa fostilor colegi si in ce mod.
si eu te pot intreba de ce nu mi-ai spus direct ceea ce ai avut de spus si ai preferat sa ma acuzi peste tot pe unde ai avut ocazia.
acest topic exista tocmai pentru ca doresc o dezbatere publica, nu una privata, pe care tu insuti nu esti capabil sa o porti.
asa ca te invit sa spui tot ce ai de spus aici.
 

DeletedUser8416

Maya, te rog sa ma scuzi pt interventie (poate ca nu sunt in cunostinta de cauza), insa nu vad de ce trebuia sa postezi aceste lucruri pe forumul mare, pt ca asa cum spune si gangster, daca ti-ar raspunde s-ar intinde discutia la nesfarsit...

Dupa parerea mea este forumul lumii 2 si nu a lui gangster ray! Consider ca lucrurile astea i le puteai spune si pe privat, fara a da sens interpretarilor si micilor rautati...

Alexanderw, nu cred ca ar trebui sa il judeci pe Raul, cum altii nu au facut topic special pt a te judeca pe tine! Cat despre prosteala celor din GT asupra lui... nu inteleg cu ce l-am prostit, sau cu ce l-au prostit altii intrand aici?! Il stiu pe Raul de mult, iar eu ca persoana am incredere in el, asa cum banuiesc ca si el are incredere in majoritatea celor din GT... banuiesc ca lucrurile astea au fost spuse de tine din cauza ca GT si CIRC sunt in razboi, dintr-o oarecare rautate...
 

DeletedUser3900

Radu, daca as mai fi avut acces la forumul extern al GT probabil ca as fi discutat acolo, in cazul in care Raul ar mai fi cutezat sa comenteze. Dar cum el nu comenteaza decat in absenta celor vizati, niciodata direct, am ales forumul acesta nu doar ca ii raspund lui la acuze, ci si ca sa se stie cum se procedeaza uneori pentru a se obtine o alianta - 'vanzarea' unor jucatori care provin dintr-un alt trib, fara ca acestia macar sa fie consultati sau intrebati ce parere au despre asta. Asa ca ne tot miram de ce pleca fostii MK/MW in Acv!la in loc sa ne privim putin pe noi insine.
 
Sus