Cautari de triburi

  • Autor subiect jerome le banner
  • Data de început

DeletedUser4920

Imi zice si mie cine e berthier :) sorry da am cred ca un an de cand nu mai joc , dammit
 

DeletedUser39475

Poi da... pe 17 septembrie daca vom mai fi in mijlocul hartii (a se citi miezul din dodoasca, cum zice Badea) o sa demonstram cum am facut pe L20 ca un trib inconjurat de inamici poate nu doar rezista, ci poate contraataca fara probleme. Unii (nu ma refer la nimeni anume) nu au inteles niciodata ce inseamna de fapt un trib... Cativa jucatori care se inteleg bine, adusi impreuna pe un forum... Atat. Cat timp sunt prieteni, tribul functioneaza de la sine precum o falanga spartana, fiecare il apara pe cel din stanga sa si este aparat de cel din dreapta. Si o falanga, nu poate fi cucerita. Oricum, las expertii in Triburile sa hotarasca "tactici, strategii si planuri" pentru a rezista pe o lume. Eu unul ma duc pe mana prieteniei, respectului si bucuriei fiecarui jucator de a se loga pe Triburile stiind ca este asteptat de o familie, si nu de o hoarda.

Gandesti frumos maestre si filosofezi si mai frumos ! :D


Dar pe l20 ati picat urat de tot si nu ati avut nicio sansa in fata marelui CrashF ( Focul ). Mai era si gechicean pe acolo daca nu ma insel. Nu mai tin minte exact. Stiu doar ca ati fost in zona noastra, iar noi am castigat toate razboaiele pana sa ma las eu. De atunci inainte nu mai stiu. Singurii cu care ne-am luptat urat de tot a fost TI-BW ( parca ). Dar i-am batut si pe ei ( tribul de pe locul 1) . In fine...

Scuze de off topic !
 

DeletedUser5970

Regulamentul prevede sa lasi topicurile astea cu "anunturi de triburi" deschise pana e deschisa sectiunea de p&p. Chiar vorbisem despre asta si cu Jack si explicasem de ce...pentru a evita polemicile inutile sau chiar supararile. Ma rog, acum e decizia ta ce alegi pana la urma.

Ps: caut si eu trib! cine liciteaza? :D

Si ma rog daca nu mai ai numele scris cu albastru de ce iti permiti sa scrii colorat, ca simplu membru al forumului, atata timp cat tu si ramo m-ati umplut de avertismente pentru ca foloseam si eu o amarata de culoarea cand postam ?... pe motiv ca acele culori sunt rezervate de catre moderatori.. ?! stai ca te reportez acu`

Caut si eu un trib, oricare, nu-s pretentios.
 

DeletedUser

asta sincer nu am mai auzit-o cu warn pentru culoarea scrisului :D


@chevyx da ai dreptate, in directia centru :p de unde (dupa cum spune si o gluma) vom putea ataca in toate partile... Oricum trebuie sa existe si un centru al universului, nu?

Si cum adica cine il formeaza? Eu il formez vere si eu este cineva. I-a-ntreaba tot cartierul sa vezi toti cum spun CINEVA mi-a spart casa, CINEVA mi-a violat fata, CINEVA l-a omorat pe bunicu

@Ak-Orochimaru-Ak o sa fi primul pe care o sa il anunt in data de 17 septembrie daca tribul Last mai tine sau nu ;)

Sincer nu am nimic cu tine sau cu tribul tau, doar ca am vagi impresii ca nu o sa fie cine stie ce. Din partea mea eu va urez sa ii macelariti pe toti, mai putin pe noi :D

Succes cu tribul

Ps. Asta tine doar de parerea mea, care mi-am facut-o din anumite motive personale, nu ca as cunoaste tribul si membrii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Duminica - cand ma voi intoarce din concediu - voi face un trib surpriza - asta doar daca-mi da voie rakanishu, i-am scris mesaj cu tot ce vreau sa fac, sa-mi spuna daca e ok si e permis de regulament. :D

Mai multe nu va spun, da' oricum o sa va pun in cap pe toti si o sa va enervez pe toti, si o sa fie distractie maxima ;)
Repet, doar daca-mi dau voie astia de la imparatie.. :p
 

DeletedUser

Stai sa vad daca-mi da voie raka :))

De fapt si daca nu-mi da voie tot il fac.. :D
Ma gandesc sa fac un trib intitulat tiganii, romanes, gitanes, satra, ceva de genul asta.
Cu toate caracteristicile subiectului, membrii tribului sa se ocupe cu orice altceva decat cu crescut sate, sa cerseasca resurse pe la vecini, sa atace aliati/pna, sa se certe pe sate, sa deranjeze ceilalti jucatori..

Evident or sa apara o gramada de conturi blocate si la tickete cand le depui incepi cu titlul "ce vrei mo', deblocheaza-ma, trai-ti-ar familia!" :D
Acu' am gresit eu ca am cerut voie, ca trebuia pur si simplu sa-l fac si sa merg asa, ca daca e sa ma gandesc, tiganul nu cere voie, el doar face si suporta consecintele..

Distractia maxima ce ar fi - ca iti dai seama ca ar aparea numa' noobi in acest trib, dar noobi care si ei sunt jucatori veniti sa se distreze, asa ca n-ar conta absolut de loc ca ataca cu sulitele si se apara cu topoarele.
Singurul impediment e acela ca ar putea fi catalogat drept "rasist, xenofob" - dar scopul meu ar fi cu totul altul - si anume mult timp si eu i-am considerat pe tigani sursa relelor peste tot - in Romania in primul rand. Ar putea fi considerat si o intelegere a modului lor de viata, a felului lor de a fi, si poate in felul asta ar genera si mai multa toleranta.. :)

Adevarul e altul - asa cum sunt ei croiti, ei nu ne inteleg pe noi cum nici noi nu ii intelegem pe ei. Ei stiu ca trebuie sa fure sa traiasca, sa isi insuseasca lucruri, astea sunt traditiile la ei, asa sunt ei de sute de ani. Ei fura o paine, fura zece lei din buzunar, si se lauda cu asta apoi, sunt fericiti si multumiti. Sunt pusi pe scandaluri, pe petreceri.. asa sunt ei.
Peste 300 de ani or sa scrie in cartile de istorie despre ei si o sa-i studieze lumea, multi o sa-si doreasca sa ii fi cunoscut.
Si eu eram anti-tigani, atunci cand ii vedeam peste tot, mizerabili, cersetori, vorbind in gura mare si deranjand pe toti.
Dupa ani de zile in care probabi am evoluat si eu - mi-am dat seama ca ei sunt niste produse ale societatii, sunt adaptati pentru o astfel de viata, traiesc in mizerie dar nu se imbolnavesc acolo unde un om normal s-ar imbolnavi dupa 2-3 zile, isi au regulile lor, pe care noi nu le intelegem asa cum nici ei nu le inteleg pe ale noastre - datorita diferentelor de cultura, de mentalitate..

Ce sa mai.. fac trib :D
Gicule, daca citesti acest post, sa stii ca te fac ajutor de bulibasa daca vii :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

rasist ? cavaleras , gitanes au fost niste tigari care s-au comercializat si in romania fiind aduse din franta daca nu ma insel , erau printre cele mai tari tigari . daca nu se mai comercializeaza nu se datoreaza rasismului . iar daca la momentul respectiv statul roman n-a considerat gitanes ca fiind un cuvant jignitor cine suntem noi sa consideram ca este ?

succes cu tribu' :p
 

DeletedUser

da, dar io nu fac trib de tigari, fac trib cu un anumit specific, care ar putea fi interpretat - cu argumente - ca rasist. Desi in general prea putin imi pasa de parerile altora, in cazul asta am cerut totusi voie, - adica nu mi-e de banuri pe atacabil, si pedepse in sate luate in acest context, ca tribul se adreseaza in general celor care vor sa se distreze, "negrilor" ca sa zic asa - pe care nu-i mai doare daca au un singur sat sau 100.
Dar nici n-as vrea sa fiu banat definitiv sau sa ma trezesc cu alte probleme din cauza asta. Adica - un ban, schimb denumirea tribului, se ridica banul, iar o schimb - asta ar fi interpretat ca un comportament care se incadreaza in linia tribului, da' nu stiu cat simt al umorului au "capetele luminate" - sa nu ma baneze definitiv pentru o prostie.

Ca si intre ei sunt unii rasisti pana in maduva oaselor, care nu suporta tiganii, in timp ce eu n-am nimic cu ei, pe mine ma distreaza cand mai vad cate o caruta pe autostrada sau cand ii vad ciorchine in curtea bisericii aruncand cu un kil de orez in nuntasi doar doar or capata si ei niste bani de pomana.. :D
 
Sus