Ce înseamnă jucător bun pentru voi?

Ce înseamnă jucător bun pentru voi?

  • să fie primul la inamici învinşi ca apărător?

    Voturi: 0 0,0%
  • să aibă cele mai multe sate?

    Voturi: 0 0,0%

  • Total votanți
    35
  • Sondaj închis .

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
Sondaj de opinie:

Ce înseamnă pentru voi un jucător bun?


Aş dori să ştiu şi eu ce înseamna pentru jucătorii de pe lumea 13(şi nu numai) un jucător bun.
Am rugamintea ca după ce votaţi să spuneţi şi de ce aţi votat, ceea ce aţi votat.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Eu am votat varianta cu agresorul deoarece mi se pare cel mai relevanta. DAR, jucatorul bun trebuie sa fie unul mult mai complex, trebuie sa fie unul activ, sa fie si bun aparator si sa fie si respectat de ceilalti colegi.
 

DeletedUser1195

am votat pentru varianta "sa stie sa isi castige respectul celorlalti"
De ce?
Respectul celorlalti il castigi daca esti un lider bun, daca esti in prima pagina a clasamentelor, dar oricum indiferent de clasamente si numar de puncte sau sate, respectul se castiga prin respectarea celorlalti jucatori, respectarea cuvantului dat si a regulamentelor, abilitatilor de comunicare...si cate si mai cate.
 

DeletedUser29175

Am votat "altceva" pt ca in opinia mea un jucator bun este jucatorul cu stil agresiv (agresor) care joaca insa cu echipa si nu individual. Un plus ar fi dat de: capacitatea de sinteza si analiza, experienta de joc, decizie rapida. Plusurile sunt abilitati ce pot fi dobandite, ingredientul principal specific ramane capacitatea de a juca cu echipa.
 

DeletedUser

odata ce esti un lider bun cred ca stii cum sa castigi si respectul celorlalti. De obicei stai bine si in topul inamicilor invinsi, cat si la numarul de sate. Deci "sa fie un lider bun". e ceva mai complex :)
 

DeletedUser29077

sa fie un lider bun, daca e un lider bun, castiga si respectul celorlalti !
PArerea mea
 

DeletedUser19202

BUN...si cand va reveniti lamuriti si pe ceilalti ce au de a face "un lider bun" cu topicul asta..?

jucator bun nu are nici o treaba cu lider bun

ati cazut toti in greseala facuta la primul post;) dar...un jucator bun nu este egal cu un lider bun

poate va mai ganditi...
 

DeletedUser

Un jucator bun inseamna:

-sa stie sa atace;
-sa se apere;
-sa joace in echipa;
-sa fie un bun strateg;
-si sa-si castige respectul prin joc, nu prin vorbe;) .


P.S.
apropo, puski mai fa un poll sa se propuna care e cel mai bun jucator dupa l13..sa se voteze.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

să ştie cum să caştige respectul celorlalţi?

asta ii parerea mea....nu conteaza cate pct ai,nu conteaza cati agresori ai....conteaza sa stii ce inseamna respectu fata de alti jucatori,colegi,dusmani daca nu ai respect nu are rost sa mai joci acest joc ;)
 

DeletedUser

Daca ai respect nu inseamna ca esti jucator bun;) .

Poll-ul se numeste Ce inseamna pentru voi un jucator bun; nu un om bun !
 

DeletedUser23963

UN JUCATOR BUN e unu activ restul se invatat :)

subscriu
multi jucatori vai de capul lor au ajuns in topuri, chiar s-au facut temuti doar prin simplul fapt ca pot fi mai activi si te pot 'stresa' la orice ora din zi si din noapte
in alta ordine de idei consider ca un jucator bun e cel care stie sa se apere in situatii critice (dar punctul 2 e departe de ceea ce vreau eu sa zic)
cand iti muta 500 de spade dintr-o parte-n alta de-ti rupe n trenuri de nobili si-ti recupereaza sate la secunda cu 300 de topoare si-un nobil...ala zic eu ca stie joaca :)
 

DeletedUser

Un jucator bun este un jucator care stie sa se bucure de jocul asta.
 

DeletedUser

asta cu respectul e un mic atuu al unui jucator bun. Ca jucator bun in primul rand trebuie sa cunosti jocul sau macar sa incerci sa-l inveti. Trebuie sa ai timp sa-l joci. Trebuie sa stii sa comunici. Si de ce nu trebuie sa ai noroc de niste colegi cu care sa formezi o echipa buna.
 
Sus