Ce citate va inspira?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ce citate va plac cel mai mult sau care va dau curaj sa mergeti mai departe?


Trebuie sa incercam sa animam forumul...eu nu prea am ideii dar poate cineva vrea sa preia initiativa:)
 

DeletedUser22230

Ce citate va plac cel mai mult sau care va dau curaj sa mergeti mai departe?

te reveri la joc, in cadrul lui sau din viata reala?
...indiferent?

acesta imi place cel mai mult

"Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima..."
 

DeletedUser

"Show must go on!"
111.gif
 

DeletedUser

Eu am multe la profil, prea multe poate :D, dar asta e preferatul meu si il port cu mine de pe lumea 4 peste tot pe unde joc.

"Sufletul nostru nu poate muri, libertatea nu moare niciodată"-Taras Şevcenko
 

DeletedUser11867

Întreaga artă a războiului este bazata pe înşelătorie

Când vă găsiţi faţă în faţa cu inamicul, adaptaţi-vă la schimbările de situaţie şi găsiţi expediente

Dacă este unit inamicul, dezbinaţi-l

Asta este ceea ce trebuie sa faca un bun jucator de triburi cand da de un adversar puternic...
 

DeletedUser8266

De orice adversar...nici un adversar nu trebuie subestimat...in afara de razboiul in sine pe triburile se duc si "razboaie" diplomatice,psihologice , etc etc
 

DeletedUser12312

tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape..se aplica si pe triburile si oriunde..
 

DeletedUser

"...Oricare-ar fi sfârsitul luptei,
Sa stai luptând, caci esti dator.

Traiesc acei ce vreau sa lupte;
Iar cei fricosi se plâng si mor.

De-i vezi murind, sa-i lasi sa moara,
Caci moartea e menirea lor."
 

DeletedUser4374

Unii traiesc gratis, altii degeaba.
Ca sa masori distantele, trebuie sa le strabati.
O idee bine clocita trebuie sa faca adepti, nu pui.
Drumurile nu duc numai inainte. Toate te pot -oricand- intoarce de unde ai plecat.
Uneori te uiti fara sa vezi, alteori vezi fara sa te uiti.
Poti sa mergi drept in viata, chiar daca esti adus de spate.
Imi plac furtunile fiindca spun ce au de spus, repede.
Si daca ai chelit, ce? Pe lumea asta nu exista si vulturi plesuvi?
O boala sigura e de preferat unei sanatati probabile.
Marele cusur al femeilor este ca te iubesc intotdeauna cand ai ceva de facut.
Frigida: femeie inghetata de "caldura" sotului.
Te-am iubit fiindca am vrut sa te pedepsesc si nu stiam cum.
Fara dragoste, viata omului ar fi ca si cum mai bine nu mai era.
Nu confundati calvarul cu povara: povara se poarta in spate, iar calvarul, in piept.
Nu esti raspunzator pentru ca te nasti. Dar esti direct raspunzator pentru ceea ce traiesti.
Toate gastele se cred lebede persecutate de soarta.
 

DeletedUser

Eu am 2 citate:
- Boul se leaga cu franghia si prostul cu semnatura :D( lucrez de 10 ani in vanzari, e foarte valabil acest citat)
- F..i nu f..i, vremea p..i trece! :eek:( toate lucrurile trebuie facute la vremea lor)
 

DeletedUser11867

Eu am 2 citate:
- Boul se leaga cu franghia si prostul cu semnatura :D( lucrez de 10 ani in vanzari, e foarte valabil acest citat)
- F..i nu f..i, vremea p..i trece! :eek:( toate lucrurile trebuie facute la vremea lor)

si eu lucrez in vanzari si pot sati spun cati merge odata profiti de ceva ca daca ti se duce vestea ai puso...si vestea merge mereu....deci in vanzari nu prea se aplica...stiu cum e un tun nuti tine de foame mai tarziu ;)
 

DeletedUser

si eu lucrez in vanzari si pot sati spun cati merge odata profiti de ceva ca daca ti se duce vestea ai puso...si vestea merge mereu....deci in vanzari nu prea se aplica...stiu cum e un tun nuti tine de foame mai tarziu ;)

Nu ai inteles sensul zicalei, nu e ** despre a da tzepe, sunt un tip corect in general, e ** despre unii care se baga in lucruri care ii depasesc total ( afaceri, "razboaie", discutii, etc):d
 

DeletedUser6558

A thing is not necessarily true because a man dies for it.
Oscar Wilde
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus