ce influenteaza adeziunea?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

care sunt factorii ce influenteaza scaderea adeziunii intr-un atac cu nobil?exista un standard gen: la primul atac cu nobil se scade adeziune in valoare fixa de x, la al doilea atac y, etc? sau valoarea cu care scade adeziunea depinde si de armata ta si de armata satului pe care vrei sa-l cuceresti? sau poate de punctele satului sau nivelul zidului?..:eek:
 

DeletedUser

Adeziunea depinde de armata ramasa in viata dupa atac, si variaza intre 20-35(pe lumile existente)
 

DeletedUser

:D multumesc
si exista o valoare fixa? de exemplu la 500 unitati ramase scade 3 puncte din adeziune..? daca da, m-ar interesa si aceste valori.
 

DeletedUser

Nu, adeziunea scade doar in cazul in care nobilul din atac supravietuieste si atunci scade aleator cu o cifra intre 20 si 35, fara sa fie influentata de noroc/armata/altele.
 

DeletedUser

Acum joc un SDS si 3 atacuri cu nobil fara pierderi in toate am scazut cite 35.:rolleyes:
 

DeletedUser

Acum mai am un raport in L3,
nici o pierdere si adeziune sacazuta cu 35:rolleyes::D
 

DeletedUser

Da, tocmai de asta am spus ca adeziunea scade aleator cu o cifra intre 20 si 35. Cifra care nu depinde de nici un alt parametru al atacului.
 

DeletedUser

Sau sunt eu cel mai norocos om de pe pamint sau tu nu ai dreptate,:D
 

DeletedUser

Dimon4k in momentul in care ataci cu nobil adeziunea scade aleator de la 25 la 30.
 

DeletedUser

Dimon4k in momentul in care ataci cu nobil adeziunea scade aleator de la 25 la 30.

nope te inseli
Cititi si voi pagina de ajutor a jocului inainte de a posta raspunsuri gresite care pot da false informatii jucatorilor mai incepatori
Pierderea adeziunii prin generaţii nobile 20 până 35 pentru toate servere romanesti.
Loyalty decrease for noble attacks 20-35 pentru servere engleza.
 

DeletedUser

peste tot cred k sunt intre 20-35..as vrea sa vad si o lume unde nu este asa..
 

DeletedUser

nope te inseli
Cititi si voi pagina de ajutor a jocului inainte de a posta raspunsuri gresite care pot da false informatii jucatorilor mai incepatori

Imi cer scuze cred ca m-am grabit cu raspunsul.

Corect pierderea loialitati la un sat este ntre 25-35 iar daca folosesti sceptrul lui vasco la paladin adeziunea va scadea intre 30-35.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus