Ce inseamna sa fii un jucator bun?

DeletedUser

Salut, am o mica nedumerire in legatura cu intrebarea de la topic. :confused:

Imi poate raspunde cineva la intrebarea:
Ce inseamna sa fii un jucator bun? :eek:

Am auzit multe raspunsuri, dar nimeni nu m-a lamurit pana acuma ...

Mersi anticipat...
 

DeletedUser5151

sa fi pe primul loc la toate, la inamici invinsi si la puncte..

nu neaparat sa fi pe primul loc la puncte, dar la inamici invinsi acolo sa fie cat mai sus :p
 

DeletedUser5151

bineinteles, ca numarul de puncte si de inamici invinsi depind si de cand ai inceput sa joci pe acea lume. De asemenea mai conteaza si de impresia pe care o dai inamicilor ;) , si de felul in care ti-ai cucerit satele..
 

DeletedUser

Cand ajungi in top 20 fara sa iei un sat moca...atunci poti sa zici ca esti un jucator bun!Si nu neaprat in top 20...sa ai un numar considerabil de sate. Asta e parerea mea personala.
 

DeletedUser

Nu conteaza cate sate ai, nu conteaza cate puncte ai sau unde esti in top.

Tot ce conteaza este calitatea de jucator care o ai...conteaza cum ai ajuns acolo si ce ai facut pe harta.

Conteaza puterea sa te declari invins si sa o iei de la capat...conteaza sa apreciezi si sa respecti ceilanti jucatori de pe harta.

Numai bine
 

DeletedUser16856

Acum sa va spun si eu ceva desii stiu ca pe multi nu prea ii intereseaza sau poate nu ma cunosc dar...ce mai conteaza!!! Nu am apucat sa postez pe topicul deschis de aspirator caci a fost inchis si eu m-am trezitmai tarziu! Sincer! Foarte multi spun si au spus ca am dobandit multe din puncte din innobilari interne si alte kesti si intradevar anumite sate asa le-am luat si nu neg asta! In fond odata si odata trebuia sa le ia cineva doar ca eu am fost omul potrivit la locul potrivit! Acum eu nu inteleg o chestie? In final care e scopul pe aceasta lume? Pun aceasta intrebare pentru ca eu m-am reapucat acum 8 luni de zile pe lumea 2 din nou pentru a face o echipa la marginea hartii(si nu mi-e jena sa spun asta caci in final am facut ceva indiferent cum,suntem o echipa de prieteni si desi suntem mici nu mai conteaza demult punctele! Sunt doar ca sa fie)! Acum eu nu imi pot da seama pt ce se mai joaca!? Nu e o placere sa stai nopti intregi in fata calculatorului sau sa pierzi mai bine de un an jucand triburile si totusi fac asta in continuare dar o fac doar pentru prietenii care ii mai am aici si alaturi de care am crescut de cand m-am reapucat(ma refer la tot tribul ~ARG~) Va spun eu! E doar un joc! Mai presus de milioanele de puncte sau sutele de milioane de puncte si extinderea dupa care alearga toata lumea e prietenia si cei alaturi de care te-ai simtit bine in acest joc! Adevaratii prieteni raman cand ceilalti te-au uitat! Cine a avut puterea sa scape de joc: tot respectul din partea mea! Nu trebuie condamnat nimeni! In fond e doar un joc! Stima si respect tuturor celor care au vazut in acest joc mai mult decat dorinta de putere si de a se vedea in primele locuri intr-un fel sau altul!
Si pentru aspirator: Bafta in Real Life nu te cunosc,am avut o singura data tangenta cu tine dar vad ca multa lumea te-a agreat si ti-ai facut totusi prieteni! Asta este mai presus de toate milianele de puncte pe care le-ai avut ca si asa dupa cum vezi putin au contat acum! Si referitor la intrebarea pusa aici: In opinia mea un jucator bun e acela care stie intotdeauna sa actioneze indiferent de situatie si sa rezolve orice problema oricat de grea ar fi ea(si mai ales cel care ii poate vedea pe colegii lui de trib ca pe niste prieteni)! Va urez o seara placuta in continuare!

ADI - Godvengeance
 

DeletedUser2786

Un jucator bun inseamna sa fii bun din toate punctele de vedere. rang-ul la inamici invinsi ca agresor-aparator e relativ. esti bun daca stii sa faci un dodge calumea,sa dai un renoble calumea,sa iei sate fara pierderi mari,sa aperi satul cu ofensiva,sa gandesti strategii etc....nu doar sa dai cu trupe la nimereala,sperand ca rupi cat mai multe sate
 

DeletedUser

Acum sa va spun si eu ceva desii stiu ca pe multi nu prea ii intereseaza sau poate nu ma cunosc dar...ce mai conteaza!!! Nu am apucat sa postez pe topicul deschis de aspirator caci a fost inchis si eu m-am trezitmai tarziu! Sincer! Foarte multi spun si au spus ca am dobandit multe din puncte din innobilari interne si alte kesti si intradevar anumite sate asa le-am luat si nu neg asta! In fond odata si odata trebuia sa le ia cineva doar ca eu am fost omul potrivit la locul potrivit! Acum eu nu inteleg o chestie? In final care e scopul pe aceasta lume? Pun aceasta intrebare pentru ca eu m-am reapucat acum 8 luni de zile pe lumea 2 din nou pentru a face o echipa la marginea hartii(si nu mi-e jena sa spun asta caci in final am facut ceva indiferent cum,suntem o echipa de prieteni si desi suntem mici nu mai conteaza demult punctele! Sunt doar ca sa fie)! Acum eu nu imi pot da seama pt ce se mai joaca!? Nu e o placere sa stai nopti intregi in fata calculatorului sau sa pierzi mai bine de un an jucand triburile si totusi fac asta in continuare dar o fac doar pentru prietenii care ii mai am aici si alaturi de care am crescut de cand m-am reapucat(ma refer la tot tribul ~ARG~) Va spun eu! E doar un joc! Mai presus de milioanele de puncte sau sutele de milioane de puncte si extinderea dupa care alearga toata lumea e prietenia si cei alaturi de care te-ai simtit bine in acest joc! Adevaratii prieteni raman cand ceilalti te-au uitat! Cine a avut puterea sa scape de joc: tot respectul din partea mea! Nu trebuie condamnat nimeni! In fond e doar un joc! Stima si respect tuturor celor care au vazut in acest joc mai mult decat dorinta de putere si de a se vedea in primele locuri intr-un fel sau altul!
Si pentru aspirator: Bafta in Real Life nu te cunosc,am avut o singura data tangenta cu tine dar vad ca multa lumea te-a agreat si ti-ai facut totusi prieteni! Asta este mai presus de toate milianele de puncte pe care le-ai avut ca si asa dupa cum vezi putin au contat acum! Si referitor la intrebarea pusa aici: In opinia mea un jucator bun e acela care stie intotdeauna sa actioneze indiferent de situatie si sa rezolve orice problema oricat de grea ar fi ea(si mai ales cel care ii poate vedea pe colegii lui de trib ca pe niste prieteni)! Va urez o seara placuta in continuare!

ADI - Godvengeance

Un prieten adevarat te asigur ca nu til poti face pe triburi :)). Asta ar trebui sa stii si tu. In ziua de azi te trage in tzeapa si unu pe care il stii de 10 ani...si pe ala nu il poti numi prieten. In legatura cu triburile...de ce mai joaca multi acest joc...sincer nici eu stiu. Noptiile care le-am pierdut pt jocu asta le regret. Abia de vreo 3 4 luni am inceput sa-mi vad de treaba mea si sa nu mai dau prea multa atentie jocului...eu personal zic ca nu are rost sa stai prea mult timp in joc. Si cand nu ai ce face si te plictisesti...mai bine citesti o carte...sau faci un solitaire...Acu na...fiecare cu`ale lui. Godvengeance nu te condamna nimeni ca ai crescut in punctaj din innobilari interne...majoritatea asa au crescut. Ideea principala zic eu ca e sa nu joci asteptand sate moca. :)
 

DeletedUser16856

Sa stii ca daca apuci sa ii cunosti si in viata reala poti avea mari surprize si nu as zice ca nu poti cunoaste persoeane de treaba prin intermediul acestui joc! Eu am cunoscut fara sa vreau si nu imi pare rau! Si kestia cu satele e logic ca nu stau numai sa prind innobilari interne doar ca se mai nimereste cateodata sa trebuiasca luate cateva sate in zona ta... dar stiii bine cum e lumea si hop iti sare in cap... nu stii nimic esti jucator de carton, te-ai facut mare doar din innobilari interne! In final pt mine oricum nu mai conteaza vorbele astea de mult ca si jocul dupa cum bine vezi a luat alta turnura! :(
 

DeletedUser

Cred ca la urma urmei, un jucator bun este unul care stie sa iti tina atat prietenii, cat si dusmanii, aproape de el ... si stie sa le controleze mutarile ...
 

DeletedUser

Un jucator bun inseamna sa fii bun din toate punctele de vedere. rang-ul la inamici invinsi ca agresor-aparator e relativ. esti bun daca stii sa faci un dodge calumea,sa dai un renoble calumea,sa iei sate fara pierderi mari,sa aperi satul cu ofensiva,sa gandesti strategii etc....nu doar sa dai cu trupe la nimereala,sperand ca rupi cat mai multe sate

In sfarsit unul care a inteles sistemul....Care e farmecul sa ai snaptezeci de sate de atac si sa iti moara toate aiurea...ca apoi sa zici..."mai tu nu vezi ca sunt pe locul X la atacatori,tu 20,100,500 lvl mai jos....cum poti sa te compari cu mine...shit...
 

DeletedUser13259

Un jucator bun inseamna sa fii bun din toate punctele de vedere. rang-ul la inamici invinsi ca agresor-aparator e relativ. esti bun daca stii sa faci un dodge calumea,sa dai un renoble calumea,sa iei sate fara pierderi mari,sa aperi satul cu ofensiva,sa gandesti strategii etc....nu doar sa dai cu trupe la nimereala,sperand ca rupi cat mai multe sate
1.dodge dai atunci cand nu te ataca cu catapulte...poti fi tu jucatorul lu peste, degeaba daca te ataca unul cum trebuie
2.renoble ca lumea, astea sunt chestii facute la panarama ptr k depinde de pozitia celorlalte sate ale tale si de cat de bun e cel care te ataca si de pozitia satelor lui
3.sa iei sate fara pierderi-adik sa gasesti inactivi si sa te mishti rapid, dar asta nu inseamna ca esti bun
totul este relativ...nu exista un jucator mai bun decat celalalt, doar care are mai mult timp liber
 

DeletedUser2786

1.dodge dai atunci cand nu te ataca cu catapulte...poti fi tu jucatorul lu peste, degeaba daca te ataca unul cum trebuie
2.renoble ca lumea, astea sunt chestii facute la panarama ptr k depinde de pozitia celorlalte sate ale tale si de cat de bun e cel care te ataca si de pozitia satelor lui
3.sa iei sate fara pierderi-adik sa gasesti inactivi si sa te mishti rapid, dar asta nu inseamna ca esti bun
totul este relativ...nu exista un jucator mai bun decat celalalt, doar care are mai mult timp liber

gresit!!
ce daca te ataca cu catapulte nu poti face dodge? calculezi cand iti vine atacul,trimiti trupele dinainte si pana sa-ti vina primul atac intrerupi comanda. asa ca degeaba darami piata centrala ca trupele au apucat deja sa revina in sat. apioi la faza cu renoble....consider ca orice jucator mai ales in granita cauta sa aiba satele cat mai apropiate. nu le ai pe toate la 17 24 39 de min,dar daca ai cativa nobili buni si sat ofense faci renoble lejer...dar cum ziceam tine de strategia fiecaruia. nu neaparat sa fie jucatorul inactiv,fake-uri pe mai multe sate,multe atacuri per sat,atacarea colegilor prin fake-uri etc...diminuneaza pierderile. in schimb la timpul liber ai dreptate oarecum. dar si asa: poti sa stai toata ziua sa fii jucator slab si s anu iei nimic,sau stai 1 ora si iei 5-6 sate. totul tine de cum vede fiecare jocul si de strategia lui. dar ceea ce te face un jucator bun este modul de gandire in joc si adaptabilitatea la fiecare situatie
 

DeletedUser

In sfarsit unul care a inteles sistemul....Care e farmecul sa ai snaptezeci de sate de atac si sa iti moara toate aiurea...ca apoi sa zici..."mai tu nu vezi ca sunt pe locul X la atacatori,tu 20,100,500 lvl mai jos....cum poti sa te compari cu mine...shit...

Nu numai ca l-a inteles, dar il si aplica cu succes. :)
 

DeletedUser

1
3.sa iei sate fara pierderi-adik sa gasesti inactivi si sa te mishti rapid, dar asta nu inseamna ca esti bun
totul este relativ...nu exista un jucator mai bun decat celalalt, doar care are mai mult timp liber


Nu inseamna ca esti bun,esti chiar foarte rau ca ii iei satele omului!Cel mai bun e cel care ia cele mai multe sate,in cel mai scurt timp, cu cele mai mici pierderi,si cu cei mai multi prieteni castigati(nu de aia care sa imprietenesc ca sa le lasi satele cand te lasi:p)!

Aloha Amigos
 

DeletedUser13259

Nu inseamna ca esti bun,esti chiar foarte rau ca ii iei satele omului!Cel mai bun e cel care ia cele mai multe sate,in cel mai scurt timp, cu cele mai mici pierderi,si cu cei mai multi prieteni castigati(nu de aia care sa imprietenesc ca sa le lasi satele cand te lasi:p)!

Aloha Amigos
pai explica-mi si mie cum iei un sat cu pierderi putzine *** el e online si face dodge si renoble in continuu?
eu cand ma uit pe cuceririle tale nu vad sa fi participat la vreun razboi (ma refer aici sa cuceresti si tu ceva) absolut toate sunt innobilari interne sau ai acolo vreo 2 jucatori inactivi...cand afirmi ceva cred k ar fi bine sa ** din experienta... nu ce ai auzit pe la altii
 

DeletedUser11365

:)

din pct meu de vedere psihologia ii cea mai importanta...daca reusesti sa intelegi cum gandeste fiecare sti exact ce ai de facut...
 
Sus