Ce inseamna sa fii un jucator bun?

DeletedUser17912

da asa e..pt ca fiecare are stilul lui e joc si modul propriu de gandire..si ca sa poti sa cuceresti altceva decat sate de barbari atunci trebuie sa te adaptezi fiecarui stil in parte
 

DeletedUser

am citit undeva aici ca a fi bun nu inseamna neaparat sa ai cele mai multe sate, desi probabil conteaza. dar am alta intrebare : jucatorii ce ajung in top cum reusesc sa aiba grija de 4-5-600 sate ? ca eu dupa 60 de sate nu mai aveam rabdare.
 

DeletedUser11365

am citit undeva aici ca a fi bun nu inseamna neaparat sa ai cele mai multe sate, desi probabil conteaza. dar am alta intrebare : jucatorii ce ajung in top cum reusesc sa aiba grija de 4-5-600 sate ? ca eu dupa 60 de sate nu mai aveam rabdare.

da nu crezi ca jucatorii cu 500 de sate stau sasi faca armata in fiecare sat separat..asa putem de vorbi de jucatorii de pe clasica sau l3 cu mii de sate..pt situatiile mentionate exista "ajutoare"..si nu conteaza deloc puntaju..poti sa faci 10 milioane sa fi noob..atata tot ca esti un noob care s-o stiut invarti..
 

DeletedUser

din pct meu de vedere psihologia ii cea mai importanta...daca reusesti sa intelegi cum gandeste fiecare sti exact ce ai de facut...

adevar graieste gura ta. Dar sa zicem ca ai un juc de mare cu satele apropiate .... daca el nu are timp sa joace , sa fie on samd poate samd tu poti sa ai 100.000 pct si ii iei sate ptr ca el la 100 de atacuri fake nu stie unde sa isi deplaseze trupele , iar tu fiind mic el are un moral mic si poti sa adopti cu succes orice fel de manevra [dodge , blind samd ...] !Deci nu iti trebuie neaparat cum gandeste in acest caz. Un jucator mare are mai multe dezavantaje dupa parerea mea. El are o groaza cu sate majoritatea cu atac [apararea e mai greu de facut si el considera ca "atacul e cea mai buna aparare"] si trebuie sa se gandeasca atunci cand ii vin 200 de atacuri si sa vada cand si cu ce sunt ele. Asta e si dezavantajul triburilor mari ...... nu pot sa blindeze decat circa 1 sfert din satele lor maxim ...... si de multe ori nici pe alea.


Consider ca , ca sa fii un jucator bun trebuie sa stii :

- regulile jocului [ai comis vreo greseala adminii iti iau din sate, nu stii ca dupa 12 noaptea pana la 8 dim. dai pe bonusul de noapte arzi trupe aiurea si te intrebi de ce .... :confused:]
- puterea [in mare] a trupelor [sa stii ca daca ataci cu arcasi calareti arcasii pedestrii ai unui sat , respectivii arcasi pedestrii mor rapid de exemplu]
- sa ai strategia si sa citesti tipuri de strategii [forum samd ... multi dintre jucatorii mari pe care i-am intalnit nu stiau ce e ala dodge ... ]
- sa ai un cp [in caz de ajungi la un punctaj considerabil ... pentru ca iti usureaza mult activitatea]
- sa ai spirit de observatie .... [sa observi cum isi are pozitionate satele adversarul , cum le ai tu pozitionate si sa stii care e programul lui si cum gandeste]
- sa ai 1 gram de noroc, sa stii sa vorbesti civilizat si sa iti faci prieteni caci daca esti cu astea 3 te ridici repede din aproape nimic.
 

DeletedUser

Daca ai cp si citesti statisticiile de pe forumu asta nu inseamna ca esti jucator bun :))))) Sunt jucatori care pana la 2 mil de puncte nu folosesc cont premium si se descurca bine...:)
 

DeletedUser

Daca ai cp si citesti statisticiile de pe forumu asta nu inseamna ca esti jucator bun :))))) Sunt jucatori care pana la 2 mil de puncte nu folosesc cont premium si se descurca bine...:)

Daca au si suficient de mult timp pentru comenzi se poate,,,:D
 

DeletedUser

Ceea ce nimeni nu a spus este ca nici nu trebuie sa fii un jucator bun in acest joc. Ceea ce este vital pentru tine este ca "să faci parte din gaşcă".

Cât de bine joci, nu are nici un fel de relevanţă, dacă colegii te tradează, dacă preferă să ţină spatele unui jucător din afara tribului decât ţie, dacă colegii tăi se gândesc mai mult cum să îţi ea ţie satele decât satele din tribul advers (că doar e mai uşor) atunci ce contează câte sate sau trupe ai?

Cred că mulţi am trecut prin asta sau ceva similar...
 

DeletedUser

Conteaza si sa gasesti o gasca ok, si sa faceti strategii bune de ansamblu. Ah, mai conteaza sa ai RABDARE, enorm de multa rabdare. Ai de castigat un razboi, chiar daca asta inseamna sa pierzi cateva batalii. Nu intru in detalii din motive evidente, dar strategiile de ansamblu sunt partea mea preferata ;)
 

DeletedUser16241

Eu cred ca pentru a fi un jucator cu adevarat bun trebuie sa:
-fii un bun strateg si sa iti si pui in aplicare strategiile pentru ca sunt unii jucatori care se gandesc cum ar trebui sa actioneze dar aleg calea mai simpla si mai putin eficienta din pacate;
-poti sta pe joc destul de mult timp atat ziua cat si noaptea;
-sa ai o rabdare de fier si puterea de a ridica din nou la razboi chiar daca unele batalii au fost pierdute;
-sa cunosti secretele jocului cum ar fi atacurile cu catapulta pe piata centrala, dodge chiar daca atacul contine catapulte, sate cu punctaj redus etc.;
-descoperirea activitatii adversarului si altele care nu imi vin acum in minte.
 

DeletedUser

Eu cred ca pentru a fi un jucator cu adevarat bun trebuie sa:
-fii un bun strateg si sa iti si pui in aplicare strategiile pentru ca sunt unii jucatori care se gandesc cum ar trebui sa actioneze dar aleg calea mai simpla si mai putin eficienta din pacate;
-poti sta pe joc destul de mult timp atat ziua cat si noaptea;
-sa ai o rabdare de fier si puterea de a ridica din nou la razboi chiar daca unele batalii au fost pierdute;
-sa cunosti secretele jocului cum ar fi atacurile cu catapulta pe piata centrala, dodge chiar daca atacul contine catapulte, sate cu punctaj redus etc.;
-descoperirea activitatii adversarului si altele care nu imi vin acum in minte.

asta invatati voi in TMP ?:))
 

DeletedUser

Da ! Pt ca daca nu il stiti, sau nu il stiti pe cel corect poate va ajut :p
 

DeletedUser

:)) bine....pastreaza-l secret si poate cand o sa ne trebuiasca ni-l spui:D
 

DeletedUser6558

Nu stiu daca ar trebui sa imi dau si eu cu parerea, nu joc pe lumea 2, si nu ma consider un jucator bun... dar subiectul e interesant...Uneori pot deosebi atacurile false de cele reale, si citeodata reusesc sa-mi conving vecinii sa nu ma atace. Dar am observat ca daca ramii singur pierzi. Pina acum, de fiecare data cind nu am avut sprijinul colegilor, si am avut de infruntat un inamic cit de cit pus pe fapte, am pierdut. Cel mai mult am rezistat singur vreo 2 zile. E drept ca nu am prea multa experienta, s-ar putea sa ma insel.
 
Sus