Ce lipseste acestui forum ?

Ce lipseste forumului extern ?


  • Total votanți
    111
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ce lipseste acestui forum?

Interesanta intrebare, precum este si cea date de W. Shakespeare ("to be, or not to be?"), a fi sa a nu fi?
Daca ar fi sa luam fiecare idee expriata in acest sondaj de opinie, am putea vedea ca nimeni nu este perfect si se incearca intr-un fel sau altul, o colaborare cat mai restransa cu "userii" adica voi.
Sa analizam:


Concursuri cu premii

S-au realizat destule concursuri cu premii pana acum, insa am vazut ca in ciuda faptului ca s-au acordat premii nu s-au inscris destui "useri" pe cat mi-as fi dorit eu, sau colegii mei.Am considerat impreuna ca nu am abordat bine aceasta problema, si am schimbat-o. (ex: concursul de halloween - promovare joc :p)

Sondaje diverse

Recunosc ca la tema de sondaje, eu una stau putin cam rau, insa v-am rugat ca daca aveti opinii si pareri in acest sens sa mi le trimiteti pe privat, discutam si le postam..din pacate din cauza numarului foarte "mare" de doritori - nu am mai putut realiza nimic, privind acest aspect.
Am sa ma gandesc la ceva interesant si care sa va atraga si am sa-l postez.


Comunicare (din partea TT) - anunturi, explicatii

La acest punct de vedere nu puteti spune/zice ca nu a fost comunicare din partea echipei..poate nu cat v-ati fi dorit voi, dar a fost.

Locuri de spam

Daca nici locuri de spamat nu sunt pe acest forum, atunci...

Nu lipseste nimic, forumul extern este perfect

Forumul extern nu va putea fi niciodata perfect, pentru ca mereu se vor aduce imbunatatiri pentru acesta..ca se spera sa fie perfect este altceva.

Din punctul meu de vedere ceea ce lipseste acestui forum sunt urmatoarele:

- bunul simt: in sensul ca in momentul cand va siimtiti lezati (ca sa spunem asa), va este mai usor sa intoarceti si voi obrazul si sa raspundeti cu aceeasi moneda;
- lipsa posturilor de calitate;
- lipsa spammerilor de calitate (fara suparare, nu am dorit sa lezez pe nimeni iar, daca s-a intamplat acest lucru Imi cer scuze);
- respectul fata de ceilalti;

Referitor la aceasta postare:


eminem99 a spus:
Prea multe reguli sunt pe formul asta,un pic daca ar fi libertin ar putea fii mai salbatic si in concluzie mai interesant.

Regulile facute pe "acest" forum, sunt reguli de bun simt, sa fim seriosi pana la urma. Rgulamentul nu se aplica la sange, nu se aplica in mod preferential sau altele, cum considerati dumneavoastra.

Am mai observat un lucru si inchei postarea: unii dintre voi (nu dam nume, ca nu-i frumos) asteapta cea mai mica "chichita" din partea echipei ca sa se lege de ea si sa incerce sa faca pe "geniul", in felul lui...sa stiti ca nu e frumos acets lucru.
Va puteti exprima neplacerile si prin sistemul de suport cat si prin "mesageria forumului" - prin mesaje private.
 

DeletedUser35749

Cred ca ar fi bine daca ar lipsi cei ca tine aquilla, care cauta mereu scandal :)
 

DeletedUser

Cred ca ar fi bine daca ar lipsi cei ca tine aquilla, care cauta mereu scandal :)

Cred ca nu.

Nu mi se pare ca aquilla cauta scandal.
Sau oricum, fara "cautatorii de scandal" (a se citi certuri/discutii in contradictoriu) forumul ar fi in totalitate mort, chiar "mai mort"(daca-mi permite limba romana sa ma exprim asa) decat acum.
 

DeletedUser38023

Eu sunt pe moarte.. Nu mai am nicio sansa sa opresc hemoragia dupa cate leziuni am suferit in urma postarii "moderatoarei" marusk89 ..

Cred ca ar fi bine daca ar lipsi cei ca tine aquilla, care cauta mereu scandal :)

Serios, tu te vezi ce postezi?
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Daca el zice ca aquilla face scandal inseamna ca n-a apucat-o pe "mine" pe forum, pe hades nici nu mai zic...
 

DeletedUser40739

Aici exista o rupere destul de urata intre moderatori si membrii forumului ( poate chiar si admini ). Cineva a propus mai demult sa se creeze o tema unde putem posta fara nici o retinere nemultumirile la adresa echipei conducerii. ( bineinteles in limita bunului simt ). Evident ca cineva ( se stie el foarte bine ), a venit cu argumentul idiot, '' folositi sistemul de tickete '' sau cum naiba i-o zice.

Acum zic si eu ca tot omul : Ce naiba aveti de ascuns ? Pentru limbaj colorat primeste vacanta, pentru propuneri, primeste o usa inchisa in nas [inchiderea postului], atunci de ce am apela la sisteme de ticket si alte tampenii ? Eu unul nu m-as duce sa raportez ceva acolo pentru ca tot cum va taie capul faceti chiar daca mai bagati cate un Quote din regulament.

Ce fac unii aici se numesc minciuni adevarate !!!!
 

DeletedUser38023

Astazi s-a postat ceva tare aici!!! Tare! Ceva demn de prima pagina .. :D:D:D:D
 

DeletedUser5970

- lipsa posturilor de calitate;

:D Vaaaaaaaaai nu pot sa cred asa ceva :D
Cand ti-am pus pe masa un post de calitate n-ai stiut sa-l digeri si mi-ai dat 5 puncte, ti-am spus dupa ca nu esti in stare sa-mi citesti fraza cum trebuie si l-ai chemat pe raka sa-mi dea 2 saptamani asa moca ca ti-am atins un sentiment... si acu` vii cu tupeul asta si spui ca lipsesc posturi de calitate ... pfff hai sa-mi iei un interviu mai bine :D

A... si sa-mi fie scuzata lipsa de modestie, tot de zodie tine :rolleyes:
 

DeletedUser38023

Pai si unde e? A disparut? :eek::eek:

E, parca, primul de pe pagina .. :D Si postarea care e imediat deasupra postarii mele, e postul zilei!!! :))))


"Cand ti-am pus pe masa un post de calitate n-ai stiut sa-l digeri si mi-ai dat 5 puncte"
HAHAHAHA!!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
E, parca, primul de pe pagina .. :D Si postarea care e imediat deasupra postarii mele, e postul zilei!!! :))))


"Cand ti-am pus pe masa un post de calitate n-ai stiut sa-l digeri si mi-ai dat 5 puncte"
HAHAHAHA!!

Care ma niegrule? Ala cu mult albastru prin el? Nici nu m-am obosit sa il citesc pentru ca n-are rost...oricum sunt doar vorbe.... :cool::cool:
 

DeletedUser

Va puteti exprima neplacerile si prin sistemul de suport cat si prin "mesageria forumului" - prin mesaje private.

Sa-mi fie cu iertare dar asta seamana putin cu a ascunde gunoiul sub covor. Daca tot am neplaceri nu inteleg de ce nu le pot expune direct, in forum.

- lipsa spammerilor de calitate (fara suparare, nu am dorit sa lezez pe nimeni iar, daca s-a intamplat acest lucru Imi cer scuze);

La aceasta afirmatie ar trebui ca echipa care administreaza forumul sa cugete si sa inteleaga oare de ce au disparut. Ei au existat. Multi ne amintim primii 2-3 ani de forum. Dar au plecat unul cate unul cand atmosfera a inceput sa fie "irespirabila".

- bunul simt: in sensul ca in momentul cand va siimtiti lezati (ca sa spunem asa), va este mai usor sa intoarceti si voi obrazul si sa raspundeti cu aceeasi moneda;

Consider ca exprimarea corecta ar fi fost ne este. Asta asa, din bun simt.
 

DeletedUser

S-au realizat destule concursuri cu premii pana acum, insa am vazut ca in ciuda faptului ca s-au acordat premii nu s-au inscris destui "useri" pe cat mi-as fi dorit eu, sau colegii mei.Am considerat impreuna ca nu am abordat bine aceasta problema, si am schimbat-o. (ex: concursul de halloween - promovare joc :p)

S-au realizat concursuri, e drept, dar din cauza unor indivizi ce trimit mass-uri pe YM cu "Votati-ma, va rog!" ne-a pierit cheful de concursuri.

Recunosc ca la tema de sondaje, eu una stau putin cam rau, insa v-am rugat ca daca aveti opinii si pareri in acest sens sa mi le trimiteti pe privat, discutam si le postam..din pacate din cauza numarului foarte "mare" de doritori - nu am mai putut realiza nimic, privind acest aspect.
Am sa ma gandesc la ceva interesant si care sa va atraga si am sa-l postez.


Putem sa votam la zeci de sondaje, oricum cei din team nu prea ne asculta parerile si fac ceea ce le trasneste in cap.

La acest punct de vedere nu puteti spune/zice ca nu a fost comunicare din partea echipei..poate nu cat v-ati fi dorit voi, dar a fost.

Eu am vazut mai mult penalizari si ban-uri, decat comunicare.

Daca nici locuri de spamat nu sunt pe acest forum, atunci...

Unde???
La topicurile pentru spam?
Sa spamezi la topicul pentru spam nu mai e spam, e ca berea fara alcool, are acelasi gust, dar nu aceeasi satisfactie.

Forumul extern nu va putea fi niciodata perfect, pentru ca mereu se vor aduce imbunatatiri pentru acesta..ca se spera sa fie perfect este altceva.

Poate fi perfect, dar cu altfel de moderatori...Nu zic ca sunteti chiar toti rai, dar majoritatea nu aveti ce cauta in team.

Din punctul meu de vedere ceea ce lipseste acestui forum sunt urmatoarele:

- bunul simt: in sensul ca in momentul cand va siimtiti lezati (ca sa spunem asa), va este mai usor sa intoarceti si voi obrazul si sa raspundeti cu aceeasi moneda;
- lipsa posturilor de calitate;
- lipsa spammerilor de calitate (fara suparare, nu am dorit sa lezez pe nimeni iar, daca s-a intamplat acest lucru Imi cer scuze);
- respectul fata de ceilalti;

Referitor la aceasta postare:


- Despre bun simt se invata in familie, nu pe triburi. Nu poti schimba mentalitatea oamenilor pe un forum de socializare.
- Posturi de calitate sunt, pot sa iti dau si cateva nume, ale caror posturi le citesc cu mare placere.
- Rhadookoo, Gabyy, Gicu, aquilla, badboyboogie...Sa iti mai dau nume?
- Voi aveti respect fata de membrii forumului?


Regulile facute pe "acest" forum, sunt reguli de bun simt, sa fim seriosi pana la urma. Rgulamentul nu se aplica la sange, nu se aplica in mod preferential sau altele, cum considerati dumneavoastra.

Am mai observat un lucru si inchei postarea: unii dintre voi (nu dam nume, ca nu-i frumos) asteapta cea mai mica "chichita" din partea echipei ca sa se lege de ea si sa incerce sa faca pe "geniul", in felul lui...sa stiti ca nu e frumos acets lucru.
Va puteti exprima neplacerile si prin sistemul de suport cat si prin "mesageria forumului" - prin mesaje private.


Eu ma aflu printre acei useri ce asteapta cea mai mica "chichita"(n-am nici o idee ce e asta) din partea ta. Imi dai un avertisment?
Apropo, te-am pupat.

O zi buna!
 

DeletedUser

Cred ca ar fi bine daca ar lipsi cei ca tine aquilla, care cauta mereu scandal :)

ce-i drept, caut scandal atunci cand nu exista dreptate. oare faptul ca se pune pumnul in gura sau ca se musamalizeaza totul e corect? sa mai pun intrebari de genul asta?

si da, chiar sunt un spamer de calitate alaturi de altii, fara lipsa de modestie. sincer, daca nu eram noi, forumul era mort de multa vreme, mai ales in stilul in care moderatorii au condus. oricum nu are sens sa mai zic toate neajunsurile acestui forum ptr ca ....intelege fiecare ce poate si cum poate. e o lupta cu morile de vant.
 

DeletedUser

Pe mine nu ma stiti. Eu va stiu pe unii dintre voi pt ca v-am citit postarile si mi-am dat seama de gandirea voastra. Nu ma intereseaza absolut deloc spam-ul pe extern. Puteti sa-i faceti ce vreti.
Singurul lucru bun pe extern, si pentru care mai intru sa citesc, sunt hartile avansate si discutiile despre strategii, razboaie.
in rest puteti sa-l inchideti :p bafta
 

DeletedUser

Pe mine nu ma stiti. Eu va stiu pe unii dintre voi pt ca v-am citit postarile si mi-am dat seama de gandirea voastra. Nu ma intereseaza absolut deloc spam-ul pe extern. Puteti sa-i faceti ce vreti.
Singurul lucru bun pe extern, si pentru care mai intru sa citesc, sunt hartile avansate si discutiile despre strategii, razboaie.
in rest puteti sa-l inchideti :p bafta

ciudata rau postarea...
 

DeletedUser

nu e ciudata, merisbo e din categoria care nu se imbata la petreceri unde sunt necunoscuti, asa inteleg eu gandirea lui dintr-o singura postare
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus