Ce s'a intamplat cu MeTe??

DeletedUser

Ce s'a intamplat cu MeTe ?Parca era un Mamut pe un loc mult mai bun ,....... eu plecat astia din tribul ala ?S'au zdrobit meteoritii ?

Însuşiri
Porecla: meteoritii
Prescurtare: MeTe
Numărul de membrii: 1008
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 11.876.366
Punctaj total: 47.252.285
Punctaj mediu: 46.877
Rang: 18
 

DeletedUser

a ajuns in atmosfera si a inceput sa se dezintegreze :)
sa vedem ce se intampla cand ajunge pe pamant
 

DeletedUser9837

Pribeagul...desi primazi le-a condus tribul...s-a hotarat el ca e cazul sa faca ceva razboaie(a se citi conflicte locale) noi....si ataca CK-ul de pe sitteri(desi triburile aveau PNA)...Apoi,odata innobilati sitterii...omul a luat-o razna...si a inceput sa certe pe toata lumea...Certurile au luat o intorsatura de gradul "0"...deci...s-a spart MeTe

Si toata lumea s-a saturat...de pribegie...asa ca l-au abandonat...au facut ceea ce trebuiau sa faca de mult...:)
 

DeletedUser

Pribeagul...desi primazi le-a condus tribul...s-a hotarat el ca e cazul sa faca ceva razboaie(a se citi conflicte locale) noi....si ataca CK-ul de pe sitteri(desi triburile aveau PNA)...Apoi,odata innobilati sitterii...omul a luat-o razna...si a inceput sa certe pe toata lumea...Certurile au luat o intorsatura de gradul "0"...deci...s-a spart MeTe

Si toata lumea s-a saturat...de pribegie...asa ca l-au abandonat...au facut ceea ce trebuiau sa faca de mult...:)

Am fost in MeTe iar pribeagul este un conducator inascut..asa ca atentie mare dati in el va loviti de sprijinul meu:D
 

DeletedUser4920

Nu e problema pt baietii care vor sa dea in el dau cu tot cu sprijinu tau acolo :rolleyes:
 

DeletedUser

oricum,un trib fara onoare.am avut alianta incheiata cu ei,si ne-am trezit atacati,deci,fara ONOARE.

reprezint tribul Rvansa cu care acestia aveau alianta.pe care nu au respectat-o.rusine!
 

DeletedUser

adica?si daca as fi avut un trib cu o persoana,un tratat diplomatic,inseamna un cuvant de onoare.indiferent cati membri ar avea triburile.nu mai comentez,spun doar ca din cauza atitudinii voastre,am renuntat o buna parte sa mai jucam pe L5.am fost atacati miseleste,cel putin noi ii credeam aliati.
 

DeletedUser4833

setzel cauta-ne
sau mai bine fa-ne sa ne fe dor
de tine bineinteles
 

DeletedUser

poate este un conducator innascut, insa nu trebuia sa o concedieze pe primazi... destramarea MeTe este ceva similar "fenomenului NMS" ... din pacate am asistat la amandoua si nu e deloc placut
 

DeletedUser

asta era odata: (mesajul pastreaza toate caracteristicile originale, inclusiv fontul)

VA ROG SA CITITI MAI JOS INAINTE DE A PARASII TRIBUL




TRIBUL MERGE FOARTE BINE DIN MOMENT CE:

1
URCAM ZILNIC LA PUNCTE SI TINEM APROAPE DE CEI CARE SUNT PESTE NOI.

ZILNIC LA NIVEL DE TRIB SE INOBILEAZA CIRCA 200 SATE SI SE PIERD MAXIM 3-4 PE ZI SI ALEA LE PIERD JUCATORII INACTIVI.

IN FIECARE ZI NE CRESTE PUNCTAJUL TOTAL SI AM AJUNS PE PRIMUL LOC.

IN FIECARE ZI CRESTEM LA MEDIA DE PUNCTE JUCATORI(TIN MINTE ACUMA 1
SAPTAMANA AVEAM 14000 DE PUNCTE MEDIA ACUMA ESTE 22000).ASTA ESTE UN SEMN CA JUCATORII SE DEZVOLTA CUM TREBUIE , SI CA INTRA JUCATORI MARI,SI NU CRED CA INTRA DE PROSTI.

IN FIECARE ZI MEDIA DE PUNCTE PE SATE CRESTE(JUCATORII STIU SA-SI DEZVOLTE SATELE)

2
CREDETI CA SUNTEM PREA MULTI?
SUNTEM MULTI SI CARE-I PROBLEMA ?AVEM CELE MAI MULTE SATE ADIKA DOMINAM HARTA LUMIII 5 DECI NU INTELEG CE MAI VRETI.ASTA ESTE CEL MAI SOLID ARGUMENT CA DOMINAM LUMEA.

AVETI TREABA CU JUCATORII MICI?DE UNDE STITI CA ACEI JUCATORI MICI IN 1 LUNA NU SE DEZVOLTA SI VOR DOMINA ZONELE UNDE SE AFLA?
NU VA PLACE ORGANIZAREA?CE ORGANIZARE VRETI FRATILOR?ORGANIZAREA VO FACETI VOI CU VECINII DAR DAKA NU COMUNICATI CE SA VA FAC.DOAR IN APARARE TREBE COORDOONATORi CARE SA,SE OCUPE DE CIRCULARE, IAR ACESTIA ISI FAC TREABA.

PENTRU NOI NU CONTEAZA DOAR PRIMII 40 DE MEMBRII ,PENTRU NOI CONTEAZA TOTI MEMBRII.AVEM CEL MAI BUN PUNCTAJ TOTAL DINTRE TOATE TRIBURILE SI ASTA SPUNE FOARTE MULT.

YKZ SI SWAT AU AVUT MEMBRII PUTINI SI CE AU FACUT? N-AU FACUT NIMIK INCEP SA SE DESTRAME CHIAR NU VEDETI?
ZICETIMI CU CE VA INCURCA UN JUCATOR MAI MIC CA VOI DAKA RESPECTA TOATE REGULILE.

ASTEPTATI PANA STIU TOTI REGULILE SI PANA VOR FI PRIMII PEDEPSTITI SA VEDETI CUM ISI VOR SCHIMBA TOTI ATITUDINEA CEI CARE NU RESPECTA.

3
CEI CARE VRETI SA IESITI DIN TRIB IESITI DIN 2 MOTIVE:

SUNTETI LASI SI VA E FRICA DE RAZBOI SI LA PRIMA AMENINTARE SAU PRIMA SABIE VAZUTA GATA ATI PLEKAT DIN TRIB.

NU AVETI PERSONALITATE SI ONOARE DELOC DIN MOMENT CE RENUNTATI ASHA USOR.

CU SIGURANTA ASHA SUNTETI SI IN VIATA DE ZI CU ZI NISTE LASI SI OAMENI FARA ONOARE.

4
REVENIND LA CHESTIA CU MEMBRII TRIBULUI.
DA FRATE O SA RECRUTAM NELIMITAT PANA AJUNGEM SA AVEM 3 SFERTURI DIN HARTA?E VRO PROBLEMA?
REPET DOMINA LUMEA CEI CARE AU CELE MAI MULTE PUNCTE PE HARTA NU CEI CARE SUNT PRIMI IN TOPUL PRIMILOR 40 MEMBRII.INTR-UN TRIB POATE CEI MICI AJUTA MAI MULT DECAT CEI MARI.

5
NU VA PLACE FORUMUL?INTRATI DOAR PENTRU CE ESTE NECESAR PE EL(REZERVARI/PENTRU REGULI IN CAZ CA S-AU MAI MODIFICAT/SI LA PREZENTA ZILNICA SI CE MAI ESTE NECESAR PENTRU A NU INCALCA O NEREGULA SI RESTUL LASAT PE MANA CONDUCERII.


6
CEI CARE IES DIN TRIB SA NU VA MAI ASTEPTATI CA VETI FI PRIMIT INAPOI IAR LA EVENTUALE ATACURI SA NU BEHAITI SA VENITI INAPOI CA NU VETI MAI FII ACEPTATI NICIODATA.

7
SPUNAND ACESTE LUCRURI VA ROG SA VA GANDITI DE CEL PUTIN 2-3 ORI INAINTE SA LUATI DECIZIA DE A PARASII TRIBUL
 

DeletedUser

poate este un conducator innascut, insa nu trebuia sa o concedieze pe primazi... destramarea MeTe este ceva similar "fenomenului NMS" ... din pacate am asistat la amandoua si nu e deloc placut

nu te supara,Ly0n,dar nici MeTe,nici NMS nu au fost si nu sint fenomene...
am fost in MeTe ink de la inceputul jocului,ma atacau YKZ,am cerut sprijin-nu mi-a trimis nimeni nimic..
NMS-la fel,erati in razboi cu TROAN,erati un trib de 10 milioane k,noi un trib de 1 milion k....v-am facut praf
 

DeletedUser8715

unii jucatorii din mete, nu generalizez, stiu sa atace cu o tactica cum nici ginghis han nu avea: unu m-a atacat cu armata pe un sat, si trenuletul pe alt sat...crek era fake:D
 
Sus