Ce se intampla in acest caz?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am patit ca un trib aliat sa ne atace fara sa fie rupta alianta. Ma refer la tribul Die. de pe L3 si la jucatorii acestui trib. Eu am fost initial intr-un trib ce a fost atacat de Die. si anume HH...aici am fost atacat de cateva ori de membrii Die...dupa 3 zile HH s-a dizolvat si am intrat intr-un trib vecin mie (~Leon~) ce avea alianta cu Die. si acum sunt iarasi atacat de acestia...cu toate ca au trecut peste 3 zile de cand a incetat orice atac. Este posibila asa ceva? Nu sunt niste reguli care interzic aceste lucruri? Multumesc anticipat. Cu stima, DeathAdder.
 

DeletedUser

Ce se intampla in acest caz?
Se intampla ca trebuie sa ai defensive tari ca sa nu-ti pierzi satele :D

Erati refugiati? Din moment ce v-au atacat si dupa ce-ati intrat in ~Leon~. Totusi, n-am inteles aici:

si acum sunt iarasi atacat de acestia...cu toate ca au trecut peste 3 zile de cand a incetat orice atac.

Deci :confused:

PS. Si nu, reguli nu sunt. Build offense and noble their villages. Build defense and defend yours. Cam astea sunt legile :)
Este un joc de razboi, cel mai puternic supravietuieste. Exista si notiunea de diplomatie dar are un rol mai mic aici. Ceea ce lipseste unora (si de fapt multora) in jocul asta e... ONOAREA! :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3921

sa nu folosim cuvinte mari

Onoarea? ce treaba are onoarea aici? e o parere unilaterala si poate fi extrem de partinitoare. daca omu era ferma alora si s-a mutat in alt trib ca sa scape nu vad unde e problema de onoare.. poate cel mult e o problema pt cei care au primit in trib o ferma si nu au binevoit sa o apere. exista triburi care nu primesc ferme si nu vad de ce asta ar fi o problema, mais au contraire (cum zice spaniolu :p)
 

DeletedUser

Onoarea? ce treaba are onoarea aici? e o parere unilaterala si poate fi extrem de partinitoare.
Nu am facut nicio legatura intre chestiunea de onoare ce o aminteam si posibila situatie de ferma (sau refugiat sau whatever). Credeam ca s-a inteles ce vreau sa spun :rolleyes:
 

DeletedUser523

acum vin eu si te intreb: de ce postezi asta pe forumul extern:confused:si daca chiar vrei sa sti nu exista nici o regula care sa le interzica sa te atace in continuare, deci...spor la joc
 

DeletedUser

Am patit ca un trib aliat sa ne atace fara sa fie rupta alianta. Ma refer la tribul Die. de pe L3 si la jucatorii acestui trib. Eu am fost initial intr-un trib ce a fost atacat de Die. si anume HH...aici am fost atacat de cateva ori de membrii Die...dupa 3 zile HH s-a dizolvat si am intrat intr-un trib vecin mie (~Leon~) ce avea alianta cu Die. si acum sunt iarasi atacat de acestia...cu toate ca au trecut peste 3 zile de cand a incetat orice atac. Este posibila asa ceva? Nu sunt niste reguli care interzic aceste lucruri? Multumesc anticipat. Cu stima, DeathAdder.

probabil te considerã refugiat.
ºi da, nu scrie nicãieri cã alianþele sunt impuse ba chiar scrie acolo cã ele sunt valabile doar dacã aºa decid jucãtorii. se pare cã cei care te atacã au decis sã ignore culoarea nouã a satelor tale.
 

DeletedUser

cersit

Die. ... asa face cu toata lumea ;)

Salut,

am urmatoarea problema:
Vecinului meu(din alt trib) ia fost blocat de admin. pe lumea 3!
Eu nu am stiut, am vazut sat parasit, l-am luat, am pierdut si ceva trupe si acum tipul i-mi cere satul.

As putea stii de ce i-a fost blocat satul?
 

DeletedUser

Salut,

am urmatoarea problema:
Vecinului meu(din alt trib) ia fost blocat de admin. pe lumea 3!
Eu nu am stiut, am vazut sat parasit, l-am luat, am pierdut si ceva trupe si acum tipul i-mi cere satul.

As putea stii de ce i-a fost blocat satul?

Vb cu vecinu el stie;)
 

DeletedUser

Vb cu vecinu el stie;)

Este din alt trib si nu vreau sa dau dovada de slabiciune. Daca Adminu' a avut un motiv intemeiat, nu-i dau satul si-i iau si celelalte!
Dar vreau sa stiu motivul!
Se poate lua legatura cu un admin. de pe L3 ca sa-i dau mai multe detalii?
 

DeletedUser

~ma "koiut" tu ar trebui sa fi banat numai pt. nick`ul pe care il folosesti:eek:
~1.nu`s admin(Ar trebui sa verificati profilul omului inainte sa dati din gura) si asta nu`ti permite sa`mi vb asa..:mad:nu ne`am tras de sireturi in gara:D
~2.tu chiar nu gd?! Din moment ce satul ala l`ai atacat l`ai curatzat e al tau :)Acum te`ai ales cu un razboi personal...daca tipul e chiar asa batut in cap ardel si inobileazal ...daca rel. diplomatice dintre cele doua triburi iti permite!:D
 

DeletedUser

~ma "koiut" tu ar trebui sa fi banat numai pt. nick`ul pe care il folosesti:eek:
~1.nu`s admin(Ar trebui sa verificati profilul omului inainte sa dati din gura) si asta nu`ti permite sa`mi vb asa..:mad:nu ne`am tras de sireturi in gara:D
~2.tu chiar nu gd?! Din moment ce satul ala l`ai atacat l`ai curatzat e al tau :)Acum te`ai ales cu un razboi personal...daca tipul e chiar asa batut in cap ardel si inobileazal ...daca rel. diplomatice dintre cele doua triburi iti permite!:D

1.Am vazut profilul si intradevar, ma scuzi, mai ai pana sa te poti trage de sireturi cu mine
2. tipul i-mi era aliat personal, si ca o dovada de respect pentru aceast statut as putea sa-i dau satul inapoi, dar daca nu ajucat corect, nu-i dau nimic, de asta am nevoie de motivul blocarii contului.
3 Intrebarea era cat se poate de serioasa, si daca nu poti sa ma ajuti mai bine posteaza in alta parte, te rog.
 

DeletedUser

In fine, pentru ca nu am primit inca un raspuns serios, renunt!
 

DeletedUser1924

Salut,

am urmatoarea problema:
Vecinului meu(din alt trib) ia fost blocat de admin. pe lumea 3!
Eu nu am stiut, am vazut sat parasit, l-am luat, am pierdut si ceva trupe si acum tipul i-mi cere satul.

As putea stii de ce i-a fost blocat satul?

De baiat bun ce e ^^ :rolleyes:
 

DeletedUser

~in locul lui blindam satul...il lasam sa`si rupa trupele apoi ma duceam peste el :D
 

DeletedUser

Discutia a deviat complet de la subiect.Raspunsuri au fost date, deci topic inchis.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus