Ce trib ai alege dacă tribul tău s-ar desfiinţa?

  • Autor subiect DeletedUser14000
  • Data de început

Ce trib ai alege dacă tribul tău s-ar desfiinţa?


  • Total votanți
    134
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Manole , my friend , nu este specificat daca iti alegi pentru dezvoltare sau nu.Este o simpla intrebare :"Unde te-ai duce daca ...".Fiecare are dreptul la raspunsul lui.Nu va mai umflati in pene atat.Ca e intrebare pusa pentru viitor sau ceva de genu.

Unii au raspuns ca nu vor mai juca.Deci tot de viitor este.Nu inteleg ce tot comentati atat!daca nu vrei nu citi amice si lasa-i pe toti sa isi spuna parerea !

Bafta la joc!

tu ai citit primul post de pe acest topic?

Timp de o luna, la initiativa lui ErwinnRommel, sunteti invitati sa raspundeti la intrebarea acestui poll prin alegerea variantei dorite de raspuns.

Pentru ultima varianta va rog sa argumentati raspunsul.

Si daca e posibil..... fara spam.:)

unde vezi tu varianta de raspuns: renunt daca tribul se dizolva..?

raspuns: nicaieri,pentru ca in topic este vorba despre ce trib ai alege daca..deci cine nu a votat o varianta de mai sus a deviat de la subiect si bineinteles..face spam :)
sau,pot da un mesaj moderatorului sa deschida un alt poll gen: ce-ai face daca tribul tau s-ar dizolva..si sa posteze declaratiile de dragoste care le-au dat mai sus.


ontopic..am votat R-R,pentru ca..sunt cei mai buni ramasi pe harta :cool:
 

DeletedUser25287

@giovani, mai bine te abtineai si era perfect pentru toti :))

Mai oameni buni dar nu vad unde scrie ca nu avem dreptul sa ne expunem parerea, ceea ce voi sugerati este un fel de cenzura, si tu si ceilalti care ma acuza ca am zis ca as renunta la joc, sunteti chiar atat de limitati in gandire incat sa faceti tot posibilul sa denigrati pe cineva dfoar pentru faptul ca gandeste putin altfel decat voi? Atunci ce mai cautati pe extern? Aici se presupune ca fiecare are dreptul la opinia lui fara sa fie marginalizat, deci parerea mea este ca mai bine titneti dezacordurile pentru voi, deoarece voi faceti spam.
 

DeletedUser

Pai bine ma desteptule , giovanni, cum poti sa zici ca sunt pe langa cand oamenii au zis : " Nu voi juca in nici un trib in afara de tribul X","Daca tribul X ar pica as da stergere cont".

Du-te ca singurul care esti pe dinafara esti TU!!!!!COPILE care esti ! Exact cum ai zis : Argumentati raspunsul iar unii au zis : "Eu nu voi mai juca pentru ca joc in tribul X pentru prieteni".

Doooooh , este un argument adus la raspunsul dat!Dar , ce sa stii tu.Tu stai sa imi scrii mie cu BOLD ca sa arati cat de bun cunoscator al calculatorului esti si ca stii sa ingrosi cuvintele!

De ce este un topic deschis ? Pentru a se raspunde la intrebari sau ce contine.Nu mai bagati voi limite acum ca vorbiti doar daca!Eu zic ca ce-ar fi sa nu te mai bagi tu in vorba aiurea DOAR daca stii ca esti pe subiect..Ce zici ?

HAI PA !!

Ce zici daca ai pastra limita bunului simt?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce trib ai alege dacă tribul tău s-ar desfiinţa? Ar fi trebuit sa fie si varianta : NICI UNUL pentru ca sunt si jucatori carora nu le place sa migreze atat.
 

DeletedUser14000

Ce trib ai alege dacă tribul tău s-ar desfiinţa? Ar fi trebuit sa fie si varianta : NICI UNUL pentru ca sunt si jucatori carora nu le place sa migreze atat.

Sigur ca da...insa ma indoiesc ca un jucator ramas fara trib in urma desfiintarii celui initial va juca singur impotriva tuturor :p
 

DeletedUser

Pai bine ma desteptule , giovanni, cum poti sa zici ca sunt pe langa cand oamenii au zis : " Nu voi juca in nici un trib in afara de tribul X","Daca tribul X ar pica as da stergere cont".

Du-te ca singurul care esti pe dinafara esti TU!!!!!COPILE care esti ! Exact cum ai zis : Argumentati raspunsul iar unii au zis : "Eu nu voi mai juca pentru ca joc in tribul X pentru prieteni".

Doooooh , este un argument adus la raspunsul dat!Dar , ce sa stii tu.Tu stai sa imi scrii mie cu BOLD ca sa arati cat de bun cunoscator al calculatorului esti si ca stii sa ingrosi cuvintele!

De ce este un topic deschis ? Pentru a se raspunde la intrebari sau ce contine.Nu mai bagati voi limite acum ca vorbiti doar daca!Eu zic ca ce-ar fi sa nu te mai bagi tu in vorba aiurea DOAR daca stii ca esti pe subiect..Ce zici ?

HAI PA !!

Prietene, daca eu iti zic.. ce-ti dau de mancare cartofi sau ciorba .. tu-mi raspunzi mere ? Eu ti-am dat doua alternative.. si alegi una dintre ele. Cand votezi.. (daca votezi) nu te duci sa scrii pe foaie numele nevestei sau al copilului.. te duci sa alegi dintre oamenii aia care deja candideaza. Daca nu "alegi" , te abtii.. nu stai sa o dai in diverse. Asta-i umila mea parere, daca vrei sa parlamentam pe tema asta, sunt deschis sa o fac.. dar nu cred ca are rostul.

@giovani, mai bine te abtineai si era perfect pentru toti :))

Mai oameni buni dar nu vad unde scrie ca nu avem dreptul sa ne expunem parerea, ceea ce voi sugerati este un fel de cenzura, si tu si ceilalti care ma acuza ca am zis ca as renunta la joc, sunteti chiar atat de limitati in gandire incat sa faceti tot posibilul sa denigrati pe cineva dfoar pentru faptul ca gandeste putin altfel decat voi? Atunci ce mai cautati pe extern? Aici se presupune ca fiecare are dreptul la opinia lui fara sa fie marginalizat, deci parerea mea este ca mai bine titneti dezacordurile pentru voi, deoarece voi faceti spam.

Pe bune, voi o luati prea plastic. Acest poll nu cred ca trebuie "interpretat" neaparat ca atare. Poti lua intrebarea si altfel, ca de exemplu : Dupa tribul din care faci parte, care este cel mai "ok" din punctul tau de vedere ? sau.. alte variante asemanatoare. Nu inseamna neaparat sa te si duci. Practic, daca prietenii mei ar renunta la joc as face-o si eu cu ei in semn de solidaritate, insa am respectat cerinta acestui topic si am votat un trib in care as fi jucat daca nu eram impreuna cu aceasta gasca de prieteni. Un trib, bun, cu multi jucatori cu bun-simt, cu o conducere cerebrala as spune.

Si nu o mai bagati p-asta cu "nu am voie sa-mi exprim liber parerea" la inaintare ca nu tine. Daca eu organizez o "conferinta" si te invit sa discutam despre incalzirea globala.. tu vii sa-mi spui ca vrei sa-ti exprimi liber parerea despre cat de frumos a fost concediul tau ? Discutia asta "libera" are anumiti parametrii care trebuiesc respectati. Daca tot o dati in democratie d-asta ieftina pe forum, ar trebui sa stii ca ai dreptul sa faci orice atata timp cat nu incalci drepturile altora; si cum tu incalci dreptul altora la un topic curat, structura si la obiect venind cu alte discutii.. ar trebui sa te autosesizezi nu sa faci aici pe filosoful. Corect ?

In rest, multa sanatate si virtute la toata lumea.

On topic (foarte sincer) : Chiar sunt onorat ca tribul din care am facut (sau fac) parte este atat de bine vazut si lumea si-ar dorii o "provocare" alaturi de el.
 

DeletedUser8554

Este penibil sa iti votezi tribul din care faci parte doar pt a avea mai multe voturi :) ,sau poate nu s-a inteles ce ar trebui sa se voteze de catre unii
 

DeletedUser

Este penibil sa iti votezi tribul din care faci parte doar pt a avea mai multe voturi :) ,sau poate nu s-a inteles ce ar trebui sa se voteze de catre unii

CoditZe, Dnd.Afk, fishustar, Karma905 (votanti C.K).

Se tot spune ca unii sunt penibili,da' batman.Bine ca ne-ai luminat,tu fiind in colectivul respectiv :smile:
 

DeletedUser

Ogica , esti in plop prietene.Cine a vorbit aici de altceva decat de acest subiect ?Mai citeste odata.Am zis ca unii au zis ca nu mai vor sa joace in alt trib.Care e problema ?Si-a zis omul parerea.Dar , normal ca sunt foarte multe pareri pe aici , asa ca nu are rost sa stau la discutii cu tine!Daca nu isi poate da fiecare cu parerea , de ce ai mai facut asta?
 

DeletedUser

Este penibil sa iti votezi tribul din care faci parte doar pt a avea mai multe voturi :) ,sau poate nu s-a inteles ce ar trebui sa se voteze de catre unii

Tu crezi ca cei din X au fost votati de cei din Y si invers ?e logic ca toti si-au votat tribul.LOL.
 

DeletedUser

Ogica , esti in plop prietene.Cine a vorbit aici de altceva decat de acest subiect ?Mai citeste odata.Am zis ca unii au zis ca nu mai vor sa joace in alt trib.Care e problema ?Si-a zis omul parerea.Dar , normal ca sunt foarte multe pareri pe aici , asa ca nu are rost sa stau la discutii cu tine!Daca nu isi poate da fiecare cu parerea , de ce ai mai facut asta?

Pai daca s-a deschis un topic.. si acolo se cere sa alegi intre mere,pere,capsune,visine,cireste si ananas..tu vii si imi spui banane ? Topicul cere foarte clar : Alege din ce variante ti-am dat.
Daca nu iti regasesti preferintele, te poti abtine si poti ignora topicul.. sau trebuie sa te bagi si tu in seama undeva doar pentru a te face remarcat.. ? Nu stiu care dintre noi este in plop in cazul acesta.
Daca parerea ta nu intra in tiparul impus de moderatorul acestei discutii, intelege si tu ca nu conteaza si ca incurca. Sau ma vei lua si tu pe mine cu dreptul la libera exprimare si ca te simti cenzurat ?


Cat despre :
Tu crezi ca cei din X au fost votati de cei din Y si invers ?e logic ca toti si-au votat tribul.LOL.

Eu zic ca-i aiurea sa se voteze asa, dar fiecare face dupa cum considera. Se poate verifica ca eu, cel putin am votat ceea ce am spus.

PS : Scuze moderatorului pentru offtopic, dar am crezut ca dand niste explicatii pot ajuta la bunul mers al acestui topic. Eu ma voi retrage din aceasta discutie.
 

DeletedUser

este greu cu logica la unii :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5596

daca si-au votat tribu a pacat de topic.eu unul daca s-ar destrama nofa (doamne fereste) as alege alt trib din cele puse acoolo.Cred ca prima varianta ar fi T.B.K. care au niste oameni care cunosc jocul si cu care cred ca as face o echipa buna+ peste catva saptamani o sa fiu vecin cu satele lor,acuma sunt vecin numai cu un sat:))
 

DeletedUser

sunt curios daca s-ar verifica voturile. pun pariu ca peste 50% dintre cei care au trecut aici si-au votat tribul.
 

DeletedUser

sunt curios daca s-ar verifica voturile. pun pariu ca peste 50% dintre cei care au trecut aici si-au votat tribul.

pai tu nu poti verifica cine a votat si ce? :)

este greu cu logica la unii :)

eu zic ca au logica posturile lor..dar ca spam :D

Pai daca s-a deschis un topic.. si acolo se cere sa alegi intre mere,pere,capsune,visine,cireste si ananas..tu vii si imi spui banane ? Topicul cere foarte clar : Alege din ce variante ti-am dat.
Daca nu iti regasesti preferintele, te poti abtine si poti ignora topicul.. sau trebuie sa te bagi si tu in seama undeva doar pentru a te face remarcat.. ? Nu stiu care dintre noi este in plop in cazul acesta.
Daca parerea ta nu intra in tiparul impus de moderatorul acestei discutii, intelege si tu ca nu conteaza si ca incurca. Sau ma vei lua si tu pe mine cu dreptul la libera exprimare si ca te simti cenzurat ?
.

eu zic sa trecem la ceva mai avansat..niste schite,desene ca poate asa vor intelege ;)
 

DeletedUser25287

Ogica pe cuvant daca nu esti de-a dreptul fenomenal, nu voi spune mai multe din respect pentru moderator, si tu ar trebui sa te retragi dupa extern tot din respect pentru moderator.

Intrebare pentru moderator:
Este atat de gresita parerea mea ca daca tribul meu s-ar desfiinta nu as mai juca pe lumea 17? daca da atunci imi cer scuze si puteti sterge mesajele mele.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus