Cei mai agresivi jucători Ro21

  • Autor subiect Jason Statham.
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Să începem..


Care credeţi voi că sunt cei mai agresivi jucători Ro21 !?



Copyright Lord Adex
 

DeletedUser

e o chestie direct proportionala, ai resurse faci armata :)
nu e mare filosofie
ai timp sau sitter merge contul non stop

nu veniti cu balarii si tactici de joc acum, daca a-ti intra 2-4 ore pe zi pe joc nu ar mai fi nici un rang de agresori in dreptul vostru
 

DeletedUser6558

De asemenea, conteaza cind incepi. Nu e la fel de dur ca si in EVE bunaoara, dar tot se creeaza un decalaj serios in citeva luni. De aia se si deschid alte lumi. De exemplu, eu daca stau si petrec 15 ore pe zi in fata triburilor, tot nu pot sa il ajung din urma pe ala cu 4 sate. Numa daca o lasa el mai moale. Pentru ca e teribil de greu sa convingi pe careva sa iti lase un sat si asa mai departe. De altfel, strategia mea e foarte buna, ii atac pe toti din jurul meu, mai putin pe cei care au armata mai multa.
 

DeletedUser

e o chestie direct proportionala, ai resurse faci armata :)
nu e mare filosofie
ai timp sau sitter merge contul non stop

nu veniti cu balarii si tactici de joc acum, daca a-ti intra 2-4 ore pe zi pe joc nu ar mai fi nici un rang de agresori in dreptul vostru

ce treaba are farmatul cu oda?
un jucator agresiv(basher/kamikaze) cu o configuratie a satului ofensiva(cazarma 25,grajd 20 si atelier 5/7) ii trebuiesc urmatoarele resurse pentru a recruta zilnic trupele maxim posibile(843 topoare,462cavalerie,72berbeci):

130k lemn 86k argila 163k fier (aprox. 380k resurse in total)

un jucator care farmeaza mult obtine zilnic cel putin 2mil de resurse :)
la ce mi-ar trebui mie 2 milioane de resurse zilnic?la ce sa pierd 5 ore la calculator pentru nimic?

si unul care farmeaza des,nu are timp sa atace alti jucatori zilnic,sa faca puncte oda si sa ramana si cu trupe ca sa farmeze cu ele atatea resurse..deci aia cu direct proportionala foloseste-o in alte cazuri,matematica..fizica..etc ;)
 

DeletedUser489

Care este unitatea de masura a gresivitatii?
ODA? Sau trebuie sa stai cu dintii stransi in fata PC-ului si sa te uiti urat la monitor cand trimiti atacurile? Sau cum?
Am atacat un jucator care a tot primit suport si m-am trezit ieri pe locul 25 ODA, fara sa fiu un jucator agresiv de felul meu si fara sa fac mai stiu eu ce minuni de vitejie pe acolo.
Daca maine nimeresc sa atac un jucator care si-a facut tona de spioni sau un sat de atac, ma fac si mai agresiv si risc naibii sa nu ma mai ia prietenii cu ei la bere :D
 

DeletedUser20252

E foarte simplu:Clasament=>Inamici invinsi ca agresor si acolo ii vezi :D
 

DeletedUser6558

ce treaba are farmatul cu oda?
un jucator agresiv(basher/kamikaze) cu o configuratie a satului ofensiva(cazarma 25,grajd 20 si atelier 5/7) ii trebuiesc urmatoarele resurse pentru a recruta zilnic trupele maxim posibile(843 topoare,462cavalerie,72berbeci):

130k lemn 86k argila 163k fier (aprox. 380k resurse in total)

un jucator care farmeaza mult obtine zilnic cel putin 2mil de resurse :)
la ce mi-ar trebui mie 2 milioane de resurse zilnic?la ce sa pierd 5 ore la calculator pentru nimic?

VA sa zica tu recrutezi strict pina la 24 de ore , si cind vezi ca in cazarma depasesti 24 de ore pui punct?

SI apoi, aia cu direct proportionala tocmai ai folosit-o, pentru ca ai scos din mineca cifra 2 milioane. Cine farmeaza de 2 milioane, un jucator cu un sat, cu 4, cu 20? Nu are importanta? Acela cu un sat farmeaza mai mult sau mai putin decit acela cu 20 de sate? Ca sa zic asa, este evident ca un jucator cu 4 sate sa zicem face mai mult decit unul cu un sat, indiferent ce fel de armata ar avea, un sat e un sat, patru sunt patru.
 

DeletedUser

ce treaba are farmatul cu oda?
un jucator agresiv(basher/kamikaze) cu o configuratie a satului ofensiva(cazarma 25,grajd 20 si atelier 5/7) ii trebuiesc urmatoarele resurse pentru a recruta zilnic trupele maxim posibile(843 topoare,462cavalerie,72berbeci):

130k lemn 86k argila 163k fier (aprox. 380k resurse in total)

un jucator care farmeaza mult obtine zilnic cel putin 2mil de resurse :)
la ce mi-ar trebui mie 2 milioane de resurse zilnic?la ce sa pierd 5 ore la calculator pentru nimic?

si unul care farmeaza des,nu are timp sa atace alti jucatori zilnic,sa faca puncte oda si sa ramana si cu trupe ca sa farmeze cu ele atatea resurse..deci aia cu direct proportionala foloseste-o in alte cazuri,matematica..fizica..etc ;)

asta pentru ca jucati cu astfel de spargatori
e adevarat ca face parte din joc..dar iti obscureaza valoarea


daca s-ar juca corect basherul nu ar avea reusrse iar beneficiarul nu ar avea moral sa creasca asa de mult
 

DeletedUser20252

Astia pe 20 cum crezi ca au ajuns la 100 mil de resurse farmate...farmeaza ca desperatii si la 100 de sate...no liferi nu altceva :))
 

DeletedUser

Blackdude...pune-o de un fanclub MOST AGRESSIVE PLAYER :D

pff..de parca as avea timp de asa ceva..eu trebuie sa stau sa farmez 5 ore incontinuu ca sa fiu agresiv..:rolleyes: :D

@carrhae,cu tine nici einstein nu se poate contrazice in formule..interpretezi numai cum te taie capu' :)
bineinteles ca m-am referit la un jucator agresiv cu un sat si un jucator care farmeaza mult tot cu un sat..
iar resursele calculate le-am reportat la o singura zi,firesc..n-am zis ca nu e bine sa am mai multe,ci doar ca sunt necesare doar aprox. 400k resurse zilnic ca sa imi asigur comenzile de trupe(configuratia satului fiind deja stabilita)..mai multe ar insemna sa fac risipa de resurse..sa bat taleri,dar pentru ce anume?
eu ca jucator ofensiv cu un singur sat,am reusit sa strang intr-o zi aprox. 2milioane resurse din farm(asta acum vreo 2-3 saptamani)..dar la oda n-am omorat nici o trupa in ziua aia :)

concluzia mea e ca un jucator care farmeaza mult nu poate fi unul agresiv..
agresiv inseamna sa toci trupele(ale tale si ale aparatorului)..iar asta automat inseamna pierderi..si farm mai putin.
 

DeletedUser

e foarte discutabil. in genere jucatorul cel mai agresiv de pe lumea 21 esti tu. asa pare la statistici nu?
 

DeletedUser

pff..de parca as avea timp de asa ceva..eu trebuie sa stau sa farmez 5 ore incontinuu ca sa fiu agresiv..:rolleyes: :D

@carrhae,cu tine nici einstein nu se poate contrazice in formule..interpretezi numai cum te taie capu' :)
bineinteles ca m-am referit la un jucator agresiv cu un sat si un jucator care farmeaza mult tot cu un sat..
iar resursele calculate le-am reportat la o singura zi,firesc..n-am zis ca nu e bine sa am mai multe,ci doar ca sunt necesare doar aprox. 400k resurse zilnic ca sa imi asigur comenzile de trupe(configuratia satului fiind deja stabilita)..mai multe ar insemna sa fac risipa de resurse..sa bat taleri,dar pentru ce anume?
eu ca jucator ofensiv cu un singur sat,am reusit sa strang intr-o zi aprox. 2milioane resurse din farm(asta acum vreo 2-3 saptamani)..dar la oda n-am omorat nici o trupa in ziua aia :)

concluzia mea e ca un jucator care farmeaza mult nu poate fi unul agresiv..
agresiv inseamna sa toci trupele(ale tale si ale aparatorului)..iar asta automat inseamna pierderi..si farm mai putin.
ce dur esti dudule :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus