Cel mai bun mod de a conduce un trib?

  • Autor subiect DeletedUser35224
  • Data de început

DeletedUser

ca un raspuns in cealalta directie W3ST ptr.mine a ramas cea mai parsiva conducere fata de playeri din trib,nu au stiut sa faca diferenta si ** unuia din conducere numai noi contam restul poate sa moara sa avem noi din ce sa traim.

nu vreau neaparat sa iau apararea conducerii w3st, dar trebuie sa iei in calcul ca poate acei jucatori au tinut conturile (in sitter) ai celor care ulterior se lasa. Intrebare de baraj: voua (pion/vmihai) v-ar conveni sa tineti conturi pe sitter (adica aia sa nu aiba nici o grija), iar cand in sfarsit se lasa, satele sa le ia altii ?
 

DeletedUser

nu vreau neaparat sa iau apararea conducerii w3st, dar trebuie sa iei in calcul ca poate acei jucatori au tinut conturile (in sitter) ai celor care ulterior se lasa. Intrebare de baraj: voua (pion/vmihai) v-ar conveni sa tineti conturi pe sitter (adica aia sa nu aiba nici o grija), iar cand in sfarsit se lasa, satele sa le ia altii ?

sigur ca le-ar place madfalcon, le-ar da si bani daca s-ar putea. uni prefera sa arunce vina pe alti decat sa vada ca au fost "sedusi si abandonati".
 

DeletedUser

falcon aici nu e vorba de sitter.cei din 3wst care luau sate la greu de la inobilari,nu stateau sitter nicaieri.ei erau privilegiati,se formase un grup care acapara tot si mi se pare normal ca restul sa comenteze.

iata ca a inviat shiloli :)
 

DeletedUser

Shinobi666 tu poti sa faci referire la aceia care au reusit sa te scoata din joc...madfalcon81 in mare parte ai dreptate, de aia au si ramas numai conducerea si se vad nevoiti sa fie mai tot timpul pe joc...
 

DeletedUser28354

Parerea mea este cat ai incerca sa tii un trib cu dictatura sau cu o diplomatie foarte buna tot se gasesc 2,3 sau mai multi care se cred zmei si ce ai facut intrun an sau doi se spulbera in 2 zile nu poti sai impaci pe toti chiar daca e adevarat sau nu asta e jocul devine parsivitatea , din fel si fel de motiv ,eu cred ca in acest joc nu mai poti controla un trib fara sa te impui uneori si cu dictatura s-a ajuns la un nivel care toti stim sa conducem un trib de acea nu dau nume la acel trib sa se creada ca as avea alte intentii un singur trib am vazut si felicit acest trib pentru cum organizeaza rest nu cred ca mai sunt interesati asa toata lumea''dar mai e timp destul pina se termina aceasta lume .
 

DeletedUser

Shinobi666 tu poti sa faci referire la aceia care au reusit sa te scoata din joc...madfalcon81 in mare parte ai dreptate, de aia au si ramas numai conducerea si se vad nevoiti sa fie mai tot timpul pe joc...

pion tu nu intelegi un lucru, eu renuntasem sa mai continui acest joc, puteam sa fug oricand la caldurica. dar putini au "cohones" sa recunoasca asta, intram destul de rar pe cont, sa mai dau o recuperare, un atac de spart trupe. nici macar nu ma oboseam sa misc trupele defensive. cat timp mi-am dorit sa joc am jucat si nimeni nu mia pus probleme desi aveam satele goale, nu trebuie sa ma crezi, dar cred ca nu a fost cont in R~W sa nu imi fi trecut prin mana sa am grije de el, sa atac si sa apar tot tribul. cine a fost acolo om calumea stie asta si stie ce am facut acolo, pana sa renunt eu la joc( cand am parasit R~W) statistica R~W vs Unique chair arata foarte bine in ultimile 2-3 saptamani.

in schimb voi ati fost manipulati, apoi abandonatii fie ca iti place fie ca nu, toata lumea stie cate multi-acconturi au fost L5. daca era cum ziceai tu plecati toti care erati la inceput in acel trib (nu mai stiu cum se numea S-LW parca) si rupeati fuziunea cu 3-A. nu zic ca cei din 3-A sau 3-SLA erau sfinti.
cei care au mers in west din R~W au iesit pt ca nu le placea ce sa intampla, eu de atunci vroiam sa renunt, motiv pt care nu am intrat niciodata in West(3-sla).

Iar ca sa fiu on-topic :
-orice ai face in acest joc nu vei reusi, de ce spun asta, pai cel mai bun ex. este Unique in care rainn21 a facut mult si cei care au fost acolo stiu asta foarte foarte bine. Ia in final aproape toti l-au parasit, prima data sa destramat gasca nebuna apoi tribul. oare de ce, va zic eu din cauza imbarligatorilor se stiu ei care ;), cei care te-au sedus si pe tine pion si te-au abandonat pe urma.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de sedus s-au sedus pe ei :) si rezultatele se vad pe zi ce trece,la statistica.nobismul va duce la sfarsitul tribului W3ST,incet si sigur...cineva avea asul in maneca sa accelereze acest proces ireversibil,dar na...mai sunt si unele mandrii sa nu zic orgolii.3-A a primit un vot de incredere la fuziunea cu S-LW si mai tarziu s-au crezut zmeii.lucrurile au ajuns intr-o faza mai neplacuta cu intelegere din partea acelui care mai tarziu a fost facut tradator :)
 

DeletedUser4920

falsa democratie indusa , pentru a acoperi un totalitarism sau oligarhie daca totalitarism e prea mult.


Intotdeuna va fi un grup de oameni ce vor decide , faci de capu tau si iti superi oameni puternici de sub tine te trezesti out , nu poti sa decizi de capul tau , poti sa ai un cuvant greu de spus dar cam astea is limitele unui intemeietor niciodata nu va putea decide de unu singur , risti sa creezi certuri , asa ca induci o falsa democratie .


nu detaliez si mai multe mie lene , si mai e si shinobi pe aici.
 

DeletedUser7916

falsa democratie indusa , pentru a acoperi un totalitarism sau oligarhie daca totalitarism e prea mult.


Intotdeuna va fi un grup de oameni ce vor decide , faci de capu tau si iti superi oameni puternici de sub tine te trezesti out , nu poti sa decizi de capul tau , poti sa ai un cuvant greu de spus dar cam astea is limitele unui intemeietor niciodata nu va putea decide de unu singur , risti sa creezi certuri , asa ca induci o falsa democratie .


nu detaliez si mai multe mie lene , si mai e si shinobi pe aici.

"aseara s`a produs o furtuna din care nu am putut dormi cu nevasta`mea in pat ... s`a declansat o extorsiune a unui degajament a unei constructii intr`o apa" =))

cu acest citat am vrut sa subliniez faptul ca setz e a doua persoana pe care am vazut`o folosind termeni academici fiind mahmur =)))

on-topic:

cel mai bun mod de a conduce un trib ... nu exista cel mai bun mod de a conduce un trib exista doar cel mai bun conducator/intemeietor ... tribul trebuie vazut ca un grup social ... exista lideri formali(cei cunoscuti care ies la inaintare cand e vorba de vre`o problema) si liderii informali (care se impun din randul membrilor grupului şi este recunoscut de catre acestia).
si de aici este o intreaga dezbatere legata de dinamica grupurilor , de psihologia grupurilor , psihologia individuala ...

have a nice day !
 

DeletedUser7916

off: chiar mi`ar trebui o bauta ca park nu`s om :)))

on: nici o parere ??? :-/
 

DeletedUser14300

pai la faza cu condus triburi am renuntat de mult...daca am consus bine sau nu tribul, o pot spune doar cei care au fost la mine-n trib:D dar acum hai sa ne concentram pe lucrurile cu adevarat importante:D
 

DeletedUser38328

prin niciuna! un trib bun ar fi condus de un manager bun ce isi inspira oameni sa faca ceea ce trebuie astfel incat sa obtina directia dorita in final. dar acei oameni nu vor juca niciodata acest joc asa ca orice conducator v-a adopta principii din dictatura si democratie care ii convin si pe care crede ca le stie.
 

DeletedUser15928

cel mai bun mod de a conduce un trib il stie minora noastra blonda:)...secretele degeaba vi le impartaseste...sunt bune doar pentru oamenii crazy...
 

DeletedUser

multumesc andrei dar gresesti. si nu e falsa modestie ce spun eu acum :)
 
Sus