Cel mai important rol in trib.

DeletedUser35749

Cine credeti ca are cel mai important rol intr-un in trib, intemeietorul sau diplomatul? Cat credeti ca ar rezista un trib fara intemeietor?Dar fara diplomat?
 

DeletedUser40858

In tribul meu sunt cel mai important player, pentru ca sunt si intemeietor si diplomat si singurul membru:))) ai tupeu sa ma contrazici?:D
 

DeletedUser

Normal se consulta intre ei pe orice problema diplomatica :) iar un trib fara intemeietor sunt sigur ca ar rezista pt. ca de obicei se formeaza un nucleu de jucatori mai experimentati ce iau deciziile :)
 

DeletedUser

normal asa ar fi..dar in tribul lui walou e una si aceeasi persoana in ambele functii:))

de acum ma uit in oglinda si ma consult cu mine:))


un trib poate sa reziste si fara intemeietor si fara diplomat..un trib nu se tine in 1-2 jucatori
 

DeletedUser40858

nu, dar tre sa fie macar un jucator care inclina balanta. intemeietorul poate face si diplomatia, oricum diplomatul nu face nimic fara stirea intemeietorului:)
 

DeletedUser

Cine credeti ca are cel mai important rol intr-un in trib, intemeietorul sau diplomatul?
primul nu e totuna cu al 2 lea ? clar primul , al 2 lea este un 'ajutor' al primului in momentele in care ii este lene ;) :p
Cat credeti ca ar rezista un trib fara intemeietor?
conteaza functia sau grupul care conduce un trib ?
Dar fara diplomat?
functia asta este o functie la care orice trib poate renunta fara a-i simti lipsa , nu este atat de importanta in organizarea unui trib . de diplomatie se poate ocupa orice conducator care poate vedea si harta in perspectiva
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35749

Da, se poate ocupa orice conducator...dar tre sa stii cand si cu cine sa te aliezi sau sa declari razboi.
 

DeletedUser40858

depinde de conducator:) diplomatul oricum nu poate declara razboi singur... iar aliantele le face tot dupa consultarea cu conducatorul:) si tine cont ca sunt triburi care pot sa se razboiasca doar din cauza unui singur player care nu este neaparat cu functie in trib. pe de alta parte... diplomatul e la fel ca in viata reala... el culege informatiile, discuta cu sefii celorlalte triburi in termeni amicali, asa, fara angajamente, si propune conducatorului o alianta sau un razboi. depinde:) depinde de trib, de cati conducatori sunt in trib, daca e vorba de familie... sunt multe calcule de facut si lucrurile sunt influentate si de persoanele care se ascund in spatele nick-urilor:)
 

DeletedUser40968

Cine credeti ca are cel mai important rol intr-un in trib, intemeietorul sau diplomatul? Cat credeti ca ar rezista un trib fara intemeietor?Dar fara diplomat?

spamerul principal!:D...obiectii???...fara spam e doar un joc ptr copii!!!!

un spamer bun stie sa-si apropie toti jucatorii...deci tin cont si de parerea lui!:)
 

DeletedUser40858

stapana, daca ar fi spamerul principal cel mai important, atunci ar trebui sa fiu intemeietoare pe toate lumile pe care joc:))))
 

DeletedUser35749

Adevarul e ca smaperii dau alt farmec jocului, il fac mai relaxant si placut :D
 

DeletedUser40858

eeee.... daaaaaaaa, recunosc, ma recunosc:p:))) blushing... dar nah, sa lasam falsa modestie la o parte:p:))
 

DeletedUser40616

lethal, cum spunea Gabriel in interviu, asteptam sondaje, si de bine, si de rau. :D
 

DeletedUser40689

Se minimizeaza aproape intodeauna importanta jucatorilor mai mici si nu asa activi,dar ei sunt colona vertebrala.

Cei mai importanti jucatori sunt cei care pun interesele tribului inaintea ambitiilor personale,numa' ca astia sunt cam rari,si ca sa dau un exemplu: cand se inobileaza un cont,satele nu ar trebuii impartite si jucatorilor care ajuta intodeauna cu sprijin si atac ? insa de obicei majoritatea ajung la cei din conducere.
 

DeletedUser40616

eu am fost mereu conducere, sprijin(am trofeu aur) si chiar atac pentru cei mici, vezi vreun intern?
tot celor mici ce merita le dau, sa ne dezvoltam ca grup.
nu vreau sa ma laud aiurea, dar nu sunt deloc egoist, dimpotriva, poti intreba pe oricine vrei tu sau...vezi cu ochii tai ione, ma cunosti cat de cat:D
pe toti unde am avut actiuni am indrumat si colegi mici sa ia sate...curatate de mine :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40689

eu am fost mereu conducere, sprijin(am trofeu aur) si chiar atac pentru cei mici, vezi vreun intern?
tot celor mici ce merita le dau, sa ne dezvoltam ca grup.
nu vreau sa ma laud aiurea, dar nu sunt deloc egoist, dimpotriva, poti intreba pe oricine vrei tu sau...vezi cu ochii tai ione, ma cunosti cat de cat:D
pe toti unde am avut actiuni am indrumat si colegi mici sa ia sate...curatate de mine :))

Nu nominalizam vre-un trib ori jucator,ziceam asa la modul general,oricum,am zis ca te apreciez ca jucator :)
 

DeletedUser40616

e, ma simteam si eu in conducerea aia ticaloasa, incercam sa ma scuz :)))
voiam apreciere ca om in joc, jucator e oricine, faci defensiva, faci atac si te duci pe sate ca bivolul, e simplu=))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36873

oamenii au cel mai important rol. atat timp cat se simt bine impreuna.

si acum depinde de calitatile lor, fiecare are rol important.
 
Sus