Ceva nou pentru triburi, oare?

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

Va salut pe toti

De mult timp intalnim update-uri care pot fi luate in considerare doar de jucatorii vechi, update-uri necesare si normale pentru un joc de nivelul triburilor.
Hai sa asternem pe hartie ceva care ar putea sa mai atraga jucatori noi in joc, sa schimbe un pic monotonia de zi cu zi , si de ce nu, sa intram intr-o alta etapa a acestui joc.Multi vor zice "frate daca vrei ceva nou joaca tribal wars 2". eu voi raspunde, dupa 8 ani de triburi clasice nu cred ca cineva ar dori sa uite de serverele astea si sa migreze spre un joc nou, chiar daca se numeste tribal wars 2 sau..3.
Bun..

Voi numerota cateva aspecte, fiecare va fi liber sa-si dea cu parerea , si poate cei interesati vor putea sa ajunga la o concluzie, sa vedem cam ce ar dori fiecare sa se aduca nou in acest joc.

01- Trupe noi..defensive, ofensive , o unitate ofensiva care sa lupte cu sabia, un soldat cu halebarda , un luptator viking , o cavalerie cruciata, arme de asediu noi, tunurile epocii medievale sau un trebuchet, toate unitatile proportionate in functie de valorile celor actuale, sa dam posibilitatea de alegere jucatorului ce armata sa isi formeze in functie de personalitatea si placerea de a experimenta lucruri noi.
02-Paladinul - esential la inceput, mai tarziu rugineste sau uiti sa-l mai recrutezi..bun doar intr-un asediu puternic si cam atat , aici se pot adauga multe , de la armura coif sabie scut si toate armele ( ce pot fi cercetate in fierarie dupa ce le descopera) la arme noi, sau cate un paladin pe fiecare sat..aici ar conta si paladinul sa ai 500 de sate si sa sprijini un sat cu 500 de paladini parca parca simulatorul ala devine interesant:) sau sa poata fi mutat sa Ii poti strange pe toti intr-un sat si sa ataci cu ei..oricum aici la paladin sunt multe lucruri ce pot fi imbunatatite.
03-Fieraria - daca apar trupe noi apar cercetari noi, fieraria dupa al 3-lea sat e doar cerinta necesara si cam atat, aici se pot cerceta arme pentru luptatorii tai..poti adauga armuri coifuri pentru toate unitatile, sa faci sagetile mai bune sa cercetezi niveluri de metal, pana la cel mai bun otel al epocii, fieraria ar trebui sa fie cladirea in care nimeni nu doarme niciodata:)
04 - Ascunzatoarea - esentiala sa fie mare cand ai satul spart sa ai acolo "de-o ciorba" resurse sa ridici un zid inainte de nobili, ascunzatoarea poate fi contopita in cladirea principala cu numele de "beci" , in locul ei se poate aduce orice alta inventie , de exemplu un rau ( fluviu) in spatele satului unde sa ai un port , sa apara cateva bunuri exotice cum ar fi cupru, aur, lana, blanuri, ceara, ierburi aromate sau materiale textile , fiecare bun , daca ai destule sa iti poti activa anumite bonusuri, de productie , populatie, viteza de constructie , bonus ofensiv, defensiv, etc..( aici s-ar elimina steagurile sau s-ar adauga bonusuri care nu ating valorile steagurilor)
05 - Zidul, poate avea anumite upgrade-uri cum ar fi catapulte, straja, ulei incins etc..bonusurile sa nu influenteze exagerat nivelul defensiv, dar sa iti faca de treaba in sate , nu doar click pe taleri recrutare pe manager si cam atat.
06-TRIBUL - fiecare membru poate dona resurse, tribul sa poata cerceta bonusuri , sa isi poata extinde numarul de membrii, tribul sa conteze mai mult si sa responsabilizeze jucatorii sa-i faca sa inteleaga ca tribul ofera protectie prin el insusi, nu doar prin membrii lui care dau sprijin daca vor si se implica daca vor.
07- Resurse contra puncte premium - sa nu ma injurati dar asta face diferenta mare intre jucatori, stimuleaza ok vanzarea de puncte dar trage in jos jucatorii care nu isi permit sa cumpere asa multe puncte, nu mi se pare corect ca tu sa faci o organizat, sa reusesti sa spargi zidul si sa te trezesti de la un atac dat in zid zero in zid 20..este munca in zadar si nu e ok..daca s-ar aduce imbunatatiri ca jocul sa fie mai atractiv , serverele cred eu, ar fi mai populate si INNO ar castiga mult mai mult.

Cateva idei..spuneti si voi daca mai aveti, eu sunt de parere ca ar trebui sa se vina si cu ceva nou in jocul asta, fara sa se schimbe foarte mult grafica jocului, sa aiba acelasi sistem de joc si sa se incerce promovarea jocatorilor noi.

Va salut pe toti si astept ca fiecare jucator adevarat de triburi sa incerce sa vina cu propria lui idee..asta e doar parerea mea si nu oblig pe nimeni sa ma accepte, dar simteam sa spun aceste lucruri si va indemn pe toti sa le spuneti
 
Sus