Chiar asa sa fie?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

@cablas. Esti ungur? Sau alta natie? Daca da, atunci iti inteleg frustrarile. Si daca da... atunci 'marchez vous', ca sa nu spun altfel, in tara ta natala.
Moldoveni, dobrogeni, munteni, ardeleni etc... toti suntem romani aici.

Cred ca ai confundat mahalaua in care traiesti cu forumul extern.
Se pare ca dreptul de libera exprimare garantat de Consitutie e prea mult pentru unii.

subscriu :D:D:D:D:D
 

DeletedUser

sa fac si eu al 2-lea post aici pe forum si sa imi expun parerea mea:
sa iau (injuraturi neinteresante) pleava romaniei voi suntetzi, (injuraturi neinteresante)
cind am zis moldova m-am referit si la BASARABIA la pamintul ala pe care (injuraturi neinteresante)

interesant ca tocmai tu zici de analfabeti, pleava si deportari
totusi, unde sunt adminii in toata treuca aia? hmm, cred ca e off-topic
cineva ar trebui sa-l stearga :D (si mesajul, si pe el, si contul din joc si eventual sa fie si deportat intr-un gulag, sau ceva de genul asta)
 

DeletedUser12814

CABLAS vezi ca a mai scris un individ un articol <<M-am saturat de Romania >>luati-va de mana si plecati ..asa cum este Romania este ok cu toti cei din ea sau daca nu ai iesit niciodata din casa ..cauta si vezi ce este tara asta ,ce istorie ,ce peisaje ,ce oameni are asa cu toti moldovenii ,oltenii,ardelenii.,munteni ,rromi(tigani ptr cei care tin la aceasta denumire )tatari ,lipoveni ..etc daca vrei un pic de ajutor pot posta niste linkuri dar mai simplu :>>google>>youtube>>cauta Romania..dar sfatul meu ..iesi din casa si iti garantez ca nu iti ajunge o viata sa vezi macar 50% din tara asta ..pacat ca aicea nu functioneaza /ignore sa nu mai vedem mesajele tale pe forum
 

DeletedUser

Facem off topic..Deci sa revenmim la protest:~SUN~ deja si'a scos dela pagina de profil pt ca e usseless .
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
ai ma sa fim seriosi cu acel mesaj pus in profilul triburilor!!!
nu stiu ce au de gand, dar exact cand citeam acel mesaj acum 2 zile, primeam atacuri de la cei din WAR :)) , evident fara succes!!
m-am revansat fata de ei :D am mai luat niste sate tocmai ca e armistitiu, hahaha :D
 

DeletedUser7072

anunt a spus:
toleboss1 astăzi la ora 13:44
razboiul in care sunteti implicati se datoreaza lui xxyyzz(pastram anonimatul) deoarece chiar el ca lider a incalcat un armistiu hotarat de marile triburi ale lumii clasice (uitati-va la profilele triburilor)
daca tribul vostru nu poate respecta un armistitiu atunci nu are rost sa mai existe pe harta
acest mesaj a fost trimis intregului trib M.T.

de mentionat ca tribul nostru nu a acceptat nici un armsititiu. nici nu a avut la profil trecuta vreodata asa o nerozie. spor celor din united la lupta cu morile de vant(satele de barbari). oricum pt ei e totuna. nici inainte de armistitiu nu atacau pe nimeni. stateau si primeau bataie la fundulet de la lupii, restu hartii pna...
 

DeletedUser10256

cum sa nu fie suparata tole cand iam luat ceva sate:D. Dar na trebuia sa gaseasca ceva ca sa convinga si SUN-ul sa se bage pe mine... Oricum ma asteptam la mai mult... doar 2 sate am pierdut...+3in fata SUN(sate izolate). Eh las ca va veni odata si odata revansa;)

Iar M.T. nu a acceptat acel armistitiu... dar na ce sa facem:)
 

DeletedUser6300

armistitiu e o abureala inca se ataca pe lumea clasica ca si inainte...
 

DeletedUser

Ma gandeam... Sa postez ceva, sa nu postez??
In fine... Partea proasta este cu timpul pierdut... Si pentru cei care au avut conturile inchise si pentru cei care au atacat si luat sate de la ei. Acum, sa zicem ca 2 zile premium mi-ar da inapoi trupele pierdute, etc... Dar am ramas cu o mare problema... In cont premium nu-mi pot trece satele in revista cu sageata stg/dr. Asta-i una, iar a doua problema este ca am luat doua sate din acele conturi (Adi stie..) si cand ele au revenit in posesia proprietarului de drept, eu am ramas cu doi nobili blocati. Acum satele sunt la player-ul respectiv, dar apar asuprite de un sat al meu si nu mai am posibilitatea de a folosi decat 1 nobil de pe acel sat... Nu era normal sa primesc si eu nobilii inapoi?
Si ca o mica paranteza.... App de "boanghina" aia de mai sus.... Sunt multi si destul de virulenti... Nu uitati ca noi, toti romanii, suntem niste venetici pe pamanturile lor, iar ardelenii chiar ocupa fara nici un drept acele teritorii, care au apartinut ungurilor (sau nu existau pe atunci...?!) de dinainte de Burebista si Decebal.... N-am invatat asa la scoala...??! Sau asa au invatat ei la scoala, ca tot le-am dat dreptul la educatie in limba materna, fapt care nu s-a aplicat si la celelalte minoritati... A auzit cineva de liceu in limba rroma, sau tatara?
Scursuri ale societatii noastre, dar destul de bine hranite de noi, asta-i mai grav...
 

DeletedUser8950

Ma gandeam... Sa postez ceva, sa nu postez??
In fine... Partea proasta este cu timpul pierdut... Si pentru cei care au avut conturile inchise si pentru cei care au atacat si luat sate de la ei. Acum, sa zicem ca 2 zile premium mi-ar da inapoi trupele pierdute, etc... Dar am ramas cu o mare problema... In cont premium nu-mi pot trece satele in revista cu sageata stg/dr. Asta-i una, iar a doua problema este ca am luat doua sate din acele conturi (Adi stie..) si cand ele au revenit in posesia proprietarului de drept, eu am ramas cu doi nobili blocati. Acum satele sunt la player-ul respectiv, dar apar asuprite de un sat al meu si nu mai am posibilitatea de a folosi decat 1 nobil de pe acel sat... Nu era normal sa primesc si eu nobilii inapoi?
Si ca o mica paranteza.... App de "boanghina" aia de mai sus.... Sunt multi si destul de virulenti... Nu uitati ca noi, toti romanii, suntem niste venetici pe pamanturile lor, iar ardelenii chiar ocupa fara nici un drept acele teritorii, care au apartinut ungurilor (sau nu existau pe atunci...?!) de dinainte de Burebista si Decebal.... N-am invatat asa la scoala...??! Sau asa au invatat ei la scoala, ca tot le-am dat dreptul la educatie in limba materna, fapt care nu s-a aplicat si la celelalte minoritati... A auzit cineva de liceu in limba rroma, sau tatara?
Scursuri ale societatii noastre, dar destul de bine hranite de noi, asta-i mai grav...

Cine esti tu ca sa zici ceva de ardeleni?Poate vrei sa compun si eu ceva despre tine
 

DeletedUser

Cine esti tu ca sa zici ceva de ardeleni?Poate vrei sa compun si eu ceva despre tine

Bai studiosule, tocmai ca trebuia sa observi ironia mea la cele spuse de respectivul. Daca n-ai creier care sa-ti puna in cap semnificatia cuvintelor, te rog mult de tot, mai treci pe la scoala din cand in cand. In cele scrise de mine nu vad prin ce am jignit ardelenii, cu atat mai mult cu cat aparam interesele si pozitia lor (ca si a multor altor romani, cum ar fi moldoveni, munteni, etc...) in fata extremistilor de genul celui care a scris cateva posturi anterior mie, anume Cablas.
Macar citeste bine inainte sa sari cu gura, mai ales cand vorbesti fara sa gandesti.

Si ca sa pricepi mai bine, faceam referire la acest post:

Quote:
Text original cablas Vezi discuţiile
sa fac si eu al 2-lea post aici pe forum si sa imi expun parerea mea:
sa iau (injuraturi neinteresante) pleava romaniei voi suntetzi, (injuraturi neinteresante)
cind am zis moldova m-am referit si la BASARABIA la pamintul ala pe care (injuraturi neinteresante)

Daca nici pe cei care sunt de partea voastra nu-i suportati, pai atunci descurcati-va frate singuri. Poate ca ar trebui ca restul Romaniei sa nu mai bage in seama problema Ardealului, pentru ca sunteti deranjati cand incearca cineva sa va ajute... Nu inteleg si pace....


Si pentru a fi la subiect cu topicul acesta.... Nu cred intr-un armistitiu, nici in cuvantul celor care l-au cerut initial, sau mai bine zis l-au declarat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8950

eu vin dupa o noapte nedormita...is rupt,imi cer scuze pt greseala facuta...
 

DeletedUser

Scuze acceptate.... Cateodata este de inteles, dar pe viitor acorda si tu mai multa atentie, asa se pot naste tot felul de discutii inutile si destul de neplacute. Bafta!
 

DeletedUser8950

Sunt nationalist convins si mandru ca's roman...D'aia ma iau de toti cei care au ceva cu teritoriile Romaniei
 

DeletedUser

Eu sunt doar roman si nu-mi plac extremistii sau aburacii care habar nu au ce inseamna un stat, o tara si o natiune. De aceea sarisem si eu la gatul aluia. :p
 

DeletedUser

se vede de ce va plac pe amandoi :D:D:D:D

asta e...unii nu merita aceasta tara
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus