Cine a fost gerula ? de curiozitate...

  • Autor subiect DeletedUser32873
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Bogdane, cazi si tu intr-o latura in care nu poti fi in masura sa-mi dai mie sfaturi , cred ca baiatul meu este cam de o varsta cu tine...:cool:, cat despre timpurile cand imi spuneai tu unde sa atac eu nu-mi aduc aminte.
Ceea ce imi aduc eu aminte este cand cautai jucatori sa faci o "trupa" in k37 si ma simt nevoit sa iti aduc aminte ca fara cativa "looseri" langa tine nu ai avut curaj sa te dai la ryland...

:)) daca nu se lasa ryland si cu inca vreo 2-3 pe acolo , stelutele se muta unde ii este locul , adica zbura in cer :))))
 

DeletedUser19931

eu una am ramas cu o parere destul de buna despre gerula59 ca player
mi-a fost si adversar pe harta ( nu prea mult timp ) , aliat , dar si coleg de trib
o echipa formidabila impreuna cu supermiha , niciodata nu s-au dat inapoi de la atacuri sau de a sprijini un coleg de trib
si ca om .... un om deosebit ( cine l-a cunoscut mai bine stie , cine nu sa se abtina )
intr-adevar uneori putin mai impulsiv pe joc si cateodata avea dreptate in privinta unor jucatori ,



draga mea marusk nu inseamna ca daca nu ti-a luat vreun sat nu este jucator bun , cand juca gerula triburi , tu poate habar nu aveai cum se face un dogde sau cu ce se mananca ( imi cer scuze daca te jignesc ) si referitor la sfera .... a fost condus tribul de un om extraordinar .... ovideanu ... care si-a sacrificat contul pt a ii ramane oameni pe harta , tu erai prea mica la vremea aceea


P.S. a fost un joc frumos , amintiri placute , ne-am distrat
nu mai pune la suflet tot ce spun toti 'looseri" care in 7 luni de zile de razboi nu am vazut mai mult de 20 de atacuri de la el ( lamb of god ) contra viking
sa stii ca ti-ai castigat respectul multora ptr replicile care i le-ai dat lui lamb of god , dar nu prea au curajul multi sa sufle inca in diablo

pupici la amandoi gerula
va pupa mama :*
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

draga mea marusk nu inseamna ca daca nu ti-a luat vreun sat nu este jucator bun , cand juca gerula triburi , tu poate habar nu aveai cum se face un dogde sau cu ce se mananca ( imi cer scuze daca te jignesc ) si referitor la sfera .... a fost condus tribul de un om extraordinar .... ovideanu ... care si-a sacrificat contul pt a ii ramane oameni pe harta , tu erai prea mica la vremea aceea

mami sa ne fie putin clar urmatorul fapt: daca a inceput cu afirmatiile cu "...si regret ca nu te-am scos de atunci dar eram si eu mic si prost la vremea aia...", acelasi raspuns il va avea mereu.

toate respectele pentru ovideana, un om pe cinste...insa, din partea mea nu ma intereseaza ce face atata timp cat m-a injosind numindu-ma "spion" ceea ce nu eram...tragi si tu o concluzie.

"nimeni nu s-a nascut invatat" =.. vad ca nu se intelege bine partea in care am zis ca sunt noob, pentru ca eu chiar sunt, nu stiu nimic pe toata harta aia, si nu mai continui...ca iar ma ia oftica :(

mica sau nu, apostrofand un om "spion, tradator" pentru ceva ce nu s-a realizat...se numeste dorinta de acaparare de sate...
daca doriti poveste eu sfera o sa o aveti.

Si cum spui tu gerula ca m-am plimbat din sfera in sfera, daca ai fi si cunascator de cauza ai stii, nu doar te-ai baga in seama.

Respectele mele, mami Flori.

O seara faina,
Maru :*
 

DeletedUser22922

gerula :)) tot respectul cu toate ca pe 3 sittere mi-ai adus vre-o 200 de sate la 3000 de puncte:))...un agresor foarte bun...pot spune ca si un om pe cinste :)
 

DeletedUser

ce ciudata e lumea asta .. unii uita realizarile unui jucator de pe harta si isi aduc aminte doar de vorbe mai picante (sunt curios: daca se deschide topic despre mine o sa ma injure lumea pt ca am fost putin acid la adresa lor??) .. ar trebui sa scriu chestii urate doar pt ca eu m-am "ciondanit" cu el? poate asa gandesc unii dar eu nu

18 gerula59 [VIP] 171,03 Mio. agresor
62 gerula59 [VIP] 121,44 Mio. aparator

asta spune multe .. ce-i drept exista unii jucatori care au avut ori ca aparator mult ori ca atacator dar erau/sunt praf .. nu e si cazul lui ... si faptul ca are destul de apropiate valorile agresor/aparator arata ca omul chiar stie sa joace triburile ... un plus la agresori si am simtit-o si pe pielea mea si am vazut ca omul chiar stie sa atace ... deci daca e sa judecam strict pe ce a facut (si nu de cine se lua si in ce fel) e un player mult .. dar mult peste 80% din ce a mai ramas pe harta

ca tot vorbiti si despre cealalta parte .. multi nu ati realizat ca e doar un joc ... tineti la conturile alea de parca ar fi casele voastre ... uitati de principii de tot .. va lasati calcati in picioare de unu si altu doar ca sa nu ajungeti sa pierdeti aceasta valoare inestimabila ... e din punctul asta de vedere gerula (si nu e singurul dar despre el vorbim acum) a aratat ca stie sa JOACE .. ar trebui sa invatati cate ceva de la el
 

DeletedUser13259

sa iti aduc o crema sa ii faci ghetutele? acusi vine mos nicolae :d
 

DeletedUser20252

Ceea ce nu stii tu , probabil din cauza faptului ca nu prea ai fost pe l7, este faptul ca eu nu am facut bisericuta cu daymo , a fost vorba doar de respect reciproc ca si colegi iar iesirea lui din trib a fost doar o reactie normala a unui om care stie ce-i onoarea la fel ca si ceilalti care au ales sa faca ce au facut.
Pretentiile pe care le-am facut si de care zici tu sunt expuse putin mai sus iar daca tie ti se par exagerate... e strict treaba ta.
Singurul "defect" cu care am venit din viking a fost dorinta de a ataca dusmanul .
Cand am ajuns jos in granita am asteptat 3 luni sa se organizeze ceva acolo iar andi m-a lasat sa-mi rup gatul singur...


Tu numesti ceea ce ati facut voi respect reciproc,eu o numesc bisericuta.
Eu daca as fi fost venit din tribul dusman as fi avut putin respect fata de cei care m-au luat la ei si as fi avut pliscul mai mic si mi-as fi vazut de treaba,in schimb tu cu gura mare continuu din motive care pe tine nu te interesau.Care e problema ta daca dica il ataca pe caraley?Nu mai puteai dormi tu noaptea din cauza asta nu?
Tu nu mai spune ca eu nu am fost pe lumea 7,am jucat foarte mult timp pentru familia DIABLO si tu nu ai ajuns sa realizezi ceea ce eu am realizat pentru DIABLO.
Oricum,in unele privinte poate ai si tu dreptate,nu zic ca nu pentru ca nu am fost in locul tau sa vad totul cu lux de detalii cum s-a intamplat.

Si eu de lumea 7 m-am lasat pentru ca am fost satul sa vad cum conducerea DIABLO tinea partea mai mult jucatorilor ca tine,kalistra si altii care s-a vazut ce ati facut ,decat celorlalti jucatori vechi din DIABLO care au jucat sub numele asta,plus multe altele care nu au rost sa fie comentate.
 

DeletedUser32873

Tu numesti ceea ce ati facut voi respect reciproc,eu o numesc bisericuta.
Eu daca as fi fost venit din tribul dusman as fi avut putin respect fata de cei care m-au luat la ei si as fi avut pliscul mai mic si mi-as fi vazut de treaba,in schimb tu cu gura mare continuu din motive care pe tine nu te interesau.Care e problema ta daca dica il ataca pe caraley?Nu mai puteai dormi tu noaptea din cauza asta nu?
Tu nu mai spune ca eu nu am fost pe lumea 7,am jucat foarte mult timp pentru familia DIABLO si tu nu ai ajuns sa realizezi ceea ce eu am realizat pentru DIABLO.
Oricum,in unele privinte poate ai si tu dreptate,nu zic ca nu pentru ca nu am fost in locul tau sa vad totul cu lux de detalii cum s-a intamplat.

Si eu de lumea 7 m-am lasat pentru ca am fost satul sa vad cum conducerea DIABLO tinea partea mai mult jucatorilor ca tine,kalistra si altii care s-a vazut ce ati facut ,decat celorlalti jucatori vechi din DIABLO care au jucat sub numele asta,plus multe altele care nu au rost sa fie comentate.

Faptul ca am venit in Diablo nu poate fi considerat ca am venit dintr-un trib dusman (vezi din ce trib am venit eu in Diablo) , am venit dintr-un trib neutru .
Am venit in Diablo la pachet cu cativa PRIETENI , printre care se enumera si CAVALERY (caraley , jucatorul de care zici tu probabil ti-a facut tie nopti albe ).

Tu nu mai spune ca eu nu am fost pe lumea 7,am jucat foarte mult timp pentru familia DIABLO si tu nu ai ajuns sa realizezi ceea ce eu am realizat pentru DIABLO.
Adevarul este ca eu nu i-am cedat contul lui lamb of god cum ai facut tu , eu doar i-am scos pe nas internele, dar ceea ce este mai grav este faptul ca i se tolereaza in continuare actiunile , conducerea TOATA fiind de acord cu actiunile lui :D:confused::confused:

SUCCESURI DEPLINE !:rolleyes:
 

DeletedUser32873

imi pare rau copile sa-ti spun ca eu cand dau mesaj cu sprijin nu dau dupa circulara sau dupa scripturi ca deh, eu nu stiu sa le folosesc asa bine ca tine.
Am recunoscut si o recunoscut...nu stiu cu ce sa mananca, oricum sunt un mare noob

Iti dai seama cum iti aduci aminte cand sfera era sfera?..ca sa te citez " si regret ca nu te-am scos de atunci dar eram si eu mic si prost la vremea aia..."...ezitarea costa si teama .
Daca esti tu asa de mare razboinic hai te invit sa ma ataci, sau poate doar gura e de tine si nimic mai mult.

Crezi ca punctele conteaza si ca imi pasa de ele?...Nu ma intereseaza deloc de puncte, 1 la mana;
- 2 la mana, tu mare razboinic te astept pe harta;
- 3 la mana, incearca sa fi mai relaxat;
- 4 la mana...de fiecare data cand nu poti ceva, iti faci de lucru.

p.s: ca tot uit:

cate sate mi-ai luat tu cat eram in sfera?...a niciunul
in fine, si daca ma scoteai de pe harta cum tu inegalabil te crezi...tot ma intoarceam sa joc

Fata mea! (sa-ti explic de ce folosesc acest apelativ: daca imi iesea primul atac aveam copil (a se citi sat) de-o seama cu tine)
Ai avut sitter cand mi-ai dat o lunga lista de barbare in k23 si ma rugai sa nu le iau ca le-ai curatat tu? In conditiile astea tu vrei sa ma provoci... ? :D:confused::eek:
 

DeletedUser

bun, nu am avut niciun fel de sitter...nu are rost sa dezvolt aceasta chestie cu circulara (mesajul cu barbarele), ca nu am cu cine vorbi si intelege.

In conditiile astea tu vrei sa ma provoci... ?

iti dai seama ce fac eu?...il provoc pe marele razboinic gerula59...sa-mi fie rusine, dar nu mi-e pentru ca nu are de ce sa-mi fie frica de tine, poate nu prea ai inteles asta, dar nu imi este.

Ai avut sitter cand mi-ai dat o lunga lista de barbare in k23 si ma rugai sa nu le iau ca le-ai curatat tu?

si inca ceva: erai atat de mare razboinic le luai pe toate, nu doar 1-2 ce erau goale si cu adeziunea scazuta...insa, vad ca la tine totul se limiteaza la sate.

vrei sate?..da in mine ca te astept cu portile deschise :p...sau ti-e rusine sa dai pe sate goale?

p,s: multe corabii se arata dupa razboi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32873

bun, nu am avut niciun fel de sitter...nu are rost sa dezvolt aceasta chestie cu circulara (mesajul cu barbarele), ca nu am cu cine vorbi si intelege.



iti dai seama ce fac eu?...il provoc pe marele razboinic gerula59...sa-mi fie rusine, dar nu mi-e pentru ca nu are de ce sa-mi fie frica de tine, poate nu prea ai inteles asta, dar nu imi este.



si inca ceva: erai atat de mare razboinic le luai pe toate, nu doar 1-2 ce erau goale si cu adeziunea scazuta...insa, vad ca la tine totul se limiteaza la sate.

vrei sate?..da in mine ca te astept cu portile deschise :p...sau ti-e rusine sa dai pe sate goale?

p,s: multe corabii se arata dupa razboi


Esti prea goala sa dau pe tine.... scuze dar nu prezinti interes:(
 

DeletedUser32873

bun, nu am avut niciun fel de sitter...nu are rost sa dezvolt aceasta chestie cu circulara (mesajul cu barbarele), ca nu am cu cine vorbi si intelege.



iti dai seama ce fac eu?...il provoc pe marele razboinic gerula59...sa-mi fie rusine, dar nu mi-e pentru ca nu are de ce sa-mi fie frica de tine, poate nu prea ai inteles asta, dar nu imi este.



si inca ceva: erai atat de mare razboinic le luai pe toate, nu doar 1-2 ce erau goale si cu adeziunea scazuta...insa, vad ca la tine totul se limiteaza la sate.

vrei sate?..da in mine ca te astept cu portile deschise :p...sau ti-e rusine sa dai pe sate goale?

p,s: multe corabii se arata dupa razboi

lamb of god este singurul care prezinta interes pentru mine, tu esti la capitolul "amuzament":rolleyes:
Daca are "sange in veioza" sa "iasa la interval", pentru detalii ii stau la dispozitie...
Daca tu vrei sa te "bati" cu mine ... ai aceeasi sansa ca si el...:eek:

Si ca sa vezi ca nu-s ranchiunos te rog sa lansezi in trib invitatia mea de ma lupta cu oricine este dispus sa iasa din diablo (concediat de lamb of god), prioritate are conducerea diablo. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:eek::eek::eek:

oaaa...cat de mirati suntem...

stii am mai vazut ca tine jucatori multi...cu vorba poti spune multe, insa, poti dovedi doar printr-un singur fapt: prin lupta...tu bunule.

cum plimbai tu vorba de "colo colo"... dar imi tocesc nervii degeaba cu tine ca oricum nu stii cu joaca... esti ...poate prea tanara... ??

si "cum ma plimbam eu de colo pana colo?"...incepi sa te enervezi?
ma abtin de la replici pentru ca nu am cu cine.

o seara faina!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus