CIRC vs SOF

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Asa cum observ din discutia de mai sus o mare parte din jucatorii ce cred ca regulamentul a fost modificat habar nu au de regulamentul acestui joc. Si o data ce nu au habar sunt sanse mari sa fi incalcat regulile. Rog adminii acestei lumi sa ii ia la verificat pe toti cei de mai sus si sa se verifice mai ales incalcariile de regula similare cu cele ale lui puyut.

Referitor la pariul respectiv:
- Daca puyut isi da stergere probabil lumea aceasta va scapa de un trisor dovedit ( na belea ca l-au si prins deci nu poate sa zica ca nu incalca regulile)
- Daca nu isi sterge contu va da dovedi doar ca este un om fara cuvant care dupa ce a promis ca isi da stergere acum se suceste mai ceva ca o fata mare in noaptea nuntii.

Acestea sunt opiniile mele de doi lei . Toti cei care le comenteaza imi sunt datori cu inca doi lei.
 

DeletedUser8343

banarea mea e legata de razboiul cu SOF, eu atacam SOF...si cei care si-au bagat coada au incercat sa se scuze pe aici...vasy s-a dat de gol singur spunand numele meu inainte ca sexy "marioara" patriarhu sa pomeneasca de numele meu....

De fapt, vasy988 a mentionat ca nu are legatura cu cazul tau in conditiile in care pana sa fie acuzat de baghera ....s-a vorbit de banarea ta si de banarea lui ares.eu. Initial cand s-a scris pe forum si eu am crezut ca ceea ce spuneati avea vreo legatura cu cazul tau.

Discutiile private se pot "fabrica" usor. Si eu pot sa vin sa iti povestesc tie ,la misto evident despre adminul X , astfel incat sa vreau sa imi dau importanta si tu sa ma crezi foarte usor ca deh in loc sa ne purtam razboaiele pe harta e mai usor psihologic!
Nu mai vorbesc ca o discutie pe mess nu reflecta absolut nimic. Aveti sincer vreo dovada ca vreun admin a dat informatii despre tichetele depuse?... mai ales tu puyut, te uiti la aberatiile lui Lipi care e un mistocar de nu se poate ca de multe ori nici nu stii cand ii serios si cand are chef de glume?

Si te intreb ceva: tu ai sustinut ca nu ai depus niciun tichet nu? atunci adminul vasy putea sa mentioneze de un tichet care nu exista?...cu atat mai mult cu cat tu erai banat? :confused: nu de-alta da ceva nu se leaga ....si mie mi se pare evident ca Lipi chiar a facut caterinca rau de tine si tu ai crezut tot...

hai sa nu fim totusi mai catolici decat papa...

@baghe: ai sustinut mai sus cum ca regulamentul a fost modificat cand a fost banat Puyut - eu nu am vazut niciun anunt de modificare a regulilor nici pe forum si nici pe joc....deci ce reguli s-au schimbat mai exact?
Singura regula anuntata de curand a fost aceea cu denumirile triburilor...in care s-a interzis denumirea STF/ fuck off...etc

- Daca nu isi sterge contu va da dovedi doar ca este un om fara cuvant care dupa ce a promis ca isi da stergere acum se suceste mai ceva ca o fata mare in noaptea nuntii.

Nu isi sterge contul :rolleyes:
 

DeletedUser

Nu isi sterge contul :rolleyes:

Eh .. macar acum aveti dovada a cat de mult te poti baza pe cea ce spune jucatorul respectiv. in locul vostru l-as trece la blocarea expeditorului de pe acum ... nu de alta dar daca e adevarat cea ce zici tu atunci nu are rost sa ii mai cititi mesajele ca oricum sunt doar vorbe fara nici o sustinere.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Sa fie clar pentru toata lumea, adminul vasy988 nu are nici un fel de legatura cu acest caz ( puyut ), banarea in cazul acesta este facuta de mine ca urmare a celor 2491 de comenzi ilegale.

@Baghera2005 - nu s-a schimbat nici un regulament , pur si simplu s-a reevaluat cazul si s-a stabilit penalizarea corecta ( desi redusa destul de mult ).

Probabil cunoasteti majoritatea din voi ca NU este nevoie de ticket pentru acest gen de cazuri, sistemul le semnaleaza automat.
Daca a fost sau nu, nu am cunostiinta.
 

DeletedUser

2491 de comenzi ilegale.

pur si simplu s-a reevaluat cazul si s-a stabilit penalizarea corecta ( desi redusa destul de mult ).

Adica mai primeste si discount ? e cumva la prima abatere ? a recunoscut din prima ? care e motivul reducerii de penalizare de care vorbesti ? pe ce criterii a foast acordata aceasta reducere ?

Sa ma scoata cineva din ceatza ca sa ma pot vedea cu Luminitza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai nu e clar pe ce criterii? este client atat de vechi al sistemului de suport incat deja a inceput sa obtina reduceri. doar stiti ca asa se face marketing cu cat iei mai mult cu atat mai putin platesti ;))

la ce client serios este puyut propun sa i sa faca card vip :))


subliniez caracterul de pamflet a ceea ce am scris mai sus
 

DeletedUser2154

Nu am mai vazut atatia admini pe metrul patrat de foarte mult timp si trebuie sa fac niste precizari!
1.Eu nu am zis ca dau delete am spus doar ca nu voi accepta aceasta pedeapsa!
2. sa va explic cateva lucruri, am fost banat prima data de catre un admin freedewood(**** daca am scris corect ca sunt somnoros) care imi da cica pentru 561 de comenzi ilegale 131 de sate ban...rog respectuos sa imi arate desfasurotul comenzilor ilegale, ce credeti ca imi arata doar atacurile date de pe satele care se afla doar pe K 84...stupefiat intreb de ce doar aceste comenzi sunt considerate ilegal cand eu am dat concomitent si atacuri din K 83!?adminul respectiv nu a reusit sa imi raspunda la aceasta intrebare!cand i-am spus sa gandeasca si sa se hotarasca ori toate comenzile sunt ilegale ori toate sunt legale s-a blocat si a dat cazul meu altui admin cu grad mai mare!Dupa care cazul meu este preluat de domnul Rakanishu care isi da seama de greseala pe care a facut-o colega lui si imi da ban doar 19 sate fiind luate in considerare doar cele 95 d comenzi de pe Piovra....ma deblochez toate bune si frumoase si la 2 ore ma trezesc banat din nou cu aceasta pedeapsa noua!ma intreb oare de ce!depun ticket si imi raspunde tot domnul rakanishu si imi explica ca pe data de 07.06 exista un atac de pe piovra care face ca toate atacurile mele sa fie ilegale!ciudat este ca pe data de 07.06 contul Piovra era inca blocat acesta fiind deblocat undeva pe la pranz si tot atunci la cateva momente apare acel atac destul de ciudata zic eu! si nu pedeapsa ma face sa renunt si modul de comportare a unora admini, nu toti, modul cum esti tratat de anumiti admini si cum sunt ei partinitori cu una din tabare

@lamine referitor la paragraful acela din regulament " Acelaşi jucător poate fi atacat/sprijinit numai după ce de la încheierea modului de vacanţă au trecut minimum 24 de"

Acest paragraf a fost introdus la ultimul update de versiune!ciudat este ca nici un admin de pe .Ro nu a fost in stare sa rezolve cazul meu si a fost nevoie de o consultare cu nemtii!acest aspect pune punctul pe I cat de pregatiti sunt unii admini ai nostrii!
 

DeletedUser

@lamine referitor la paragraful acela din regulament " Acelaşi jucător poate fi atacat/sprijinit numai după ce de la încheierea modului de vacanţă au trecut minimum 24 de"

Acest paragraf a fost introdus la ultimul update de versiune!ciudat este ca nici un admin de pe .Ro nu a fost in stare sa rezolve cazul meu si a fost nevoie de o consultare cu nemtii!acest aspect pune punctul pe I cat de pregatiti sunt unii admini ai nostrii!

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=316478&postcount=1

Ia verifica data postarii din link-ul de mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154


atunci va contraziceti unul pe altul
mai sus s-a spus ca acele comenzi se vad in sistem....si nimeni nu a depus ticket....nu e prima data cand am atacat in acest mod si nu am luat ban...in ultimele 3-4 luni am atacat in acest mod de vreo 3 ori...de ce nu am luat ban daca comenzile se vad in sistem!?ori nu stiti voi sa mintiti ori vedeti doar ce vreti voi!
 

DeletedUser

:) eu nu ma contrazic cu nimeni :) revin la postarea initiala :

Rog adminii acestei lumi sa ii ia la verificat pe toti cei de mai sus si sa se verifice mai ales incalcariile de regula similare cu cele ale lui puyut.

Stiu ca nu e nevoie de tiket dar daca e nevoie am sa imi fac ceva timp sa va depun la toti tichete sau si mai bine imi fac ceva mai mult timp si ma reintorc in adminat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ puyut
Atunci când jucaţi Triburile trebuie să respectaţi Regulile Jocului. Staff-ul jocului şi moderatorii îşi rezervă dreptul de a închide conturi/a da pedepse oricărui jucător care nu respectă Regulile Jocului. Vă rugăm să urmaţi întocmai orice rugăminte sau îndrumare primită din partea staff-ului tehnic. Nerespectarea acestora nu va fi trecută cu vederea, şi poate rezulta în ban-uri sau închideri permanente de conturi. Echipa Team Triburile supraveghează jocul, sanctionând orice încălcarea a regulamentului

unde scrie ca trebuie facut neaparat un tiket ca sa te verifice? :confused:
si chiar daca s-a facut o reclamatie, adminul care te-a verificat nu este obligat (ba chiar ii este interzis) sa zica cine te-a reclamat.
Nu devia discutia, care oricum este oleaca mai mult pe langa subiect.

In rest o zi placuta, eu ma duc afara ca este racoare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

:) eu nu ma contrazic cu nimeni :) revin la postarea initiala :

Rog adminii acestei lumi sa ii ia la verificat pe toti cei de mai sus si sa se verifice mai ales incalcariile de regula similare cu cele ale lui puyut.

Stiu ca nu e nevoie de tiket dar daca e nevoie am sa imi fac ceva timp sa va depun la toti tichete sau si mai bine imi fac ceva mai mult timp si ma reintorc in adminat.

zmeule daca te iau pe skype la o discutie ai sa te pierzi...nu mai fa atata pe zmeul stii bine cand stateai cu noi circarii la dristor la bere de vorba si ascultai la noi si te-ai dus acasa si l-ai banat si pe mutu si pe baghera pe ceea ce auzisei de la ei si dupa te bateai cu pumnul in piept ce mare admin esti tu! asa ca lasa textele astea!
 

DeletedUser2154

@ puyut


unde scrie ca trebuie facut neaparat un tiket ca sa te verifice? :confused:
si chiar daca s-a facut o reclamatie, adminul care te-a verificat nu este obligat (ba chiar ii este interzis) sa zica cine te-a reclamat.
Nu devia discutia, care oricum este oleaca mai mult pe langa subiect.

In rest o zi placuta, eu ma duc afara ca este racoare

ori trebuie sa iti schimbi ochelarii aia ori nu stiu ce sa inteleg ca nici tu nu ai treaba cu adminatul!tocmai s-a spus mai sus ca acele comenzi s-au vazut in admintool fara ca cineva sa fi depus ticket!eu am intrebat de ce pana acuma nu s-a vazut pentru ca nu e prima data cand eu atac in acest mod si de ce pana acuma nu s-a vazut in admintool si tocmai acuma!?asta e o intrebare la care tare as fi curios sa vedem cum raspunde un admin!?
 

DeletedUser

zmeule daca te iau pe skype la o discutie ai sa te pierzi...nu mai fa atata pe zmeul stii bine cand stateai cu noi circarii la dristor la bere de vorba si ascultai la noi si te-ai dus acasa si l-ai banat si pe mutu si pe baghera pe ceea ce auzisei de la ei si dupa te bateai cu pumnul in piept ce mare admin esti tu! asa ca lasa textele astea!

si eu ce vrei ma sa fac ? sa ma fac ca nu va aud cum va laudati cat de bine stiti voi sa trisati ? ce credeai ca se va intampla in momentul in care voi aveati nesimtirea de a va lauda cum trisati cu mine la masa ?

Foarte bine v-am facut atunci si daca nu v-ati invatat lectia atunci sunt sigur ca o sa mai fiti banati pana va trece cheful de trisat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

si eu ce vrei ma sa fac ? sa ma fac ca nu va aud cum va laudati cat de bine stiti voi sa trisati ? ce credeai ca se va intampla in momentul in care voi aveati nesimtirea de a va lauda cum trisati cu mine la masa ?

Foarte bine v-am facut atunci si daca nu v-ati invatat lectia atunci sunt sigur ca o sa mai fiti banati pana va trece cheful de trisat.

nu e frumos sa stai cu noi la masa si dupa sa faci ceea ce ai facut...din bun simt ceea ce nu ai putea-i lasa alt admin sa faca treaba asta dar ai vrut tu sa te dai cocos...te-ai dat cocos si adu-ti aminte ce ti-a facut sandy de nu ai mai trecut pe la dristor! stai cu noi la masa bei frumos...tovaras cu noi glume caterinca si dupa te duci sa ne arzi...pai bine ti-a facut ma sandy ca aia meritai poate si mai rau!
 

DeletedUser

Revenind totusi la topic ... chiar crede careva din cei prezenti ca se va produce un cutremur prin disparitia unui trisor de pe server sau e totul doar o furtuna intr-un pahar cu apa ? Va avea acest razboi un rezultat sigur o data cu stergerea unui cont ? cei din SOF nu ar fi avut nici o sansa daca puyut ar fi continuat sa triseze ?
 

DeletedUser

nu am mai trecut rin dristor ca mi-am gasit o companie mai selecta decat adunatura aia de trisori cu care tot stai la masa :) in plus pana sa se deschida terasa acolo nu mai era loc ca au introdus aia pacanele peste tot :) Pot sa stiu si eu ce ti se pare tie ca mi-a facut sandy ?
 

DeletedUser

Revenind totusi la topic ... chiar crede careva din cei prezenti ca se va produce un cutremur prin disparitia unui trisor de pe server sau e totul doar o furtuna intr-un pahar cu apa ? Va avea acest razboi un rezultat sigur o data cu stergerea unui cont ? cei din SOF nu ar fi avut nici o sansa daca puyut ar fi continuat sa triseze ?

Eu zic sa-ti vezi de treaba ta si sa lasi ironiile ca nu-ti fac bine si nu ti ridica gradele.
 

DeletedUser11365

tu ai fost admin si faci dublu post in cateva minute in loc sa dai edit?ma rog
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus