~COA~ vs. Wanted & friends

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

aliali ai inteles gresit:)
"am inteles ca ai un sat undeva pe harta si ii ataci pe toti dar nu te ataca nimeni;" .. nu cred ca am spus asa ceva, mai citeste odata. Am zis ca am un sat acolo, il am dinainte sa inceapa razboiul cu voi, satul a fost complet gol, l`am sprijinit acum 3-4 zile.. si nu am bagat foarte mult sprijin. Si..legat de real life, mc pt urare, dar de ce crezi ca o sa`mi fie foarte greu cu examenele? mai am 4 examene iar restu 7 care le`am dat pana acum le`am luat sau le iau.

somut:
zic "fosta academie" pentru a incadra colegii de trib din zona aia, ca sa stiti ca ii vorba despre ei si despre zona aia. Nu am spus despre coelgii mei din zona ca nu stiu da atacuri, ca is praf si una alta, am zis ca JUCATORII DIN ZONA, adica de mai spre margine (aici intra jucaotri in WANTED, COA, si alte triburi pe care nu le zic sa nu se supere pe mine). Cand m`am referit la jucatorii din zona, m`am referit la toti nu doar la coelgii mei din wanted. Am spus frumos ca sunt cativa care au treaba cu jocu, care merita respect, dar majoritatea sunt jucatori foarte slabi. asta nu inseama ca nu is oameni de treaba, de cuvant, prieteni adevarati. M`am referit strict la joc si imi mentin ideea, sunt jucatori foarte slabi. Daca acuma WANTED ataca 10 membri COA, jumatate din ei ne cer invitatie in trib, si invers.

Apoi.. nu inteleg rostul topicului pe forumul extern. Ce si cui vrei sa demonstrezi? ce ai vrut sa dovedesti tu prin acest topic? chiar nu ii inteleg rostu.. cat m`as chinui nu il inteleg. Daca tu si aliali si altii sunteti intr`o zona foarte usoara pentru voi, in care doar voi atacati si sunteti atacati odata la 3 luni, luati sate si cresteti in puncte, este un lucru bun pentru voi dar nu un lucru de lauda sau de postat pe forum... statistici si alte minuni. Cand vad ca tu si colegii tai a`ti scos un jucaotr de 2-3-4 mil pct, dintr`un trib puternic (nu zic ca WANTED e un trib puternic sau slab.. e mediu dar a`ti avut granitza cu jucatorii mai mici), atunci da mai tata, posteaza pe forum, da anuntz in ziar, fa ce vrei tu... atunci meriti si laude. Asa.. mie mi`ar fi rusine sa postez pe forum ca am luat 200 de sate de la jucatori care au 10-20% din satele mele.

Voi nu vedeti ma ce faceti? creati ura intre jucatori, pentru ce? daca va vedeati de joc si de treburile voastre nu avea nimeni nimic cu voi. Acuma ALIAT v`a promis ca ajugneti la margine, ca ve`ti fi dusmani cu el in orice trib a`ti merge.. alte si alte prostii. Mai ne mancam si noi in gura (voi cu mine), imi faceti si mie in ambitie, poate ma mut si eu acolo si asa mai departe.. Daca ziceti ca nu sunteti frustrati si nu tineti la satele voastre, atunci de ce va laudati cu ele? pentru ce? In fine.. faceti milioane de puncte, luati toate satele de pe harta, sa fiti doar voi 2 pe harta, 2 jucatori si o sa aveti salar mai mare la servici, o sa va iubeasca nevestele mai tare, o sa aveti copii mai destepti si educati.. toate lucrurile frumoase din real life vi se vor indeplini daca stati si luati sate in continuare. Fiecare sat nou cucerit ii o bucurie in real life. SPOR!
 

DeletedUser

pana acum ti-am raspuns dezvoltat si cu argumente... postul asta nu merita reply. sorry, da' se pare ca esti din alt film, cel putin in discutia asta.

reciteste post-urile, verifica situatia pe harta, si apoi astept comentarii la subiect, daca ai. si nu-mi povesti mie, te rog, despre cine incearca sa-si creasca astfel cota.
 

DeletedUser18590

Cataline , ... esti greu taticule
...eu nu m am laudat cu satele mele, nu am facut tactici si strategii pe forum, nu mi am dat cu parerea referitor la razboiul in care sunt implicate triburile noastre ... cred ca m ai confundat;
felicitari pt. examenele luate, salutari prietenei tale si spor la joc (am uitat ceva?)
 

DeletedUser

aliali da`mi copy/paste unde am scris eu ca tu te`ai ludat cu satele tale sau am zis ceva de tine. Cred ca is orb si nu vad.. dar nu`mi dau seama unde am zis ca tu te`ai laudat cu satele tale sau... nu stiu.. pe tine cine te`o bagat in seama? cine a pomenit numele tau? tie ti`am raspuns ceva clar, la ce te`ai bagat in seama si gata..scurt si simplu. Nu am nici o treaba cu tine, nu te cunosc si nu am ce sa iti zic. Ce i`am zis lui somut nu ti s`a adresat tie, e clar acolo: aliali- mesajl somut- mesaj. doamne ma.. ce oameni.. ca in filmele cu stan si bran. sa ii zic ceva la somut si sa inteleaga aliali.


mai somut, nu am nimic nici cu tine, nu ma intereseaza cine esti,cum esti,de cand joci, cum joci, nu ma intereseaza nimic. aici, tin cont doar de joc. Daca pe tine te cheama somut, pe altu testoasa si pe altu broasca raioasa, la fel te atac si pe tine, si pe el. Nu asta ma intereseaza, numele "somut" sau alt nume, totul depinde de pozitionare ape harta si de diplomatia tribului. Un singur lucru n`am inteles, chiar te rog sa ma lamuresti: pentru ce ai deschis acest topic pe forum extern si pentru cine? pe cine vrei sa lamuresti si cu ce?
Pe noi nu ne intereseaza statisticile tale si orice altceva ai scris tu aici, Ai luat 200 de sate de la noi si de pe pozitia 6 din clasament am ramas tot pe 6. Inca ai urcat media de puncte a jucatorilor si media de sate a jucatorilor.

Te rog insistent raspunde`mi si lamureste`ma de ce ai deschis topicu si am terminat.

Aliali, noi 2 ne`am lamurit discutiile, am inteles parerea ta, te rog nu raspunde la ce i`am zis la somut, aia e pentru somut nu pentru tine. Daca se poate..nu mai raspunde, nu are rost sa continuam discutia, las`o asa. Eu am gresit fatza de tine si imi cer scuze, imi pare rau ca te`am suaprat prin ce ti`am zis. Lui somut o sa`i cer scuze daca l`am suparat dupa ce ma lamureste cu treaba aia.

spor
 

DeletedUser

citez:

"
M-am gandit sa deschid tema asta pentru un principiu, translatat intr-o intrebare (sau serie de intrebari) la care va invit sa raspundeti (sa va dati cu parerea):

1. De ce triburile MARI (locuri 1-10), cu destul de multi jucatori, aleg cu precadere dusmani MICI (jucatori putini), mentinand diplomatii active sau mai putin active pe granitele unde s-ar lovi de triburi de calibrul lor ?
2. Ca sa ajungi in top 20, sau 10, fuziunea e singura solutie ? Cand incerci sa inglobezi triburi mai mici, in loc sa deschizi fronturi mari si solicitante, dai dovada de gandire strategica, sau doar de teama ?
3. Jocul asta e despre razboi, sau despre caracterul si, eventual, frustrarile unora ?
"
 

DeletedUser18590

"Daca ziceti ca nu sunteti frustrati si nu tineti la satele voastre, atunci de ce va laudati cu ele? pentru ce? In fine.. faceti milioane de puncte, luati toate satele de pe harta, sa fiti doar voi 2 pe harta, 2 jucatori si o sa aveti salar mai mare la servici, o sa va iubeasca nevestele mai tare, o sa aveti copii mai destepti si educati.. toate lucrurile frumoase din real life vi se vor indeplini daca stati si luati sate in continuare."
...probabil am gresit si nu e vorba despre mine
 

DeletedUser18554

si problema ta care e? esti frustrat? vezi-ti de treaba ta...m-am plans eu de ceva..nu ai tu grija mea sau a noastra. nu te supara pe noi ca pe tine nu te mai iubeste nevasta...uita-te la tine in ograda ca fiecare comment a fost pe langa subiect ;)

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cateva precizari si o rugaminte:

- a mai fost un topic deschis de catre Tzeberro03. intitulat "Coalitia", acel topic din lipsa de audienta a trecut pagina si a devenit neinteresant
- un topic se inchide si deschide la cererea initiatorului, totusi il rog pe somut sa ceara acest lucru
- este deschis de aproape 10 zile, discutiile sunt doar intre triburile noastre, tribul WANTED nu isi doreste sa faca polemica la nesfarsit si nici faptul ca discutiile au inceput sa fie piperate cu niste "balcanisme" nu face cinste sau duce la un dialog civilizat
- cum acel topic al lui tzeberro si al tau somut sincer sunt doar pentru a va face reclama, consider ca nu mai meritati sa va ofer raspunsuri
- dupa cum observi nici celelalate triburi nu sunt interesate de aceste discutii, fapt elocvent prin lipsa postarilor ( no hai acuma nu ma contraziceti prin postari inutile)
- ce am scris mai sus sunt precizari catre COA...implicit somut, tzeberro sau altcineva de la voi care se va mai trezi peste nu stiu cata vreme sa deschida si ei alt topic

Rugaminte (catre moderatori forum extern):

In calitate de membru coautor prin definitie "COA vs WANTED" al acestui topic, reprezentand tribul WANTED rog inchiderea definitiva a topicului.

O seara buna.
 

DeletedUser

Tzberro03,nu Tzeberro03,in fine nu conteaza...
Domnule Aliat, lasa topicul asta sa fie deschis sa vada lumea cu ce fel de oameni avem de a face,ok? vorbesti de facut reclama?ce reclama?crezi k primesc ceva de la cineva k imi dau si eu cu parerea aici?sau nici asta nu am voie k imi fac reclama?

Stiu destule lucruri despre tine incat sa nu imi dau seama ca acest topic a creat destula agitatie in randurile voastre,ceea ce face lucrurile mult mai interesante :)

Respect Wanted,si cand zic Wanted,ma refer la cei care mai au o farama de decenta in ei (Mya19,streian,pacat de Keikoshow ca s-a retras dupa cateva atacuri si altii care se stiu)

Cat despre tine,CataMury, eu stiu ca faci parte dintr-un trib mare si talentat :) dar asta nu iti da voie sa ne iei de sus,bine?te astept si pe tine aici in zona(vezi ca mai are Keiko vreo 14 sate,poti sa iei de la el daca vrei sa vi mai aproape)
 

DeletedUser

Tu nu ma cunosti deloc si as putea spune ca ar trebui sa taci, la 400 atacuri pe tine, majoritatea fake-uri ai inchis calculatorul si ai revenit dupa 2 zile,ai scapat de multi-account...nu cred, dupa cele 400 atacuri ai luat-o invers, mai exact ai fugit de wanted, te-ai dus in partea cealalta...
 

DeletedUser

Moderatori,

Cum thread-ul a devenit dintr-unul despre cateva principii si despre un razboi ce pare dezechilibrat intr-unul de polemici personale, aducand mai multe atacuri la persoana decat raspunsuri echilibrate, va rog sa inchideti thread-ul.

Aliat, de la tine nu ma asteptam la distorsionari ale adevarului. Nimeni n-a inchis calculatorul si a revenit dupa 2 zile de la atacuri, cu atat mai putin cei ce au postat aici. Daca ai dubii, astept cu placere 1000 de atacuri de la voi, si-ti demonstrez ca o sa fiu on-line tot timpul, discutand cu voi la fel de deschis si civilizat ca intotdeauna.


Ma asteptam la o oarecare aroganta, am tot auzit povesti despre asta, dar de aici si pana la atacuri la persoana (din ambele parti, desigur) sau dispretuitoare sugestii de "reclama" e destul de mult...

so, inca o data, inchideti thread-ul, se pare ca suntem doar niste amarati de agenti publicitari fara succes. si, pe criza asta, lipsesc consumatorii...

My best regards,
Somut
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus