Competiții - discuții

DeletedUser44123

29-11-13, 12:18 #1 carmi
Implicit Competiții - discuții
Aici ne puteți spune părerea voastră despre competiții.


Deci, fiecare este liber sa-si spuna parerea despre "asta". Asa ca ,da! Este parerea mea!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ca un rezumat la ce ati intrebat:

- evenimentul este global, nu local;
- chiar daca este o lume cu limita de farm, noua, veche, normala etc, conteaza ceea ce se intampla pe toate lumile nu doar pe una, contributia fiecarui jucator ajuta per ansamblu;
- o echipa de o anumita culoare e formata din toti jucatorii repartizati la culoarea respectiva, de pe toate lumile.

Cu alte cuvinte, un exemplu : pe lumea Y sa zicem ca va castiga ALFA ( abstract ca sa nu interpretati gresit) dar per total, la nivelul tuturor lumilor, pe primul loc este BETA, ca atare BETA va si castiga competitia/misiunea respectiva.

Intr-o alta ordine de idei, puteti ataca pe oricine, nu este o competitie de razboi intre echipele de culoare verde/galben/rosu/albastru care sa promoveze atacarea propriilor colegi de trib etc ci o intrecere cu privire la acumularea celei mai mari cantitati de resurse, de exemplu. Tot ce jefuiti, indiferent de la cine, se va contoriza pentru echipa din care faceti parte (fie, daca vreti sa va atacati colegii..treaba voastra :p ).

In pagina aferenta competitiilor (clasament -> competitii) veti putea vizualiza in timp real rezultatele, atat pe lumea respectiva cat si pe total, la nivelul tuturor participantilor.

Mai multe informatii veti primi cu putin timp inainte de startul efectiv al misiunilor. Veti primi ingame detaliile necesare.

have fun.
 
Ultima editare:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
24 de ore tine o misiune si vor fi una dupa alta. Detaliile cu privire la data si ora le gasesti chiar in pagina respectiva (clasament -> competitii si click pe fiecare).
 

DeletedUser44123

Dar fiind totul impartit aleatoriu (atat pe activi si inactivi,indiferent de punctaj), competitia poate fi una cu un plan de bataie? Nu! pt ca matematic cu poti colabora cu a ta culoare,ci doar lasi norocul sa joace marea parte. Deci,este o competitie sau un fel de n-ar mai fi. Impartim in 4 si apoi vedem care e norocoasa. :D
 

DeletedUser42487

E gresit numita "competitie", i se potrivea mai mult "loterie", dar va fi interesant :)
 

DeletedUser34078

E gresit numita "competitie", i se potrivea mai mult "loterie", dar va fi interesant :)

Prost gandita, probabil, in ideea de a mai anima jocul! Nu poti "trage" ca team ci mai degraba individual.
Eu una nu m-as bucura ca dusmanii, cu aceeasi culoare sa aiba vreun beneficiu. Si nici nu m-as stresa sa fac vreo concesie pentru alt team de alta culoare chiar daca din ea fac parte cei din tribul meu, pentru ca probabil si acolo sunt inamici... deci cum ai da-o e doar un fas de frecventa pe server...:(
 

DeletedUser42487

Problema e ca nu vezi daca ti-a reusit o miscare sau nu.
Nu se vede progresul individual in competitie.
Eu daca farmez un coleg rosu, ce iau de la el se pune la echipa rosie si ce pierde el se scade, deci practic se anuleaza?
La celelalte competitii se vedea si iti puteai face o strategie, aici nu ai cum, pentru ca nu iti vezi progresul :(
E doar o loterie la care nu ai practici nici o contributie... fiind globala...
 

DeletedUser18063

cea mai proasta parere despre o competitie pe care am avuto vreodata....:)) nu are nici o noima.
Enjoy....celorlalti :)
Sunt curios cum va omorati spionii :)))
 

DeletedUser

Mda, dupa porcaria cu grafica enervanta si schimbarile aiuritoare si total neproductive, dar peste masura de enervante, facute la update, a aparut inca mare o porcarie marca INNO.

Nu inteleg de ce nu spuneti direct ca vreti sa scapati de un anumit tip de jucatori si sa ramaneti cu toti oligofrenii care nu stiu decat sa adire satele si grafica.
 

DeletedUser38023

Sunt destul de inventivi in a gasi metode care sa dezguste jucatorii .. De vreo 3 ani incoace, toate schimbarile, update-urile, competitiile si initiativele lor sunt niste mizerii, nu doar porcaria asta despre care vorbim acum.. Nu inteleg de ce nu termina jocul asta direct si de ce o fac treptat cu tampenii din astea .. :))
 

DeletedUser44123

Cine stie intenta din spatele cortinei, pardon: competitiei. Stai fara grija ca nu e pro jucator,ci pro "casa" .:D
 

DeletedUser42487

probabil vor sa aduca jocul la un penibil atat de mare incat sa renuntam in favoarea versiunii noi :|
Probabil va fi ok si o sa incerc noua versiune, dar joc triburile de ani de zile... e ceva familiar si se strica tot mai mult...
 
Scor reacție
209
Momentan sunt 4 utilizatori care navighează în acest subiect. (4 membri şi 0 vizitatori)

Daredevil MephistO,
carmi,
seven7six6

'Mneata ce parere ai? Nu-i asa ca exageram? :confused:
 

DeletedUser38023

La fiecare update/noutate exista thread de feedback, normal ca le transmitem tot, si bune si rele ( mai putin injuraturile, evident )

Sa le transmiteti sa isi puna ideile in aplicare la noobii lor din Germania, acolo unde-s multi si prosti, si sa angajeze romani, dar nu pe post de secretara, cum avem de 7 ani .. Chiar, mai avem secretara romanca la INNO? Sau nu intelesesem eu bine.. :rolleyes:
 

DeletedUser26844

"Demolează cele mai multe nivele de zid"

Poate gresesc - nivele sau niveluri? Cred ca stiti ce banuiesc eu:D
 
Sus