Comunicat Oficial Acv!lla Fraternitas Revine in Forta

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

si te mira ca nu stii cine sunt, dat fiind faptul ca te numeri printre jucatorii inactivi ai ro2 ? :) poti sa ma cauti si dupa statistica impotriva LEON/NE-xx, sau dupa oricare alta statistica pe care`o gasesti tu interesanta.

daca ti-e totusi lene sa cauti dupa orice, poti sa ramai cu ideea ca sunt un membru al unui trib cu care LEON`ul a avut 2 conflicte pana acum, ambele incheiate in dezavantajul alor tai. Deh..s-au miscat mai greu, fiind "de neclintit" ;)
 

DeletedUser11365

da nu ma intereseaza statisticile tale..tu ca si marea majoritate a jucatorilor ramasi pe l2,habar nu aveti ce inseamna jocu asta..nicicum nu-i greu sa ai statistici favorabile cu copiii din leon sau din oricare alt trib de pe l2..multe conturi moarte,prea multe sate in posesia noobilor...am intervenit in ideea in care tu nu ai cum sa-ti dai cu parerea despre istoria tribului leon si despre ce inseamna leon defapt..poti sa-ti faci o statistica de-a ta si sa ti-o pui pe frigider daca vrei..da atata
 

DeletedUser

eu nu stiu de ce te-ai deranjat sa`ntrebi ceva ce nu te intereseaza, de fapt :)

pot sa`mi dau cu parerea despre ce inseamna LEON, de fapt, pe baza rezultatelor, un criteriu mai obiectiv decat laudele de sine, pe care le-am zarit :)

apropo, daca`mi permiti si mie o intrebare, acum: tu stii ce inseamna jocul asta? ca nu faci altceva decat sa hibernezi acolo, fara sa ataci, fara sa fii atacat, fara sa iei sate nici macar din inobilarile interne ale copiilor si noobilor care zici chiar ca va inconjoara in trib ;)
 

DeletedUser11365

saracii de voi..asa ii cand ai universu restrans..intreaba-l pe vladimir daca tot il ai la prieteni ce stiu io despre jocu asta..
 

DeletedUser

Ne dăm seama ce ştii:
Cam ce scrie pe prima pagină, la prezentarea jocului :rolleyes:

Dacă te "curiozitează" să afli şi despre mine câte ceva:
 

DeletedUser11365

Ne dăm seama ce ştii:
Cam ce scrie pe prima pagină, la prezentarea jocului :rolleyes:

Dacă te "curiozitează" să afli şi despre mine câte ceva:

era o vreme cand reactionam la astfel de replici..ma enervam,dadeam din coada..ma rog..esti micut prietene...aaa..vine o replica.. "frate,esti frustrat,nu ai carnet,prietena,capac la WC"..chiar nu are rost cu mine..daca imi pun mintea,nu treci de 1 sat pe orice lume te apuci in orice directie..
o seara placuta
 

DeletedUser

Dacă nu te mai enervezi, ai făcut un progres, bravo. :)
Nu mai încep pe nici o lume, îmi merge bine pe l2. Aştept doar un moment de pace ca să mai înnobilez intern câte ceva. ;)
 

DeletedUser

saracii de voi..asa ii cand ai universu restrans..intreaba-l pe vladimir daca tot il ai la prieteni ce stiu io despre jocu asta..

si sa risc sa`mi explice prost? nu, mai bine spune`ne tu :p

dupa mine, poti sa ai abilitati de organizare/conducere/ce mai vrei tu, caz in care presupun c-ai facut un trib si l-ai condus pe culmile gloriei. Din cate banuiesc, LEON`ul nu l-ai facut tu, nici n-a ajuns vreodata prea sus (ca exemplu, Condorul singur a omorat mai multe trupe inamicilor decat a facut`o tot leonul la un loc, in toata existanta sa, plus c-a pierdut deja 2 conflicte cu Ghimesul, cum am amintit).

deci mare branza n-ai facut acolo. mai ramane posibil sa ai nebanuite calitati ca jucator individual. Si zic nebanuite pentru ca de pe contul tau de pe L2 nu ataci pe nimeni, nu esti atacat pe nimeni si iei mai cate-un sat de sarbatori. N-ai nicio treaba cu jocul, ar zice unii, eu nu-mi permit sa speculez :)

Se mai poate sa-ti fi demonstrat calitatile alea ca sitter cine stie pe unde, caz in care cunostintele tale stau in faptul ca stii sa aperi un sat, sa faci un dodge, sa faci o recuperare. Nimic deosebit :)

Deci zi`mi, daca nu-ti cer prea multe, ce anume ai facut tu, care sa-ti justifice tonul asta condescendent? :))
 

DeletedUser11365

L13
Rang Porecla Trib Puncte Sate Medie de puncte sat
1 cristian ciura octav =nBz= 12.475 4 3119
2 Lord Dragon =R= 11.532 3 3844
3 citronel =R= 11.177 3 3726
4 illusi0n =R= 11.108 3 3703
5 vis3z =R= 10.472 3 3491


L8

Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 cristian ciura octav 11,85 Mio.
2 bys79 11,83 Mio.
3 kardy 11,71 Mio.


mai trece ceva timp...

Inamici învinşi
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 cristian ciura octav 19,02 Mio.
2 bys79 18,81 Mio.
3 kardy 17,39 Mio.


si mai trece ceva timp..


Inamici învinşi
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 cristian ciura octav 25,55 Mio.
2 kardy 25,11 Mio.
3 bys79 24,71 Mio.


si incep sa ma plictisesc

Inamici învinşi
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 cristian ciura octav 28,37 Mio.
2 bys79 27,46 Mio.
3 kardy 26,87 Mio.

l16 la rand
Rang Porecla Trib Puncte Sate Medie de puncte sat
1 cristian ciura octav Quit 17.801
2 Hammerhand xT 14.292
3 ryuzaki LOL 14.272


L17..asta ii lume buna..serios

Rang Porecla Trib Puncte Sate Medie de puncte sat
1 cristian ciura octav Spor 13.449 4 3362
2 Inccubus Spor 12.110 3 4037
3 graur2000 RoC 10.894 4 2724



daca vrei iti spun si povesti care nu au legatura cu cifrele..da am zis sa-ti fac pe plac,daca tot iti plac statisticile

hmm..l2..aici nu am avut performante..atata ca m-am batut cu steli(impropriu spus)..m-o batut la inceput,ulterior am devenit prieteni..am condus si io leon o vreme...leonef dupa care o perioada scurta LEON..problema ii ca nu mai joc de 1 an l2,din motive pe care nu are rost sa le amintesc

apropo de tonu asta a meu..zicea catalin ca ii cea mai mare prostie sa crezi ca mai multe sate(a se intelege performante) te fac mai smecher decat alt jucator...perfect adevarat..totusi am intervenit ca urmare a faptului ca te-ai bagat unde nu-ti fierbe oala..toate cele bune
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu ti se pare un pic jenant sa vii pe lumea 2 sa te lauzi cu L16 si L17? Mai ales ca vad ca ai 4 sate acolo, practic te lauzi ca ataci foarte des satele de barbari din jur pentru resurse. OAU, impresionant, asta-ti da categoric dreptul sa spui ca noi habar n-avem sa jucam, fara sa stii nimic despre noi (sunt ironic, evident).

hmm..l2..aici nu am avut performante..

atata ca...te-ai luptat cu cineva care te-a batut? :) inca o data, bravo, noi astia cu universul restrans nici nu putem visa la asa ceva. Noi doar mai luam cate`o carca de sate de la copiii din LEON (asa ai spus, nu?), cand ne plictisim si nu pricepem ce e asa 'de neclinitit' la ei cand se subtiaza pe zi ce trece.
 

DeletedUser11365

imi pierd vremea..steli asta care m-o batut la inceput ii uscatelu..distractie placuta
 

DeletedUser

sa te lauzi ca iei bataie de la cineva bun e ca si cum ai spune ca se ia si la tine ceva, prin inductie.

Apropo, ca tot eram la capitolul "LEON - de neclintit", am auzit ca sunt unii care-ar vrea sa-l refaca, dezamagiti de cum merg lucrurile acum :p
 

DeletedUser17912

domnule pichiuta,vad ca te lauzi atat ca luati sate de la fosti membri leon,dar ai uitat sa precizezi cat % din satele alea luate sunt luate de la membri buni/activi :)) norocul vostru a fost(pana acum) ca pe granita avem cam multi jucatori semi-activi sau mai slabuti..dar nu e problema ca exista rezolvare si pentru asta..asa ca ia nu te mai umfla atata in pepeni fara rost ;)

p.s. sper ca nu esti atata de "tamb' sa fie nevoie sa iti enumar jucatori de la care nu(prea) ati luat sate de-a lungul timpului.si fii sigur,va veni si timpul tau,mai devreme sau mai tarziu,atunci sa te vad ce "mare" esti in gura.nici macar sprijinul ala din sud nu te/va va ajuta cu mare lucru ;)
 

DeletedUser

domnule studentu20, ca sa pastram eticheta, nu e vina mea ca aveti voi jucatori inactivi. Asta ati avut, asta am luat.

Mai mult, nici nu m-am laudat ca am luat eu ceva, referirile la statisticile mele au fost doar ca raspuns la intrebarea lui cristian ciura octav, aia cu "cine esti tu?".

Tu, pe de alta parte, deja te-ai laudat c`o sa ne arati noua :) N-ai decat, dar cred ca toate cuceririle tale impotriva ghimesului au fost tot de la membri inactivi si-au fost doar... 2 sate? dupa mai multe runde de atacuri date cu grija.

apropo, alea 50 de sate pierdute de KUKA, colegul tau de trib, in ultimele 2 zile se pun tot la "cuceriri de la inactivi" sau intra`n categoria satelor pe care le pierdeti "pentru c-asa vreti voi"? :p
 

DeletedUser

Omule..eu iti inteleg frustrarile si chiar..ma rog..respect daruirea daca pot sa zic asa. Problema este ca nu stiu in 1 rand de unde ai aparut si in al 2-lea rand de unde ai competenta sa te dai atata cu parerea. Adica bun, inteleg ca ai tu ceva cu Leon, da vorbesti de parca stii tu ce s-a petrecut si ai fost tu deasupra tuturor dintotdeauna. Ce-i drept, eu m-am lasat acum mult timp, da am fost deajuns de mult incat sa iti pot spune ca...nu am auzit de tine. Onoarea si valorile despre care vorbesc eu acum isi au bazele, in principal, in perioada in care am activat ca eu de aia vorbesc. E te intreb, ce competenta ai tu ca sa imi spui mie ca domle stii tu mai bine ce e cu Leon si cine e/a fost Leon si ce razboaie a pierdut Leon.

Nu vreau sa te jignesc, sper sa nu o iei asa, vreau doar sa iti sugerez o limitare in afirmatii....si asta o fac pt toata lumea nu doar pt tine. Calmati-va si discutati constructiv, nu doar ca sa va jigniti. Va plangeti de tara asta de 2 lei condusa de niste parasute, dar faceti fix ce fac ei in campanie electorala. Asta sugerezi tu, draga Pichiutza? sa ne contopim cu porcisme? sa adoptam reactii animalice instinctuale de aparare agresiva?..... ma rog...deviez si nu as vrea.

Recunosc, inca nu stiu indeajuns de multe lucruri incat sa comentez pe larg, dar poate ca intr-un viitor apropiat sau indepartat vei vedea despre ce vorbesc, cine e Leon si de ce au ajuns ei pana aici :) Eu nu ma laud ca o sa " va arat eu voua ", ma laud doar ca ce am zis in tot acest monolog/dialog pana in mom asta nu este fals.

O zi/seara placuta si imi cer scuze pentru offtopicul de pe alocuri.
 

DeletedUser

in primul rand, nu stiu cum ar putea cineva sa raspunda la non`sensul asta de intrebare: "de unde ai aparut?" :) De unde era sa apar? din unul din triburile de pe L2, nu`i evident? Si gandindu-ma ca tu te-ai retras de mult, pot sa ma-ntreb la randu-mi .. de unde-ai aparut tu, ca pe harta nu esti? Ma rog, nu`i interesant :)

In al 2lea rand, te rog sa nu generalizezi grosolan si sa vorbesti la obiect. Nu m-am plans tie de nimic, cu-atat mai putin de tara/guvern/politica, nici nu v-am jignit, nici noobi nu v-am numit, macar (asa cum a facut`o cristian ciura octav, in necunostinta de cauza). Ba chiar am admis ca din LEON n-a fugit nimeni de frica, ceea ce e.. un compliment.

Tot ce-am facut (pe langa raspunsurile ulterioare, provocate de posturile altora) a fost sa te intreb simplu ce trebuie inteles din ideea aia cu "de neclintit". Si nu-mi spune ca aveati o discutie privata pe un forum public, ca nu te cred.

Si ti-am mai pus o intrebare, dupa - daca intelegi ce-i aia propaganda, de ce n-o recunosti cand o vezi? Ti-am zis ca va contrazic ca exercitiu, nici nu pretind ca am absolut dreptate (poti cauta sa vezi unde-am zis). Da, facem "campanie electorala" daca asa vrei s-o numesti. Forumul asta extern exista in mod exclusiv pentru asa ceva, nu`i cazul sa intrebi de ce il folosesc :))
 

DeletedUser

Da, am inteles, scuza-ma ca am vorbit peste nivelul tau o sa fiu mult, mult mai precis si rudimentar ca sa ma intelegi.
Recunosc propaganda, dar ceea ce faci tu nu e propaganda, e ceva mult mai injositor. Propaganda presupune aducerea unor argumente solide care sa aiba scopul de a convinge si de a iti demonstra ideea. Tu nu faci decat sa o arzi aiurea ( in sensul figurat si grotesc al expresiei ) cu privire la niste actiuni de care nu ai habar.
Tocmai asta am vrut sa iti demonstrez, daca nu ai fost de la inceput sa vezi cine sunt si cu ce m-am ocupat e complicat daca nu imposibil sa te dai cu parerea cu privire la asta si chiar cu privire la Leon, pentru ca tu cunosti doar sa zicem 50% din ce e Leon.
Din ideea cu " de neclintit " trebuie inteles faptul ca membrii Leon au reusit sa duca acest trib pana aici, sau ma rog, pana in noiembrie anu asta, atunci cand nimeni nu le dadea nici o sansa. Au incercat sa ne scoata pe rand, Zimbru, Circ, Div-co, GT si Acvila, asta numa cat am jucat eu. Pai oricum am fi facut prin orice mijloace eu zic ca e de apreciat si intradevar de neclintit. Erau triburi mai mult decat duble fata de noi si nu au putut sa ne scoata! Acvila a reusit acolo 2-3 jucatori, aia a fost cea mai mare pierdere, da atat. Si acum faptul ca acei jucatori care au rezistat in fata acestor mari triburi exista, si formeaza comunitatea Leon, sub acelasi nume sau sub altul asta e irelevant deocamdata, sustine expresia " de neclintit ". Parerea mea :) sper ca te-am lamurit.
Apreciez complimentul la adresa familiei :)

P.S.: well, poate ca sunt pe harta, si poate ca sunt mai mare decat tine, si poate ca sunt mai mare decat crezi :) dar cum ar fi sa scrie Uncruel acolo? Imposibil.
 

DeletedUser17912

stimate domn pichiuta,ai dovedit exact ce ma asteptam de la tine,ca duci lipsa de anumite "materii"..eu nu am spus ca o sa va arat voua..nici macar tie..am spus doar ca iti vine si tie randul..ceea ce nici pe departe nu are intelesul "inteles" de tine,ceea ce dovedeste ca intelegi numa ce vrei tu..nu ca nu ti-as arata sincer,dar nu prea sunt in zonata/ vostra..si alea 2 sate in privinta carora te agiti tu atata,chiar nici nu le-am mentionat,pt ca sunt cuceriri neintersante intr-adevar.nici nu prea am cum face minuni avand in vedere ca sunt la sute de ore distanta de voi.deci,sper ca te-am lamurit intr-o oarecare masura,ca sa nu mai aberezi aiurea cu alte ocazii.
 

DeletedUser

@studentu20: deci o sa ne vina vremea, dar n`o sa fii tu ala care-o sa ne puna la punct? pai si-atunci ce rol iti asumi tu aici? vestitorul primaverii? :)

@uncruel: de care actiuni vorbesc fara sa am habar? fii precis si-aici. Am spus ca ati luat-o de la ghimes (si am habar, pentru c-am participat) si-am spus ca ati renuntat la leon pentru o familie noua, ca sa va pregatiti pentru ce urmeaza (exact cuvintele voastre), lucru care arata ca nu erati pregatiti inainte.

cum am mai spus, ati avut atatea si-atatea triburi impotriva, duble, triple, exponential mai mari, dar totusi LEON`ul, in toata existenta sa (un an, doi?) a fost atacat mai putin decat un singur om (referirea fiind la Condorul, iar soliditatea argumentului e`n punctajul strans de leon la aparatori-trib). Din exterior, cineva 'neavizat' (cum sunt eu), care se uita pe statistici fara vise cu embleme si prostii, apreciaza ca trebuie sa va fi fost "tare greu" :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4833

Ghimes au cei mai parsivi jucatori


i-au pupat pe Hell
i-au pupat pe E-toons
si cand se scindara ,trecura la razboi
Eu le-am spus de acum 2 ani,cand lumea era inca in faza incipienta...vedeti ca astia sunt parsivi,
dar Warchief si care mai era prin conducere atunci : "nu ,nu Batman ,Batman" ca suntem familie iubitoare,ca ne ajutam,ca ne respectam

Ma iau cu mainile de cap cand imi amintesc,,bine naiba ca nu mai joc pe cea care a ramas cea mai statica lume alturi de clasica!

Bafta fostilor jucatori din Burn care se gasesc in ATL,sau prin diferite triburi
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus