Concurs: Cine stie, castiga!!!

  • Autor subiect DeletedUser1195
  • Data de început

DeletedUser1195

Cate atacuri intr-o secunda, sau intr-un minut se pot da pe lumea clasica? Cate manual, cate cu scripturi asa zis legale, cate cu scripturi ilegale ?
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Intr-o secunda am bagat 8...nu aveam mai multe de trimis, dar de pe mai multe sate.
Intr-un minut poti trimite cred si 100 si 1000.

PS: Total legal.
 

DeletedUser1195

Nu conteaza de pe cate : cate atacuri credeti ca puteti da, atacuri care sa ajunga pe satele unui jucator in aceiasi secunda?
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Nelimitate! :))

trupe sa am, ca dau fara numar!

mai e faza cu limita de fake : atacul trebuie sa contina minim x trupe , x trupe reprezentand 1% din punctajul satului! :)
 

algernon

member
Scor reacție
0
Cred ca ar trebui lamurit (reformulat)
Aveti la dispozitie 1 minut , nu mai mult.Cate atacuri puteti lansa , manual/folosind scripturi permise pe satele unui jucator, presupunand ca aveti la disp[ozitie, sa spunem , 100 sate
Retineti timpul limita de 1 minut
 

algernon

member
Scor reacție
0
Gabgy , daca , fizic, tu poti da MANUAL atacuri nelimitate, intr-un minut, atunci esti Buddha si Mesia triburilor si noi trebuie sa ne inchinam la tine, precum la Stapanul timpului
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Asta nu prea am de unde sa stiu, ca n-am testat, dar manual fara nici un ajutor cred ca iti trimit vreo 30 dar nu ajung in aceeasi secunda pentru ca este imposibil :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
folosind script permis presupune 3 click-uri/atac ...
intrebarea voastra e mult prea complexa si calcularea tuturor posibilitatilor dureaza mult!
manual se pot da si mai multe, daca ai taburi facute, si trimiti cu 2+enter, sau cu tasta T .
 

DeletedUser32745

Simplu:Vezi cate atacuri poti da intr-o secunda, inmultesti cu 60, apoi inmultesti cu o 100 si afli numarul de atacuri maxim pe care-l poti da pe un singur sat intr-un minut... daca si respectivul are mai multe, inmultesti suma rezultata si cu numarul satelor celui in cauza.
 

DeletedUser1195

Intr-o secunda am bagat 8...nu aveam mai multe de trimis, dar de pe mai multe sate.
Intr-un minut poti trimite cred si 100 si 1000.

PS: Total legal.



Jos palaria Adenauer! dar nu pe vorbe , ci pe demonstrat.
Iti pun la dispozitie contul meu de pe clasica, un cont care nu are instalat scripturi nici legale, nici ilegale, alegem un jucator cu 10 sate, sa zicem, si tu imi demonstrezi cate atacuri poti trimite pe satele acelui jucator intr-un minut.
 

algernon

member
Scor reacție
0
folosind script permis presupune 3 click-uri/atac ...
intrebarea voastra e mult prea complexa si calcularea tuturor posibilitatilor dureaza mult!
manual se pot da si mai multe, daca ai taburi facute, si trimiti cu 2+enter, sau cu tasta T .

Gabyyy, o intrebare simpla ( si asta valabil pentru toata lumea)
Cu tab + enter, poti trimite 85 de atacuri intr-o secunda ?(repet, sa trimiti, nu sa ajunga intr-o secunda)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
nici macar cu scriptul ilegal de fake (autofarm) nu poti trimite 85 atacuri intr-o singura secunda :))

e posibil sa mearga cu taburi facute si cu tasta T, nu zic 100% sigur pentru ca n-am incercat niciodata, dar intr-o secunda ...sunt cam sceptic :D
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Gabyyy, o intrebare simpla ( si asta valabil pentru toata lumea)
Cu tab + enter, poti trimite 85 de atacuri intr-o secunda ?(repet, sa trimiti, nu sa ajunga intr-o secunda)

Imposibil, cu script, fara, manual sau superman fiind....NU se poate, serverul limiteaza automat comenzile la maxim 5/secunda, mai exista si gap-ul de 100ms intre comenzi in plus.
 

DeletedUser1195

Si eu ce sa mai cred?
Adenauer e sigur ca da 8 pe secunda iar intr-un minut chiar 1000. Lui nu ii limiteaza serverul automat ?
Atunci poate ca nici altora nu le limiteaza. :) fiindca intrebarea mea nu e degeaba. :)
 

DeletedUser

Deschizi in opera cate ferestre vrei cu atacuri toate puse:) si ap[esi acele taste care eu nici acum nu stiu care sunt alea:)) si dai nelimitate dar nu ajung in acelas timp:))
 

DeletedUser36071

eu de pe acelasi sat ca sa ajunga in aceasi secunda dau 40 de atacuri in aceasi secunda ... 8 unitati diferite ca viteza x 5 atacuri daca ies ... dar tre' net bun :)
 

DeletedUser

eu de pe acelasi sat ca sa ajunga in aceasi secunda dau 40 de atacuri in aceasi secunda ... 8 unitati diferite ca viteza x 5 atacuri daca ies ... dar tre' net bun :)


Foarte greu de realizat, trebuie sa ai un noroc foarte mare, mai bine joci la 6 din 49, teoretic e posibil orice. Ca sa iti ajunga o serie de 5 atacuri intr-o secunda, ai nevoie ca atacurile sa iti plece la inceputul secundei altfel ai sanse sa o zbarcesti si la 8 serii....
 
Sus