Concurs "Dragobete vs Valentine's day"

Ce creatie va place mai mult?


  • Total votanți
    52
  • Sondaj închis .

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Lista lucrarilor inscrise:


Concurent 1:

page.jpg

Concurent 2:

[video=youtube;PB9zBQHY5ZI]https://www.youtube.com/watch?v=PB9zBQHY5ZI&feature=youtu.be[/video]

Concurent 3:

86f1b8f03626fd2e8c50bff3e7998ebf.png

Concurent 4:

PlayGIFAnimation.php
output_mS942U.gif
output_m_S942_U.gif

Concurent 5:

~~Valentine's Day~~

Dupa parerea mea, este o zi foarte speciala pentru cei care se iubesc.Ziua "Valentine's Day" este zi in care multe cupluri isi sarbatoresc anumite evenimente din VIATA lor, pintre care aniversarea unuia partener din cuplu sau aniversarea cuplului.
Ca orice sarbatoare cu acte in regula, Ziua Indragostitilor trebuie sa "beneficieze" si de ceva traditii. Se spune ca, daca ai gasit o manusa de Valentine's Day, cu siguranta cel care a pierdut-o iti va fi sot. Conform traditiei, daca pe deasupra ta zboara o vrabie, te vei casatori cu un barbat sarac, dar vei fi foarte fericita, iar daca vei vedea un sticlete, sotul tau va fi bogat,de asemenea, primul nume de barbat pe care il auzi in ziua de 14 februarie va fi numele viitorului tau sot.
Concluzia mea este ca Ziua Indragostitilor, Valentine's Day, Ziua Sfantului Valentin sau cum vrei s-o numesti, se sarbatoreste in toata lumea si este creca este si mai minunata /frumoasa decat "Craciunul sau Revelionul".

~~DRAGOBETELE~~

Dupa parerea mea "Dragobetele" este echivalentul unu-i PETRECERII.
Uite eu stau in Piatra-Neamt, **** daca in toate Judetele din Romania se face "Balul Dragobete", la mine in oras se face acest "Bal",care se dedica in totalitate zilei de Sf. Valentin zis si "Valentine's Day",la acest "Bal" se face concursuri,jocuri intre cupluri care participa la "Bal".
Normal se spune ca cel mai tare "Bal" posibil din toate "Balurile" posibile este "Balul Balurilor", dar multi au spus la ora actuala ca "Balul Dragobete" este 100% cel mai tare.
Debea astept ziua de 24 Februarie, dc spun asta?? Eeeee, astept "Balul Dragobete", unde ma voi distra la maxim "Bautura,femei,Dj,invitati speciali,tovarasii de nadejde" s.a.m.d
Sper ca in seara "Balului" sa gasesc o fata care sa stie ce vrea de la viata.

~~Nu va bati joc de ceea ce aveti langa voi.~~
~~Daca iubiti cu adevarat, fiti alaturi de persoana iubita si la bine si la rau.~~
~~Este un concurs virtual,nu treb sa avem dusmanie intre noi.~~
~~Poate unii chear ne cunoastem fata in fata.~~
~~Care ma cunoaste personal fata in fata, ii salut.~~
~~Oricum succes tutor concurentiilor.~~

Concurent 6:

anigif.gif

Concurent 7:

Iubire pentru tine

Te iubesc cu inima
Te iubesc cu sufletul
Știu că tu nu crezi în mine
Dar ai încredere pentru că știu că
Dragostea este profundă
Că dragostea e sinceră
și niciodată nu va dispărea
Spune-mi acum
dar, spune-mi drept
Tu mă mai iubești pe mine?

Concurent 8:

valentine_s_day_by_scirollo_d5uvcegas.jpg

Concurent 9:

*Iubim doar de Ziua Îndrăgostiților?*

Mă trimite mama după o pâine. La un colț, doi se sărută. Nu e cel mai romantic loc dar, cui îi pasă? E Ziua Îndrăgostiților. Pe lângă ei trece o tipă cu un trandafir roșu în mână. Zâmbesc. Mă simt pe lângă toate astea, și mă gândesc că 14 Februarie e o zi care discriminează persoanele singure.

Intru în magazin și nici nu apuc să mă uit după pâine că văd 3 feluri de ciocolată la reducere. Toate, în formă de inimioară. Mă gândesc că mi-aș încălca foarte grav drepturile de persoană singură dacă nu aș lua și eu una. 5 minute mai târziu, trec veselă pe lângă cuplul de dinainte, dar de data asta mai integrată, cu o ciocolată în formă de inimă în mâna stângă... și cu o pâine în cea dreaptă, dar aia nu mai contează.

Ajung acasă hotărâtă să-mi devorez dulciurile în timp ce mă uit la un film horror (asta ca să sparg tiparul clasic de ciocolată și filme romantice), dar nu pot să nu observ că peretele Facebook-ului e plin de buchete de trandafiri de la prietenii prietenelor mele și ursuleți de pluș de la prietenele mele pentru prietenii lor. Cadouri, declarații de dragoste, check-in-uri cu descrieri romantice la mall etc. Zâmbesc, și mi se pare drăguț, dar... e dragoste doar de Ziua Îndrăgostiților?

Trebuie să fie 14 Februarie ca să ii dai prietenei tale un trandafir? Trebuie să fie 24, pentru acelaşi lucru? Sau să îi spui prietenului tău cât îl iubești? Luăm cadouri pentru că ”îl/o iubesc” sau pentru că ”bă, e Valentine’s day, sunt Dragobetele, trebuie să cumpăr flori și bomboane, ca să fiu în grafic.” Ne trebuie o zi anume, în care să ne iubim mai mult? E ca și cum ești bun doar pentru că e Crăciunul, și pentru că așa e textul, ”de Crăciun, fii mai bun!”, dar cu dragostea? Dragostea ar trebui să fie bucuria din gesturile mici, cotidiene, zâmbetele atunci când împarti o tablă dreptunghiulară de Milka cu prietenul tău, doar pentru că - vă era poftă. Dragostea e o plimbare pe lângă o florărie care are în vitrină niște ghiocei așa finuți, încât nu poți să nu îi faci cadou prietenei tale.

Dragostea e atunci când tata vine acasă cu doi trandafiri, și o pupă pe-ascuns pe mama, nu pentru că e Valentine’s day, nu pentru că sunt Dragobetele, ci pentru că pur și simplu, ne iubește.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
CÂȘTIGĂTORII CONCURSULUI
"
Valentine's Day versus Dragobete":


Loc I - 18 voturi - 600pp


Concurentul 3: pepsi07

86f1b8f03626fd2e8c50bff3e7998ebf.png


Loc II - 12 voturi - 400pp


Concurent 9: pirates406


*Iubim doar de Ziua Îndrăgostiților?*

Mă trimite mama după o pâine. La un colț, doi se sărută. Nu e cel mai romantic loc dar, cui îi pasă? E Ziua Îndrăgostiților. Pe lângă ei trece o tipă cu un trandafir roșu în mână. Zâmbesc. Mă simt pe lângă toate astea, și mă gândesc că 14 Februarie e o zi care discriminează persoanele singure.

Intru în magazin și nici nu apuc să mă uit după pâine că văd 3 feluri de ciocolată la reducere. Toate, în formă de inimioară. Mă gândesc că mi-aș încălca foarte grav drepturile de persoană singură dacă nu aș lua și eu una. 5 minute mai târziu, trec veselă pe lângă cuplul de dinainte, dar de data asta mai integrată, cu o ciocolată în formă de inimă în mâna stângă... și cu o pâine în cea dreaptă, dar aia nu mai contează.

Ajung acasă hotărâtă să-mi devorez dulciurile în timp ce mă uit la un film horror (asta ca să sparg tiparul clasic de ciocolată și filme romantice), dar nu pot să nu observ că peretele Facebook-ului e plin de buchete de trandafiri de la prietenii prietenelor mele și ursuleți de pluș de la prietenele mele pentru prietenii lor. Cadouri, declarații de dragoste, check-in-uri cu descrieri romantice la mall etc. Zâmbesc, și mi se pare drăguț, dar... e dragoste doar de Ziua Îndrăgostiților?

Trebuie să fie 14 Februarie ca să ii dai prietenei tale un trandafir? Trebuie să fie 24, pentru acelaşi lucru? Sau să îi spui prietenului tău cât îl iubești? Luăm cadouri pentru că ”îl/o iubesc” sau pentru că ”bă, e Valentine’s day, sunt Dragobetele, trebuie să cumpăr flori și bomboane, ca să fiu în grafic.” Ne trebuie o zi anume, în care să ne iubim mai mult? E ca și cum ești bun doar pentru că e Crăciunul, și pentru că așa e textul, ”de Crăciun, fii mai bun!”, dar cu dragostea? Dragostea ar trebui să fie bucuria din gesturile mici, cotidiene, zâmbetele atunci când împarti o tablă dreptunghiulară de Milka cu prietenul tău, doar pentru că - vă era poftă. Dragostea e o plimbare pe lângă o florărie care are în vitrină niște ghiocei așa finuți, încât nu poți să nu îi faci cadou prietenei tale.

Dragostea e atunci când tata vine acasă cu doi trandafiri, și o pupă pe-ascuns pe mama, nu pentru că e Valentine’s day, nu pentru că sunt Dragobetele, ci pentru că pur și simplu, ne iubește.



Loc III - 9 voturi - 200pp


Concurent 2: vasalaye

[video=youtube;PB9zBQHY5ZI]https://www.youtube.com/watch?v=PB9zBQHY5ZI&feature=youtu.be[/video]




Felicitări tututor celor ce au participat şi vă aşteptăm la următoarea ediţie!




Notă: premiile vor fi acordate cel târziu în cursul săptămânii viitoare.
 

DeletedUser46768

Felicitări tuturor câștigătorilor, o primăvară frumoasă vă doresc! :)
 
Sus