Concurs fotografii - discutii

DeletedUser

Salutare,

Va reamintesc ca astazi este ultima zi in care va mai puteti inscrie pentru concursul de fotografii.

In cursul zilei de maine, dupa validarea fotografiilor participantilor, voi da drumul la sondaj.

Cand se da drumul la sondaj ??
 

DeletedUser38946

Eu as pune castigatorii sa povesteasca pe scurt cum au realizat poza :) Nu de alta, dar o persoana careia ii place sa fotografieze, sigur ii place sa si povesteasca despre cum a realizat poza! Toate peisajele sunt frumoase insa unele nu sunt foarte reusite, imi pare rau sa spun asta :(
 

DeletedUser45630

Interesante pozele. Inca o data se vede ca nu se tine cont de calitatea pozei, ci de numarul de prieteni. Peace ! :p
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
In cursul zilei de astazi deschid topicul pentru sondaj.
 

DeletedUser44035

Acum nu am nimic , dar ma uit la poza cu cele mai multe voturi si nu-mi vine sa cred:))
Si culmea ca voturile sau dat la maxim 2 ore dupa deschidere , e ceva la mijloc dar infine..
Nu se voteaza dupa aspect , frumeste , ci se voteaza dupa numarul de prieteni.. pacat ca se strica frumusetea concursului
 

DeletedUser41488

adevarat,adica pe bune,am una dintre cele mai bune fotografii(nu zic care) si totusi sunt pe 0.Trebuie facut ceva mythra,de exemplu sa faci tu o selectie si sa ramana 5-10 poze de acum.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Daca votam noi, de exemplu, cei din TT....apar comentarii si acuzatii (cum am primit la unul dintre concursurile trecute ) conform carora "castiga favoritii mei/ai nostrii" (eu nici macar nu votez, tocmai ca sa nu ma acuze careva ca ma ocup, le centralizez, stiu cui apartin lucrarile participante si votez preferential).

Daca setam sondaj public... se voteaza uneori pe amicitii.... Stiu si eu ca se practica postarea pe conferinte skype si/sau forumuri interne ale triburilor - "votati lucrarea x ca este a mea"... nu este corect dar nici nu am cum sa controlez asta.

Legat de ce ai zis...sa fac doar eu o selectie, ar insemna sa ma acuze mereu toata lumea doar pe mine :))))

Poate ar merge sa fie un grup de persoane (sa zicem jucatori + membrii TT) care sa faca o selectie pentru reducerea numarului de concurenti iar lucrarile ramase sa fie "supuse" la vot public. Ma mai gandesc, o sa ma mai consult si cu raka, daca mai aveti si voi propuneri..sunt bine primite.

Oricum, sunt constienta ca indiferent cum ar fi, mereu vor fi nemultumiti. :)
 
Ultima editare:
Sus