Concurs nemultumit

  • Autor subiect DeletedUser46060
  • Data de început

DeletedUser45630

Voturile sunt pe prietenii. Asta e motivul pentru care am incetat sa mai particip la aceste concursuri.
Welcome to the real world !
 

DeletedUser46501

Daca nu-ti convine fa contestatie. Esti invidios ca am mai multi prieteni ca tine -the core x3.
 

DeletedUser44126

Daca nu-ti convine fa contestatie. Esti invidios ca am mai multi prieteni ca tine -the core x3.

Mai bine taceai :))

Propun ca in viitor sa se stabileasca un juriu pentru a evita conflicte de genul acesta.

P.S. locul 1 (concurentul 6) chiar a meritat voturile, nici nu se compara cu 2 (concurentul 5).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sincer, random stuff: eu pe tine te-am votat, nu te cunosc dar din punctul meu de vedere meritai sa iei un loc fruntas. Cand am vazut clasamentul mi-a picat fata
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Din pacate, nu avem cum sa controlam care pe cine voteaza si nici nu am cum sa ii impun cuiva sa nu isi voteze colegul/a. Bineinteles, ar trebui sa mizam pe fairplay-ul fiecarei persoane si sa mergem pe increderea ca se voteaza intr-adevar ceea ce este "ok" din diferite puncte de vedere (sa fie in concordanta cu tema, sa arate ok s.a.m.d.). Intr-o situatie ipotetica/ideala/imposibila sau cum vreti sa o numiti, ar trebui ca in afara de noi, ca organizatori (TT) si de cei ce s-au inscris, sa nu mai cunoasca nimeni identitatea "concurentilor", in special avand in vedere ca am mai si mentionat faptul ca auto-propaganda este interzisa. Am eliminat in trecut din concurs atunci cand am avut dovezi ca un anumit concurent a dat mesaje pe joc pentru a cere voturi, dar in cazul discutiilor purtate in afara acestuia chiar nu am cum sa intervin, nu putem dovedi nimic.

Eu am mai intervenit de-a lungul timpului cand au mai aparut astfel de discutii, dar nu am mai primit feedback din partea voastra pe aceasta tema cu privire la posibilitatile de imbunatatire a sistemului de desemnare a castigatorilor (ma refer pe caz general, nu in mod special la voi cei ce ati postat mai sus). Am incercat sa evitam la un moment dat astfel de aspecte impunand ca votul sa fie facut doar de catre noi, cei din team. Care a fost rezultatul? Unul asteptat, ca sa fiu sincera - o sumedenie de acuzatii la adresa noastra conform carora noi am favoriza pe x sau pe y sau alte cele similare - aspecte false, bineinteles. Putem re-incerca in cazul concursurilor de acest gen sa votam la nivel de echipa TT, dar am avea iarasi parte de multe comentarii :)

Dimineata a trebuit sa dam drumul la un alt concurs, n-am schimbat nimic la nivel de 'procedura', sa vedem ce lucrari se vor inscrie si cum se va vota. In schimb, pentru urmatoarele concursuri ce le vom organiza, daca aveti alte idei...fie referitoare la modalitatea de votare, fie la tipurile de concursuri ce doriti sa le desfasuram etc, spuneti-ne. Atata timp cat solutionarea depinde de noi, daca veniti si cu propuneri de imbunatatire a procedurii actuale de desfasurare a concursurilor, le putem implementa si testa. Absolut toate nemultumirile nu le vom solutiona in veci, dar putem incerca sa reducem din ele.
 
Ultima editare:
Sus