Creeaza oferte!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Am incercat sa modific scriptul lemn-fier pt a vinde fier pe argila, inlocuind in el wood cu clay.Dar, din pacate nu merge, in rest scripturile sunt extrem de ajutatoare, chiar vreau sa-ti multumesc pe aceasta cale.

Te rog, daca poti sa postezi tu un script prin care ofertezi la piata fier pentru argila.

Merci!:)

vai,stii cat de enervant e sa modifici scriptul asta.Trebuie sa modifici in cateva locuri,e super enervant.
Hai ca dau o privire.

Ps:scuze,in loc sa dau citat,scrisesem in postul tau,lol.
 

DeletedUser5809

Pt sell argila / buy iron cum se face?


Cod:
javascript:var d=document;function o(a){b=location.search;c=new RegExp("\\b"+a+"\\b");if(b.match(c)){return 1;}else{location.search=b.replace(/.*?(\bvillage=\d+).*/i,'?$1&'+a);return 0;}}function r(){l=d.getElementsByTagName('table');for(j=0;j<l.length;j++){e=l[j].rows[0].cells[0].innerHTML;if(e.match(/^Negustor/)){return new Number(e.match(/(\d+)/)[1]);}}return 0;}function v(){var p=new Number(d.getElementById('stone').innerHTML);var q=new Number(d.getElementById('iron').innerHTML);var m=d.getElementsByTagName('form');var k="";for(j=0;j<m.length&&k=="";j++){if(m[j].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){k=m[j].getElementsByTagName('table')[0];}}for(j=1;k!=""&&j<k.rows.length-1;j++){n=k.rows[j].cells[1].childNodes;u=n[0].title;f="";for(g=0;g<n.length;g++){h=n[g].nodeValue;if(h!=null)f+=h;}f=f.substring(0,f.length-1);f*=new Number(k.rows[j].cells[2].innerHTML);if(u=='clay')p+=f;if(u=='iron')q+=f;}d.getElementById('res_sell_stone').checked=p>q;d.getElementById('res_sell_iron').checked=q>p;d.getElementById('res_buy_stone').checked=p<q;d.getElementById('res_buy_iron').checked=q<p;p=Math.round(p/1000);q=Math.round(q/1000);t=Math.max(p,q)-Math.min(p,q);t=Math.min(t,r());}function end(){i='';if(o('screen=market&mode=own_offer')){if(r()>0){t=new Number(d.getElementsByName('sell')[0].value);if(t>0){s=d.getElementsByTagName('input');for(j=0;j<s.length;j++){if(s[j].value=='Realizare'){s[j].click();return;}}}v();if(t==0){i='No deal';}else{d.getElementsByName('multi')[0].value=t;d.getElementsByName('max_time')[0].value=20;d.getElementsByName('sell')[0].value=1000;d.getElementsByName('buy')[0].value=1000;    if(d.getElementById('res_sell_stone').checked){    i='Don\'t sell clay';    }}}else{i='No merchants';}if(i!=''){s=d.links;for(j=0;j<s.length;j++){if(s[j].accessKey=="d"){location.href=s[j].href;return;}}}}}end();

Am reusit,cel mai enervant cod si script din lume.
 

DeletedUser

Daca poti si daca vrei sa updatezi acest script pentru a vinde argila pentru a cumpara lemn.

ps.la scriptul pt vinde fier/cumpara lemn nu se poate face ca sa ia doar jumatate
din resursele de fier?...fiindca vad ca iti ia maximum din cat e targul si daca ai resurse mai putine decat ai targul iti pune tot fierul din sat la vanzare.
ms:d
 

DeletedUser5809

ps.la scriptul pt vinde fier/cumpara lemn nu se poate face ca sa ia doar jumatate
din resursele de fier?...fiindca vad ca iti ia maximum din cat e targul si daca ai resurse mai putine decat ai targul iti pune tot fierul din sat la vanzare.
ms:d

Nu intaleg,aici e facut sa poti sa modifici tu cat sa iti puna,poate vorbesti de alt script.

Ps:am facut sa vanda argila pentru lemn.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ms :)

sati dau un ex ca sa intelegi ce am vrut sa zic:
am targul la 20 deci 110, fier am 60000 si eu cand folosesc acest script as vrea sa imi puna doar jumatate din fier pe lemn dar mi-l pune pe tot
am targul la 20 deci110 negustori, fier am 150000 cand folosesc scriptul imi pune la targ 110 oferte de fier pe lemn si ar fi fost mai oke daca se putea doar jumatate

acu sper sa intelegi cam ce vreau sa zic-sa scoata la targ doar jumatate din fierul de care dispun in sat-...fiindca eu folosesc acest script pt satele de atac dar nu as vrea sa dau tot fierul sau asa de mult fier
asta daca se poate:d
 

DeletedUser5809

ms :)

sati dau un ex ca sa intelegi ce am vrut sa zic:
am targul la 20 deci 110, fier am 60000 si eu cand folosesc acest script as vrea sa imi puna doar jumatate din fier pe lemn dar mi-l pune pe tot
am targul la 20 deci110 negustori, fier am 150000 cand folosesc scriptul imi pune la targ 110 oferte de fier pe lemn si ar fi fost mai oke daca se putea doar jumatate

acu sper sa intelegi cam ce vreau sa zic-sa scoata la targ doar jumatate din fierul de care dispun in sat-...fiindca eu folosesc acest script pt satele de atac dar nu as vrea sa dau tot fierul sau asa de mult fier
asta daca se poate:d

prea multe vrei,lol.Modifici tu in script cate oferte vrei sa puna si asta e.Faci mai multe scripturi cu mai multe tipuri de oferte.:D
 

DeletedUser

Oare ce s-o intampla ca mie imi da "size_limit exceeded" cand incerc sa pun scriptul in "URL-dorit:" .....
 

DeletedUser

sal

stie cineva vreun script care sa mute resurse pe anumite sate din aceeasi grupa sau acelasi k?
 

DeletedUser16415

eu am reusit sa modific scriptul asa cum imi trebuie .. vand lemn si cumpar fier .. mi se pare foarte bun scriptul.. merci mult!
 

DeletedUser

am reusit sa modific scriptul sa vand argila pe fier, dar...in satele unde este mai putina argila merge iar unde e magazia plina trece imediat la urmatorul sat din lista
poate sa-mi explice cineva care ar fi motivul??
 

DeletedUser4360

poate cineva sa puna si scriptul de schimb argila pentru fier si de vanzare lemn pentru argila ?
 

DeletedUser17912

am si eu o intrebare,nu se poate face un script sa faca treaba asta)egalizarea resurselor) pe toate satele deodata?ca din cate vad eu trebe sa mergi la fiecare sat in parte.sau se poate si nu stiu eu cum?
 

DeletedUser17912

nu se poate cu scriptul actual,sau nu se poate face nicicum sa mearga cum zic eu?
 

DeletedUser

Te rog ajuta-ma cu script pt. vanzare fier, cumparare argila.
Am tot citit pe aici, dar nu am gasit....ms.
 
Sus