Creeaza oferte!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Codul prima data:

Cod:
javascript:var doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;var start=url.indexOf("village");var end=url.indexOf('%26',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=market')==-1||url.indexOf('mode=own_offer')==-1)location.search='?screen=market&mode=own_offer&'+id;else {var wood=new Number(doc.getElementById('wood').innerHTML);var clay=new Number(doc.getElementById('stone').innerHTML);var iron=new Number(doc.getElementById('iron').innerHTML);var forms=doc.getElementsByTagName('form');var table="";for(i=0;i<forms.length&&table=="";i++){if(forms[i].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){table=forms[i].getElementsByTagName('table')[0];}}for(i=1;table!=""&&i<table.rows.length-1;i++){child=table.rows[i].cells[1].childNodes;res=child[0].title;num="";for(j=0;j<child.length;j++){value = child[j].nodeValue;if(value != null)num+=value;}num=num.substring(0,num.length-1);num*=new Number(table.rows[i].cells[2].innerHTML);if(res=='Wood')wood+=num;if(res=='Clay')clay+=num;if(res=='Iron')iron+=num;}doc.getElementById('res_sell_wood').checked=wood>clay&&wood>iron;doc.getElementById('res_sell_stone').checked=clay>wood&&clay>iron;doc.getElementById('res_sell_iron').checked=iron>clay&&iron>wood;doc.getElementById('res_buy_wood').checked=wood<clay&&wood<iron;doc.getElementById('res_buy_stone').checked=clay<wood&&clay<iron;doc.getElementById('res_buy_iron').checked=iron<clay&&iron<wood;wood=Math.round(wood/1000);clay=Math.round(clay/1000);iron=Math.round(iron/1000);offers=Math.max(Math.max(wood,clay),iron)-Math.min(Math.min(wood,clay),iron);offers=Math.round(offers/2);inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs[i].value=='Create')inputs[i].focus();}doc.getElementsByName('multi')[0].value=offers;doc.getElementsByName('max_time')[0].value=10;doc.getElementsByName('sell')[0].value=1000;doc.getElementsByName('buy')[0].value=1000;}end();

Ok,deci luam partea de sfarsit de cod:
doc.getElementsByName('multi')[0].value=offers; ----schimbi 0 cu ce cifra vreai,acea cifra va corespunde cu cate oferte de acel gen sa faca.
doc.getElementsByName('max_time')[0].value=10;----asta e distanta in ore,cat de departe sa faca oferta,e pus pe 10 ore,deci schimbi 10 cu ce vrei
doc.getElementsByName('sell')[0].value=1000;----ce vinzi,in loc de 1000 pui ce valoare vrei tu
doc.getElementsByName('buy')[0].value=1000;----ce cumperi,la fel.pui ce valoare vrei tu.

Din cate am citit despre acest script si cand l-am testat la indiana,se pare ca iti insereaza sa vinzi din ce ai mai multe resurse,si cumperi ce ai mai putin.Deci daca ai 10k lemn,7kargila si 9k fier,o sa vinzi lemn pt argila.

Ps:nu merge cu IE.

Update 1:Vanzare lemn pe cumparare fier.

Cod:
javascript:   var d=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;         function o(a) {         b=location.search;         c=new RegExp("\\b"+a+"\\b");         if(b.match(c)){return 1;}         else{location.search=b.replace(/.*?(\bvillage=\d+).*/i,'?$1&'+a);return 0;}         }     function r() {         l=d.getElementsByTagName('table');         for(j=0;j<l.length;j++) {             e=l[j].rows[0].cells[0].innerHTML;             if(e.match(/^Negustor/)) {                 return new Number(e.match(/(\d+)/)[1]);                 }             }         return 0;         }     function v() {         var p=new Number(d.getElementById('wood').innerHTML);         var q=new Number(d.getElementById('iron').innerHTML);         var m=d.getElementsByTagName('form');         var k="";         for(j=0;j<m.length&&k=="";j++) {             if(m[j].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){k=m[j].getElementsByTagName('table')[0];}             }         for(j=1;k!=""&&j<k.rows.length-1;j++) {             n=k.rows[j].cells[1].childNodes;             u=n[0].title;             f="";             for(g=0;g<n.length;g++) {                 h=n[g].nodeValue;                 if(h!=null)f+=h;                 }             f=f.substring(0,f.length-1);             f*=new Number(k.rows[j].cells[2].innerHTML);             if(u=='fier')p+=f;             if(u=='wood')q+=f;             }         d .getElementById('res_sell_wood').checked=p>q;         d.getElementById('res_sell_wood').checked=q>p;         d.getElementById('res_buy_iron').checked=p<q;         d.getElementById('res_buy_wood').checked=q<p;         p=Math.round(p/1000);         q=Math.round(q/1000);         t=Math.max(p,q)-Math.min(p,q);         t=Math.min(t,r());         }     function end() {         i='';         if(o('screen=market&mode=own_offer')) {             if(r()>0) {                 t=new Number(d.getElementsByName('sell')[0].value);                 if(t>0) {                     s=d.getElementsByTagName('input');                     for(j=0;j<s.length;j++) {                         if(s[j].value=='Realizare') {                             s[j].click();                             return;                             }                         }                     }                 v();                 if(t==0){i='No deal';}                 else {                     d.getElementsByName('multi')[0].value=t;                     d.getElementsByName('max_time')[0].value=20;                     d.getElementsByName('sell')[0].value=1000;                     d.getElementsByName('buy')[0].value=1000;                     if(d.getElementById('res_sell_iron').checked){ i='Don\'t sell clay'; }                     }                 }             else{i='No merchants';}             if(i!='') {                 s=d.links;                 for(j=0;j<s.length;j++) {                     if(s[j].accessKey=="d"){location.href=s[j].href;return;}                     }                 }             }         }     end();

Vanzare fier cumparare lemn:
Cod:
javascript:   var d=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;         function o(a) {         b=location.search;         c=new RegExp("\\b"+a+"\\b");         if(b.match(c)){return 1;}         else{location.search=b.replace(/.*?(\bvillage=\d+).*/i,'?$1&'+a);return 0;}         }     function r() {         l=d.getElementsByTagName('table');         for(j=0;j<l.length;j++) {             e=l[j].rows[0].cells[0].innerHTML;             if(e.match(/^Negustor/)) {                 return new Number(e.match(/(\d+)/)[1]);                 }             }         return 0;         }     function v() {         var p=new Number(d.getElementById('wood').innerHTML);         var q=new Number(d.getElementById('iron').innerHTML);         var m=d.getElementsByTagName('form');         var k="";         for(j=0;j<m.length&&k=="";j++) {             if(m[j].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){k=m[j].getElementsByTagName('table')[0];}             }         for(j=1;k!=""&&j<k.rows.length-1;j++) {             n=k.rows[j].cells[1].childNodes;             u=n[0].title;             f="";             for(g=0;g<n.length;g++) {                 h=n[g].nodeValue;                 if(h!=null)f+=h;                 }             f=f.substring(0,f.length-1);             f*=new Number(k.rows[j].cells[2].innerHTML);             if(u=='fier')p+=f;             if(u=='wood')q+=f;             }         d .getElementById('res_sell_wood').checked=p>q;         d.getElementById('res_sell_iron').checked=q>p;         d.getElementById('res_buy_wood').checked=p<q;         d.getElementById('res_buy_iron').checked=q<p;         p=Math.round(p/1000);         q=Math.round(q/1000);         t=Math.max(p,q)-Math.min(p,q);         t=Math.min(t,r());         }     function end() {         i='';         if(o('screen=market&mode=own_offer')) {             if(r()>0) {                 t=new Number(d.getElementsByName('sell')[0].value);                 if(t>0) {                     s=d.getElementsByTagName('input');                     for(j=0;j<s.length;j++) {                         if(s[j].value=='Realizare') {                             s[j].click();                             return;                             }                         }                     }                 v();                 if(t==0){i='No deal';}                 else {                     d.getElementsByName('multi')[0].value=t;                     d.getElementsByName('max_time')[0].value=20;                     d.getElementsByName('sell')[0].value=1000;                     d.getElementsByName('buy')[0].value=1000;                     if(d.getElementById('res_sell_wood').checked){ i='Don\'t sell clay'; }                     }                 }             else{i='No merchants';}             if(i!='') {                 s=d.links;                 for(j=0;j<s.length;j++) {                     if(s[j].accessKey=="d"){location.href=s[j].href;return;}                     }                 }             }         }     end();

Vinde argila cumpara lemn
Cod:
javascript:   var d=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;         function o(a) {         b=location.search;         c=new RegExp("\\b"+a+"\\b");         if(b.match(c)){return 1;}         else{location.search=b.replace(/.*?(\bvillage=\d+).*/i,'?$1&'+a);return 0;}         }     function r() {         l=d.getElementsByTagName('table');         for(j=0;j<l.length;j++) {             e=l[j].rows[0].cells[0].innerHTML;             if(e.match(/^Negustor/)) {                 return new Number(e.match(/(\d+)/)[1]);                 }             }         return 0;         }     function v() {         var p=new Number(d.getElementById('stone').innerHTML);         var q=new Number(d.getElementById('iron').innerHTML);         var m=d.getElementsByTagName('form');         var k="";         for(j=0;j<m.length&&k=="";j++) {             if(m[j].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){k=m[j].getElementsByTagName('table')[0];}             }         for(j=1;k!=""&&j<k.rows.length-1;j++) {             n=k.rows[j].cells[1].childNodes;             u=n[0].title;             f="";             for(g=0;g<n.length;g++) {                 h=n[g].nodeValue;                 if(h!=null)f+=h;                 }             f=f.substring(0,f.length-1);             f*=new Number(k.rows[j].cells[2].innerHTML);             if(u=='argila')p+=f;             if(u=='wood')q+=f;             }         d .getElementById('res_sell_wood').checked=p>q;         d.getElementById('res_sell_stone').checked=q>p;         d.getElementById('res_buy_wood').checked=p<q;         d.getElementById('res_buy_stone').checked=q<p;         p=Math.round(p/1000);         q=Math.round(q/1000);         t=Math.max(p,q)-Math.min(p,q);         t=Math.min(t,r());         }     function end() {         i='';         if(o('screen=market&mode=own_offer')) {             if(r()>0) {                 t=new Number(d.getElementsByName('sell')[0].value);                 if(t>0) {                     s=d.getElementsByTagName('input');                     for(j=0;j<s.length;j++) {                         if(s[j].value=='Realizare') {                             s[j].click();                             return;                             }                         }                     }                 v();                 if(t==0){i='No deal';}                 else {                     d.getElementsByName('multi')[0].value=t;                     d.getElementsByName('max_time')[0].value=20;                     d.getElementsByName('sell')[0].value=1000;                     d.getElementsByName('buy')[0].value=1000;                     if(d.getElementById('res_sell_wood').checked){ i='Don\'t sell clay'; }                     }                 }             else{i='No merchants';}             if(i!='') {                 s=d.links;                 for(j=0;j<s.length;j++) {                     if(s[j].accessKey=="d"){location.href=s[j].href;return;}                     }                 }             }         }     end();
Vedeti ca pe la sfarsit e partea asta de cod,dupa = scrieti cat vrei sa iti puna,cate resurse.Sell sa vindeti buy sa cumparati.
('sell')[0].value=1000
('buy')[0].value=1000
Cat desore oferte,am impresia ca ca face in fuctie de cati negustori ai,nu am reusit sa il testez pe .ro,indiana are sitter si mie sa nu fie atacat si sa ii fac vro paguba.:D
Ps:scriptul acesta e facut numai sa cumparati fier pe lemn,l-am facut pt madfalcon81,daca cineva mai vrea si celalalte variante,le pun,doar ca va trebui sa fac una pt fiecare mod de a face oferta.:(
Nu merge in IE.
d.getElementsByName('max_time')[0].value=20 ---schimbi 20 cu ce cifra vrei,fiind departarea in ore a ofertei
else{d.getElementsByName('multi')[0].value=t -------schimbi t cu cate oferte vrei sa faci,daca lasi t o sa ia cate in functie de negustori si resurse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E bun si asa... o sa il testez sa vad cu merge..dar un script de genu: Oferta lemn-fier (asta inseamna ca in script iti stabilesti sa dai 1000 lemn pe 1000 de fier, maxim 50 de ore si 110 negustori) nu exista ?

LE: nu merge :(....imi alege ce trebuie, dar nu imi completeaza campurile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

E bun si asa... o sa il testez sa vad cu merge..dar un script de genu: Oferta lemn-fier (asta inseamna ca in script iti stabilesti sa dai 1000 lemn pe 1000 de fier, maxim 50 de ore si 110 negustori) nu exista ?

LE: nu merge :(....imi alege ce trebuie, dar nu imi completeaza campurile

Vai,ma omori,o sa ma uit si de ce ai zis tu.

Ps:merge,nu are cum sa nu mearga.Ce campuri vrei sa completeze?Le completeaza pe alea cu resurse,alege resursele care ai mai putine si mai multe,timpul,cate oferte,ce nu merge?Tu tre sa dai ok,sa realizeze,nu o face singur ca e ilegal.
 

DeletedUser

Vai,ma omori,o sa ma uit si de ce ai zis tu.

Ps:merge,nu are cum sa nu mearga.Ce campuri vrei sa completeze?Le completeaza pe alea cu resurse,alege resursele care ai mai putine si mai multe,timpul,cate oferte,ce nu merge?Tu tre sa dai ok,sa realizeze,nu o face singur ca e ilegal.

ai o bere de la mine cand treci prin Craiova. ;)...Tocmai asta zic,ca NU le completeaza pe nici unele, doar alege resursele (exact dupa cum zici tu). Daca totusi ar fi adaptat pentru alea ar fi mult mai bine ;)...ca eu nu dau decat fier pe lemn..nimic altceva ;) (indiferent care e mai mica)
 

DeletedUser5809

ai o bere de la mine cand treci prin Craiova. ;)...Tocmai asta zic,ca NU le completeaza pe nici unele, doar alege resursele (exact dupa cum zici tu). Daca totusi ar fi adaptat pentru alea ar fi mult mai bine ;)...ca eu nu dau decat fier pe lemn..nimic altceva ;) (indiferent care e mai mica)

Iti zic eu ca le completeaza,am incercat la indiana18,ca la el le testez ca mia dat parola,deci pe bune,merge,vezi daca ai copiat bine tot codul si nu ai sters din greseala un apostrof ceva.
Mai copiaza o data codul si nu mai modifica nimic,vezi daca merge asa,pe urma modifica ce iti trebuie tie,asa vezi daca e ceva in neregula cu scriptul sau ai sters ceva din greseala.

Ps:Nu merge pe IE,doar mozilla si opera.
Ps:ce vrei tu lemn pe fier iti pun luni,ca in weekend nu lucrez,si nu prea intru pe triburile,mai ales ca nu joc aici.:p
 

DeletedUser

eu vreau fier pe lemn, dar presupun ca asta se poate modifica din scirpt ;)...asta cu lemn pe fier ti-am dat-o doar ca exemplu
 

DeletedUser2602

folosesc un script asemanator, nu stiu daca e acelasi
pe mine nu ma intereseaza sa creez oferte doar de lemn pentru fier(spre ex) ci sa imi echilibreze resursele, in special sa imi aduca argila la egalitate cu lemnul in satele de aparare (aici bat multi taleri si argila se duce in jos mult) sau sa imi aduca fierul la egalitate cu lemnu oferind argila ptr satele de atac.
ce face scriptul?
-vede singurel ce resursa este in catintate mai mare si ce resurse este in cantitate mai mica
-daca am argila mult si fier putin imi creaza oferte de 1000 argila pentru 1000 fier la o distanta maxima de 24 de ore astfel incat cele 2 resurse sa fie egale

niciodata nu ofer lemn pentru fier sau argila, cand scriptul creaza astfel de oferte nu le dau ok


LE: eu nu l-am tradus pentru .ro ci pur si simplu mi-a mers cel facut pentru .net
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

folosesc un script asemanator, nu stiu daca e acelasi
pe mine nu ma intereseaza sa creez oferte doar de lemn pentru fier(spre ex) ci sa imi echilibreze resursele, in special sa imi aduca argila la egalitate cu lemnul in satele de aparare (aici bat multi taleri si argila se duce in jos mult) sau sa imi aduca fierul la egalitate cu lemnu oferind argila ptr satele de atac.
ce face scriptul?
-vede singurel ce resursa este in catintate mai mare si ce resurse este in cantitate mai mica
-daca am argila mult si fier putin imi creaza oferte de 1000 argila pentru 1000 fier la o distanta maxima de 24 de ore astfel incat cele 2 resurse sa fie egale

niciodata nu ofer lemn pentru fier sau argila, cand scriptul creaza astfel de oferte nu le dau ok


LE: eu nu l-am tradus pentru .ro ci pur si simplu mi-a mers cel facut pentru .net

Daca te-ai obosi sa si citesti ce am scris ai vedea ca face cam acelasi lucru,vede ce ai mai mult si ce ai mai putin,incearca totusi sa citesti topicul nu sa iti dai cu parerea aiurea din lipsa de ocupatie,ceea ce a zis el cu fier pe lemn e altceva si ce ma rugat el sa ii fac special pentru ce ii trebuie si e o chestie diferita de scriptul care e postat acum,incearca totusi sa citesti de la cap la coada nu ce vrei tu.
 

DeletedUser2602

decat sa ma acuzi pe mine ca duc lipsa de ocupatie mai bine ai face ce a cerut baiatul ala.
imi dau cu parerea pentru ca vreau si pentru ca e o tara libera
 

DeletedUser5809

decat sa ma acuzi pe mine ca duc lipsa de ocupatie mai bine ai face ce a cerut baiatul ala.
imi dau cu parerea pentru ca vreau si pentru ca e o tara libera

in primul rand nu sunt sclavul nimanui sa fac ce imi zice cineva cand vrea el.
Daca vrei sa iti dai cu parerea citeste macar totul si pe urma dati parerea.
Si apropo de faptul ca nu citesti,am inspectie saptamana asta la servici si am zis ca ma ocup cand se termina,asa ca veziti de treaba ta si nu te mai baga in seama aiurea fara macar sa iti dai silinta sa citesti.
 

DeletedUser2602

calm baiete, tu ai inceput prin a`mi da sfaturi
am continuat pe aceeasi linie
 

DeletedUser

lol,hai ca o sa ma uit maine pentru tine special pentru ce vroiai,si sa pun celalalte variante sau cum se modifica dupa inspectia de la servici,inca nu au venit idiotii si stau dupa ei.:D

multam fain...vezi ca ceva similar am postat la sectiunea fake...altceva nou ?>??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3784

Argila pt fier

Am incercat sa modific scriptul lemn-fier pt a vinde fier pe argila, inlocuind in el wood cu clay.Dar, din pacate nu merge, in rest scripturile sunt extrem de ajutatoare, chiar vreau sa-ti multumesc pe aceasta cale.

Te rog, daca poti sa postezi tu un script prin care ofertezi la piata fier pentru argila.

Merci!:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus