Creeaza oferte!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser17342

hai sa nu exageram. XP macar :p

PS: eu am vista pe 64 si sunt cel mai fericit om din lume (cand nu intru pe calculator:)) )
 

DeletedUser5809

Daca ti-ai pus vista, puneti 7 pe 64, din ala am si eu, merge mai bine:D
 

DeletedUser17342

mersi de sfat. o sa incerc. ideea e ca visa a venit cu laptopul:D oricum vroiam sa fac o schimbare. cu scripturile tale care nu mai merg..nu stiu ce sa zic e ciudat
 

DeletedUser

Oerta argila pentru lemn

nu inteleg
am o problema care vad ca a mai ridicat-o cineva dar nu am gasit raspunsul
cand dau oferta de vanzare sare pe satul urmator
am inteles ca este vprba de resursele din sat
dar daca chiar vreau sa vand indiferent de ce resurse mai am
poate modifica careva scriptul
 

DeletedUser

@jackass fa-ti te rog timp pentru scriptul asta si o sa ma revansez cu cateva pp, am magaziile pline de fier si argila nici cat sa trec strada si la cele 300 de sate imi ia foarte mult sa creez/accept ofertele manual
 

DeletedUser

Salut,

De un cod pentru butonul " Realizare " ne poti face si noua rost ? este destul de stresant, cand ai 200 de sate sa te plimbi cu mouse-ul in susul si in josul paginii..

Sau sa introduci codul in script, cum este la cel pentru balanta resurse.
 

DeletedUser34265

Salut,

De un cod pentru butonul " Realizare " ne poti face si noua rost ? este destul de stresant, cand ai 200 de sate sa te plimbi cu mouse-ul in susul si in josul paginii..

Sau sa introduci codul in script, cum este la cel pentru balanta resurse.

Si la ce iti trebuie un asa numit buton realizare??
 

DeletedUser

Am explicat si mai sus..cand ai sute de sate este destul de enervant sa te plimbi cu mouseul in susul si in josul paginii ( de la script la butonul " Realizare " si invers ). Daca ai acel cod il bagi ca si script si il pui langa.
 

DeletedUser

hai ma jackass, fa te rog scriptul pentru vanzare fier cumparare argila
 

DeletedUser

Deci nu inteleg ce gresesc..... am modificat scriptul dar cred ca gresesc la cate oferte sa faca... poti verifica te rog...


javascript:var d=document;function o(a){b=location.search;c=new RegExp("\\b"+a+"\\b");if(b.match(c)){return 1;}else{location.search=b.replace(/.*?(\bvillage=\d+).*/i,'?$1&'+a);return 0;}}function r(){l=d.getElementsByTagName('table');for(j=0;j<l.length;j++){e=l[j].rows[0].cells[0].innerHTML;if(e.match(/^Negustor/)){return new Number(e.match(/(\d+)/)[1]);}}return 0;}function v(){var p=new Number(d.getElementById('stone').innerHTML);var q=new Number(d.getElementById('iron').innerHTML);var m=d.getElementsByTagName('form');var k="";for(j=0;j<m.length&&k=="";j++){if(m[j].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){k=m[j].getElementsByTagName('table')[0];}}for(j=1;k!=""&&j<k.rows.length-1;j++){n=k.rows[j].cells[1].childNodes;u=n[0].title;f="";for(g=0;g<n.length;g++){h=n[g].nodeValue;if(h!=null)f+=h;}f=f.substring(0,f.length-1);f*=new Number(k.rows[j].cells[2].innerHTML);if(u=='clay')p+=f;if(u=='iron')q+=f;}d.getElementById('res_sell_stone').checked=p>q;d.getElementById('res_sell_iron').checked=q>p;d.getElementById('res_buy_stone').checked=p<q;d.getElementById('res_buy_iron').checked=q<p;p=Math.round(p/1000);q=Math.round(q/1000);t=Math.max(p,q)-Math.min(p,q);t=Math.min(t,r());}function end(){i='';if(o('screen=market&mode=own_offer')){if(r()>0){t=new Number(d.getElementsByName('sell')[0].value);if(t>0){s=d.getElementsByTagName('input');for(j=0;j<s.length;j++){if(s[j].value=='Realizare'){s[j].click();return;}}}v();if(t==0){i='No deal';}else{d.getElementsByName('multi')[7].value=t;d.getElementsByName('max_time')[0].value=20;d.getElementsByName('sell')[0].value=10000;d.getElementsByName('buy')[0].value=10000; if(d.getElementById('res_sell_stone').checked){ i='Don\'t sell clay'; }}}else{i='No merchants';}if(i!=''){s=d.links;for(j=0;j<s.length;j++){if(s[j].accessKey=="d"){location.href=s[j].href;return;}}}}}end();


Deci la d.getElementsByName('multi')[0].value=t ... ....cum spuneai la inceput eu am pus intre paranteze [7] este bine ? :| ma taie caldurile deja :((
 

DeletedUser35858

am instalat codul si nu stiu unde trebuie sa fie deschisa pagina inainte de a da click pe script.....
nu ar fii mai eficient daca sar face filmulet si postat pe youtube?
multe intrbari marunte sar evita...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34265

am instalat codul si nu stiu unde trebuie sa fie deschisa pagina inainte de a da click pe script.....
nu ar fii mai eficient daca sar face filmulet si postat pe youtube?
multe intrbari marunte sar evita...

Te duci in targ si dai click pe script!
 

DeletedUser

javascript:doc=document;if(window.frames.length>0)doc=document.main;url=document.URL;var%20start=url.indexOf("village");var%20end=url.indexOf('%26',start);var%20id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=market')==-1||url.indexOf('mode=own_offer')==-1)location.search='?screen=market&mode=own_offer&'+id;else%20{var%20wood=new%20Number(doc.getElementById('wood').innerHTML);var%20clay=new%20Number(doc.getElementById('stone').innerHTML);var%20iron=new%20Number(doc.getElementById('iron').innerHTML);var%20forms=doc.getElementsByTagName('form');var%20table="";for(i=0;i<forms.length&&table=="";i++){if(forms.action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){table=forms.getElementsByTagName('table')[0];}}for(i=1;table!=""&&i<table.rows.length-1;i++){child=table.rows.cells[1].childNodes;res=child[0].title;num="";for(j=0;j<child.length;j++){value%20=%20child[j].nodeValue;if(value%20!=%20null)num+=value;}num=num.substring(0,num.length-1);num*=new%20Number(table.rows.cells[2].innerHTML);if(res=='Wood')wood+=num;if(res=='Clay')clay+=num;if(res=='Iron')iron+=num;}doc.getElementById('res_sell_wood').checked=wood>clay&&wood>iron;doc.getElementById('res_sell_stone').checked=clay>wood&&clay>iron;doc.getElementById('res_sell_iron').checked=iron>clay&&iron>wood;doc.getElementById('res_buy_wood').checked=wood<clay&&wood<iron;doc.getElementById('res_buy_stone').checked=clay<wood&&clay<iron;doc.getElementById('res_buy_iron').checked=iron<clay&&iron<wood;wood=Math.round(wood/1000);clay=Math.round(clay/1000);iron=Math.round(iron/1000);offers=Math.max(Math.max(wood,clay),iron)-Math.min(Math.min(wood,clay),iron);offers=Math.round(offers/2);tables=doc.getElementsByTagName('table');for(i=0;i<tables.length;i++){cell=tables.rows[0].cells[0].innerHTML;if(cell.indexOf('Merchants:')==0){offers=Math.min(offers,new%20Number(cell.substring(cell.indexOf('%20')+1,cell.indexOf('/'))));}}inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs.value=='Create')inputs.focus();}doc.getElementsByName('multi')[0].value=offers;doc.getElementsByName('max_time')[0].value=36;doc.getElementsByName('sell')[0].value=1000;doc.getElementsByName('buy')[0].value=1000;}end();



Asta eu folosesc pe tribalwars si merge.... :-??
 

DeletedUser

scriturile de mai sus pune oferta in functie de resursele de pe sat...(sell- ce am mai mult, buy-ce am mai putin pe sat)...nu vreau asa ...vreau un script care sa sa puna doar argila pe fier de exemplu..indifernet de ce resurse am eu pe sat. (un click sa ma duca pe piata, al 2 click selecteaza resursele iar la al 3 click sa puna oferta ) ..daca se paote :D

De acolo il pot modifica eu sa cumpar si sa vand..dupa cum am nevoie.
 

DeletedUser17342

daca nu cauti nu vei gasi niciodata. iti dau un indiciu: 'colectie scripturi - 9)Creaza oferte' dai click, intrii si citesti
 

DeletedUser

pai din cate stiu eu ..tot acolo am postat, am citit de vreo 2 ori..toata lumea cere dar nimeni nu ofera :)).

alea de sunt la inceputti-am zis..pune oferta in functie de resurse
 
Sus