Creeaza oferte!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Nu ai voie cu aia, nici nu am vazut:p
Am crezut ca e tot varianta care mi-ai dat-o mie:(
 

DeletedUser5809

Gata, poti sa il folosesti, am sters ce nu trebuia:D


O sa il pun si la colectie, dar sa mananc.
 

DeletedUser

pai daca nu te-ai uitat la versiune 1.2 postata fata de 1.1 pe care ti-am trimis-o :)))
se poate adauga un buton de "realizare" langa lista ca sa nu mai se deplaseze cu mouseul pana jos?
 

DeletedUser

Varianta 1.3
Am adaugat in plus "<input type="button" onclick="javascript:document.forms[0].submit()" value="Realizare"/>" ... adica butonul "Realizare" dupa lista derulanta (trebuie apasat pentru realizare oferta) ... are aceeasi functionalitate ca si butonul original ... dar are avantajul ca e langa lista derulanta si nu mai trebuie sa deplasezi mouse-ul mai jos.
Probleme? Sugestii? Am si alte scripturi productie proprie sau modificate dar nu sunt "omologate" :D

Cod:
javascript:
autor = 'rookmaster';
versiune = 'Targ.1.3';
pagina = game_data["screen"];
mod = game_data["mode"];
sat = game_data["village"]["id"];
resurse = {'lemne':'wood','argila':'stone','fier':'iron'};
var tip = {'0':['','','','','',''],'1':[1000,'argila',600,'lemne',10,10],'2':[1000,'argila',700,'lemne',20,10],'3':[1000,'argila',800,'lemne',30,10],'4':[1000,'argila',900,'lemne',40,0]};

var oferta = '<select onchange = "completeaza(this.selectedIndex)">';
for(var j in tip) {oferta += '<option value = "'+j+'">'+tip[j][5]+' x '+tip[j][0]+' '+tip[j][1]+' pe '+tip[j][2]+' '+tip[j][3]+' la '+tip[j][4]+' ore'+'</option>'}
oferta += '</select> <input type="button" onclick="javascript:document.forms[0].submit()" value="Realizare"/>';
function targ() {
    var tdiv = document.createElement('div');
    tdiv.id = "targdiv";
    $('form').before(tdiv);
    $('#targdiv').html(oferta);
}
function completeaza(nr) {
    roundoferte = negustori/Math.ceil(tip[nr][0]/1000);
    if (tip[nr][5] == 0) {multiplu = Math.min(Math.floor($('#'+resurse[tip[nr][1]]).html()/tip[nr][0]), roundoferte)} else {multiplu = Math.min(Math.floor($('#'+resurse[tip[nr][1]]).html()/tip[nr][0]), roundoferte, tip[nr][5])};
    $('[name="sell"]').val(tip[nr][0]);
    $('[name="buy"]').val(tip[nr][2]);
    $('[name="max_time"]').val(tip[nr][4]);
    $('[name="multi"]').val(multiplu);
    $('#res_sell_'+resurse[tip[nr][1]]).selected();
    $('#res_buy_'+resurse[tip[nr][3]]).selected()
}

if (pagina == 'market' && mod == 'own_offer') {
    negustori = (Data['Trader']['amount']);
    if (negustori == 0) {window.location = 'game.php?village=n'+sat+'&screen=market&mode=own_offer'} else {targ()}}
else {window.location = 'game.php?village='+sat+'&screen=market&mode=own_offer'}
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Poti sa mi le trimiti si vedem care sunt ok:D

Ma bucur ca te-ai hotarat sa le pui si pe forum:D
 

DeletedUser

Varianta 1.3
Am adaugat in plus "<input type="button" onclick="javascript:document.forms[0].submit()" value="Realizare"/>" ... adica butonul "Realizare" dupa lista derulanta (trebuie apasat pentru realizare oferta) ... are aceeasi functionalitate ca si butonul original ... dar are avantajul ca e langa lista derulanta si nu mai trebuie sa deplasezi mouse-ul mai jos.
Probleme? Sugestii? Am si alte scripturi productie proprie sau modificate dar nu sunt "omologate" :D

ia punele aici ca le omologam noi...fara voia lui jack :D
 

DeletedUser

Scriptul a fost adaugat la colectie.
Urmeaza Atac Counter ... exista vreo sectiune asemanatoare pe aici sau fac una noua?
 

DeletedUser

E in curs de legalizare :))
Singura modificare fata de varianta analizata de Jackass20 este adaugarea ofertei automata la selectare fara sa mai dai click pe "Realizare" ... adica am adaugat textul: "$('form')[0].submit()"
Ramane de vazut daca aceasta adaugare este permisa sau nu.
Fara aceasta adaugare cred ca e legala ... cel putin asa am inteles din raspunsulu lui Jackass20

la mine nu merge adaugarea care ai facut-o tu imi apare ceva de genul
Negociere numai in schimbul altor resurse
in rest e ok
 
Sus