Criza de idei ?

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

Cum eu sunt un om pasnic , am trimis paladinul prin vecini sa vanda cateva sute de topoare , sa scot si eu un ban .

Si atac un vecin ...
Prevazator , ma uit din ce trib face parte
[Cine stie , poate are si el colegi care dispun de finante si vand mai multe topoare ! :D]

Tribul se numea ..
Ultima Legiune ..

Acum nu stiu daca era chiar ultima ....ca in momentul in care il atac si pe vecinul din dreapta mea , si ala era in "Ultima legiune "...doar ca nu acaeasi !

Primii erau :

The Last Legion
Însuşiri
Porecla: The Last Legion
Prescurtare: TLL
Numărul de membrii: 150

iar ceilalti

The Last Legi0n
Însuşiri
Porecla: The Last Legi0n
Prescurtare: ~T.L~
Numărul de membrii: 104

Acum stiu ca nu este un mare subiect de discutat , dar poate vin aici membri a celor doua triburi si ne lumineaza si pe noi ....de unde diversitatea asta de idei ...?!

Si mai ales ...ce ma intereseaza pe mine ...
Care este defapt "Ultima legiune " si care penultima ?
Si mai ales ..
De ce toti vecini mei sunt in "Ultima Legiune" ....dar nu in aceeasi ?
Ce vecini sunt acestia ?

Serios .
Provoc membri celor doua triburi la o discutie pe tema numelui lor .
Poate intelegem si noi ..
Asta pana nu apare si a treia "Ultima Legiune" :D
 

DeletedUser

Poti sa-i provoci si la urmatoarea problemuta :

Daca faci parte dintr-o serie de 10 "Ultimi Legiuni"...si, la un moment dat, "Ultima Legiune" a ta o depaseste in puncte pe "Ultima Legiune" ce avea locul 2..... ce loc va ocupa "Ultima Legiune" a ta?
 

DeletedUser

pai presupun ca numele e luat dupa filmul "The last legion",ce nume ai vrea sa puna,comic e ca sunt 2 aproape la fel,poate e o familie? sau academie?cine stie.
 

DeletedUser

nu stiu de unde au luat numele asta...chestia e ca tribul asta a aparut de prin aprilie pe w18(sunt si eu in trib)...poate exista si pe alte lumi de pe .net....poate baietii astia s-au inspirat de acolo:D
 

DeletedUser

"The last legion" e un film. Cati dintre membri celor doua triburi cu acelasi nume de la noi joaca pe .net si s-au inspirat din numele tribului de acolo?

Daca pe .net exista un trib intitulat 300, toti care si-au numit triburiile 300 pe .ro, inseamna ca au copiat numele acelui trib de pe .net, sau titlul filmului?
 

DeletedUser

topicul asta asta a fost facut ca sa ne dam cu parerea de unde s-au inspirat cei care au ales numele asta pentru triburile lor......eu am spus o parere, sincer nu ma intereseaza ce nume au...dar poate fi si asta o posibilitate, nu?
 

DeletedUser

Mai bine ii intrebi pe intemeietorii celor doua triburi de numele si numarul legiunii din film. :)
 

DeletedUser3038

criza de idei nu se manifesta numai in ceea ce priveste infiintarea de triburi ci si in subiectele care apar pe forum.
in plus discuta cam aceiasi. mai vine cite unul care are ceva de spus dar reuseste sa fie banat.
cred ca e o criza generala in ceea ce priveste jocul.
 

DeletedUser1546

mai cauta ca sunt la triburi cu denumir aprope la fel dar difera o initiala si NU sunt nici macar in vre-o alianta..
 

DeletedUser

Unii chiar nu au imaginatie deloc. fura nume de triburi tari din lumea 3 crezand ca or sa aiba aici succes garantat. gresit.
 

DeletedUser

d'aia is io mandru cu tribul din care fac parte. trib necunoscut da cu nume propriu si de neconfundat. hi hi hi...
 

DeletedUser

Ma mir ca apropo de lumea 3 nu a infintat nimeni scitii sau tgh sau alte triburi. Ca pe cuvant daca nu intrau mai multi jucatori tari pe lumea asta doar ca sa nu se faca de ras numele triburilor respective. Oricum lipsa de inspiratie a romanilor este se vede pe toate lumile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus