Cryder vs. SOD & ~W.A.~ - Razboi Top 6

  • Autor subiect DeletedUser17342
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
:) Scuze, zeule. Nu aveai cum sa fii TU conducator. Bine mai, ai dreptate. Te las cu smecheriile tale ieftine, nu de alta dar nu ma pot cobora la mintea ta. Sunt curios daca si conducatorii sunt de acord cu tine sau iti place sa dai cu gura aiurea.

Ai dreptate, nu suntem (inca) lideri si la agresori, locul 2. Asta daca esti obiectiv si privesti lucrurile corect. Ceea ce nu cred ca poti face.
 

DeletedUser

pff pai si de ce sunteti locul 2? cine era pe locul 2 la triburi inamice invinse ca agresor inainte sa infiintam noul trib? cred ca ati fost la biserica in ziua in care am facut noi CRyder si ati urcat voi pe locul 2...
Am aratat ca nu stam in niste statistici si putem sa dovedim inca odata cine suntem chiar daca o luam de la 0
 

DeletedUser17342

Imi pare rau sa o zic dar de la inceputul jocului BadNewZ si .MAXIMUS. tot timpu au citit oamenii si intentiile lor. de pe vremea =S.W= sau cum ii chema, pana la mesajele pline de fast trimise de alti intemeietori despre cum vor ei ca IMPREUNA cu noi sa conducem lumea 12 : ))
 

DeletedUser

Dragule, de zei ca voi e plina lista de abandonuri. Subit asa va apuca o treaba in viata reala si niste lucruri mai importante decat jocul de cum incep atacurile pe voi.
Voi sunteti unici, desigur. O fuziune doua, tot unici ramaneti :p

Eu zic ca esti complexat de faptul ca nu scrie undeva mare WA E PE PRIMUL LOC (si in fundal unu care da din buric pe vreo manea evident).
Cred ca ar trebui sa te stapanesti, nu imi aduc aminte sa imi fi dat vreodata in viata asta vreun "salut" da? Abtine-te de la "dragule" "zeule" si cum sunt eu unic. Da dovada de bun simt ca nu esti maimuta, iar eu nu am fcut nici o referire despre tine.

Ma refeream la faptul ca in tribul nostru toti membrii sunt buni si activi. Wa are doar o mana de jucatori buni si activi iar asta se va vedea in viitor.

Daca mai ai chef de aluzii d-astea interesante la adresa mea da-mi si mie un mesaj privat si ne si intalnim daca vrei ca sa pari mai credibil, bem si o bere si ragaim pana dimineata ca sa dam dovada ca ne tragem din maimute
 

DeletedUser16895

Cum a inceput si ce a ajuns acest topic! :))
Ati ajuns care mai de care sa sariti cu gura ca voi sunteti mari si tari. Corect, poate sunteti, mai ales ca sunteti pe primul loc, dar nu va stricati reputatia cu atata gargara...
Cu totii ne tragem din maimute, dar exista un cuvant in (a)DEX - EVOLUTIE!
 

DeletedUser17342

Mentineti ordinea pe topic, sa lasam faptele sa vorbeasca, cum ar fi statisticile... pana atunci treceti pe la 'atacuri si defensive amuzante' sa va amuzati :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@Deathrazor, nu am complexe din cauza unui joc sau a unor clasamente. Parerea mea ca sunt patetici si plini de mila cei care stau cu ochii acolo si apoi emit judecati de valoare despre cei ce fac jocul pe acolo. Nu de altceva, dar, vorba ta, ne tragem din maimuta, dar sunt unii care fac gestul ala cu scarpinatul si apoi vin pe aici sa umple topicuri.
Cat despre credibilitate, eu cred ca voi suferiti mult din moment ce unii dintre voi fac afirmatii de genul celor de mai sus.

De acord cu tine, buna solutia cu berea :)
 

DeletedUser16895

Oh, in sfarsit sunt 2 oameni de acord! Ma alatur si eu la bere, dar a nu se confunda cu alianta! :))
 

DeletedUser

Hai ca se poate,mai aveti pana la senior member :)))
cat mai mult spam! zei din CRyder sa va vad pe joc ca am vazut ca va descurcati cu ~VN~ dar sa va vad si cu cineva de masura voastra
PS:treceti statistici intre noi si voi cand vati declarat voi insiva,liberi la inobilari ?
PATETIC !
 

DeletedUser24704

Monkey, dar care sunteti 'voi' ?

"Monkey: Schimbări de trib: 17

Trib vechi Trib nou Dată/Timp Puncte
Nimeni ~EnD~ 26th March 2009 - 10:00:01 85
~EnD~ Nimeni 01st April 2009 - 22:00:01 177
Nimeni T.L.N. 03rd April 2009 - 22:00:01 223
T.L.N. Nimeni 14th April 2009 - 10:00:01 489
Nimeni T.L. 14th April 2009 - 22:00:02 497
T.L. U.S. 24th May 2009 - 16:00:02 9,350
U.S. Nimeni 24th May 2009 - 19:00:01 9,350
Nimeni zzz 25th May 2009 - 19:00:02 9,509
zzz U.S. 20th July 2009 - 22:00:03 63,813
U.S. zzz 11th August 2009 - 16:00:02 131,619
zzz U.S. 13th August 2009 - 22:00:02 146,277
U.S. U.S.-A 03rd September 2009 - 19:00:02 230,969
U.S.-A U.S. 04th September 2009 - 13:00:01 231,549
U.S. SOD 16th September 2009 - 22:00:02 299,605
SOD NUCLEO 20th September 2009 - 22:00:02 333,198
NUCLEO Nimeni 22nd September 2009 - 16:00:01 354,431
Nimeni SOD 25th September 2009 - 19:00:02 377,387"

pana te hotarasti unde ti-e locu o sa intrii intr-un trib de pe k86 daca intelegi ce vreau sa zic ;)
 

DeletedUser16887

I. Vorbind dintr-o pozitie cat de cat obiectiva (TMH-urile neparticipand in acest conflict) , daca ceea ce am auzit in cotloanele intunecoase ale culiselor de pe lumea 12 este real, atunci cu parere de rau dar nu stiu cate sanse mai au cei din CRyder (desi totul e posibil).

Vorbind in numele Gr. TMH : Gr. TMH nu se va implica in acest conflict. In primul rand nu ne permite pozitionarea chiar si daca am vrea. Spun asta ca sa nu se produca oarecare speculatii asupra a ceea ce am spus spre inceputul mesajului.


II. Referitor la ceea ce a spus Lord Adex despre lipsa de reactie (orice reactie) a celor din CRyder pentru o clarificare a diplomatiei in urma fuziunii, s-a intamplat si in cazul TMH.

Ar fi fost elegant sa se anunte ceva despre chestiunea asta. E vorba de gest si nu de "alianta" in sine dar in acest moment faptul a devenit irelevant deja.


III. Vad ca toti de aici se agita pe baza unor asa zise clasamente/statistici si care mai de care se lauda ca ei nu fac innobilari interne.

Ma intreb intr-o clipa de ratacire ce este atat de atroce in a face innobilari interne ? In jocul asta nu rare sunt cazurile cand se renunta din lipsa de timp sau alte motive iar innobilarea interna a celor care nu fac fata standardelor sau care nu respecta regulamentul interior mi se pare fireasca si practica (totdeauna vor fi astfel de jucatori oricat de riguros ar fi procesul de recrutare).

Totodata vad ca nimeni nu observa discrepanta aflata in componenta triburilor top10. Spre exemplu faptul ca majoritatea triburilor au 3-5 jucatori de 1 milion, inca 5 de 700-800 k si imediat mai jos in clasament urmeaza lotul de jucatori de 200-400 k (umplutura in cele mai multe cazuri). Adica triburi sustinute de 10 oameni. Cazul e la modul general, variaza in functie de trib bineinteles dar in esenta asta e situatia.
 

DeletedUser

esti sigur bai "gheata" ?sau prin felul asta iti exprimi tu singuratatea
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@MisterA, nu sunt de acord cu ce spui legat de componenta triburilor. Sau cel putin, la referirea despre cei de 200-400k ca fiind "de umplutura". Sunt jucatori care privesc deosebit acest joc, unii aduna sate, altii le cresc, unii joaca intr-un ritm mai lent. Faptul ca exista jucatori buni si jucatori mai putin buni in triburi este clar, procentul lor de prezenta in trib difera insa, de aici si diferenta de clasament.

Precizez insa ca imi asum toti acesti jucatori, pe care ii am in trib, buni sau nu, deoarece NE-AM IMPRIETENIT ! Ciudat, mai exista si astfel de sentimente pe joc, care ma impiedica sa dizolv tribul si sa fac o selectie din zona (selectie pe care puteam sa o fac din cele doua triburi care s-au dizolvat in urma razboaielor cu WA - Zarg si Tampit - si se mai pregatesc doua acum). Si atunci ramaneam pe locul 1, asa cum eram acuzat ca insist sa ma vad. Nu dragilor, am preferat sa ramanem aceeasi jucatori, buni sau slabi, cu inobilari interne sau de barbari, dar modesti si linistiti, nu agitati si tupeisti.

Cat de penibil esti sa faci fuziune cu tribul cu care te pregatesti de razboi si apoi sa apari ca zeul pe forum ca nu te intereseaza triburile cu care erai aliat. In secunda 2 un trib serios zbura jucatorul in cauza sau il trimitea la sapa, unde ii este locul. Asa imagine se creaza cand iese unul si spune asta, nici nu va dati seama. Pacat de conducatorii acelui trib, pe care ii respect si ii salut cu aceasta ocazie :)

Cat despre inobilari interne, recunoastem ca ne ocupam mai ales de ele, aducem jucatori in academie ca sa ne cedeze satele ulterior. Faza e ca uita trupe in sate si le spargem sau ne atacam intre noi ca sa facem puncte OD. Iti trebuie creier sa spui asta, recunosc. Dar na, daca ar fi toti zei nu ar mai exista ingeri :)
 

DeletedUser17342

E importanta prietenia intr-un trib aia e clar;) si e important si atunci cand gasesti oameni deosebiti sa ii respecti, asa cum s-a intamplat in cazul -RR- - [C.C]. Pai oamenii aia aveam 1000 de atacuri pe ei dar prin mesaje radeam de ne spargeam (atacatorii cu aparatorii). In plus niciodata de nici o parte nu s-a jignit macar o data nici pe forumu fiecarui trib, nici in mesaje. Si atunci te intrebi 'de ce sa nu mearga astfel de oameni impreuna ? De ce sa ne scoatem reciproc de pe harta cand am ajuns luptandu-ne sa ne imprietenim si am vazut adevarata fata a fiecaruia?'

In legatura cu iesirea pe extern, toti au zis ca nu trebuie, ca nu era cazu, prea repede... a fost dintr-un singur motiv si anume PLICTISEALA ! De mult nu am vazut o lume atata de moarta, si in joc si pe forum. Daca va uitati la posturi pe forum, avem cele mai putine in comparatie cu celelalte lumi. Eu sincer m-am plictisit de lumea asta si de aia mi-am 'permis' sa ies sa o pun pe jar :D Trebuie sa se termine o data cu bambiliciu asta, sa ramana cei mai buni, prin selectie naturala, sa se bata triburile bune intre ele si gata.

Asta e dezavantajul unei lumi cu limita de 50 in trib;) pana se formeaza adevaratele aliante si incep adevaratele razboaie nu mai sta nimeni sa joace. Daca va uitati la 13, 14, 15, 16 peste tot au fost deja razboaie importante, schimbari majore pe harta... la noi... 2 fuziuni, 3 familii, 2 familii sparte, facute alte familii si tot asa.... nu e posibil asa ceva, ori jucam, ori fluieram...

Sa nu credeti ca am iesit pe extern pentru impresie, am iesit pentru FUN! si DA, suntem cei mai buni, ATACATI-NE TOTI !!! si poate asa se mobilizeaza si alte triburi si alte triburi si va fi primul razboi mondial :D

In legatura cu mesajele pe forum, nimeni de la mine din trib nu a inceput, ci doar au raspuns cu aceeasi moneda unilor care cred ca mistou' lor 'prinde' : )) Si Adex, daca respecti conducerea implicit il respecti si pe Bad care e unul dintre intemeietorii -RR- si CRyder. Numa el prefera sa joace nu sa faca show si e mai acid cu cei care il calca pe picior. acuma nu mai aveti ce sa faceti, a pus ochii pe voi :S

ps: in viata mea nu mai fac prostia sa intru pe lume cu viteza 1 si limita in trib asa mica. limita e buna, dar nu in combinatie cu viteza asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

Side 1:
Tribes: CRyder CRydeA
Players:

Side 2:
Tribes: SOD SOD-2 SOD-1 NUCLEO ~W.A~ ~W.A~2 ~W.A~3 ~W.A~5 ZEI War ZEI~A ZEI~C ZEI~D U.S. WAR-A War~A
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 14
Tabăra 2: 1
Diferență: 13

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 143,663
Tabăra 2: 1,487
Diferență: 142,176

image.php



incepe sa pice si LIDERUL SOD Justmike - Inobilari
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

oho felicitarile mele:),dar doar 143 k cand sunteti in razb cu atatea triburi?
 

DeletedUser17342

abia ieri ne-au delclarat toate razboi. oricum nu e granita cu toate, dar am trecut taberele :)

daca am luat 7 sate deja intr-o zi de la lideri e clar restul jucatorilor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus