Cryder vs. SOD & ~W.A.~ - Razboi Top 6

  • Autor subiect DeletedUser17342
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Haideti sa vedem ce s-a mai intamplat in ultimile 24 de ore


Side 1:
Tribes: CRyder CRydeA
Players:

Side 2:
Tribes: SOD SOD-1 SOD-2 NUCLEO
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 13
Tabăra 2: 0
Diferență: 13

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 122,491
Tabăra 2: 0
Diferență: 122,491

image.php


Si ca sa fim si mai exacti, trecem si tribul U.S., trib care a contrbuit la formarea SOD-ului, si trib care inca vad ca a ramas pe plaiurile noastre si e activ.

Side 1:
Tribes: CRyder CRydeA
Players:

Side 2:
Tribes: SOD SOD-1 SOD-2 NUCLEO U.S.
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 0
Diferență: 21

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 180,200
Tabăra 2: 0
Diferență: 180,200

image.php



Side 1:
Tribes: CRyder CRydeA
Players:

Side 2:
Tribes: SOD SOD-1 SOD-2 NUCLEO U.S.
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 108
Tabăra 2: 9
Diferență: 99

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 961,366
Tabăra 2: 82,337
Diferență: 879,029

image.php


Si apropo Mancky...te plangeai ca esti ignorat? mi-au trecut prin fata ochilor niste rapoarte dureroase pentru tine...pierzi trupele si satele? of naspa...mai bine taceai:)
 

DeletedUser

esti sigur ? ciudat ca folosesti cuvantul sate la plural :) , eu nu revin niciodata asupra deciziilor mele,apropo acum ca va puneti toti aia "mari" pe mine ma simt foarte important pentru voi,bafta
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: SOD
Players:

Side 2:
Tribes: CRyder
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 216
Tabăra 2: 380
Diferență: 164

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7
Tabăra 2: 20
Diferență: 13

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,813,467
Tabăra 2: 3,226,249
Diferență: 1,412,782

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 71,895
Tabăra 2: 189,191
Diferență: 117,296

image.php



Daca declarati si voi frumos RAZBOI,mare si clar in loc sa atacati neanuntati,stati voi calmi ca nu era chiar asa,de cand sa ieftinit fasolea mergeti toti in b****i,cam asta e lozinca voastra :)
 

DeletedUser

ash face si un pariu in cat timp se desfiinteaza tribul SOD...dar imi place sa va vad asa increzatori:))
Sa iti zic ca de la 2 playeri de la voi am primit mesaje cum se plang de SOD si ca nu mai actioneaza ca "oricum vom pierde" ? :))

Iar cu neanuntatul...deja de ceva zile tot atacam "neanuntati".....vedeti ca tremura mouseul pe desfiintare trib:))
 

DeletedUser

Mda la ce jucatori aveti in trib,on tot timpul,experienta,era si culmea sa va batem noi :)),da' mie imi place de voi :D,sunteti asa repeziti toti,cu "deviza orice pentru un sat"
ma rog,ce'o fi o fi.
 

DeletedUser

Am stat am citit 5 pagini in care colegii mei bad, crazy , death tot discuta tot incearca sa exprime atitudinea tribului nostru... sincer nu cred ca poti sa discuti ceva cu oameni care cred ca detin "adevarul total" si folosesc atat de des cuvantul "ZEI"

Am incercat sa nu ma amestec insa nu pot sa stau sa privesc invidia (ascunsa) de care se bucura tribul nostru si dorinta arzatoare si EVIDENTA a triburilor precum WA de a ne sterge de pe harta...
Corect a remarcat cineva privitor la "marele razboi cu WA" care nu se concretizeaza si doar este un razboi verbal.....

Pai domnule adex hai sa dicutam cand avem granita juma' ( ca sa vorbesc si eu ca baietii de la colturi) de continent ca acum e tare sa declari razboi de la un K distanta... ai rabdare .. fa aparare inobilari interne si stai linistit ca te vizitez eu cu nobilii mei :) si apoi vedem ce si cum.. insa pana atunci de la un trib asa mare si cu pretentii cum sunteti voi mi ar fi rusine sa declar razboi cu o granita de 5 sate... insa na e bine sa se mai discute si de voi ca doar sunteti in top :)

O sa ne vedem peste 2 ..3 luni cand o sa fim vecini ;) sa vedem atunci ce poti si ca lider si ca jucator... insa pana atunci noi o sa ne vedem de jocul nostru o sa dam in sod si toti aia care ne "iubesc" si sincer astept sa ne declare razboi si TMH ca asa se aude in " culise "

Si normal ca am avut mereu o diplomatie neclara si nu am discutat nimic nici cu TMH nici cu WA dupa fuziune cand stim discutiile avute intre fostu K-D si TMH sa ne dea noua in cap . Normal ca o sa urmeze negatii si scuze insa lucrurile scrise nu mint :)
Bafta si promit sa incerc sa ii vizitez cu nobilii pe toti care iubesc CRyder :)


PS: Macar fiti barbati fratilor si fiti sinceri ca m am saturat de atatea dovezi de corectitudine , barbatie bla bla si majoritatea sunt maro pe la gurita ;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Prietene profund, apreciez faptul ca te-ai trezit si tu pe extern, dupa ce conducerea ta spunea sa incetam atacurile. Nu stiu ce ai tu pe la gurita, dar ti-e usor sa vorbesti fara sa te prezinti, normal, dovada de barbatie :).

Spune cine esti pe joc si in ce calitate vorbesti. Spune cine ameninta cu razboiul si cine a declansat acest conflict. Dorinta noastra de a va sterge de pe harta ? Mai baiatule, tu stii ce vorbesti ? Dorintele noastre sunt umane si normale si tin de alte lucruri, de soarta voastra chiar nu imi pasa.

Cine a spus ca noi avem pretentii ? Voi va bateti cu caramizi in piept ca sunteti cei mai buni, voi deschideti topicuri cand ajungeti pe primul lor (mi-am adus aminte crazy, dar nu se pune, ca pe voi nu va intereseaza locul 1). Ba da, va intereseaza, din moment ce atunci tocmai racolaserati niste jucatori din alt trib iar acum cu fuziunea asta de cryder ... jenibil, nu asa ... si eu am razboaie, si mie imi plac unii adversari dar nu ma apuc sa ii invit. Sa inteleg ca voi purtati razboaie doar cu cei mai slabi ? Ca de, daca va place cumva de ei faceti fuziune =)) Cum spuneam, daca se intampla altora asta sareati in sus, dar acum este normal.

Legat de lupta asta, se poate ca SOD sa fie putin dezavantajati, din moment ce voi ati premeditat aceasta tradare (cum sa numesc faptul ca, din aliati, deveniti inamici peste noapte, cu pretextul fuziuni ...) dar nicidecum lucrurile nu se vor opri aici. Cred ca isi vor reveni si ei, nu se poate sa nu intampinati rezistenta.

In rest, numai bine si un sfat pentru voi (puneti link pe forumul intern, sa iesiti pe rand cu explicatii) : nu lasati lucrurile de genul asta sa va afecteze gandirea, deveniti ridicoli.
 

DeletedUser

Lasa ca facem noi fuziune cu toata harta sai scoatem pe CRyder din joc,ca ii si visez pe alde deathzor badnewz si mai stiu io ce ciocanitori care se cred asa de importanti incat isi imagineaza ca toata harta are ceva cu ei,nu mai pot oamenii sa doarma ca e Cryder pe primu loc,deja e penibila atitudinea asta.
toate cele bune..

Nu va mai faceti animale!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Prietene profund, apreciez faptul ca te-ai trezit si tu pe extern, dupa ce conducerea ta spunea sa incetam atacurile. Nu stiu ce ai tu pe la gurita, dar ti-e usor sa vorbesti fara sa te prezinti, normal, dovada de barbatie :).

Spune cine esti pe joc si in ce calitate vorbesti. Spune cine ameninta cu razboiul si cine a declansat acest conflict. Dorinta noastra de a va sterge de pe harta ? Mai baiatule, tu stii ce vorbesti ? Dorintele noastre sunt umane si normale si tin de alte lucruri, de soarta voastra chiar nu imi pasa.

Cine a spus ca noi avem pretentii ? Voi va bateti cu caramizi in piept ca sunteti cei mai buni, voi deschideti topicuri cand ajungeti pe primul lor (mi-am adus aminte crazy, dar nu se pune, ca pe voi nu va intereseaza locul 1). Ba da, va intereseaza, din moment ce atunci tocmai racolaserati niste jucatori din alt trib iar acum cu fuziunea asta de cryder ... jenibil, nu asa ... si eu am razboaie, si mie imi plac unii adversari dar nu ma apuc sa ii invit. Sa inteleg ca voi purtati razboaie doar cu cei mai slabi ? Ca de, daca va place cumva de ei faceti fuziune =)) Cum spuneam, daca se intampla altora asta sareati in sus, dar acum este normal.

Legat de lupta asta, se poate ca SOD sa fie putin dezavantajati, din moment ce voi ati premeditat aceasta tradare (cum sa numesc faptul ca, din aliati, deveniti inamici peste noapte, cu pretextul fuziuni ...) dar nicidecum lucrurile nu se vor opri aici. Cred ca isi vor reveni si ei, nu se poate sa nu intampinati rezistenta.

In rest, numai bine si un sfat pentru voi (puneti link pe forumul intern, sa iesiti pe rand cu explicatii) : nu lasati lucrurile de genul asta sa va afecteze gandirea, deveniti ridicoli.

1) Fara abordari gen "prietene " "zeu" nu ma cunosti ;)
2) Nu am spus nimic jignitor la adresa WA asa ca fara texte genul "jenibil"
3) Este evident ca nu poti intelege o fuziune legata pe prietenie ;) nu vezi decat dusmani sau intrigi.. fuziunea cu CC a survenit cum a spus si Crazy ca ne intelegeam super bine... si nu ca voi sa ii facem academii pe dusmani sa fim albastrii pe harta ;)
4) Am incetat sa iti mai raspund e clar ca ai o problema de perceptie a unor lucruri... SI DA SUFERI SUPER MULT CA WA este un trib STERS nu conteaza nicaieri nu au un rol major in acest moment asa ca trebuia sa ii faci si tu "publicitate" ( e trist ca doar tu te bagi in discutii nu vad alti membrii marcanti WA sa isi spuna parerea (De c oare? ) mai pune si tu alti colegi sa sustina ideile tale daca au argumente :)) sunt convins ca nu se amesteca pentru ca opiniile tale nu reflecta realitatea :) Wrong Turn sunt eu ;)


@Mancky
Amice pana sa inceapa sa vina trupele noastre in vizita prin satele tale numai comentarii pozitive , nostime si pline de tupeu .... acum cand te "cotonogim" am devenit penibili =)))
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Pai nu te cunosc, te ascunzi in spatele unui nick. Asta arata cat este de barbat, nu ?
Cat despre prostiile spuse de tine ... te depaseste situatia amice, las-o balta. Cred ca vezi alt film tu. Aberatii fara suport sunt satul. Si de anonimi zei pe forum de asemenea. Succes sa aveti.

PS : urmeaza-mi sfatul ... (Recunosc ca nici eu nu m-as ocupa de forum dar am niste treaba pe aici. Colegii mei sunt putin jenati sa poarte dialog cu indivizi ca tine).
 

DeletedUser

Aceeasi situatie ,nu ma lua cu amice ca nam mancat amandoi din aceeasi farfurie,cu ce m'ati "cotonogit" voi pe mine ? cu faptul ca am avut peste 40 de atacuri si am pierdut un sat ? :))) clar,vezi ca suntem pe lumea 12,voribm pe extern despre razboiul Cryder cu SOD,poate acum sti si tu unde esti ca spui numai aberatii,in plus lumea stie cine sunt,acum prezintate si tu ,asa e frumos cand porti o conversatie cu cineva pe care nul cunosti.
 

DeletedUser

Toti ne sar in cap ca am facut razboaie cu triburi slabe... pai daca de triburi slabe suntem inconjurati ce vreti sa facem? Daca ne "arestau" satele de barbari si numai aveam ce farma asta e am inceput razboiul.

Fuziuni si RACOLARI (auzi ce termen).

De parca amenintam pe cineva si ii luam cu forta in trib. Adex nu stiu daca te stii tu cu fotbalul dar sigur ai auzit de Real Madrid, cam asa ii si aici, facem "Achizitii" dintre cele mai scumpe si mai bune ;) toata lumea care nu ia lumea 12 la misto si vrea sa faca parte dintr-un trib cu ambitii mari si cu membri cu care poti organiza un atac serios vine la noi . "racolati" si voi oameni sau nu va accepta nimeni?

Nu stiu de ce plange SOD'ul, ei au fost acum 2-3 sapt tribul K-D si au spus ca vor sa se alieze cu noi dupa ce vor reface tribul si vor fi un trib de locul 1-2, daca eram speriati ne aliam rapid cu ei si gata dar noi vrem razboi nu fericire in casa. Apropo de racolari chiar liderul celor din SOD a spus ca vrea sa vina la noi cu cei mai buni de acolo, asa ca nu noi cautam fuziunile, ele ne cauta pe noi :)

Cu k-d respectiv SOD am fost in pna dupa ce le-am distrus noi aliatul S~W si de atunci nici noi si nici ei nu am lasat-o mai moale la granita, tot timpul am fost pregatiti de un razboi. Acum toata lumea ia apararea tribului SOD ca au fost nepregatiti bla bla, cand noi primeam citate de pe formul lor si ii vedeam cu se pregateau de un eventual razboi... vai'shamar.

P.S Mancky, nu s-au pus pe tine cei "mari" de la noi :),in CRyder toti sunt MARI daca nu ai observat :)). Sa nu crezi ca tu esti vreun om special pt noi si te ataca lumea numai pe tine, JustMike are prioritate in fata ta :p
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Te duci cam departe ... Ce Real Madrid ? eu v-as compara cu Steaua ... fum, galagie, dezamagire ... culmea, Urziceni castiga campionatul =))
 

DeletedUser

Te duci cam departe ... Ce Real Madrid ? eu v-as compara cu Steaua ... fum, galagie, dezamagire ... culmea, Urziceni castiga campionatul =))

Facem noi galagie dar pe buna dreptate, nu? uite statisticile.... le postam in fiecare zi daca vrei pana se termina razboiul si vedem cum decurg lucrurile.
 

DeletedUser

Lasa ca facem noi fuziune cu toata harta sai scoatem pe CRyder din joc,ca ii si visez pe alde deathzor badnewz si mai stiu io ce ciocanitori care se cred asa de importanti incat isi imagineaza ca toata harta are ceva cu ei,nu mai pot oamenii sa doarma ca e Cryder pe primu loc,deja e penibila atitudinea asta.
toate cele bune..

Auzi maimutzico (mancky)..? Eu zic sa termini cu jigniri ce apartin unor copii handicapati(disfunctii medicale evident). IN primul rand e deathrazor dar la ce engleza stii nu ma indoiesc ca ti se pare un nick FOARTE complicat de tinut minte....

In al doilea rand cand am zis ca eu sau alt coleg de-al meu suntem atat de buni ca ne putem bate cu toata harta? Am zis clar, repet si e adevarul, Cryder are in componenta cei mai multi playeri buni/activi de pe l12. Asta este motivul pentru care personal consider ca e cel mai bun trib. Sunt playeri buni si activi, poate mai buni poate mai activi, si in alte triburi, dar cantitativ noi conducem.

In al 3-lea rand au cam degenerat lucrurile cu WA....nu prezinta nici un interes WA din moment ce avem granita cat un bob de mazare...Ca se oftica adex ca nu e pe primul loc este evident, dar totusi, hai sa ne batem cu cei din granitele noastre (si wa si cryder) si pe urma vedem ce slabi suntem noi
 

DeletedUser

Numi incarc mmoria cu lucruri inutile :)

"Auzi maimutzico (mancky)..? Eu zic sa termini cu jigniri ce apartin unor copii handicapati(disfunctii medicale evident)."
Te'ai enervat bombonel ? :)))

pe viitor utilizeaza functia edit - nu musca te asigur eu
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Hai ca sa iti spun care e diferenta. Desi mi-e teama ca nu veti intelege, din orgoliu. Diferenta este asupra viziunii jocului. Recunosc ca sunt doua atitudini diferite. Una, cea de anduranta, de viziune pe termen lung ... cucerim galaxia, facem miliarde ... si una de joc efectiv. Eu joc in cateva luni, poate 6, poate 12, cat joaca jumatate din voi in dublul perioadei. Pentru ca sunt constient ca nu voi juca la nesfarsit, iar faptul ca numele meu va fi dat de cel ce-mi va prelua satele nu este un obiectiv.
Astfel, eu nu am in obiectiv pentru tribul meu nici locul 1 in clasament (desi puteam sa il mentin artificial prin recrutarea jucatorilor cu punctaj mare din zona aceasta) si nici sa cuceresc harta, pentru simplul motiv ca nu voi avea timp sa ma bucur de asta. Si oricum, daca o face cineva pe un cont timp de 2-3 ani, deja e altceva.

O alta diferenta este ca in tribul meu jucatorii inactivi (care, ca noi toti de altfel, sunt prinsi in diferite activitati reale) sunt inobilati, in timp ce voi pasati contul altor jucatori (crazy te rog sa ma contrazici).

Deci, cam aici ar fi diferentele. Privim lucrurile putin diferit. Nu stiu care face mai bine, nu stiu care are castog de cauza. Doar observ niste diferente.

Cat despre "noi suntem cei mai ..." - asa e, sunteti cei mai ... =)) Nu am zis bine, zei ?
 

DeletedUser17342

Adex, esti penibil. Si pusca ciuda in tine. Incep sa iti vad adevarata fata... care nu e deloc aia pe care o afisezi pe forum.

Monkey, tu esti si mai penibil. Nu stiu cum iti permiti tu sa ne critici pe NOI cand acum o saptamana te rugai de noi sa intrii in trib... SI TE-AM REFUZAT ca nu esti destul de BUN !! e de ajuns sa e uiti la ce inobilari ai.


O sa rog moderatorul sa inchida subiectu asta ca unii zici ca nu gandesc absolut deloc... Unu pusca de ciuda si nu stie ce sa mai faca, altu abereaza incontinuu pe aici, dar AMBII se fac de rusine in ultimu hal. Sunteti ca si cand eram noi mici si aveam in cartier copilul ala 'dus' de tot timpu te enerva si il bateai da niciodata nu te scapai de el. Tot timpu venea inapoi si iti comenta.

Tribul -RR- si acum CRyder tot timpu au mers in SUS, in ORICE statistici, si ca jucatori individuali si asa va fi si de acum incolo. Pa si pusi, mergeti si mai plangeti putin.
 

DeletedUser

Suntem cum suntem pt ca putem si ne permitem, cand vor aparea alte triburi sa ne inchida gura vom fi ca si SOD, vom incerca sa cautam scuze.
Pana ne gasim "nashu'" ramanem tot asa iar cei ce sunt spectatori tot timpul ne vor invidia pentru ca altceva nu pot face si vor spune ca suntem inganfati, aroganti etc.

Am spus exact cum este acest trib si numai trebuie sa ne zica altcineva cum suntem si ce facem.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus