Cryder vs. SOD & ~W.A.~ - Razboi Top 6

  • Autor subiect DeletedUser17342
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Haha, da, corect! :))
V-a lasat el sa le luati, ca altfel...

Si restul de 700 si ceva de sate tot asa ne-ati lasat voi sa le luam nu...?

Din partea mea sunteti un trib terminat, o parte dintre voi nu vor sa mai lupte impotriva noastra ca si-au dat seama ca imediat cum ne punem pe unul, il scoatem in cateva zile; o parte sunt inactivi si ii tineti 2-3 prin sitter , iar ultima parte sunteti voi conducatorii....
Ai rade 2 zile sa vezi ce mesaje primim de la cei din sod...

Sunteti un capitol incheiat, din pctul meu de vedere nici nu mai are sens sa ne chinuim sa va atacam organizat, doar asa zonal cate 2-3 playeri sau poate o sa ajungem sa va atacam ca pe satele de barbari ca deh faceti ca mancky, ne lasati sa luam satele moca:)
 

DeletedUser17342

mai manky nu-i mai lasa sa ia sate de la tine ca uite iti sar in cap. fi BARBAT arata-le ca le tii piept :D eu zic sa dai renoble chiar AZI, sigur le recuperezi toate de la 'noobi'
 

DeletedUser

pam pam ! numi mai pierd timpul ca sa va explic cum a fost treaba,bravo lor sau combinat si au stiut cand si cum sa atace,nam nimic sa le spun,au impreuna 3 mil de cpt si consider ca leam facut fata ba chiar am si luat sate de la ei ,singur si cu trupele mele :),dar na odata si odata ma epuizez si eu.Stati linistiti o sa revin :).Din SOD am iesit din cauza "lordului" de acolo,mai multe detalii nu dau din respect pentru ceilalti.Oricum mie indiferent fie ca sunt singur fie ca sunt intr'un trib.prietenii raman prieteni.

PS: Crazy un la multi ani n'am auzit de la tine :(
 

Deleted User - 556077

k66 este cu acte in regula al nostru adica e sub emblema Cryder:cool:

si pe harta avansata la asta ma refer ca mike nu vedea :)
 

DeletedUser

Deathrazor nu cedam pana nu disparare tribul SOD ;) daca o lasam mai moale au timp sa se refaca, deci continuam :>
 

DeletedUser30065

mai e mult pana departe . . .

tot respectul pentru echipa Cryder :) dar dupa calculele mele si avand in vedere ca le-ati luat pana acum cam 4-5 milioane , v-ar mai trebui cam 2 ani sa-i radeti de pe harta :)) . si asta in conditiile in care trebuie sa va pastrati acelasi ritm rapid si eficient de pana acum , ceea ce ma indoiesc ca se va intampla prin razboi 100% :) .
 

Deleted User - 556077

tribul cryder va fi din ce in ce mai rapid si eficient in razboiul cu SOD

pana acum au avut aparare pe care o tinusera la caldurica :)

acum s-a cam terminat si din ce in ce mai multi inactivi in SOD si playeri care ne dau mesaje si ne intreaba ce sate sa ne goleasca :)))

vor pica din ce in ce mai repede ;)
 

DeletedUser

tot respectul pentru echipa Cryder :) dar dupa calculele mele si avand in vedere ca le-ati luat pana acum cam 4-5 milioane , v-ar mai trebui cam 2 ani sa-i radeti de pe harta :)) . si asta in conditiile in care trebuie sa va pastrati acelasi ritm rapid si eficient de pana acum , ceea ce ma indoiesc ca se va intampla prin razboi 100% :) .

Nu trebuie privita o situatie (in cazul de fata un razboi intre triburi) cu ochelari de cal. In jocul asta inceputul este cel mai greu. Daca noi pana acum am luat 700 sate, in viitor vom lua mult mai mult, mult mai usor sau chiar si prin alte mijloace.

Am dat in ei de i-am zapacit. Nu cred ca exagerez daca zic ca jumatate din SOD oricum nu mai dau in noi ca s-au resemnat. Restul care nu-s resemnati sunt conducatorii respectiv cei tinuti sitter de ei.

Zici ca am luat 4-5 milioane? I-ai pus pe aia la socoteala care au iesit din trib si si-au format propriul trib fantoma? I-ai pus la socoteala pe cei care au intrat in alte triburi ? Ia fa un calcul mic si poate vei ramane cu gura cascata la final

Erau la inceput aprox 135 playeri in SOD SOD-1 SOD-2. Dupa primul val de "rupere" au renuntat la SOD-2 si din 3 triburi au format 2 cu un numar de fix 99 playeri. Dupa nici o luna de zile au ramas 90 playeri si crede-ma ca vor mai scadea drastic in viitorul apropiat zic eu.

Nu vrei sa stii ce mesaje primim de la cei din SOD.....nu le zic din bun simt dar pot zice din nou, din punctul meu de vedere SOD e terminat. Nu mai au playeri care sa duca in spate un razboi....vor fi inobilati unu cate unu, sau acaparati de alte triburi in viitorul apropiat.

P.S. wonderkid vad ca esti din THIS, nu am putut intelege tactica voastra ,mai ales ca vorbisem cu niste playeri din fostul VXL ( poate nici nu stiti ca eram eu, fiind pe sitter , dar e irelevant) erau stabilite niste planuri de atac, niste idei, o oarecare colaborare si ati preferat sa va aliati cu un trib (SOD) care e in faza de dezasamblare.....Nu v-am inteles, dar sa tineti minte pe viitor ca v-ati facut-o singuri cu mana voastra
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

imWonderKid, in 2 ani poate ajungem si langa voi cine stie ;) din cate stiu eu nu mai e nici un trib pe l12 care sa aiba razboaie active pe toate granitele cu minim 6 triburi diferite -din top 10 -(excluzand academiile, ca impreuna cu ele cine ar vedea lista noastra de dusmani da stergere cont instantaneu). aici ma refer la restul jucatorilor, se simt ei, care traiesc doar din interne, barbari si vorbe pe extern


e, si inca o chestie, in top10 sunt 2,3 sau poate 4 triburi bune(inca nu am apucat sa ma conving 100% de unele). in rest toate sunt apa de ploaie! si singuri va faceti ILUZII ca sunteti in top la puncte, cand va loviti de un trib bun se vede adevarata fata! (vezi cazul SOD + altele care au trecut prin mana -RR- sau CRyder(de top10), + viitoarele care vor trece)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30065

:) .

DeathRazor , nu stiu cu cine ai vorbit tu fiind sitter la nu stiu cine , n-am idee de discutiile alea . Eu am venit in This din fostul NUCLEO , trib de 40 de membri care avea razboi cu 2 Triburi plus academiile lor ( 10 in total ) , avea 3 granite , si statistic vorbind eram mult peste ele ... asa ca fapt divers . nu vreau sa fac offtopic si sa vbesc despre noi in situatia in care tema de aici este despre razboiul Cryder-Wa-Sod , insa nu inteleg un lucru : de ce ne tot atacati ca suntem trib de copii , ca ne-am aliat cu SOD care sunt pe duca , etc ... noi in Sud nu avem voie sa avem propria familie ? sau cumva v-am stricat niste planuri mai de viitor ? e adevarat ce spune si Crazy , momentan poate suntem multi si degeaba ( poate ) dar drumul nostru e abia la inceput :) si iar "poate" peste 2 ani va fi si granita THIS-Cryder , ceea ce nu prea cred ca se va realiza asa cum am mai zis doar prin razboi 100% .Ziceam de 4-5 milioane care inseamna RAZBOI , nu ca au renuntat nu stiu cati sau ca au cedat psihic nu stiu cati altii . E adevarat ca si lucrurile astea sunt implicate intr-un razboi si ca va ofera avantaje si castigarea mai usoara de teren , dar parca e prea mult entuziasm , pana de revelion probabil va disparea SOD de tot ? :D ii inobilati pe toti ? si pana la vara ne inobilati si pe noi toti si intrati in istoria Lumii 12 pentru totdeauna .
 

DeletedUser

Kidule, de vorbit ii usor dar vedem noi cand o sa aveti si voi un razboi cate sate o sa luati in 2 luni si cat veti creste la inamici invinsi ca si trib. Noi de cand am facut fuziunea aceasta am ajuns pe locul 1 ca si agresori (doar in 2 luni).
Nu mai stati atata pe banca si luati'va de un trib tare sa vedem cum o sa mearga razboiul la voi.
 

DeletedUser30065

:) .

Nu v-am contestat BadNewz imaginea care v-ati creeat-o pe lumea asta , indradevar sunteti buni si omogeni , dar am postat si eu aici pentru ca mai sunt si jucatori in THIS care intradevar joaca si au demonstrat-o .
Ai dreptate , pana nu vom avea un razboi puternic nu demonstram si vorbele mele sunt in vant si accept asta , asta e ...
Insa lucrurile cand le spuneti voi , par asa de simple incat uneori nu le pot accepta eu personal . ( gen : rupem , cucerim , ajungem acolo ... si asta parca v-o propuneti intr-o perioada prea scurta de timp ) .
...parerea mea ...
 

Deleted User - 556077

DeathRazor , nu stiu cu cine ai vorbit tu fiind sitter la nu stiu cine , n-am idee de discutiile alea . Eu am venit in This din fostul NUCLEO , trib de 40 de membri care avea razboi cu 2 Triburi plus academiile lor ( 10 in total ) , avea 3 granite , si statistic vorbind eram mult peste ele ... asa ca fapt divers . nu vreau sa fac offtopic si sa vbesc despre noi in situatia in care tema de aici este despre razboiul Cryder-Wa-Sod , insa nu inteleg un lucru : de ce ne tot atacati ca suntem trib de copii , ca ne-am aliat cu SOD care sunt pe duca , etc ... noi in Sud nu avem voie sa avem propria familie ? sau cumva v-am stricat niste planuri mai de viitor ? e adevarat ce spune si Crazy , momentan poate suntem multi si degeaba ( poate ) dar drumul nostru e abia la inceput :) si iar "poate" peste 2 ani va fi si granita THIS-Cryder , ceea ce nu prea cred ca se va realiza asa cum am mai zis doar prin razboi 100% .Ziceam de 4-5 milioane care inseamna RAZBOI , nu ca au renuntat nu stiu cati sau ca au cedat psihic nu stiu cati altii . E adevarat ca si lucrurile astea sunt implicate intr-un razboi si ca va ofera avantaje si castigarea mai usoara de teren , dar parca e prea mult entuziasm , pana de revelion probabil va disparea SOD de tot ? :D ii inobilati pe toti ? si pana la vara ne inobilati si pe noi toti si intrati in istoria Lumii 12 pentru totdeauna .


tu esti unul din playeri din fostul NUCLEO care nu stia ca noi v-am declarat razboi ;).

am si acum mesajul de la unul din nucleo care imi zicea sa nu il atac ca destul ii are pe cap pe cei din TFN si VXL nu cred ca va tineati asa bine ;)
 

DeletedUser

Nu v-am contestat BadNewz imaginea care v-ati creeat-o pe lumea asta , indradevar sunteti buni si omogeni , dar am postat si eu aici pentru ca mai sunt si jucatori in THIS care intradevar joaca si au demonstrat-o .
Ai dreptate , pana nu vom avea un razboi puternic nu demonstram si vorbele mele sunt in vant si accept asta , asta e ...
Insa lucrurile cand le spuneti voi , par asa de simple incat uneori nu le pot accepta eu personal . ( gen : rupem , cucerim , ajungem acolo ... si asta parca v-o propuneti intr-o perioada prea scurta de timp ) .
...parerea mea ...

Rupem cucerim ajungem acolo pentru ca stim despre ce vorbim. Tu esti "in afara" razboiului, nu stii cata aparare am rupt, ce mesaje primim de la jucatori, cum se lasa de joc dupa ce primesc un atac si cel mai important....ca de fapt in SOD au ramas doar cativa playeri care joaca....restul sunt tinuti sitteri sau de umplutura...Timpul o va demonstra inca o data
 

DeletedUser17342

Kid, noi ce vorbim aici e din punctul de vedere al fiecarui jucator in parte.

Punctul de vedere al tribului in general in exprim doar EU, asa cum am facut-o mai sus.

Bineinteles ca toti suntem pe aceeasi lungime de unda in tribul asta, dar unii sunt mai agresivi (in vorbe sau/si fapte), altii sunt mai 'pasnici' etc.

Iti dai seama ca fiecare are dreptul sa isi faca tactica cum vrea el si cum crede ca e mai bine, familii, academii, aliante, razboaie. Nu avem dreptul sa criticam sau sa judecam, dar avem dreptul sa discutam si sa ne spunem parerile.

Unii pot sa mearga cu capul sus de la inceput, asa cum am facut noi, altii pot sa dea in cap pe la spate, asa cum poate au facut altii.

Oricum in legatura cu SOD, sincer, fara nici o urma de ironie sau superioritate, statisticile alea trebuiau sa fie duble, poate mai mult.

Pentru ca tot timpu cand incepeam sa luam sate de la cineva de la ei era concediat. Ceea ce nu ne facea sa renuntam la inobilari, pentru ca la urma urmei noi ne curatam zonele tactice, NU facem razboaie pentru statistici.

Pana si Manky(unul dintre conducatori) a avut ceva probleme cand a inceput sa piarda sate in favoarea noastra. Mai multe nu are rost sa spun ca nu e treaba noastra problemele lor interne si poate nici nu le stim pe toate...

Cand ni l-au prins pe un jucator descoperit si nu daduse pe la calculator din probleme personale si a pierdut cateva sate, nu l-am concediat, am pus in functiune 'masina de trimis sprijin' - cum ii spunea jucatorul care il ataca : )).

In fine, asta e ideea. Dupa cum am mai spus , probabil se stia deja, tribul CRyder are razboaie active in absolut toate partile, in cerc. Astfel ne-am tinut si jucatorii activi si entuziasti ca poate altfel se lasau de mult de joc. Cand o fi sa ne ducem, ne ducem, dar asta ne motiveaza sa dam tot ce avem mai bun pe zi ce trece.

PS: voi posta si niste poze la off-topic de la prima intalnire tribala de la Brasov:D (multumesc colegilor care au putut sa ajunga din toate colturile tarii.) La urmatoarea asteptam pe oricine de pe l12 ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Repet, am iesit din initiativa mea,eu nu pot sa fiu controlat mai ales de un astfel de om,dar stati linsititi voi juca in continuare,fie ca pierd fie ca nu.Inca ceva,nu le stiti pe toate si apreciez ca nuti dai cu parerea fara rost crazy.

PS:eu nu eram conducator(am renuntat de mult la dreptul asta) daor trageam sforile ,daca ma intelegeti :D
 

DeletedUser24788

Urmarile razboiului :

3 CRyder 48.179.507 50.561.125 45 1.123.581 5075 9.963
4 T.B.S 39.258.710 41.624.755 46 904.886 4195 9.922
5 ~W.A~ 36.625.165 38.993.615 48 812.367 3942 9.892
6 THIS 35.649.157 39.246.231 50 784.925 4010 9.787
7 SOD 34.497.499 35.179.188 43 818.121 3591 9.796
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus