Cucerire sat

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

1.Cate atacuri trebuie date cu nobilul pentru ca sa cuceresti un sat ?
2. In cazul in care posezi un singur nobil si nu-l poti trimite decat pe acesta la atac, in cat timp efectul DEMORALIZATOR al atacului nobilului se diminueaza ? ( intreb acest lucru pentru ca sa pot calcula distanta maxima la care pot sa atac )
tx
razvan
 

DeletedUser

4 atacuri maxim , desi mi sa intamplat sa duca adeziunea pana la 1 :| , si 1 punct de adeziune = 1 ora ,deci daca ai un nobil , si sa zicem satul este imediat langa al tau , trimiti atacul , scade pana la 7x , faci o ora intoarcerea in satul tau + o ora al 2lea atac = 2 puncte de adeziune care cresc intre timp
 

DeletedUser

sunt 3 atacuri minim ca sa iei un sat ( asta cu nobil) :) si maxim cate vrea muschiu tau :)

pe l clasic 2 puncte adeziune pe ora :D la fel si pe l3 , l7 si l8 :) fiind lumi cu viteza 2 :) daca gresesc , corectati-ma :)
 

DeletedUser

sunt 3 atacuri minim ca sa iei un sat ( asta cu nobil) :) si maxim cate vrea muschiu tau :)

pe l clasic 2 puncte adeziune pe ora :D la fel si pe l3 , l7 si l8 :) fiind lumi cu viteza 2 :) daca gresesc , corectati-ma :)

ai uitat de l5, creste cu 1.5/ora:D
 

DeletedUser

Multumesc tuturor pentru raspuns ( in afara de spamer )
Acum la primul sat pe care-l cuceresti ( de fapt satul 2 din "lada de zestre") care ar fi ordinea de preferinte :
a. SAT BONUS cu 3 % + la resurse
b. SAT BONUS cu 10 % viteza + la AZARMA
c. SAT BARBAR cu puncte cat mai multe
d. Sat de cucerit cu ceva peste 1000 puncte

Va multumesc
razvan
 

DeletedUser9103

e) fati armata de atac si i-a un sat, cel putin egal cu nr tau de puncte :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am inceput si eu un joc acum 3 zile si deja m-a prins puternic. dar ma uit crucis cand vad despre ce se discuta si ce intrebari se pun. Un sat se poate cuceri doar cu nobili asa fara nu se poate? "1.Cate atacuri trebuie date cu nobilul pentru ca sa cuceresti un sat ?
2. In cazul in care posezi un singur nobil si nu-l poti trimite decat pe acesta la atac, in cat timp efectul DEMORALIZATOR al atacului nobilului se diminueaza ? ( intreb acest lucru pentru ca sa pot calcula distanta maxima la care pot sa atac )
tx
" Care-i faza cu efectul demoralizator?.am o groaza de intrebari
 

DeletedUser

1)4 atacuri cu nobil.Dar acest lucru depinde:daca ai 4 nobili si ii trimiti unul dupa altul doar 4
Daca ai un singur nobil si il trimiti sa atace poate vei avea nevoie de mai multe atacuri datorta adeziunii
 

DeletedUser

sunt 3 atacuri minim ca sa iei un sat ( asta cu nobil) :) si maxim cate vrea muschiu tau :)

spun ca maxim 5 atacuri se pot da cu nobilul pentru cucerirea unui sat si 3 atacuri se dau foarte rar adica sa scazi 2x35+30(sau mai mare)nu prea este posibil
 

DeletedUser

3 atacuri poate daca ai si arma la paladin..si foarte mult noroc :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus