Cucerire?

  • Autor subiect DeletedUser299
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser299

buna ziua.
Am si eu o intrebare....cum pot cuceri un sat? adica sa ma folosesc de cladirile din satul acela....practic sa fie al meu? ...
 

DeletedUser22

buna seara.

ete si raspunsul...faci nobil!ataci cu el,practic ii furi satu. =))))))))
 

DeletedUser299

omg....sry arsenie da toti care vin aici vor mai multe sate....ce e asa fascinant sa ai 100 de sate?....mai putin timp liber;)))

ce e fascinant? sa faci resurse mai rapid :| parerea mea...si app de nobil cate luni iti ia sa faci o generatie?:)))))
 

DeletedUser

in general iti faci nobil pe la 4000 de puncte, bine potzi sa ai si la 3000(teoretic e posibil si la 1500, dar aia inseamna sa nu ai mine de lvl rezonabil, cazarma calumea... ) de puncte.... Iti faci academia, faci o moneda, si apoi nobilul...
 

DeletedUser

Dar nu trebuie ca intai sa ii decimezi apararea si dup-aia sa ataci cu nobilul?
Este indeajuns doar 1 sau trebuie mai multi?
 

DeletedUser177

e de ajuns si unul singur, cand ataci cu nobilul si acesta nu moare respectivul sat pierde in jur de 35% loialitate, cand ai ajuns la 100% satul e al tau.
 

DeletedUser

e de ajuns si unul singur, cand ataci cu nobilul si acesta nu moare respectivul sat pierde in jur de 35% loialitate, cand ai ajuns la 100% satul e al tau.
Defapt cand loialitatea scade sub 0 satul este al tau. Un val de atac cu nobil scade intre 20 si 35% din loialitate... Loialitatea se regenereaza singura cu 1% pe ora.
 

DeletedUser

corect sir Gulos...deci sa nu va mire cand o sa faceti si 5 drumuri cu un nobil,daca aveti ghinion
;)
 

DeletedUser

Pai deaia este bine sa iti faci 2-3 nobili, apoi sa te apuci sa cuceresti un sat:D... asa trimiti 3 valuri la intervaluri f scurte de timp, si apoi ink doua... Bine, este adevarat ca exista si un dezavantaj in chestia asta: dak cuceresti satul cu doar 4 valuri, si mai vine un al cincilea catre sat, este posibil sa pierzi ink un nobil degeaba...
 

DeletedUser

si nu uitati copii, sa nu trimiteti mai mult de un nobil intr-un singur atac!

ca pe mine m-au mai atacat genii din astea!

p.s. faptul ca am ajuns sa am prea multe sate m-a determinat sa renunt la o lume! asa ca lasati-o mai usor cu satele!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus