Cum dai atacuri la secunda

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

stiu si eu cateva
dar daca vreau sa dau 5 sau 6 atacuri(toate numai cu topoare sau ....)
 

DeletedUser

stiu si eu cateva
dar daca vreau sa dau 5 sau 6 atacuri(toate numai cu topoare sau ....)

pt 5 atacuri faci acelasi lucru ca mai sus numai ca mai deschizi un tab iar la al 6 lea atac nu te mai lasa jocul in sine sa trimiti

daca vrei sa trimiti trupe diferite calculezi diferenta din top,cav,spade sau mai stiu eu ce vrei sa trimiti ,iti pui ceasul sa sune la ora x si gata
 

DeletedUser11867

pune corect intrebarea
atacuri la secunda de pe acelasi sat sau
de pe sate diferite...
 

DeletedUser11867

chestia e ca eu nu ma pricep sati explic...
in mod normal dupa mine ar trebuie un moderator sau un admin sati explice...in mare tia explicat indiana dar tu vrei cred toti pasii...
era pe youtube parca un filmulet despre cum sa trimiti atacuri la sec parca....
 

DeletedUser29094

Pai uite cum fac eu, nu stiu daca e metoda perfecta, sau nu.
Folosesc TwStats, respectiv 'Attack Planner-ul' de acolo ( http://ro.twstats.com/ro7/index.php?page=attack_planner ). Imi calculeaza distanta si la ce ora trebuie sa trimit.
Dupa care imi pregatesc trupele. Daca vreau sa dau de pe mai multe sate, intru in Piata Centrala, peragesc trupele, dau click pe butonul ' Atac ' si raman in fereastra de OK. Pun un ceas sa-mi sune cu 2 minute inainte de ora la care trebuie sa dau atacul, iar click pe butonul OK dau la maxim 2-3 secunde inainte de secunda scrisa pe TwStats. Daca internetul se incarca si mai repede, poti da si la 1-2 secunde.
Atentie cu nobilii. De obicei eu ii programez sa ajunga la 5 secunde dupa atacurile full si de obicei trimit vreo 6-7 sate full cu cate un nobil. Asta-n caz ca baiatu' dodge-aza atacurile full, sa am cum sa ii sparg apararea. Din vreo 7, maxim 8 sate full cu cate un nobil, nu cred ca n-ai cum sa nu iei satul.
De asemenea, daca sprijinul mi-l programez la maxim 2-3 secunde dupa ultimul nobil.
Daca intreaba cineva de ce le programez putin mai tarziu unele de altele, este pt. ca in cazul in care internetul mi se incarca mai greu, sa nu se suprapuna atacurile si s-ajunga nobilii inaintea atacurilor full, de exemplu, sau sprijinul inaintea nobililor.
 

DeletedUser11867

uite colega mea de trib ce le stie...uitasem unde se gaseste chestia asta...
oricum citeste si co,emtariile cateva sunt destul de interesante...
 

DeletedUser

pai pe twstats la planificator imi arata doar ora la care vreau sa trimit?
 

DeletedUser29094

Asteapta 15 minute, iti fac un tutorial cu poze, OK ?
Ma refer la cum sa folosesti TwStats' Attack Planner
 

DeletedUser

uite colega mea de trib ce le stie...uitasem unde se gaseste chestia asta...
oricum citeste si co,emtariile cateva sunt destul de interesante...

Am mai fost si eu solicitata pt explicatii si cum mi-e lene sa zic acelasi lucru de 10 ori. Le dau linkul ca si eu tot cititind pe unde am apucat am invatat ... si pe vremea mea nici nu erau asa tutoriale avansate si nici topicuri smechere pe forum :D

oricum de pe topicul ala poti invata destule
 

DeletedUser29094

In prima faza, iti alegi satul pe care vrei sa-l ataci, ce jucator il ataca ( tu, adica ), data la care sa ajunga si ora la care sa ajunga atacurile.
Satul tinta - Satul pe care il ataci
Ataca jucator - Jucatorul care ataca satul respectiv
Data de sosire - Data la care sa ajunga atacul
Timpul de sosire - Ora la care sa ajunga atacul


In cea de-a doua faza, iti sunt afisate pe ecran toate satele jucatorului care ataca ( adica ale tale ). Aici selectezi satele de pe care se vor trimite atacurile, precum si cea mai inceata unitate din atac ( daca de pe un sat trimiti nobilii, vei selecta nobilul, iar daca de pe un sat vei trimite curatare care contine berbeci, vei selecta berbecul ).


In faza a treia, vei primi ora la care sa trimiti atacul, precum si data. Astfel:
Lansare de la - Satul de pe care e lansat atacul
Cea mai lenta unitate - Unitatea care face cel mai mult timp pana la satul tinta
Timp de calatorie - Timpul pe care trupele tale il fac pana la satul tinta
Lansat la - Data si ora la care trebuie lansat atacul pt. a ajunge la ora prestabilita ( in cazul nostru, ora 20.00.00 ).

Am renuntat la poze pt. ca nu merg puse calumea. Sper ca te ajuta si asa.
 

DeletedUser

asta stiu dar trebuie sa fiu online la ora scrisa acolo ca sa dau eu atacul?
sau se trimite singur?
 

DeletedUser29094

Nu, tu trebuie sa il dai. Ti-am explicat in post-ul anterior.
Intri in Piata Centrala a satelor de pe care dai atacurile, pui trupele, dai ' Atac ', dar NU apesi pe OK. Apesi pe OK cu 2 secunde inainte de timpul scris pe TwStats ( gen, daca tu trebuie sa dai atacul la 16.00.00, tu il vei da la 15.59.58 ).
 

DeletedUser

asta stiu dar trebuie sa fiu online la ora scrisa acolo ca sa dau eu atacul?
sau se trimite singur?

cum sa se trimita singur?logic ca trebuie sa fii on .. oricum inainte iti recomand sa citesti Ajutor si FAQ si dupa sa incepi sa pui intrebari,iti dai seama mai repede de cumse joaca acest joc
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus