Cum sa fii MARE atunci cand esti MIC !

DeletedUser

Am decis sa fac acest topic deoarece incepatorii ca si mine nu prea stiu la ce sa dea up ! Mie mi-au mai explicat prieteni dar va rog sa lasati niste tactici ca sa invete si incepatori :D

Eu zic ca e bine la inceput sati faci :

Resurse 28
Cazarma 25
Zidu 20

Si apoi sa cuceresti sate ^_^


Lasati fiecare cate o tactiva ^_^..spor la cucerit ^_^
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18865

depinde la ce te referi inceput. Nu cred ca poti sa faci cladirilea alea intr-o saptamana.
Nici nu e bine sa faci cazarma in primele zile de cand ai protectie.
 

DeletedUser

Nu intr-o saptaman da multi prieteni deai mei care joaca de vreo 2-3 zile mi-au zis ca ei vor sa cucereasca sate...si leam explicat ca dupa vreo 2 luni o sa cucereasca pana atunci sa dea up ^_^
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18865

deci in prima saptamana dupa ce s-a deschis lumea trebuie sa ridici minele, in ultima zi a saptamanii sau ceva mai repede cazarma. Cand expira protectia de incepatoti la altii sa dai repede in ei ca sa nu aibe timp sa se refaca.Dupa aceea dupa ce incepi sa vezi ca ei nu se mai pot mentine din resursele pe care le ei faci armata/cladiri. Depinde spre ce vrei sa indrepti. Daca crezi ca bagand frica in dusmani cand vad un sat de 12154 de puncte (aici ma refer fara biserica) o sa te avatajeze sau nu. In cazul in care nu crezi ca o sa fie asa faci armata.
Cladiria principala zic ca pentru primele saptamani (2-3) e bine merci la un nivel cuprins intre 10-15
 

DeletedUser

Dap ai dreptate in ce zici :D eu joc de 1 sapt si am asa :

Cladirea principala 10
Cazarma 4
Biserica completa
Fierarie 1
Piata centrala complet
Statuia complet
Targ 1
Lemne 14
Argil 14
Fier 12
Ferma 4
Magazie 10
Ascunzatoare 4
Zid 3
--------------------------
70 Lăncier
20 Luptător cu spada
1 Paladin
 

DeletedUser15145

biserica principala 10 , nu prea ai nevoie de ea doar ca e pe 9 si viteza 1..hmmz
 
Sus