Cum sa folosesti scripturi!!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

baD rullz

member
Scor reacție
98
Multumesc frumos ! Merge super..Pacat ca trebuie sa dai atatea comenzi :)) :D


Despre : Support Planner si Fake Planner stiti ceva ? Ma refer la celelalte scripturi aflate pe pagina de la echilibrare resurse ce stiti ?
Am vazut ca sunt actualizate decat pentru unele lumi pana L27.
 
Ultima editare:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Am vazut ca ai nick-ul in en... am crezut ca le intelegi. Uite aici
Trebuie sa pui viteza serverului si viteza trupelor.
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Deci stai sa vad daca am inteles :D Unde era vorba de engleza si italiana se referea la limba ?:))

Eu credeam ca este in functie de servere..De lumi..


Multumesc mult,de aici ma descurc ! :D
 

DeletedUser

mie tot nu imi merge o_O

ce are, sunt toate scripurile gresite sau ???
am pus scirptul la URL-ul dorit, am pus o imgine pt task, un nume si tot nu merge >_<
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Ok, dupa ce ai completat acei pasi iti apare in task numele noului script?

Daca da, un alt lucru foarte important, ai dat click pe el?
Daca da, ce se intampla cand faci asta?


PS: fiecare script trebuie rulat pe o pagina specifica, in general acestea nu functioneaza pe orice pagina
 

DeletedUser

pai asta este faza, nu s-a intamplat nimic cand am dat click
nu imi merg decat scirpturile de la thread-ul adminului, si nu toate
 

DeletedUser

care dintre scripturile de acolo nu iti merg ? poate nu ai copiat scripturile cum trebuie , la ultimul update nu au fost mari probleme de functionare a scripturilor si unde au fost mythra si chinez le-au reparat .

ps : ce browser folosesti ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu inteleg precis la ce te referi, dar niciun scirpt din thread-ul tau nu mi-a mers, decat cele de la thread-ul adminului.
 

DeletedUser

nu inteleg precis la ce te referi, dar niciun scirpt din thread-ul tau nu mi-a mers, decat cele de la thread-ul adminului.
in primul rand este nevoie de cont premium . am senzatia ca tu incerci sa le folosesti altfel decat este permis .
in al 2 lea rand , daca nu stii sa postezi scripturile cum ti-a cerut chinez spune numele lor .
in al 3 lea rand , fiecare script se foloseste in mod diferit . instalarea este identica dar modul in care se folosec precum si pagina in care se folosesc difera de la un script la altul .
 

DeletedUser

stiu ca e nevoie de cont premium, si am cont premium, mai am inca 4 zile (dupa nu stiu daca mi-l reactivez, nu sunt asa mari beneficii infara de faza cu scripturile)
Apropo, exista un script care sa-ti arate cum lucreaza taietorii de lemne la toate LV-urile?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
1. Pentru scripturile nefunctionale, da-ne un exemplu clar. Pune aici copy paste la codul inserat la nivel de joc si care nu iti functioneaza.

2. In ceea ce priveste "scriptul" care sa arate cum lucreaza taietorii de lemne la fiecare nivel, te referi sa iti arate productia de resurse per ora, in functie de nivelul cladirii/minei si de viteza serverului? daca da, nu cred ca exista dar se poate face extrem de usor (desi dupa parerea mea nu are un grad de utilitate... prea mare; oricum, exista aceasta informatie deja pe wiki triburile sub forma unui tabel). In principal, trebuie sa stii o formula simpla pe care ti-o si pot prezenta (cu scopul, bineinteles, sa iti calculezi ce anume te intereseaza si care nu exista deja pe wiki - link ):

productie/ora = 30 * 1.163118^([nivel_cladire]-1) *viteza_server

(in spoilerul de mai jos ai un exemplu numeric)

sa zicem ca avem:

viteza serverului este 1.2
nivelul minei este 9

ca atare, vom avea:

productie/ora = 30 * 1.163118^(9-1)* 1.2 = 120.584809

La afisare se rotunjeste la valoarea celui mai apropiat numar intreg, deci 121 in acest caz.

Daca te refereai la altceva, atunci detaliaza ca sa vedem ce vrei si ce utilitate ar avea.
 
Ultima editare:

DeletedUser

1. Pentru scripturile nefunctionale, da-ne un exemplu clar. Pune aici copy paste la codul inserat la nivel de joc si care nu iti functioneaza.

2. In ceea ce priveste "scriptul" care sa arate cum lucreaza taietorii de lemne la fiecare nivel, te referi sa iti arate productia de resurse per ora, in functie de nivelul cladirii/minei si de viteza serverului? daca da, nu cred ca exista dar se poate face extrem de usor (desi dupa parerea mea nu are un grad de utilitate... prea mare; oricum, exista aceasta informatie deja pe wiki triburile sub forma unui tabel). In principal, trebuie sa stii o formula simpla pe care ti-o si pot prezenta (cu scopul, bineinteles, sa iti calculezi ce anume te intereseaza si care nu exista deja pe wiki - link ):

productie/ora = 30 * 1.163118^([nivel_cladire]-1) *viteza_server

(in spoilerul de mai jos ai un exemplu numeric)

sa zicem ca avem:

viteza serverului este 1.2
nivelul minei este 9

ca atare, vom avea:

productie/ora = 30 * 1.163118^(9-1)* 1.2 = 120.584809

La afisare se rotunjeste la valoarea celui mai apropiat numar intreg, deci 121 in acest caz.

Daca te refereai la altceva, atunci detaliaza ca sa vedem ce vrei si ce utilitate ar avea.

nu, chiar la asta m-am referit ^_^
si in legatura cu 1, nu mai stiu clar ce scripturi ca am incercat mai multe o_O
 

DeletedUser26763

un calulator de puncte pentru sate stiti careva? adica sa-ti calculeze cate puncte faci daca ai cp x cazarma x grajd x si etc. daca stiti va rog frumos un link :d
 

DeletedUser26763

de calculatorul de ferma il stiu deja am configuratile facute acolo de mult...dar la cladiri pe lume cu biserica nu am si m-ar ajuta asta sa fac o configuratie gen 10k pct toate satele (si cele cu biserica lvl 3 si cea cu prima biserica si cele fara biserica) ceve gen ce e la managerul de cont...
 
Sus