Cum sa folosesti scripturi!!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Fiecare script se foloseste in mod diferit,in fiecare topic scrie ce face acel script si cum se foloseste.
Ceea ce multi dintre voi m-ati intrebat,este unde se pune scriptul.
Prima data iti trebuie cont premium.Fara el nu se poate,sorry.
Daca ai cont premium,te duci sus la Setari,la task prelucrare rapida si dai click pe Adăugarea unui text nou.La Introdu numele scrii numele scriptului,url imagine pui imaginea daca vrei,nu trebuie neaparat si la URL-dorit: scrii codul scriptului.Apesi ok,si gata,iti salveaza scriptul si poti sa il folosesti cand vrei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

si sa inteleg ca la nici un script nu trebuie sa bifezi casuta aia cu 'deschidere in fereastra noua' :D
 

DeletedUser

nu
dar oricum poti s o deschizi si daca nu e bifata:
click dreapta si open new window (sau tab daca vrei)
 

DeletedUser

de ce nu imi merg unele scripturi?

am scripturi care merg in l12 dar nu merg in l clasik! d c?
 

DeletedUser

Am o problema: dau sa adaug un script si am urmatorul mesaj : size_limit exceeded !
Am avut 35 de scripturi si am sters 3, crezind ca asta este problema, dar nu am rezolvat. Scriptul ce am vrut sa adaug este cel de trimis resurse intre sate... Are cineva o idee ce se poate intimpla? mersi.
 

DeletedUser5809

Am o problema: dau sa adaug un script si am urmatorul mesaj : size_limit exceeded !
Am avut 35 de scripturi si am sters 3, crezind ca asta este problema, dar nu am rezolvat. Scriptul ce am vrut sa adaug este cel de trimis resurse intre sate... Are cineva o idee ce se poate intimpla? mersi.

Acel mesaj apare cand ai prea multe scripturi. Trebuie sa mai stergi din ele, iti recomand sa stergi si cookie-urile si pe urma sa bagi unu nou.
 

DeletedUser

Acel mesaj apare cand ai prea multe scripturi. Trebuie sa mai stergi din ele, iti recomand sa stergi si cookie-urile si pe urma sa bagi unu nou.

Am sters deja 3 scripturi...M-am dus pe alt calculator si ar fi trebuit sa mearga, cookie-urile sint legate de memoria paginei web intr-un calculator, daca schimbi de calculator nu mai ai cookie-urile respective?
Mersi de raspuns!
 

DeletedUser5809

Da, daca te duci pe alt calculator nu merg si cookieurile cu tine, dar daca il folosesti si pe ala destul de des pentru triburile si altele, e acelasi lucru.
Mai sterge din ele, cum am zis, apare doar cand ai prea multe scripturi:(
 

DeletedUser

Da, daca te duci pe alt calculator nu merg si cookieurile cu tine, dar daca il folosesti si pe ala destul de des pentru triburile si altele, e acelasi lucru.
Mai sterge din ele, cum am zis, apare doar cand ai prea multe scripturi:(

Tocmai vin si am creat scriptul de dodge, asta a mers fara probleme, fara sa mai sterg din scripturi, e legat oare de lungimea scripturilor?
 

DeletedUser4833

Am nevoie de scriptul de gasit nobili....am dat sa-i fac vreo 80 de nobili pe 3 continente......si vreau sa-i gasesc repede....dati-mi si mie 1 link...
ms
 

DeletedUser5809

Tocmai vin si am creat scriptul de dodge, asta a mers fara probleme, fara sa mai sterg din scripturi, e legat oare de lungimea scripturilor?

Care script ai incercat si nu te-a lasat? Nu cred ca e vorba de lungimea scriptului in sine, adica e prea lung si nu te lasa sa iti faci un link nou, poate e vorba de un numar maxim de caractere in tot quickbarul, de asta am zis sa mai stergi din scripturi.
Hai ca trimit eu o intrebare la suport sa aflu sigur si postez aici, si vedem ce facem.:D

Am nevoie de scriptul de gasit nobili....am dat sa-i fac vreo 80 de nobili pe 3 continente......si vreau sa-i gasesc repede....dati-mi si mie 1 link...
ms

Colectia de scripturi, foloseste scriptul de sort, mai bun si mai complex, cel simplu de gasit nobili mai face figuri cateodata.
 

DeletedUser

Care script ai incercat si nu te-a lasat? Nu cred ca e vorba de lungimea scriptului in sine, adica e prea lung si nu te lasa sa iti faci un link nou, poate e vorba de un numar maxim de caractere in tot quickbarul, de asta am zis sa mai stergi din scripturi.
Hai ca trimit eu o intrebare la suport sa aflu sigur si postez aici, si vedem ce facem.:D

Am mai sters 5 scripturi si a mers ! se pare ca se leaga de lungimea scripturilor in total pe pagina, altfel nu inteleg...am citit pe aici ca un jucator are 40 de scripturi, eu am 27 acum...
Mersi de atentie
 

DeletedUser5809

Am mai sters 5 scripturi si a mers ! se pare ca se leaga de lungimea scripturilor in total pe pagina, altfel nu inteleg...am citit pe aici ca un jucator are 40 de scripturi, eu am 27 acum...
Mersi de atentie

cred ca da, oricum am intrebat la suport sa stiu si eu sigur, in caz ca se mai intalneste cineva cu problema asta.
 

DeletedUser

trimitei mesaj privat lu mama zmeilor. ca el se ocupa de scripturi
dar din ce mi-a zis ai un spatiu predefinit de stocare si daca ai foarte multe scripturi instalate spatiu de stocare e ocupat si prin urmare nu te lasa sa bagi noi scripturi.

LE: la o analiza usoara pare si logic sa ai un anumit spatiu predefinit.
in situatia in care par zeci de scripturi, si toata lumea le foloseste, ar incarca serverul pana cand ar ceda (exact ca un balon in care se sufla aer)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

trimitei mesaj privat lu mama zmeilor. ca el se ocupa de scripturi

Banuiesc ca daca persoana care vede ticketul nu stie exact raspunsul, ajunge ticketul la mamazmeilor, nu e nevoie sa il deranjez personal.
O sa sterg mai incolo posturile si o sa las doar raspunsul la intrebarea cu size limit sa se vada usor.


dar din ce mi-a zis ai un spatiu predefinit de stocare si daca ai foarte multe scripturi instalate spatiu de stocare e ocupat si prin urmare nu te lasa sa bagi noi scripturi.

Asta cred si eu, dar sa fim siguri.
 

DeletedUser

Care script ai incercat si nu te-a lasat? Nu cred ca e vorba de lungimea scriptului in sine, adica e prea lung si nu te lasa sa iti faci un link nou, poate e vorba de un numar maxim de caractere in tot quickbarul, de asta am zis sa mai stergi din scripturi.
Hai ca trimit eu o intrebare la suport sa aflu sigur si postez aici, si vedem ce facem.:D

Sal, ai avut un raspuns de la admin? mersi
 

DeletedUser

cum sterg din scripturi

nu reusesc sa sterg din scripturi...
ex mass recrut l-am sters din setari si a disparut de pe bara dar cand dau la recutari inca mai e acolo
stiu ca e o intrebare de incepatori dar tre sa incep si eu de undeva, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Nu, ceea ce vezi tu mass recrut este o pagina separata si nu e script, face parte din joc. Cand dai prima data recruteaza iti apare sa pui trupe doar in satul in care esti, daca dai recrutare in masa poti sa recrutezi pe mai multe sate, acolo si merge scriptul de mass recrut. Faptul ca pui scriptul nu adauga si acel link cu recrutare in masa, aceea este o functie a jocului, doar scriptul e separat si se pune manual in bara sus.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus