cum sa JOCI JOSNIC in triburile.ro

  • Autor subiect DeletedUser17342
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17342

Las pozele sa spuna totul:


1. stabilirea datelor contractului:

this004.png



1. discutia de astazi, 08 ianuarie 2010


this1o.png

this003r.png



Comunitatea CRyder este repulsionata si foarte dezgustata de tot ce se intampla pe aceasta lume 12 si de oameni cu care am avut 'placerea' sa ne intalnim si sa intram in contact. Acestea fiind spuse, jocul acesta nu se poate juca cu scarba, speram sa mai gasim urma de placere, daca nu viitorul este foarte incert.

Tinem sa ii salutam calduros pe cei care au stiut sa fie oameni de caracter si cum sa se comporte onorabil. Indiferent, prieteni sau dusmani tribul CRyder va respecta. Nu e nevoie de nume, se stiu foarte bine acestia
 

DeletedUser

Ca sa vezi cu cine te'ai aliat improtriva SOD'ului,sti tu cand crazy ;)
 

DeletedUser

cu cine ne-am aliat impotriva sodului...?
cu this sau...cum se numeau inainte? ca nici nu mai stiu vxl parca....

Aia au inceput sa-si blindeze granita cu noi din secunda in care s-a creat THIS....ce alianta cu this....? Aia saptamani in sir isi trimiteau sate de la zeci de ore sute de ore distanta sprijin pe granita cu noi, iar noi eram aliati cu ei...?
 

DeletedUser17342

sa nu mai intram in discutii inutile. alta era ideea.

cum joaca unii(majoritatea) jocul asta ce se vrea a fi 'joc' . totusi ma intreb daca virtual sunt unii asa cum sunt in realitate. doamne fereste sa te lovesti de ei ca te-ai rezolvat.


Ca sa vezi cu cine te'ai aliat improtriva SOD'ului,sti tu cand crazy ;)
manky, atunci erau altii, alt trib etc. si oricum au trecut luni bune de atunci. ce sa zic. mai greseste si omu;)


Astia sunt genul de oameni care la fiecare lume isi schimba nick-ul sa nu ii recunoasca nimeni acolo. mi-e rusine mie de rusinea lor(genul asta de oameni).


tin totusi sa precizez ca imWonderKid a fost tot timpul corect si ce a zis aia a facut. mai mult stie si sa joace si are si bun simt. probabil ca a fost scos din schema acuma cum s-a intamplat si cu Dechande, si cu Ax3lmaniac si altii... ce stiu eu ce manarii fac ei pe acolo. nici nu ma intereseaza toate tampeniile de pe l12, numai ce are legatura directa cu noi
 

DeletedUser

Stai linistit Crazy ca peste cateva saptamani apar si astia in 13 roz =))) au talent astia din TMH sau mai corect spus au programul ala de fura conturi numit "prosteala" :)) ooff e greu sa respecti un contract ... te ai gandit ca poate nu stia sa citeasca atunci?? :)) poate a invatat dupa revelion... oricum noi ne pastram directia ;)
 

DeletedUser

Pai ce sa mai zic de tratatul NVD pe care l-am avut semnat cu cei din l-w si din t.b.s ?

Conducatorii fiecarui trib getii, c.a.g. , l-w si t.b.s au semnat un pact de alianta foarte frumos redactat si cu foarte multe clauze , ca ulterior el sa fie incalcat de catre conducerea ultimelor 2 triburi. Nu vreau sa fac caz pe aceasta tema, doar subliniam ca in acest joc "cuvantul" sau mai bine zis onoarea sunt "since fiction". :)
 

DeletedUser17342


oricum v-ati facut deja de rusine in fata tuturor. se vede ce obraz gros aveti daca aveti inca neobrazarea sa comentati.

cu asta am incheiat orice discutii cu voi ca poate e contagios de ce suferiti


si bog, niciodata nu am facut asa. cu asta am incheiat sa postez aici.
 

DeletedUser16895

Pt mine este acelasi lucru cum ati facut si voi dupa fuziune cu aliatii ;)
 

DeletedUser

Crazyyesco asa ati facut voi inca de la inceputul jocului...in 80% din cazuri nu ati avut cuvant...si nu ma refer in special la tine...sunt un om care a vorbit cu conducerea voastra inca din ziua 3-4 de joc si stiu ce vorbesc aici...niciodata nu a putut cineva sa aiba incredere in cuvantul vostru...50% din ce este cryder astazi este construit si pe ''incalcari de cuvant''...si nu spun asta pentru ca avem razboi...eu numai joc...m'am mutat pe alta lume cu bagajele :d spun doar simplu adevar constatat dupa aproape 1 an de joc langa voi ;)....

P.S. Nu inseamna ca le i-au apararea celor din THIS...nu vreau sa comentez in legeatura cu ei :D
 

Deleted User - 556077

imhotep the god în data de 09.01. la ora 14:26
as dori un id de e-mail, id de mess, sau numar de tel

imhotep the god în data de 09.01. la ora 14:33
discutia care as vrea sa ou tine, ar fi ceva mai lunga, si nu imi permit sa o las la indemana oricui!!!

teo-82 în data de 09.01. la ora 15:33
074******

teo-82 în data de 09.01. la ora 16:15
dai beep??

imhotep the god în data de 10.01. la ora 20:28
te-ai mai gandit???? care ar fi pozitia ta, fata de propunerea mea???
1.afirmativ ?
2.in curs ?
3.negativ ?

imhotep the god în data de 10.01. la ora 20:28
eu zic ca daca imi dai o sansa, si ai incredere, vei vedea ca am dreptate!!!

imhotep the god în data de 11.01. la ora 23:00
????????????????

teo-82 în data de 12.01. la ora 02:06
stai frate ca nu stiu care e faza,pana acum ai ** cu siterul. poate imi explici si iti rasp

imhotep the god în data de 12.01. la ora 07:18
depinde cine e sitter

teo-82 în data de 12.01. la ora 09:30
Tigrulalb era sitter....

imhotep the god în data de 12.01. la ora 14:35
acum ca ai revenit d-ami un raspuns, ca sa stiu si eu ce sa ** mai departe

teo-82 în data de 12.01. la ora 15:47
pai spune-mi despre ce e vorba ca sa-ti raspund

imhotep the god în data de 12.01. la ora 16:21
e sitter-ul in continuare!!! si nu vreau sa creez probleme lui teo adica daca tu nu stii, nu o sa iti spun eu, o sa iti spuna el, ca sa nu se supere nimeni!!!
daca era el, stia la ce anume ma refer, drept dovada ca e sitter-ul si nu el :))
insa nu-i nimic!!!

teo-82 în data de 12.01. la ora 18:34
bai frate,eu sunt teo...am avut niste pr si nu am putut intra cateva zile bune. pana acum a stat siter la mine varcolac si cu tigrul. cred ca cu varcolac ai ** la tel ca am vazut nr lui in mesaje

imhotep the god în data de 12.01. la ora 20:25
** cu tigru, si da-mi un raspuns!!!
i-am poropus, sa veniti la noi!!!!
tu si cei 3 mushetari ai tai!!!

daca o faci, dai totul peste cap in acea zona ahartii, caci sunteti piloni de sustinere! trecerea voastra la noi, ar insemna schimabrea hranitelor, si totodata haos in [ally]CRYDER[/ally] insa in acelasi timp, veti avea ce cucceri f usor, deoarece pana se va trezi lumea si ivi va retrage sprijin si se va organiza, voi ati matura un pic zona!!! ce zici?

teo-82 în data de 12.01. la ora 20:54
hai sa fim seriosi,sa dezertez in asa fel...mai bine ma las de triburi...dar exista o portitza,sa ** cu baietii,unde sunt ei sunt si eu

imhotep the god în data de 12.01. la ora 21:17
eu v-am marcat pe harta, si formati cel mai compact nucleu!!! aveti o paarte din sortii hartii, si consider ca ar trebui sa profiti de acest lucuru!!! te-ai facut cunoscut in this intr-un fel sau in altul, insa colegii tai nu pre te cunosc in toate felurile, iar tu ai oportunitatea sa nu lasi nici o pata formata de sate ale altcuiva, decat a echipei care ti-ai format-o, si aici ma refer la voi cei 4 muschetari, si cei de pe langa voi cu care va mai intelege-ti bine!!!

e o simpla propunere, insa raspunsul ei as vrea sa il am ceva mai repede atat timp cat ostilitatile is dechise in mod oficial!!!

teo-82 în data de 12.01. la ora 22:35
eu cu aliatii mei jucam de vreo 2 ani impreuna ...ne cunoastem capacitatile fiecaruia imparte...ramane de vazut...ms de inv,iti voi comunica rasp dupa ce ma consult cu colegii.
bafta

imhotep the god în data de 12.01. la ora 22:36
ok!!! sai inteleg ca apoi te lasi de joc?

imhotep the god în data de 12.01. la ora 22:37
scuze, :)))))
intelesesem ca mai joci 2 saptamani :))

teo-82 în data de 12.01. la ora 22:40
initial m-am lasat lasat dar la rugamintea colegilor am revenit de 2 zile...cred ca se vede,am luat 2 sate si am mai atacat pe alti colegi de ai tai ;)))

imhotep the god în data de 12.01. la ora 22:43
mda, dar ti-a expirat contul premium :))
nasol moment!!!!
vino la noi, si nu o sa iti para rau, serios!!!!
farmecul jocului a fost in echipa facuta de tine, amplifica-l venind la noi :)) ar fi o provocare pt tine

teo-82 în data de 13.01. la ora 21:49
cum pot sa vin asa fara nici o asigurare...tu ** din carti acum,nu imi dai nici macar un motiv sa vin la voi...fi mai deschis in propunerea ta,nu stii sa iti pui pct de vedere

imhotep the god în data de 13.01. la ora 23:48
credeam ca se intelege de la sine sprijinul tribului odata ce intetiile voastre sunt intra-adevar serioase!!!

daca vrei detalii ** cu [player]bibison[/player]

teo-82 în data de 13.01. la ora 23:49
ok,iti dau nr de tel sa ma sune?
dar daca e sa aveti intentii serioase si cu adevarat vreti ceva o sa avem nevoie de sprijin pe satele de langa crider.

imhotep the god în data de 13.01. la ora 23:51
sigur!!!

teo-82 în data de 13.01. la ora 23:51
ok. iti dau nr de tel sa ma sune?

imhotep the god în data de 13.01. la ora 23:53
ideea mea, ar fi sa primi-ti sprijin ad-hoc pe majoritatea satelor pana vom reusi sa ne mobilizam cu totii din toate partile pt a blinda satele!!! in momentele ce vor urma va va trebui o mare dexteritate si abilitate, se va vedea cu adevarat valoarea voastra de jucatori pana va sosi blindajul :))

imhotep the god în data de 13.01. la ora 23:54
si da da numaul, probabil te va suna imediat ce va citi mesajul

teo-82 în data de 13.01. la ora 23:56
frate,eu nu sunt copil,joc acest de de 3 ,5 ani...fara sprijin in sate (sa vad eu ca il am) nu parasesc tribul...
076*******

imhotep the god în data de 13.01. la ora 23:57
pararea mea, de amic, viitor coleg, sau cum vrei sa ma incadrezi, e sa astepti sa vezi primele sate de sprijin intrate in satele tale, apoi sa faci miscarea!!!

teo-82 în data de 13.01. la ora 23:58
asta am zis si eu

imhotep the god în data de 13.01. la ora 23:59
am dat trimitere, fara sa mai citesc ce ai scris :))


legenda continua....


vise taica vise :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu stiu daca e mesaj amuzant sau doar ceva josnic.
Va las pe voi sa alegeti.
Cum sa ameninti un jucator de 30.000 puncte cand tu ai 2.4mil. sa-l lasam pe Dragos-Andrei sa ne explice.
si sa-ti mai iei si ban pe deasupra, pt ca la valoarea lui a decis sa se debaraseze si de trupele jucatorului micut.
Prea comic sau josnic?

acuma mesajele:
dragos-andrei astăzi la ora 18:17
da-mi sitter de verificare acum !

dragos-andrei astăzi la ora 18:35
?

Dinica astăzi la ora 18:36
dc sa iti dau ?

dragos-andrei astăzi la ora 18:37
imi dai acum sau nu ?

Dinica astăzi la ora 18:37
dar spunemi dece?

dragos-andrei astăzi la ora 18:38
pt ca asa vreau eu ! sunt conducatorul tribului si verific pe oricine cand vreau eu !
da-mi sitter pentru verificare acum !!!

dragos-andrei astăzi la ora 18:39
dai odata sau nu ?

Dinica astăzi la ora 18:39
sunt sigur ca vrei sa trimiti sprijinurile din sat.

Ca redpunkone vrea sa imi ia satele.

dragos-andrei astăzi la ora 18:40
esti concediat pt ca nu dai sitter !

Dinica astăzi la ora 18:41
Gata...iti dau..SCUZE te rog

dragos-andrei astăzi la ora 18:41
astept ! ACUM ~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dinica astăzi la ora 18:42
dar ma inviti inapoi in trib
?

dragos-andrei astăzi la ora 18:42
mai dai odata sau nu ?

Dinica astăzi la ora 18:43
ok...iti dau. Dumnezeu fie cu mine.

dragos-andrei astăzi la ora 18:44
mai tu chiar faci misto de mine ? da odata sitter

Dinica astăzi la ora 18:44
dar man....mie frica ca tu ai sa imi distrugi satele.

dragos-andrei astăzi la ora 18:46
daca atunci cand vei citi mesajul nu imi dai sitter in 2 sec , iti promit ca pana dimineata EU te voi scoate din joc ! deci e ultima data cand iti spun DA SITTER ACUM FARA ALTE MESAJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

dragos-andrei astăzi la ora 18:47
?

dragos-andrei astăzi la ora 18:55
am avut treaba putin . te-ai mai gandit ? e normal sa iti cer sitter pt verificare , asa se procedeaza in orice trib ! da-mi te rog sitter si dupa aia te bag inapoi in trib

Dinica astăzi la ora 18:57
ok...dar jura-mi ca nu scoti armata din sate.

asa sa-ti ajute Dumnezeu la contul pe care il ai, dupa cum faci acuma dreptate.


JURA-MI !!!

dragos-andrei astăzi la ora 18:59
mai omule , tu chiar nu intelegi ? nu iti fac nimic , chiar am si alte treburi , intelege odata pt Dumnezeu , da-mi sitter de verificare si termina cu circul asta odata !

Dinica astăzi la ora 19:01
iti dau. Dar JURA CA NU SCOTI ARMATA DIN SATE.

dragos-andrei astăzi la ora 19:02
auzi , cati ani ai ?

Dinica astăzi la ora 19:03
18

dragos-andrei astăzi la ora 19:03
ultima data ! da sitter , nu iti fac nimic , si te bag inapoi in trib ! CLAR ????????????????

Dinica astăzi la ora 19:04
da sefu.

dragos-andrei astăzi la ora 19:07
pai lasa-mi te rog , cand am intrat m-ai si scos !lasa-ma sa verific tot si ies eu in cateva min

Dinica astăzi la ora 19:08
ok....fie cum spui tu.

Dinica astăzi la ora 20:52
asta e

Mesajele acestea au fost trimise de către Dinica mai departe.


Am uitat sa adaug, siterul s-a cerut pentru acest act josnic ca un alt jucator vecin cu acesta (nu-i dau numele ) sa profite de sate.
Oricum din tonul acestui mesaj se poate deduce doctrina wa,Lwa sau ce trib mai e,ca identitadea lor nu o stim inca.
Fara atac la adresa tribului, faceti o treaba buna cu amenintarile ,felicitari!
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Asa este, este josnic sa concediezi un cont cedat din trib. Este josnic sa afli si sa scapi de spioni. A facut ce trebuia sa faca !
 

DeletedUser

Asa este, este josnic sa concediezi un cont cedat din trib. Este josnic sa afli si sa scapi de spioni. A facut ce trebuia sa faca !


Spion:) mai comic deci avand in vedere ca doar noi (tbs) si zei sunt pe langa voi, si cu noi nu a vorbit niciodata,poate doar cand il atacam,si cu zei sunteti aliati, nu stiu ce spiona poate doar forumul vostru pentru satisfactia personala.
Dar daca a frauda jocul (presupun ca de aia e banat ) a facut ce trebuia bravo lui ridica-l in grad

E opinia personala ,in realitatea wa-ului a facut ce trebuia
 

DeletedUser

justmike ** tu esti om de cuvant , sa iti fie rusine si stii de ce spun asta mereu ai fost pfffffff... nu am cuvinte una ** si alta faceai.... RUSINE
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus