Cum se fura sate

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

am revenit ... a spus:
mielasuta în data de 26.07. la ora 14:54
si sunt curios sa vad cum ma vei despagubi pentru ce s-a intamplat !

armin23 în data de 26.07. la ora 15:07
vorbesti cu songoku, nu cu mine... el m-a instructat sa fac astea... el te-a avut pe sitter, apoi wufcag s-a destramat sim-am trezit cu mesaj de la el... ma ruga sa t einvit in trib...te-am luat si dupa ce ai intrat am observat ca el e sitter la tine... sou... i-am cerut sa imi dea mie cerere ca am eu grija de tine... mi-a dat un mesaj in care imi explica foarte frumos ca EL iti ia satele, nici sa nu ma gandesc la altceva... am crezut ca a vorbit cu tine... asa ca am acceptat... de unde era sa stiu?!?

mielasuta în data de 26.07. la ora 16:01
transmite-mi si mie mesajul ala, te rog.

armin23 în data de 26.07. la ora 16:17
momentan astept sa vad dovezile lui songoku... el spune ca nu esti adevaratul mielasuta... momentan nu stiu pe cine sa cred...iar in mesajul ala nu ai ce sa vezi... sunt exact vorbele mele...

mielasuta în data de 26.07. la ora 19:56
termina cu prostiile ca nu stiu ce fac, m-ai auzit !?

armin23 în data de 26.07. la ora 20:10
calmeaza-te omule, daca tu esti adevaratul mielasuta atunci nu are de ce sa iti fie teama, asta inseamna ca songoku nu o sa aiba dovezi si ai sa iti primesti satele inapoi.... nu mai face atatea valuri...

mielasuta în data de 27.07. la ora 00:06
cum draq sa nu faci valuri ...

tu ai sta linistit, nu !?

armin23 în data de 27.07. la ora 00:12
de cat sa cer 6 sate care sunt memebre CAG si sa risc alianta cu ei, mai bine te dau afara. de ce nu vrei sa astepti...stai pana luni cand a zis songoku ca vine cu dovezi...si vedem atunci...oricum in timpu asta poti sa construiesti nobilii...nu?


Chiar daca e un simplu joc si te ascunzi in spatele unor nick-uri, nu te mustra constiinta cand furi ?!

de ce ai fost dat afara din tribul care pazeste hotia !

apropo ... a spus:
mielasuta în data de 28.07. la ora 21:25
ceao a spus:
mielasuta în data de 26.07. la ora 14:55
vreau sa stiu cum de ai atacat un aliat ?!

asta pentru ca acuma am revenit si vad cu stupoare ca mi-ai luat cu nerusinare satele.

poate n-a fost cu nerusinare si astept explicatii urgente !

Songoku în data de 26.07. la ora 15:22
explicatiile iti vor veni luni...cand adevaratul propietar al contului vine....momentan e fratele lui la taste....

mielasuta în data de 26.07. la ora 15:57
pai, spune-mi si mie cum draq s-a intamplat ca te-am lasat sitter si tu m-ai vandut Iudo !?

Songoku astăzi la ora 18:11
imi pare rau de ce s-a intamplat...daca stiam ca revi nu se mai intampla asta...ca sa nu mai scriu inca o data cum a fost , am sa iti dau mesajul care i l-am trimis si lui armin23>...... :am revenit...imi pare rau de ce s-a intamplat...daca stiam ca revine nu se mai intampla asa ceva...dar sa iti zic cum a fost...cand eram in wuf-cag la topicul pentru sitter erau 2 care aveau nevoie de sitter si nu se oferise nimeni si le-am zis ca daca e o urgenta si nu au la cine lasa sa imi lase mie...dar amandoi si-au rezolvat probelma...mielasuta nu a postat nimic...dupa 2 zile ma trezesc ca imi lasa loctiitor fara sa zica nimic...am mai asteptat o zi in speranta ca imi va trimite vreun mesaj in care sa imi explice ce sa fac si de ce imi da sitter...dar nu a facut-o , asa ca am acceptat cererea...si mi-am inceput lucrul , chiar i-am cucerit si un sat de barbari...m-am batut pentru satul acela cu un alt jucator aliat care nu vroia sa respecte rezervarea...am zis ca atunci cand v-a reveni sa aibe o surpriza(una buna , nu asta de acum)...dar nu a mai revenit...am asteptat 2 saptamani , intre timp tribul vroia sa se dizolve si eu am fost trimis in cag dar mielasuta a ramas , nu pentru mult timp...si cat mai era inca in tribul ala , de pe contul lui am intrat pe forum si am intrebat ce sa fac cu cuntul , ca nu mai da nici un semn de viata...cineva mi-a spus ca o cunoaste si ca i-ar fi zis ca ar fi vrut sa se lase de joc...nu am vrut de la inceput sa o cuceresc...dar intrase intr-un trib aliat si dupa vreo 2 zile o dadusera aia afara din trib pe motivul ca are sitter strain si mi-au propus sa las sitterul la unu de la ei(adica tu)...si eu stiind ca e posibil sa se fi lasat de joc , m-am gandit ca ar fi bine sa ii iau eu satele decat sa le luati voi(tinand cont ca si eu am muncit la contul lui si nestiind ca se intoarce)si pe urma am vorbit cu tine si ne-am inteles ce sa facem cu satele...daca imi trimitea un mesaj sa imi zica de ce imi lasa sitter chiar daca nu imi spunea cat timp...dar sa fi stiut si eu care e treaba...daca se obosea macar sa trimita un mesaj nu se mai ajungea aici...imi pare foarte rau de ce am facut...nu as fi facut-o daca stiam ce se va intoarce...chiar si peste o luna...vreau sa imi repar greseala...astept propuneri...

armin23 în data de 28.07. la ora 21:27
ce vrei?

mielasuta în data de 28.07. la ora 21:30
daca citesti ai sa descoperi, probabil mut de uimire, ca omu' isi recunoaste vina si se ofera sa ma despagubeasca ... asa ca
IMI VREAU SATELE INAPOI !

armin23 în data de 28.07. la ora 21:39
bai imi cer scuze ca nu mi-am plecat capul in fata magulitoarei tale aparitii. tot ce pot spune este: INDURARE STAPANE !!! AI MILA DE UN BIET MURITOR!!! prezenta mea este minuscula in comparatie cu mult prea luminata ta aparitie...oooo TU soare al universului...

poate ca mult prea slavitul meu stapan doreste un dans din buric?

Revizuieste-ti atitudinea... poate ca inca nu stii cu cine vorbesti...

mielasuta în data de 29.07. la ora 12:07
EI VEZI CA TI-AI REVENIT :D

si stiu ca vorbesc cu un om. De unde stiu !? Din faptul ca omul spre deosebire de animale are simtul umorului dezvoltat !

un'te duci tu cerbuleee !?
la poiana domnuleee !

mielasuta în data de 29.07. la ora 21:09
asta ca sa vezi de ce am fost fara trib :D

Mesajele acestea au fost trimise de către mielasuta mai departe.

robynhood în data de 29.07. la ora 21:14
:))...ok..te las in pace..ai scapat..dar vezi ce faci pe viitor

robynhood în data de 29.07. la ora 21:16
sorry dar atacul nul mai pot opri

de a fi furat, vazand ca este incurajat ... se supune !

ceao a spus:
mielasuta în data de 26.07. la ora 14:55
vreau sa stiu cum de ai atacat un aliat ?!

asta pentru ca acuma am revenit si vad cu stupoare ca mi-ai luat cu nerusinare satele.

poate n-a fost cu nerusinare si astept explicatii urgente !

Songoku în data de 26.07. la ora 15:22
explicatiile iti vor veni luni...cand adevaratul propietar al contului vine....momentan e fratele lui la taste....

mielasuta în data de 26.07. la ora 15:57
pai, spune-mi si mie cum draq s-a intamplat ca te-am lasat sitter si tu m-ai vandut Iudo !?

Songoku în data de 28.07. la ora 18:11
imi pare rau de ce s-a intamplat...daca stiam ca revi nu se mai intampla asta...ca sa nu mai scriu inca o data cum a fost , am sa iti dau mesajul care i l-am trimis si lui armin23>...... :am revenit...imi pare rau de ce s-a intamplat...daca stiam ca revine nu se mai intampla asa ceva...dar sa iti zic cum a fost...cand eram in wuf-cag la topicul pentru sitter erau 2 care aveau nevoie de sitter si nu se oferise nimeni si le-am zis ca daca e o urgenta si nu au la cine lasa sa imi lase mie...dar amandoi si-au rezolvat probelma...mielasuta nu a postat nimic...dupa 2 zile ma trezesc ca imi lasa loctiitor fara sa zica nimic...am mai asteptat o zi in speranta ca imi va trimite vreun mesaj in care sa imi explice ce sa fac si de ce imi da sitter...dar nu a facut-o , asa ca am acceptat cererea...si mi-am inceput lucrul , chiar i-am cucerit si un sat de barbari...m-am batut pentru satul acela cu un alt jucator aliat care nu vroia sa respecte rezervarea...am zis ca atunci cand v-a reveni sa aibe o surpriza(una buna , nu asta de acum)...dar nu a mai revenit...am asteptat 2 saptamani , intre timp tribul vroia sa se dizolve si eu am fost trimis in cag dar mielasuta a ramas , nu pentru mult timp...si cat mai era inca in tribul ala , de pe contul lui am intrat pe forum si am intrebat ce sa fac cu cuntul , ca nu mai da nici un semn de viata...cineva mi-a spus ca o cunoaste si ca i-ar fi zis ca ar fi vrut sa se lase de joc...nu am vrut de la inceput sa o cuceresc...dar intrase intr-un trib aliat si dupa vreo 2 zile o dadusera aia afara din trib pe motivul ca are sitter strain si mi-au propus sa las sitterul la unu de la ei(adica tu)...si eu stiind ca e posibil sa se fi lasat de joc , m-am gandit ca ar fi bine sa ii iau eu satele decat sa le luati voi(tinand cont ca si eu am muncit la contul lui si nestiind ca se intoarce)si pe urma am vorbit cu tine si ne-am inteles ce sa facem cu satele...daca imi trimitea un mesaj sa imi zica de ce imi lasa sitter chiar daca nu imi spunea cat timp...dar sa fi stiut si eu care e treaba...daca se obosea macar sa trimita un mesaj nu se mai ajungea aici...imi pare foarte rau de ce am facut...nu as fi facut-o daca stiam ce se va intoarce...chiar si peste o luna...vreau sa imi repar greseala...astept propuneri...

mielasuta în data de 28.07. la ora 21:28
pai, in primul rand ca erai sitter de servici, apoi ca am scris ca plec doua saptamani ...

in rest, e simplu, imi doresc satele inapoi !
si ma gandesc daca-ti cer dobanda "numelui - nick-ului" meu sau nu !

astept rezolvarea cat mai repede.

Songoku în data de 28.07. la ora 22:07
unde ai scris?...ca m-am uitat si nu am gasit nimic...si cu dobanda iao mai usor...ca nu e cum vrei tu...la urma urmei e doar un joc si nu ma aplec in fata nimanui...imi recunosc greseala dar am facut-o din nestiinta...daca vrei te ajut cum pot sa iei alte sate dar de dat inapoi...ma mai gandesc...e o decizie ce trebuie luata in considerare...ma mai gandesc

mielasuta în data de 29.07. la ora 13:07
informativ ...

Mesajele acestea au fost trimise de către mielasuta mai departe.

Uncruel în data de 29.07. la ora 15:12
Pe forumu carui trib ai scris tu ca lipsesti 2 saptamani? CAG?

mielasuta în data de 29.07. la ora 21:03
da, acolo eram in trib, si el era sitter-ul de serviciu, dfar cred ca nu mai are importanta acum, fiind dat afara din trib, pentru ca am avut neobraznicia de a-mi cere bunul furat inapoi !

multam fain de ajutorul dat pana acuma, esti un tip o.*. !


alo a spus:
Songoku în data de 21.08. la ora 21:57
Cum ai ajuns tu sa dai in mine ?
ma ai cumva rosu pe harta ?

mielasuta în data de 22.08. la ora 09:30
pe tine da !

Songoku în data de 22.08. la ora 11:34
?
cum adica ?

Songoku în data de 22.08. la ora 19:55
am fost plecat si pana acum am avut sitter......te rog frumos sa incetezi cu atacurile...e deja a 2 a oara cand faci asa...credeam ca ai inteles cum a stat treaba...daca nu incetezi am sa te ajut sa o iei de la margine

mielasuta în data de 22.08. la ora 23:20
esti un nesimtit ordinar si furacios si fara onoare !

am inteles cum sta treaba. tu ma furi de sate si tot tu ma ameninti. iar cei care te conduc te aproba si te felicita in loc sa-ti dea suturi in *** in timp ce te azvarla ca pe o masea stricata ce esti !

impotentule !!

Songoku astăzi la ora 10:19
ms pt urare...eu ti-am spus cum a stat treaba , daca tu nu ai stiut sa vorbesti cu mine si cu cei de la tine din conducere...in loc sa incerci sa rezolvi problema discutand , tu ai inceput sa tipi si sa ii injuri pe cei de la conducere si era si normal ca nu te vor ajuta...ai reactionat foarte prost atunci...trebuia sa vorbesti calm si sa le explici cum a stat treaba si poate se ajungea la alt rezultat...

mielasuta astăzi la ora 19:05
hombre, io n-am injurat pe nimeni !

poate sarcasmul meu nu e suportabil de cei ce se simt cu musca pe caciula !!

si cu tine am vorbit calm si la obiect si tu, care in prima faza ai recunoscut (ceea ce era si normal, de altfel), apoi te-ai sucit si i-ai incitat pe ai tai sa-ti fie partasi la furaciune !!!

mie mi-e mila de tine in primul rand ... dar si de ei ... si-am sa va iert ...

Songoku astăzi la ora 19:20
da mi-am recunosctu greseala...si nu zi ca nu ai injurat...ca mi-au dat si mie cei de la conducere mesajele tale catre ei...si nu vorbeai deloc frumos...atunci mi s-a propus sa te cuceresc de tot ca ziceau ei , ca nu au ce face cu tine , ca trebuie resurse si timp sa te ajute cineva si ca cica faceai valuri pe forum si ca nu au nevoie de guralivi in trib...si de aia nu am mai vrut sa iti dau satele inapoi...si sa sti ca nu am incitat pe nimeni la nimic...pur si simplu am asteptat hotararea care s-a luat...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

incalcita treaba... din ce vad eu acolo e vb usor de jucatori din 4-5 triburi, *** nu mai mult :)
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare la dl mielasuta
nu era mai simplu sa dai un mesaj la cel la care-i dai vacanta in care sa-i spui ca lipsesti X zile / saptamani si-l rogi sa aiba grija de contul tau ?
Tu daca primesti pe nepusa masa sitter le la cineva care nu mai intra 2 saptamani ce faci ? Nu intri la banuieli ca s-ar putea ca respectivul sa se fi lasat ?
Ce s-a intimplat este regretabil dar eu nu-l condamn pe Songoku pentru modul in care a procedat
Ca sa nu mai spun de continuare (intri la un trib aliat si dai in el cum ti se umple un sat de atac) in loc sa discuti cu Songoku ca sa gasiti o solutie la problema ta
 

DeletedUser

povesti de nota 1....asa sa pus problema de parca ar fi prima oara cand se intampla asta...
 

DeletedUser

nu citesc atata, dar se pare ca e foame mare de sate moca/furate
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare la dl mielasuta
nu era mai simplu sa dai un mesaj la cel la care-i dai vacanta in care sa-i spui ca lipsesti X zile / saptamani si-l rogi sa aiba grija de contul tau ?
Tu daca primesti pe nepusa masa sitter le la cineva care nu mai intra 2 saptamani ce faci ? Nu intri la banuieli ca s-ar putea ca respectivul sa se fi lasat ?
Ce s-a intimplat este regretabil dar eu nu-l condamn pe Songoku pentru modul in care a procedat
Ca sa nu mai spun de continuare (intri la un trib aliat si dai in el cum ti se umple un sat de atac) in loc sa discuti cu Songoku ca sa gasiti o solutie la problema ta

sa recapitulam :
- omu' era sitter de servici, deci n-aveam ce sa-i explic ... dar am si scris ca voi lipsi intre ziua si ziua ;)
- in continuare am sa citez ceva :

mielasuta a spus:
mielasuta în data de 28.07. la ora 21:28
pai, in primul rand ca erai sitter de servici, apoi ca am scris ca plec doua saptamani ...

in rest, e simplu, imi doresc satele inapoi !
si ma gandesc daca-ti cer dobanda "numelui - nick-ului" meu sau nu !

astept rezolvarea cat mai repede.

Songoku a spus:
Songoku în data de 28.07. la ora 22:07
unde ai scris?...ca m-am uitat si nu am gasit nimic...si cu dobanda iao mai usor...ca nu e cum vrei tu...la urma urmei e doar un joc si nu ma aplec in fata nimanui...imi recunosc greseala dar am facut-o din nestiinta...daca vrei te ajut cum pot sa iei alte sate dar de dat inapoi...ma mai gandesc...e o decizie ce trebuie luata in considerare...ma mai gandesc

deci, n-am intrat in vreun trib ca sa-mi fac vreun sat de atac si discutii ca sa gasim o solutie am avut (citeste mai sus) cu toate ca mi se pare hilar sa - "sa discuti cu Songoku ca sa gasiti o solutie la problema ta" - adicatelea, sa discut cu hotul si sa-l intreb, man n-ai vrea sa gasim o solutie, uite iti las nu stiu cat la % din ce mi-ai furat da' sa nu ma parasti la alti hoti ca sunt bun de furat, mai asteapta sa mai muncesc sa mai agonisesc cate ceva :rolleyes:

sau .... nu pricep io ce inseamna cinstea si onoarea :eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus