Cum se procedeaza cu tradatorii din triburi?

  • Autor subiect DeletedUser13185
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13185

Voi cum procedati de obicei cand aveti tradatori in trib?
 

DeletedUser

Dupa vechiul regulament cand era un tradator in trib il puteai inobila cu sitter. Acum noul nu te mai lasa...

Pai daca fuge in triburi mai mari, iar userii sunt speriati nu cam ai ce sa faci... Poti vorbi doar cu liderii acelor triburi sa ii de-a afara, dar asta in cazul in care nu sunt char triburile ptr care lucrau :)
 

DeletedUser13185

Dupa vechiul regulament cand era un tradator in trib il puteai inobila cu sitter. Acum noul nu te mai lasa...

Pai daca fuge in triburi mai mari, iar userii sunt speriati nu cam ai ce sa faci... Poti vorbi doar cu liderii acelor triburi sa ii de-a afara, dar asta in cazul in care nu sunt char triburile ptr care lucrau :)

Eu asta banuiesc. Ca se intelegeau. Daca va uitati si la celalalt thread deschis, o sa vezi si de ce sunt de parere ca omul e tradator.
 

DeletedUser10929

Eu asta banuiesc. Ca se intelegeau. Daca va uitati si la celalalt thread deschis, o sa vezi si de ce sunt de parere ca omul e tradator.

nu iti poti baza astfel de afirmatii doar pe unele pareri. sincer, nu stiu cine esti pe lumea clasica, nu ne-am intersectat pana acum, dar daca faci parte din conducere si te iei dupa toata lumea care zice ca unul si altul tradeaza, acela e un trib pierdut din start.
Ia exemplu conflictele ivite intre aliati pe fondul nerespectarii rezervarilor de sate - cel care are dreptate pe baza dovezilor, pastreaza satul.

Bafta in continuare!:)
 

DeletedUser

In general acest lucru il stabilesc conducerile tribului unde a tradat , cat si conducerea tribului in care a plecat , este o intelegere comuna a celor 2 triburi , dar sunt cazri cand nu se intampla acest lucru si de aici conflict intre triburi ... dupa mine un tradator este si va ramane un tradator si indiferent de trib ar trebui extradat ... asta chiar daca are 10.000 de pcte sau 10.000.000 de puncte . Pana la urmaacest jucator ce a tradat odata un trib o va face din nou , iar acest lucru ar trebui abordat de conduceriletuturor triburilor si nu de regulament ... mi se pare impropriu ca un tradator sa nu poata fi executat ... ai fost intr-un trib si ai fugit in altul fara sa respecti tribul si cei ce te-au ajutat cu trupe , resurse , sate etc , ar trebui sa fii executat direct , fara drept de apel , sa incepi jocul de la 116 puncte si sa te gandesti la un cuvant ce se numeste RESPECT
 

DeletedUser10929

buna idee...dar ce te faci cand unele triburi, in loc sa se supuna unui astfel de regulament, il apara cum pot, deoarece ori are punctaj mare si intra in top 40 al aceluia trib, ceea ce ridica tribul, ori e prietenu/frate/vecin cu catelul bunicii si tot aparat va fi.

auzi peste tot e doar un joc!, e adevarat, dar defectele oamenilor din viata reala se transpun si aici...traiasca PCR (pile, cunostinte, relatii)
 

DeletedUser13185

nu iti poti baza astfel de afirmatii doar pe unele pareri. sincer, nu stiu cine esti pe lumea clasica, nu ne-am intersectat pana acum, dar daca faci parte din conducere si te iei dupa toata lumea care zice ca unul si altul tradeaza, acela e un trib pierdut din start.
Ia exemplu conflictele ivite intre aliati pe fondul nerespectarii rezervarilor de sate - cel care are dreptate pe baza dovezilor, pastreaza satul.

Bafta in continuare!:)

1. Nu ne-am intersectat pentru ca nu m-a interesat jocul in sine. Ma interesa sa stau de vorba cu diversi jucatori. Acum m-am bagat putin pentru ca incepuse sa ma irite incompetenta unora.
2. Cel care a dat mesajul a plecat de la noi in trib in alt trib si a inceput sa cheme jucatori. Cica asa fusese intelegerea. Poate omul a fost de buna credinta. Dar parerea mea e alta.
3. Nu m-am luat dupa nimeni, nu mi-a spus nimeni ca cineva tradeaza. Doar ca au inceput sa vina circulare cu triburi mari care ne casapesc. Maine o sa vina peste voi nu stiu ce trib. Mai plecau o gramada de jucatori si nu venea niciun atac.
4. Conflictul aparut nu are nicio legatura cu vreo rezervare de sate.
 

DeletedUser

buna idee...dar ce te faci cand unele triburi, in loc sa se supuna unui astfel de regulament, il apara cum pot, deoarece ori are punctaj mare si intra in top 40 al aceluia trib, ceea ce ridica tribul, ori e prietenu/frate/vecin cu catelul bunicii si tot aparat va fi.

auzi peste tot e doar un joc!, e adevarat, dar defectele oamenilor din viata reala se transpun si aici...traiasca PCR (pile, cunostinte, relatii)

Sincer eu as vrea sa vad innobilati unii din jucatori , ce au parasit tribl din care au facut parte de frica razboiului si asta fara sa anunte in prealabil ... nu dau nume , pentru ca se stiu ei ... dar daca o sa ajung eu ceva mai sus o sa ii innobilez atunci indiferent de tribul din care vor face parte sau de politica PCR momentan este infloritor ...
 

DeletedUser13185

Sincer eu as vrea sa vad innobilati unii din jucatori , ce au parasit tribl din care au facut parte de frica razboiului si asta fara sa anunte in prealabil ... nu dau nume , pentru ca se stiu ei ... dar daca o sa ajung eu ceva mai sus o sa ii innobilez atunci indiferent de tribul din care vor face parte sau de politica PCR momentan este infloritor ...

Sunt perfect de acord cu tine. Eu iti tin pumnii. Si daca triburile noastre ar fi aliate, ti-as trimite si trupe pentru a-i innobila pe tradatori.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus