Curriculum Vitae - Triburile L14

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am vazut ca e la moda acest topic si m-am gandit ca ar fi bine sa il avem si noi pe forumul lumii 14.
Acest topic se vrea destinat prezentarii cartii de vizita. Jucatorii care vor sa se faca cunoscuti, o pot face atat pe harta, cat si aici. Incep eu:

- inceput...decembrie 2007, lumea clasiica ( una dintre lumile mele de suflet) Pe clasica am invatat regulile generale si cateva trucuri pentru aparare...apoi am invatat cate ceva despre cum se ataca. Am inceput jocul in gotii, pe k46. Am reusit cu ajutorul a trei jucatori (lord popeye, ager noire si the scorpio) sa ma mentin pe harta si sa atrag asupra mea atacuri care ar fi ajuns asupra colegilor, apoi i-am organizat pe cei de langa mine si am reusit sa acaparam impreuna o bucata buna din continent.
Dupa un timp am fost cooptat in conducere ca si organizator pentru atac. Am fost concediat din trib de catre intemeietor pentru ca am solicitat modificarea modului de a conduce si organiza tribul.
- lumea 5...a fost un experiment pentru mine, unul reusit. Acolo mi-am facut doi prieteni din alte triburi si impreuna am monopolizat un sector maricel din harta. S-au lasat amandoi de lumea 5 si mi-am impartit si eu satele
- Lumea 6...am jucat acolo mai intai in tribul meu de suflet (in paralel cu lumile clasica si 5), apoi, la scurt timp dupa ce am fost concediat din gotii pe clasica, am iesit din trib si pe lumea 6. Am facut un lucru urat acolo...l-am curatat pe intemeietorul fostului meu trib pentru a fi inobilat de un coleg din noul trib (BURN), unde jucam alaturi de prieteni noi.
- Lumea 7...lume de suflet, lume unde am invatat jocul pro, lume unde am experimentat jocul fara trib, pentru ca apoi sa joc alaturi de ceea ce a reprezentat pentru mine formatiunea ideala...tribul MoD.
Dupa ce s-au lasat liderii acelui trib, mi-am impartit si eu satele si am continuat jocul pe un cont pe care il crescusem din sitter. e vorba de tryvet. Am infiintat un trib, numit dark, impreuna cu 4 prieteni (c0nnect, scama69, pelasgus si fluidy4real)
Tribul condus de noi nu a ocupat niciodata locul 1 ca punctaj general, insa am fost nr1 ca agresori timp de 8 luni.
Tribul s-a dizolvat dupa ce ne-am retras, pe rand, pelasgus, fluidy4real, scama69, eu si c0nnect.
- Lumea 14...am inceput-o impreuna cu un grup de prieteni (c0nnect; lord popeye; ikillya) si am jucat impreuna. Ne-am promis inca de la inceputul lumii sa dam tot ce se poate pentru a crea un trib cu adevarat pro. Am invatat enorm din triburile unde am jucat. Am vazut diferite modalitati de a conduce, greseli si lucruri folositoare si acum sper sa pot duce tribul in a carei conducere ma aflu la nivelul meritat. Suntem din nou nr1 ca agresori si asta este cel mai important lucru. Nu ne intereseaza pozitia in clasamentul punctelor...aia este pentru colectionarii de sate!
Urmatoarea lume va insemna pentru mine, cel putin, renuntarea la lumea aceasta!
 

DeletedUser

Buna initiativa,dar intrucat mai e un asemenea topic si pe forumul general,nu mai nimerit era Curriculum Vitae-l14?
 

DeletedUser

atata timp cat l-am postat aici, banuiesc ca se subantelege ca se refera la jucatorii acestei lumi.
un curriculum vitae, ceva, draga domnule?
te numeri printre jucatorii prolifici ai acestei lumi, component si artizan al unei legende de pe 14 care, din pacate, s-a mutat pe alt server.
fara voi, lumea e un pic mai gri acum...nu mai am cu cine sa fac un spam placut.
P.S. aveam si noi un coleg care merita sa ajunga cunoscut aici...am postat cateva isprave de-ale lui la mesaje amuzante.
Daca binevoiesti sa le citesti, astept o parere si un comentariu.
Si nu uita, ne datorezi un C.V. :D
 

DeletedUser

-inceput : lumea 6 , acolo am invatat sa joc , am avut noroc ca am avut ca mentor pe zammolxe insa din pacate el sa lasat de joc dupa o perioada si am ramas alaturi de alti jucatori o perioada lunga de timp (cam aproape 2 ani de zile) pana recent cand am sters contul datorita miseliei unora pe care ii credeam prieteni/ am fost intemeietor in tribul ~M~ si ~S~

- lumea 7, am mers acolo tot impreuna cu zammolxe(ne`am pus nikurile god poeidon irc-eu si god zeus irc - zammolxe) tot pe l7 am fost in trib si cu GoD hades care e si el alaturi de mine aici pe l14 si itirupcapu care avea acolo god ares irc, sejurul meu a fost scurt , am cedat satele in trib deoarece jocul pe lumea 6 devenea tot mai intens si era lumea mea de suflet

- lumea 8 , am mers acolo la invitatia unui bun prieten , valy , care avea tribul war , era intradevar un trib de duzina dar omul respectiv e bun prieten cu mine asa ca vreo 2 luni l`am ajutat in campanile de razboi dupa care am lasat sitter permanent si nu stiu ce sa mai intamplat

- lumea 14, am intrat aici cu jumatate din echipa de pe l6 si l`am "tarat" si pe zammolxe dupa mine , evident el a jucat foarte bine insa de asemenea evident nu a jucat mult , orcum important e ca ma ajutat foarte mult ca sa am un start bun aici si sincer cred ca lumea 14 va fi singura lume care o voi accesa o perioada lunga de timp

- lumea 17: am jucat cateva zile , am mers acolo tot cu nenea zammolxe , prima oara in habar dupa care in trib spor insa timpul a devenit un adevarat obstacol si am fost nevoit sa renunt la lumea 17 spre bucuria lui razacs din fostul skin :)


Si atat :)
 

DeletedUser18063

*Inceput: din gresala am dat un click pe triburile si am intrat pe L1(unde mai sunt si acum)nimik semnificativ ...am incercat doar sa invat si sa nu raman in urma celorlalti
* cotinuare:L2 si L5 aparitii tardive,doar sa imi inscriu si eu numele pe lista jucatorilor
*L7-am inceputo singur si am continuato ca niciodata cu o intreaga echipa,webis,gasti,cuba,katyd....au fost trei triburi,TGH,ROCK si continuarea TFO...unde am devenit primadata comandant si coordonator de zona,iar dupa fara sa vreau(mau vrut altii) conducere...a inceput frumos si sa sfarsit urat....(am vazut adevarata fata a unor oameni care siau urmarit doar interesul si succesul propriu)
*L8 am fost in acelasi trib de duzina cu ramos,faqer,valy...am dat stergere dupa ce au plecat toti..
*L9-curiozitate prima lume cu biserica..
*L10-primul trib ca si intemeietor,LoonaTycs,fuziune cu MAGII si dupa GW(divergente cu altii din conducere si impreuna cu crystyii..dam stergere cont..
*L13 intru cu prietenii si colegii de pe L clasica si formam in spiritul Kaballus..LoW...merge bine,intrari si intoarceri in LoW(aventuri cu PCA)unde chit ca am fost plecat raman intro semi conducere,pana am avut niste probleme in familie...rervin si cedez satele la aras666 si W0nd.
*L14 intru cu prietenii de pe L7...in trivul MUSK(devenit ulterior MaT si Pirat),plec inainte de prima transformare in [JB]...unde activez si acuma chit ca suntem academia tribului CIR,mai exaxt Cir-X
*L16-Sunt intrun trib cu niste prieteni si incercam sa ne simtim cat mai bine iar pana acum ne iese.. :)
Si nu in ultimul rand : *L clasica;lume de suflet si unde raman doar pentru prieteni chiar daca va trebui sa o iau iara de la capat..

Cam atat.. :)
 

DeletedUser

Hai sa imi scriu si eu povestea...

Am inceput jocul pe 8 martie 2008...asta a fost martisorul primit de la prietenul meu ...El a descoperit jocul asta si mi-a zis sa intru ca a descoperit ceva misto...
Mi-am facut cont pe L5 si parca a fost ceva telepatic am pus si eu si prietenul acceasi parola la cont si abia dupa cateva zile am aflat asta
Acolo am intrat in primul trib de la care am primit invitatie cu toate ca aveam colegi la cateva k-uri departare
Cum era normal am fost si atacata...m-am speriat asa tare atunci si i-am scris celui ce m-a ataca:"De ce ma ataci,vrei sa ma cuceresti?".Acest lucru l-a amuzat tare pe atacatorul meu,si-a dat seama ca sunt incepatoare,nu m-a mai atacat de atunci si m-a invitat in tribul lui iar de la el am invatat multe lucruri ce tin de joc.
Cu timpul tribul in care eram a facut fuziune cu un trib de top5,mete pe atunci insa m-am plictisit dupa vreo 2 luni de joc am anuntat ca nu mai joc si am iesit din trib.Mi-am denumit un sat Mos Craciun si am bagat toate trupele mele acolo si ma distram vazand ca cele mai multe atacuri le am pe acel sat in timp ce restul erau goale .Se pare ca toti il voiau pe Mos Craciun
Dupa L5 a urmat L6,o lume de care tot asa m-am plictisit si am dat satele unui coleg.
A urmat L7,lumea pe care am invatat cu adevarat sa joc.Am fost in tribul IPA,devenit apoi IP-AL dupa fuziunea cu Aliens si la final FLAME dupa fuziunea cu ~TFO~.
Acolo am fost tot timpul la granita iar daca nu am mai fost la granita am cautat-o eu.
Am luptat contra ~TFO~ ,=D-B= si spre final DIABLO si am invatat multe de la colegi dar si de la dusmani poate cel mai mult.Dar cel mai mult am invatat din propriile greseli.
Am incheiat jocul pe L7 in iunie 2009 cand aveam vreo 2 700 000 de pct,dand stergere cont in aceeasi zi si la aceeasi ora eu si alti colegi lasand in urma peste 1000 si ceva de sate de barbari
Momentan joc pe L14 in tribul C-I-R .Aventura continua
 

DeletedUser4933

Am inceput lumea 14..incep sa prind tainele jocului, azi am aflat ce pot face cu paladinul, desi cand il trimit la lupta si ii dau o arma nu il vad sa o fluture in vant, ieri am invatat sa nu mai atac cu lancierii, cica sabiile sunt mai bune, desi am facut o gramada de topoare nu se umple magazia mai repede cu lemne, desi ma asteptam sa mearga in padure si sa taie copacii, nu fac catapulte pentru ca nu tintesc prea bine, berbeci am aflat ca daram zidul, desi eu nu vreau asta, stie cineva cum pot sa ii setez sa darame numai poarta? nu fac cavalerie ca am inteles ca, caii aia mananca zilnic resurse, trebuiesc bine hraniti si sunt prea costisitor de intretinut, in rest imi place pentru ca este un joc despre socializare si pace si te invata tehnici de evitare a conflictelor, am fugit pana acum in 15 triburi si o duc bine, maine am sa cuceresc primul meu sat cred, am atacat deja de 3 ori satul dar nu vad cum as putea sa scad adeziunea...spunea cineva ceva de nobil dar nu am asa ceva si nu stiu cum pot face rost, se pot imprumuta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28165

Lumea 3 - Pe contul unui prieten am invatat si eu putin din tainele tribului dar cum eram incepator am intrat si de la scoala si mi-au sters adminii contu..
Lumea 12 - Aici am jucat si am invatat multe de la jucatori pe care ii respect si acum.
m-am lasat de aceasta lume cand am realizat cum trece lumea 13 in viteza..
Lumea 13 - joc momentan cu un cont destul de frumusel...Am facut cel mai urat lucru atunci cand am iesit din trib doar ca sa-mi innobilez un aliat ce fugise la caldurica si ma jignea , dupa care am reintrat inapoi in tribul de unde plecasesi...
Momentan razboi cu TRY si nimic mai mult.
Lumea 14 - Cu ajutorul contului unui vechi prieten am incercat sa ma razbun pe jucatorii din zona k45 (darklider , hackerr , s0rnache , gygy-znc , loupoulica) deoarece cat am fost 8 zile la mare ei m-au innobilat , lasandu-i sitter.
Momentan doar unul din ei a mai ramas pe harta decent...dar urmeaza sa fie si el expediat acolo unde ii este locul.
Datorita faptului ca am intalnit oameni in care pot sa am incredere (dark1one , c0nnect ,cucubaux.) am decis sa raman si sa joc aceasta lume , si voi pleca odata cu ei.


:p;
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30141

Am inceput pe L1 cu numele SarafanWarrior; primul meu trib serios si unde m-am simtit aproape cel mai bine a fost Avalon, avandul conducator pe Sir Soreen apoi SH, in frunte cu mazare.
Am avut deosebita placere si onoare de a juca alaturi de cativa jucatori exceptionali, unii intre ei colegi cum ar fi Sir Soreen, wnsboss, moko, mazare, altii dintre ei dusmani Nenea, tt3o, pararjr, corzo, Antananaric, nanmarius, uscatelul, doggermanu.. mai sunt multi, sorry pt cei ce v-am uitat, sper sa nu ma injurati:)
Am purtat si eu cateva razboaie de-a lungul timpului, de obicei am fost doar pe granite, acolo-mi place, si cum a spus si guatemaleza, cand n-am fost, le-am cautat si am ajuns la ele:) Sunt un jucator atat ofensiv cat si defesiv de premisa ca cea mai buna aparare este atacul..
Pe l14 am ajuns intamplator, mi-am regasit unii dintre vechii colegi si m-am hotarat sa raman putin pe aici..
 

DeletedUser

asta e offtopic, asa ca rog un mod sa stearga postarea de mai sus

lui mazare ii recomand sa se adreseze adminilor pe topicul special creat pentru asta


multumesc mozilor pentru raspunsul prompt
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34061

d1a2e3r4i5us - defapt sunt stoiacul.. unde o sa scriu de L14.. o sa aflati si de ce am scris de pe contu d1a2r3i4u5s.

L4 - acolo am inceput prima data, fiind indemnat de un prieten. am intrat din curiozitate si a inceput sa imi placa.. ceea ce-i drept ca nu ma prea stiam, dar m-am prins repede descurcandu-ma singur.. am facut parte din CDP ( cetatea de piatra).. sau CD (cavalerii dreptatii).. am inceput.. m-am dezvoltat si am ajuns pana la 50.000 si apoi neavand destula experienta am fost cucerit.

L6 - tot indemnat de acelasi prieten am inceput si pe lumea 6.. unde am fost in tribul acvillas care pe atunci in lumea aia era pe locul 18.. totul era foarte bine in trib.. unitate, distractie.. ne dezvoltam destul de repede si eram un trib de temut pe acea lume. Eram coleg in acel trib cu hodm, patnosky, sozopol,furia alba1, 5august,etc. acest trib fiind cel mai bun trib pe care l-am vazzut pe triburile. pana cand au fost ceva certuri in trib.. si atunci s-a despartit in 2 tribul.. am ajuns in WAR.. unde am continuat sa cresc si sa lupt in zona.. si am ajuns pana la 600.000 puncte.. pentru mine era un record personal... acolo am ajuns sa stiu jocul..
dupa acvillas am inceput sa cunosc alti playeri cum ar fi.. gabitz26, tripo, @ndrey, si cred ca pe L6 l-am vazut si pe ramos4vennom pentru prima data.. milu cristian si Asssul. acestia au fost prietenii mei de pe L6. pana au fost si acolo neintelegeri, altii s-au lasat de joc.. si asa m-am lasat si eu de L6.

L14 - am fost invitat pe L14 de sozopol.. care a fost mentorul meu pe L6. si el m-a chemat pe motivul ca sa refacem tribul acvillas din L6.. am inceput cu cativa care au fost colegi in acvillas si anume.. syr29mai, UNDEAD1992, patnosky, roxsym, hodm, sozopol... am reinceput.. si la fel am ajuns cu acel trib in top 20. apoi nu stiu motivele dar a devenit CIRC.. eu continuam sa cresc... pana am ajuns la actualul cont stoiacul de 1.000.000.. dupa aceasta mi-a pierit cheful de joc.. mai ales dupa ce sozopol s-a si lasat de L14.. apoi am luat o pauza de triburile.. iar acum am facut schimb de conturi cu d1a2ri3u4s5.. si asa am ajuns sa fiu din nou in L 14.. mai ales dupa ce am auzit de razboiul dintre EST SI VEST.


am jucat si pe alte lumi.. cred ca pe fiecare am incercat sa vad cum ii ..
 

DeletedUser40602

inceput:am inceput pe lumea 14 accidental..de la un prieten..mi s-a parut la inceput o Tampenie,dar cu timpul m-am obisnuit si a inceput sa-mi placa
L14:aici am inceput...mi-am facut si eu un tribulet,am reusit sa-l fac cu 10 membrii..pentru mine era ceva extraordinar...apoi am intrat in alt trib Zion,care era in top pe atunci...dupa aia m-au cucerit si am dat inceput nou...
am ajuns pe k57,langa un tribulet numit Cetatea din Umbra..am crescut ce am crescut apoi m-am adresat domnisoarei cristinootza daca pot intra in trib...am intrat...dupa care o mers mers ce-o mers,am intrat in cetatea cand s-a facut Circ..s-au desfiintat toate academiile..am ajuns sa fiu conducator putin..m-am certat cu valabilutheemma...si la interne..apoi pauza..si am ajuns unde sunt acum

l25:am inceput-o doar de chestie sa joc cu prietenul meu simleuan..no big deal
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus